Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
707 postów 34 komentarze

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

NAGONKA NA RADIO MARYJA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

WAŁĘSA OBRZUCONY JAJKAMI PRZEZ CHICAGOWSKĄ POLONIĘ

   ALEKSANDER SZUMAŃSKI

KORESPONDENCJA Z KRAKOWA

 

NAGONKA NA RADIO MARYJA

 

W czasie trwania obecnej nagonki na telewizję „TRWAM” zapewne warto przypomnieć zachowanie Lecha Wałęsy nie związanego przecież  z tym środkiem przekazu religijnego i polskiego w pełnym tego słowa znaczeniu. Jakie jest stanowisko polonijnych organizacji w Chicago w sprawie listu Wałęsy opublikowanego w „Gazecie Wyborczej” niech  świadczą fakty prezentowane w „Dzienniku Związkowym” Chicago:

 

„ Listy otwarty pana Lecha Wałęsy do Radia Maryja wydrukowany w „Gazecie Wyborczej” zbulwersował środowiska polonijne. Forma i treść listu wskazują, że pan Lech Wałęsa dołączył teraz już jawnie do prowadzących nagonkę na jedyne katolickie, niezależne radio w Polsce., jak również na słuchaczy i sympatyków tego radia oraz na patriotów polskich zarówno w Polsce jak na emigracji. Radio Maryja utworzone przez ludzi wielkiego formatu religijnego, narodowego i moralnego, jako pierwsze stawiało czoła postępującemu złu niszczenia Polski, naszego narodu i religii. Nie podoba to się budowniczym „nowoczesnego” kolonializmu globalnego dążącego do zniszczenia narodów, kultur i religii.

 

Pan Lech Wałęsa nigdy prawdziwym bohaterem narodowym nie był, nie jest i nie będzie. Zapisał się on na kartach naszej historii niechlubnie , okłamując również naród w tak ważnej chwili jaką dała Polakom historia – by zbudować  Polskę suwerenną i silną gospodarczo. Wałęsa zdradził robotników i Ojczyznę wprowadzając na scenę polityczną mniejszości narodowe, które nie mają nic wspólnego z dziedzictwem duchowym Polaków.

 

Te „osiągnięcia” o których pisze w swym liście pan Wałęsa, są bardzo  widoczne i nie notowane w dziejach 1000-letniej historii państwa polskiego.  Przykładem może być niespotykane bezrobocie, głód, nędza, bezdomność, młodzież pozbawiona przyszłości, dzieci żywiące się na wysypiskach śmieci, zanik rodziny, przestępczość i ogromna śmiertelność.

 

Pan Wałęsa jest bohaterem wykreowanym przez mniejszości wrogo ustosunkowane do wszystkiego co prawdziwie katolickie i polskie i dlatego nie może on zabierać głosu w sprawach Polski, bo już dawno utracił do tego moralne prawo. Pan Wałęsa uwierzył w swoją wielkość i nie może zrozumieć, że ta wielkość jest fikcyjna. Taki list może napisać tylko człowiek pozbawiony wstydu, honoru i odpowiedzialności.

 

Nie musimy chyba też panu Wałęsie przypominać , że przez środowiska polonijne na emigracji jest traktowany jako persona non grata. Jeżeli pan Wałęsa nie pamięta to możemy wysłać filmy z Chicago ku odświeżeniu pamięci…jak uciekał przed polonusami tylnymi drzwiami i przez kuchnię obrzucony jajkami.

 

Nie życzymy sobie takich „uzdrowicieli” Polski, ani w Polsce, ani w środowiskach polonijnych – od tak zwanego „okrągłego stołu”, czy „lewej nogi”.

 

Pan Wałęsa powinien wiedzieć, że Polacy w USA są również tą częścią naszego narodu, z którą liczą się przywódcy innych narodów i pan Wałęsa tego nie zmieni.

 

Publiczne poniżanie nas, katolików, naszych przywódców duchowych, Radia Maryja, nie przyniosło panu Wałęsie i jego kreatorom sławy, a mamy nadzieję, że otworzyło oczy tym wszystkim i nie tylko Polakom, którzy mieli do tej pory jakikolwiek cień wątpliwości.

 

To dobrze, że świat wreszcie dowiedział się kim jest pan Lech Wałęsa”.

 

1.      Stowarzyszenie „Ojcowizna” w USA, prezes Elżbieta Makowska

2.      Liga Polskich Rodzin w Chicago, prezes Otylia Tomczyk-Zigman

3.      Polski Ruch Narodowy, prezes Marek Stawiarski

4.      Ruch Patriotyczno-Narodowy, prezes Anna Kaplita

5.      Stowarzyszenie Patronek Polskich im. M.Skłodowskiej-Curie, prezes Maria Grudzińska

6.      Fundacja „Rolnik Polski”, prezes Władysław Kowynia 

7.      Ruch Obrony Prawdy i Radia Maryja, prezes Antoni Bosak  

 

 

Podał do druku Aleksander Szumański

                            

 

KOMENTARZE

 • Kim tak naprawdę jest Wałęsa
  http://www.youtube.com/watch?v=CM3wjMrHrho

  http://www.youtube.com/watch?v=b7nxt30THvc

  http://www.youtube.com/watch?v=Pja50uzhtbg
 • W uzupełnieniu pragnę dodać...
  Nie jest to tylko problem blokowania TV TRVAM i RADIA MARYJA. Identyczne problemy ma francuska telewizja katolicka KTO. Jest to więc międzynarodowa zaplanowana akcja masonerii na ograniczanie Kościołowi
  jego działalności misyjnej. Działania te są niezbitym dowodem, że Unia Europejska już prawie w całości została przejęta przez lożę masońską
  Bilderberg!!!
 • Wałęsa
  na pohybel
 • zamknąć
  zamknąć radio maryja.... to nie jest radio katolickie, to radio satanistów i dziwaków.
 • @moher 05:42:31
  Popieram Cię na całej lini. Niech "kento" popatrzy jakie ma korzenie,skąd pochodzi, kto go wychował.
 • Redemptoryści to taki sam międzynarodowy koncern medialny
  jak wiele innych działających w Polsce, zbierający swoich odbiorców treściami religijnymi równocześnie kształtuje politykę w kraju. Działają oni w prawie 100 krajach na świecie w wielu z nich prowadząc działalność medialną jak telewizja, radio, prasa (Rosja, Wietnam, Kanada, Ukraina...). W Niemczech w latach 80 też było Radio Maryja próbujące prowadzić podobną działalność jak w Polsce, tyle, że skierowaną m.in. przeciw Polsce. Podobnież tam terminował Tadeusz R w tajemniczym okresie jego życia. Radio to zamknięto i dziś działa jako radio Horeb głosząc wyłącznie treści religijne.
  Traktowanie tego koncernu medialnego na innych zasadach niż pozostałe nie powinno mieć miejsca. Niech spełnią warunki jakie określa koncesja i nie będę przeciwny. Dla wielu ludzi szczególnie starszych niesie wiele pozytywnych treści. Jednak należy pamiętać, że to zakon, a więc zgodnie z prawem kanonicznym nie podległy Kościołowi w Polsce. Dziś rozbija KK w Polsce prowadząc politykę konkurencyjną do Episkopatu. Mieliśmy tego wspaniały przykład, gdy "obrońcy krzyża" obronili krzyż przed przedstawicielami Episkopatu.
 • @Zawisza 08:00:39
  Nie polegaj na Zawiszy!!!!
  Czy np. św. p. prof. A. M. krąpiec, ks. prof. T. Guz, ks. dr. R. Tyrała, ks. dr. M. Klimek, ks. S. Welenc itd, itd, i setki jeszcze innych, których nie jestem w stanie wymienić z pamięci, to redemptoryści? A to właśnie ich często widuje w TV TRWAM i słucham w RADIU MARYJA. To oni wielokrotnie wypowiadali się na różne tematy z politycznymi włącznie. Także wielokrotnie słyszałem wypowiedzi wielu biskupów na temat TV TRWAM i RADIA MARYJA, zwłaszcza ostatnio stających w obronie tych katolickich mediów i nikt z nich nic nie mówił, co by potwierdzało wypowiedź (kłamstwo) Zawiszy!!
  A wypowiedzi abp. T. Gocłowskiego, bp. T. Pieronka, czy nieżyjącego już abp. J. Zycinskiego, to nie zdanie episkopatu!! Także ks. A. Boniecki to nie rzecznik prasowy episkopatu.
  Panie Zawiszo, niech się pan zastanowi, czy to właśnie ci ostatni wymienieni przeze mnie nie tworzą konkurencyjnej polityki do Episkopatu
  i nie starają się rozbijać Kościoła!!
 • ALEKSANDER SZUMAŃSKI
  Byłem uczestnikiem i komentowałem w czerwcu 2011 roku w programie"Rozmowy Niedokończone" w TV Trwam i Radiu Maryja na temat gazu. Wielu moich znajonych po raz pierwszy oglądało TV Trwam i wysłuchało audycji RM. Opinie jak zwykle skrajne, ale jedno zdanie wspólne tam nikt niecenzuruje i nie opowiada tzw. bajek PR. Takie medium o zasiegu ogolno krakowym jest potrzebne tak samo jak religia która wielokrotnie konsolidowala naród polski tak i serwisy informacyjne i polityka.

  Pozdrawiam

  Wojciech Stefan Jaroń

  Kejow
 • A tak na marginesie
  Co ostatnio o ks. A. Bonieckim powiedział bp. A Dzięga? Ilu ks. Boniecki miał konfidentów w redakcji? Czy abp. t. Zycinski to nie TW "Filozof"? Czy abp. T. Gocłowski nie miał swojej teczki w "szafie Lesiaka"?
 • @kejow 11:22:13
  Można nie cenzurować, ale zapraszać tak jak ks. A. Boniecki takich ludzi jak:
  A. Smolar, P. Spiewak, czy J. Kuroń, który to miał tyle kochanek ile miast odwiedzał w Polsce (kilka z nich poznałem).
 • @jaDOCENT 11:15:16
  Zarzucasz mi kłamstwo podczas gdy sam pokazujesz rozłam w Kościele. Jedni biskupi są za inni przeciw. Zresztą to jest prywatna ocena. Od dawna wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem jest rozdział państwa od Kościoła. Zapisano to w konkordacie. Podczas gdy RM, TV Trwam jest tubą jednej z partii politycznych, temu nie zaprzeczysz.

  Faktom historycznym również nie zaprzeczysz, bo to bolesna prawda. Redemptoryści to zakon międzynarodowy i równocześnie międzynarodowy koncern medialny. Działają w wielu krajach. W Polsce pojawili się jako Bennonici, w 1808 zostali skazani za szpiegostwo na rzecz Prus i wydaleni i w Prusach znaleźli swe miejsce, wrócili na początku XX w, tak czyż nie? To zawsze był zakon realizujący swoje plany a nie plany Polski. Taka rola zakonów. Również z prawa kanonicznego wynika, że zakon jest na równi z Episkopatem, jeden i drogi podlega pod papieża. Dlatego Episkopat nie ma żadnych możliwości wpływania na działalność, jak niedawno mieliśmy przykład ks. Natanka.

  Inną ciekawostką jest to, że ślubują oni ubóstwo. Jak to dziś rozumieją? Tego na miły Bóg nie wiem.

  W mojej ocenie nie są to media działające na rzecz Polski, ale mało takich mamy dookoła? Dlatego moje zdanie jest proste, wypełnią przepisy dotyczące koncesji to powinni ją dostać. Nie wypełnią to nie.
 • @Zawisza 12:06:40
  Jakiej partii jest tubą? Prezentuje wypowiedzi wszystkich partii. W codziennych wiadomościach znajduję wypowiedzi także wrogów Kościoła,
  takich nawet jak J. Palikot!! Do niedawna także zapraszany bywał poseł Sebastian Karpiniuk, którego poznałem osobiście (wyjątkowa kreatura).
  Natomiast Kościół jest powołany do głoszenia prawdy, a TY poprzez swoje pokrętne argumentacje chcesz wymusić na Kościele by uwiarygadniał kłamców i oszustów (delikatnie mówiąc). Bo kim jest PO, SLD i inne temu podobne oszołomstwa? Gdzie są naciski Z. Ziobry? Gdzie jest "porażający raport J. Pitery? Jaki był wynik pracy Komisji Hazardowej? Kto generował same kłamstwa na temat Tragedii Smoleńskiej? To tylko nieliczne przykłady tych zbydlęciałych oszustów których demaskuje Radio Maryja I TV TRWAM. Może jesteś jednym z nich, bo tak stanowczo domagasz się by za wszelką cenę złamać tę jedyną pozostałą w Polsce ostoję prawdy.
  Ja od ponad 20 lat mieszkam w Niemczech i znam tu dobrze pozycję kościoła i Redemtorystów, bo to oni w Bochum do niedawna udostępniali Polakom swoją Swiatynię na msze. Na co dzień widzę pozycję Kościoła niemieckiego, jaką zajmuje poprzez swoją postawę.
  Widzę, że bardzo tobie zależy by Polski Kościół sprowadzić do tej samej roli. Chroń nas Panie Boże przed takimi zakusami i takimi jak Ty!!
 • @moher 14:04:24
  Jeżeli ja PO-wtórzyłem jakieś kłamstwo to przepraszam. Być może zrobiłem to nieświadomie. SZCZESC BOZE!
 • ---ROZDZIAŁ !!!!!!!!! KOŚCIOŁA od PAŃSTWA !!!!!!
  ---kośćół w Polsce od wieków żyje z TRWOGI !!! Polaków / z dzielenia ich -
  -- Z KRZEWIENIA NIENAWIŚCI do rodaków myślących inaczej -pod płaszczykiem miłości do Boga -WYCHOWAŁ !!! najbardziej NIENAWIDZĄCY się wzajemnie - NARÓD na świecie -żywotnym interesem kościoła jest SŁABE PAŃSTWO POLSKIE -zwłaszcza w dzisiejszej dobie -kiedy tak naprawdę Polska jest ostatnim jego bastionem w Europie / Irlandia podzielona/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930