Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 35 komentarzy

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE USUNIĘCIA KRZYŻY NA UKW W BYDGOSZCZY

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

OTO MATKA TWA KRÓLOWA POLSKI

 

 

SOLIDARNI 2010

 

 

Oświadczenie w sprawie usunięcia krzyży na UKW w Bydgoszczy

 

http://solidarni2010.pl/11622-oswiadczenie-w-sprawie-usuniecia-krzyzy-na-ukw-w-bydgoszczy.html?PHPSESSID=eb0472b843f4cbfba084c09f009bec7a

 

 

Oświadczenie
 
Wyrażamy zaniepokojenie ostatnimi działaniami nowego rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prof. Janusza Ostoi-Zagórskiego, który kazał zdjąć krzyże ze ściany w swoim gabinecie i w sali senatu, ponadto nie zgodził się też, by ktokolwiek oficjalnie reprezentował Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na Mszy św. inaugurującej rok akademicki 2012/2013. Uważamy, że ta postawa Pana Rektora nie ma nic wspólnego ze świecką wizją świata, a jest przejawem fundamentalistycznego ateizmu. To, co wprowadza prof. Janusz Ostoja-Zagórski na terenie Uniwersytetu, którym zarządza, jest stosowane wobec chrześcijan w krajach arabskich i nie ma nic wspólnego z tolerancją ani szacunkiem wobec kultury i tradycji. Jest to tym bardziej przykre, że Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest archeologiem i profesorem nauk humanistycznych, więc doskonale pojmuje rolę chrześcijaństwa w kulturze i historii Narodu Polskiego. Wzywamy więc Pana Rektora do zmiany decyzji w sprawie obecności symboli religijnych w sali Senatu uczelni.

Panie Rektorze, patron uczelni, której Pan przewodzi nigdy nie zdjąłby krzyża w swojej sali tronowej, ani nie usunąłby symboli chrześcijańskich z insygniów swojej władzy! Nie musi Pan wierzyć w krzyż jako symbol najwyższego poświęcenia dla drugiego człowieka, ale dlaczego Pan odbiera swoim pracownikom poczucie, że Ktoś nad nimi czuwa, gdy podejmują ważne decyzje dla uczelni, a przez to dla całej Bydgoszczy?


Z poważaniem

Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w PRL "Przymierze"
Jan Raczycki
 
Stowarzyszenie "Idee Solidarności 1980 - 1989"
Krystyna Sawicka
Barbara Wojciechowska
 
Narodowa Bydgoszcz
Tomasz Zagrabski
 
Młodzież Wszechpolska Koło Bydgoszcz
Wojciech Koźmiński
 
Związek Solidarności Polskich Kombatantów
Region Bydgoszcz
Jan Perejczuk
 
Brygada Kujawsko-Pomorska ONR
Piotr Czarnecki
 
Bydgoski Klub Gazety Polskiej
Krystian Frelichowski
 
Stowarzyszenie Solidarni 2010 Bydgoszcz
Maciej Różycki
 
Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej "Pokolenie"
Iwona Pozorska
 
 
Dodatkowe informacje
Krystian Frelichowski - 502 224 137
Maciej Różycki - 502 506 960

 

===========

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Ostoja-Zag%C3%B3rski

 

http://www.fronda.pl/a/rektor-usunal-krzyz-zaprotestuj,23821.html

 

Rektor usunął krzyż. Zaprotestuj!

 

 

 

 

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski zarządził usunięcie krucysfiksu z sal senatu uczelni, a także swojego gabinetu. Nie oznacza to jednak, że katolicy składają broń. Ty również, Drogi Czytelniku, możesz wyrazić swój sprzeciw wobec takich praktyk!

Poniżej publikujemy treść listu, jaki można przesłać rektorowi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy:

 

Szanowny Panie,

 

Ze zdumieniem przyjąłem informację o tym, że jako Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zarządził Pan usunięcie krzyża z sal Senatu Uniwersytetu i swojego gabinetu.

 

Pragnę przypomnieć, iż pierwsze uczelnie w Europie powstawały w średniowieczu z inspiracji Kościoła katolickiego, a w kolejnych wiekach powstające uniwersytety wzorowały się na ich chrześcijańskim modelu. Dziwnie więc brzmią w tym kontekście słowa pan Piotra Kwiatkowskiego, rzecznika uczelni: „W państwowej uczelni świeckiej powinno być eksponowane, tak jak u nas, godło państwowe”. Świeckość uczelni nie może przecież oznaczać, że działalność Uniwersytetu jest oparta na zasadach, które są obojętne moralnie i religijnie, poza kategoriami dobra i zła czy prawdy i fałszu.

 

Obecność godła państwowego na uczelniach powinna być jak najbardziej eksponowana, lecz nie należy zapominać, że kamieniem węgielnym wszystkich europejskich państw, w tym Polski, był chrzest. Zatem w placówkach publicznych nie powinno zabraknąć symbolu chrześcijańskich korzeni naszego państwa, czyli krzyża.

 

Warto w tym miejscu przypomnieć jakże ważne słowa o obecności krzyża w przestrzeni publicznej wypowiedziane przez bł. Jana Pawła II:

 

„Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz”. (Zakopane, Wielka Krokiew, 06.06.1997)

 

Apeluję, aby władze Uniwersytetu nie wpisywały się swoim skandalicznym postępowaniem w proces dechrystianizacji Polski i Europy. Apeluję o przywrócenie obecności krzyży na terenie Uniwersytetu Kazmierza Wielkiego w Bydgoszczy. W przeciwnym razie będę odradzal moim znajomym studiowanie w Państwa placówce oświatowej.

 

Z poważaniem,

 

...............................

 

 

Powyższy protest można wysłać na adres:

 

Jego Magnificencja
prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski
ul.Chodkiewicza 30; 85-064 Bydgoszcz
tel./fax: (48 52) 341-35-33
email: rektor@ukw.edu.pl
rektorat@ukw.edu.pl

 

 

 

KOMENTARZE

 • Już jakaś ...
  ... szuja zminusowała. Powinno być widać na nE kto daje jakie oceny w jakimś rozwijanym menu. Wtedy byśmy poszli pod dom takiego z widłami i pochodniami, miałby Pasikowski o czym kolejny film robić - Pokłosie 2
 • @Ewidentny Oszust 21:28:54
  JA DALAM JEDNA GWIAZDKE!

  Ja bar-bara!
  Po to sa gwiazdki, by je dawac!
  Dalam jedno zgodnie z sumieniem!

  Chcesz wiedziec dlaczego?

  A moze wolisz inkwizycyjnie torturowac mnie, wyrwac min jezyk, dac bana, zabic mnie?


  Autor notki napisal miedzy innymi:

  "OTO MATKA TWA KRÓLOWA POLSKI"

  Takie klamstwa sa dobre dla milujacych klamstwo i zwiedzionych!!!

  TO twoja matka ewidentny oszuscie (nick pasuje do cibie), ale ja oszustem nie jestem i znam moja mame.

  Czarna madonna NIE jest matka moja!
 • Bydgoszcz to nie Lublin
  Takie petycje i podpisiki możecie sobie zbierać w Lublinie w ojczyźnie polskiej głupoty. Wystarczy ,że bose Anki okupują Prusy od 90 lat . Na Pomorzu polski nacjonalizm nie przejdzie. Gute Nacht.
 • po mnie chocby i potop
  Nie jestem pewny czy jakiekolwiek protest tu cos da. Chlopina chce byc za wszelka cene tym rektorkiem(prestiz, kasiorka) i dlatego jak wiekszosc sie zeszmaci aby osiagnac cel. Wiele w Polsce szmatek wszystko zrobi(zaprze sie wiary) aby osiagnac dorazne cele. Taka jest teraz poprawnosc np. wymuszanie usuniecia symbolu krzyza na monecie EURO gdzie swoj sprzeciw wyrazil pan Lewandowski(wiadomo dlaczego) ktoremu nie po drodze z chrzescijanstwem. Na koniec taka refleksja. Czy pan rektor aby nie nalezy do ruchu palikota??
 • @bar-bara 21:51:01
  Jutro wpadam z widłami i pochodnią, szykuj dupsko.
 • @Ewidentny Oszust 23:32:58
  Pamiętaj, że jako dobry katolik musisz poddać porządnym torturom, przed paleniem na stosie! Inaczej będzie niezaliczone ;-)
  Podobno najlepsze wrażenie robi zbanowanie, kiedy płomienie się już zmniejszają...
 • @Ewidentny Oszust 21:28:54
  O tak! Dobry pomysł.
 • Kółko wzajemnej adoracji....
  religia jest sprawą każdego człowieka z osobna, a nie rzeczą narzuconą odgórnie... wstydzilibyście się katolicy.
  macie dobrego rektora, światłego... facet ma 200 procent racji. Krzyże które stawiacie bardziej mi swastyki przypominają jak krzyż. Do kruchty z nimi. Wszystkie won. Nie macie żadnych praw- prócz prawa gwałtu i przemocy, oraz prawa grabieży, jak w sejmie, gdzie ukradliście przestrzeń publiczną, i żaden z waszych katolickich bohaterów nie pofatygował się zdjąć tę obrazę boską.. ze ściany sejmu... Wstyd. Dla populizmu, dla hucpy, huzia na jednego, razem kupą, napadacie na dobrego rektora. Wstyd hańba i zbrodnia. Ale nie raz przelewaliście obcą krew. Macie wprawę.
 • @YOY 23:18:50
  szmatki to wieszają bezprawnie w sejmie krzyże....
  szmatki to zbierają się, by kogo niewinnie opluć, jak ty teraz. Bo nas jest więcej, zamordujemy, nie dowie się nikt. Jakiej wiary, katolicy przecież nie wiedzą, w co wierzą... każdy ma inne zdanie. Jakiej do cholery wiary. Obłudy zabobonu i oszustwa... oraz przemocy jak na obrazkach... oraz grabieży przestrzeni publicznej. Jesteście złodzieje, jak u nas w mieście, sprzeniewieżone pół miliona na bałwana papieża, bo katolicki naród nie zebrał prawie grosza, ledwie parę tysięcy. Wstyd, i zbrodnia. Wasz chleb POwszedni.
 • @autor
  Oczywiście, ateizm to tez religia. Jest to religia Syjonistów. W innym przypadku, nie ustawionoby Pastora Janusza Ostoi-Zagórskiego na stanowisku rektora. Na taczce wywieźdź!
 • Może ktoś z UKW nam ujawni:
  1. Który to „masowy samobójca” zadzwonił z W-wy, że nagle i niespodziewanie prof. Jacek Woźny zrezygnował z wygranej pozycji rektora?
  2. Z jakiej rodziny pochodzi ateistyczny pastor Janusz Ostoja-Zagórski, i w jakich dziedzinach go „wykształcono” na stypendium von Humboldta i Heinrich'a Hertz Stiftung'a?
 • -------------- dramat Polski --TRWA !!!!!!!!
  -----KRZYŻ w Polsce -jest JUŻ !! SYMBOLEM !! WŁADZY KLERU nad Narodem / Państwem ---------- to już znak CHCIWOŚCI !!!! za niesienie krzyża - na pogrzebie mojej mamy -POLKI / PATRIOTKI /katoliczki --MUSIAŁAM ZAPŁACIĆ !!!!! odcinek z kaplicy do grobu !!! JEST JUŻ PŁATNY !!!!!
 • @ninanonimowa 08:43:25
  Kto Ciebie zmusił i w jaki sposob do zapłacenia??
 • Bismi Allahi arrahmani arraheem!
  Bismi Allahi arrahmani arraheem!
  A ja protestuje przeciw protestom!!!
  żyjemy w wolnym kraju, szkoły czy uczelnie, jako miejsca publiczne, nie są miejscem agitacji religijnych oraz jakich kolwiek innych. Krzyże niech chrześcijanie wieszają u siebie w domach!
 • @al Assad 11:51:51
  Kupiłeś już sobie chałę na szabas ?
 • @Marek.Lipski 21:29:04
  "wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach" to fragment preambuły Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z dn. 2 kwietnia 1997 r. Ona obowiązuje.Jeśli chcesz usunąć Boga z przestrzeni publicznej to najpierw zmień Konstytucję.
 • @Ptasznik z Trotylu 12:24:38
  Po pierwsze - chałkę;
  Po drugie - szabat;
  Po trzecie - szabat zaczyna się dopiero w piątek po południu.
  Jeżeli jesteś niedouczony, to najpierw poczytaj nim zabierzesz głos.
 • @al Assad 13:32:05
  Skoro dopiero w piątek wieczorem to jeszcze zdążysz. ;-)
 • @Ewidentny Oszust 21:28:54
  ul. Majora 10/11, Kraków. Czekam
 • @Herkus Monte 22:48:51
  Coś ci się "ekspercie" popieprzył katolicyzm z nacjonalizmem i poucz się trochę, bo dałeś PLAMĘ!!!
 • --Zdzich-
  ---umarła pięknie -w pięknym wieku i tak jak chciała -sprawna do końca we śnie w swoim łóżku w moim domu - z daleka jednak o miejsca -w którym miała spocząć --ZAWSZE śmierć JEST ZA WCZEŚNIE i zawsze zaskakuje / najbardziej oczywista rzecz na tej ziemi /

  ---wszystko spadło na moją głowę --dałam radę ! opłacając !! księdza 1000 tyś / mszę 600 lub 800 zł zapomniałam /grób 250 zł 2 razy siostra wcześniej z zagranicy wykupiła / msza na 30 dzień po pogrzebie 500 zł /grabaży/ muzyków / itd --dzień pogrzebu myślałam , że już będzie -GODNY !! dopięty na ostatni guzik / mama taka była ! AKURATNA /--po mszy i byle jakiej NIE PRZYGOTOWANEJ MOWIE !! -ksiądz wyszedł z kościółka -4 osoby z rodziny wzięły sztandary -grabaże trumnę -wychodzimy !! a tu ktoś głośno szepce !! krzyż !! krzyż !! odwracamy się NIE ROZUMIEJĄC -co krzyż ??? krzyż stoi przy katafalku i nikogo !! kto by miał go nieść !! w desperacji ktoś z rodziny -złapał jakiegoś chłopaka PRZECHODZĄCEGO !! poprosił ZAPŁACIŁ za czas i niesienie / po pogrzebie ODDAŁAM / -okazało się , że W USŁUGĘ !!! kościoła NIE WCHODZI w ogóle niesienie krzyża / sztandarów -KSIĄDZ przy opłatach o tym NIE ! wspomniał --CZYM JEST dla KSIĘDZA dzisiaj krzyż ?? jeżeli taki SYMBOL jest tak traktowany na pogrzebie katolika / ile ksiądz za 1 godz. pracy zarobił ??--gdzie jest kościelny ?? --CZYM STAŁ się pogrzeb !! -KOMERCJĄ ??!!
 • @al Assad 11:51:51
  To jaki procent kierowników Katedr na UKW, i w innych uczelniach, jest Syjonistami "w tym wolnym kraju", gdzie tylko menorę można wystawiac w miejscach publicznych?
 • @Wszyscy
  Skoro on zostal rektora, i w jego mocy jest zdjecie krzyzy, to moze to zrobic wedle uznania. Urok panstwowego szkolnictwa.
 • @ninanonimowa 08:43:25
  Krzyz Chrystusowy ZBESZCZESCILI, bo komunisci dawali krzyz zaslugi, 'kapitalisci' daja...
  Krzyz w krajach tzw. chrzescijanskich jest symbolem zabijania!

  Cala nauke Chrystusa sfalszowali!

  Obrona prawdy nie moze byc poprzez zabijanie ludzi, tak czynili faryzeusze, domagali sie smierci dla Zbawieciela!
  Zabijaniem sluza szatanowi!
  Daja krzyze zaslugi za zabijanie w wojnach!!!

  Dlaczego krzyze zaslugi, dlaczego nie symbol strzalu w glowe???
  Tak przeciez wprowadzono komune do Polsk i tak tez wyglada wojnai!
  Czy Pan Jezus kogos zabil?
  Czy Apostolowie zabijali?

  A klechy udaja, ze tego nie widza???
  Kropidlami kropia Polakow wysylanych na smierc, na wojne w Afganistanie..!


  W mojej Ojczyznie nie ma zabijania!
  Prawda Kroluje w mojej Ojczyznie!
  To Krolestwo niebieskie!

  Czy widzisz, by Prawda Krolowala w Polsce?

  A taki Asadow blazna z siebie czyni!
  On sie tak zekumenizowal, ze nawet szatan-klamstwo jest OK, oby tylko byl w ciuszkach papieza!

  Kiedys myslalam, ze Asadow szuka Prawdy, ale dzis widze, ze nie szuka, przestal, jest tak samo zaklamany jak DelfInn i inni!!!

  Nino, na ziemi jest szatan, zostal z nieba zrzucony, wiec tu na ziemi nie ma naszej Ojczyzny!

  Ojczyzna nasza jest niebo, bo tam Prawda jest, tam Ojciec jest.

  Bedzie nowa ziemia, ale ta stara jest skazana na ogien oczyszczenia, tak Prawda mowi.
 • @bar-bara 19:08:12
  W sumie, to jakby sie przyjrzec w Stary Testament, wydaje sie, ze Bog odgrywa tam role Boga Wojny. Stary Testament to jedna z brutalniejszych ksiag jakie widzialem.
 • @Aleszuma 00:52:25
  Krzyżowe sprawdzanie w matematyce daje 100% prawdy w podjęciu świadomej decyzji. Dlatego Krzyż jest specjalnie jednostronnie traktowany przez czerpiących korzyści.
 • @zibi 17:32:46
  Z księżyca wczoraj spadłeś prawdziwy Polak to katolik . Nie ma polskiego nacjonalizmu bez katolicyzmu. Jakoś tak w XVI wieku padło na rozum tej biednej nacji i zostało do dnia dzisiejszego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930