Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 35 komentarzy

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

ALIANCI BYLI GŁUSI NA LOS MORDOWANYCH ŻYDÓW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ZAGŁADA, SHOAH,HOLOCAUST

 

ALIANCI BYLI GŁUSI NA LOS MORDOWANYCH ŻYDÓW

 

Zmęczony biernością aliantów w czerwcu 1942 r. gen. Władysław Sikorski na falach rozgłośni BBC wygłosił dramatyczny apel do Anglików o podjęcie działań w celu zapobieżenia trwającej w Polsce zagładzie Żydów. Jego radiowe przemówienie rozesłane zostało później jako nota dyplomatyczna do wszystkich rządów sprzymierzonych.

Aleksander Szumański - Oskarżenia określonych kół żydowskich w Stanach Zjednoczonych, jak też Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie pod kierownictwem Pawła Śpiewaka o świadome mordowanie i grabienie mienia Żydów przez Polaków w czasie okupacji niemieckiej w Polsce zakrawa na jawne pogwałcenie polskiej racji stanu, zwłaszcza jeżeli zestawi się to z opiniami przekazywanymi w latach 1945-47 przez żydowską prasę amerykańską, a obecnie wrogi Polsce, Polakom i polskości żydowski "New York Times".

Czytelnicy polscy w kraju ciągle za mało znają alarmujące ostrzeżenia głośnego polonijnego autora profesora Iwo Cypriana Pogonowskiego. Ten najwybitniejszy dziś wśród Polaków żyjących na Zachodzie znawca problematyki żydowskiej jest autorem opublikowanego już w dwóch wydaniach monumentalnego dzieła dokumentalnego "Jews in Poland" ("Żydzi w Polsce"), ze wstępem znanego sowietologa żydowskiego pochodzenia - profesora Richarda Pipesa, wykładowcy historii na Harward Uniwersity.

Profesor Iwo Cyprian Pogonowski od kilku lat wytrwale i systematycznie ostrzega przed tym, co robią niektórzy bardzo wpływowi Żydzi zagraniczni, zwłaszcza amerykańscy, dla przyczernienia obrazu polskiej historii i upokorzenia Polaków. Zdaniem profesora Igo Pogonowskiego wszystko jest tylko grą wstępną zmierzającą do ułatwienia nacisków na wypłatę przez Polskę jak najwyższych "odszkodowań za żydowskie mienie". Przed tym ostrzegał wybitny żydowski politolog w USA Norman Finkelstein (autor "Przedsiębiorstwa Holocaust").

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Norman Finkelstein powiedział, że Światowy Kongres Żydów chce szantażem zmusić Polskę do wypłaty 65-67 miliardów dolarów amerykańskich, lobby żydowskiemu w Ameryce tytułem restytucji mienia żydowskiego w Polsce. W tym celu robi się wszystko, by upokorzyć Polskę, czym wprost otwarcie zagroził naszemu krajowi już parę lat temu jeden z czołowych przywódców żydowskich.

Za jeden z istniejących przejawów tego typu propagandy wymierzonej w Polskę prof. Iwo Cyprian Pogonowski uznał całokształt twórczości Jana Tomasza Grossa, zwłaszcza jego eseje "Upiorna dekada" oraz książki "Sąsiedzi", "Strach", "Złote żniwa".

W ocenie prof. Pogonowskiego: "Propaganda Grossa pomaga ekstremistycznym ugrupowaniom żydowskim w ich próbach wymuszania od rządu polskiego haraczu za zbrodnie dokonane w Polsce przez Niemców, Sowietów i pospolitych kryminalistów."

Aby uzyskać nakreślone wyżej cele, prowadzi się akcję ciągłego prowokowania Polaków przez kolejne agresywne zachowania. Przykłady takich działań to: usunięcia krzyża papieskiego w Oświęcimiu, próby usunięcia krzyża z Sejmu, ścięcie krzyża papieskiego na krakowskich Błoniach (antychrześcijański i antypolski akt kard. Stanisława Dziwisza i prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego), plany ścięcia krzyża na Giewoncie, usunięcie krzyża w Stalowej Woli i wszystkich krzyży ze Wzgórza Trzech Krzyży w Przemyślu, czy też decyzja szefa radomskiej policji Karola Szwalbego, który kazał usunąć krzyże w podległych mu komisariatach. Urządza się z inicjatywy Bronisława Komorowskiego i za zezwoleniem Hanny Gronkiewicz-Waltz lewackie awantury pod Pałacem Prezydenckim, etc. Podobnym celom służy stwarzanie różnego typu antypolskich "faktów prasowych", nagłaśnianie różnych rzekomych incydentów antyżydowskich, tak jak wymyślona afera z rzekomymi "antysemickimi" wystąpieniami na Majdanku. W Oświęcimiu odbywają się coroczne pochody wrogiej Polsce młodzieży izraelskiej, wychowywanej na żydowskim dekalogu Jerzego Kosińskiego "Malowany ptak".

Jak to było możliwe, iż po dokonanym w 1940 roku przez NKWD ludobójstwie w Katyniu świat był o tej zbrodni informowany fałszywie lub w ogóle tego tematu nie poruszano?

Jak to było możliwe, iż alianci: Wielka Brytania i USA w czasie II Wojny Światowej nie uczyniły niczego, aby przeszkodzić Hitlerowi w dokonaniu zagłady Żydów, ponadto ukrywali przez lata prawdę o Katyniu?

70 lat temu polski rząd w Londynie poinformował aliantów o masowym mordowaniu Żydów przez Niemców. Przez kolejne lata żądał podjęcia działań, które powstrzymałyby, lub uniemożliwiły Niemcom dokonania Holokaustu. Bez efektu. Owo milczące przyzwolenie światowych potęg na eksterminowanie obywateli polskich, również pochodzenia żydowskiego, to do dzisiaj wstydliwa i niewyjaśniona karta historii. Trudno się dziwić, że w państwach tych dziś ochoczo wspiera się próbę przerzucenia na Polaków współodpowiedzialności za Holokaust. Lansuje się tezy, że w czasie wojny Polacy mieli rzekomo współdziałać z niemieckimi okupantami, korzystać finansowo z Zagłady (obrzydliwa teza Jana Tomasza Grossa) lub przynajmniej biernie przyglądać się rzezi współobywateli. Fakty są oczywiście inne, to właśnie Polacy z narażeniem własnego życia i swoich rodzin ratowali Żydów i domagali się podjęcia przez aliantów działań, które położą kres ludobójstwu.

Tymczasem dwaj najwięksi alianci Wielka Brytania i USA świadomie postanowiły nie reagować w sprawie zagłady Żydów. Już na początku 1940 roku dowództwo konspiracyjnego Związku Walki Zbrojnej poinformowało polski rząd w Londynie o prześladowaniu ludności żydowskiej. Premier i Wódz Naczelny Władysław Sikorski podzielił się tą informacją z premierem Wielkiej Brytanii Winstonem Churchilem i brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Anthony Edenem.

W kwietniu 1940 r. Niemcy zdecydowali o utworzeniu obozu Auschwitz-Birkenau (Oświęcim-Brzezinka). Parę miesięcy później zaczęto tam zwozić polskich więźniów politycznych, a dopiero w następnej kolejności Żydów.

Aby poznać prawdę na temat sytuacji w Auschwitz, potrzebne były dokładne i bezpośrednie relacje, co tak naprawdę się dzieje w tym obozie zagłady. W połowie 1940 r. podporucznik Witold Pilecki, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, jednej z konspiracyjnych organizacji, scalonej później ze strukturami Podziemia Niepodległościowego - Armii Krajowej, przedstawił plan przedostania się do Auschwitz. Celem akcji było zebranie pełnych informacji na temat funkcjonowania obozu i zorganizowanie w nim ruchu oporu. 19 września 1940 r. Pilecki dobrowolnie dał się ująć Niemcom podczas łapanki w Warszawie, aby trzy dni później jako Tomasz Serafiński znaleźć się w obozie.

To właśnie on przekazywał pierwsze źródłowe informacje o ludobójstwie, które zaczęło się w Auschwitz. Jego sprawozdanie poprzez konspiracyjną komórkę "Anna" w Szwecji zostało przesłane do Londynu. Z owego sprawozdania wynika m.in. jednoznacznie, iż jedynym sposobem ucieczki z Auschwitz był komin krematoryjny.

Nie istniały żadne zwolnienia przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż, czy też przez komisję lekarską, jak kłamliwie podaje o swoim zwolnieniu z Auschwitz na skutek rzekomej interwencji Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, doradca Tuska "profesor" Władysław Bartoszewski. Czy niemiecka obozowa komisja lekarska w Oświęcimiu "zwolniłaby" z obozu chorego, obrzezanego Żyda? Zapewne tak - przez komin krematoryjny. "Zwolnienia" Żydów z obozu wyjaśnia raport Witolda Pileckiego.

W posiadaniu Józefa Rosołowskiego prezesa Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych znajduje się oryginał raportu Witolda Pileckiego.

http://www.polandpolska.org/dokumenty/witold/raport-witolda-1945.htm

 Wiosną 1941 r. Sikorski nasilił działania informujące aliantów i światową opinię o trwającym dramacie Żydów. 3 maja 1941 r. gen. Władysław Sikorski wystosował notę w języku francuskim, angielskim i hiszpańskim zatytułowaną "German occupation in Poland", w której informował o eksterminacji Żydów. Informacje te były później wielokrotnie powtarzane przedstawicielom rządów Wielkiej Brytanii i USA. Jesienią 1941 r. władze III Rzeszy Niemieckiej postanowiły "ostatecznie rozwiązać kwestię żydowską". W praktyce oznaczało to wymordowanie wszystkich Żydów.

Komenda Główna AK dysponowała informacjami, że w obozie w Chełmnie trwa masowe mordowanie Żydów za pomocą spalin w zamkniętych ciężarówkach! Również i o tej sprawie w grudniu 1941 r. zostali poinformowani przedstawiciele zachodnich rządów. Na przełomie lat 1941-1942 rząd Sikorskiego czynił wszystko co mógł, aby zmusić aliantów do działania. Polskie Ministerstwo Informacji wydało specjalną broszurę dotyczącą Zagłady - "Bestialstwo nie znane dotąd w historii".

Zmęczony biernością aliantów w czerwcu 1942 r. gen. Władysław Sikorski na falach rozgłośni BBC wygłosił dramatyczny apel do Anglików o podjęcie działań w celu zapobieżenia trwającej w Polsce zagładzie Żydów. Jego radiowe przemówienie rozesłane zostało później jako nota dyplomatyczna do wszystkich rządów sprzymierzonych. Bezdyskusyjnych dowodów trwającej zagłady Żydów dostarczyła misja Jana Karskiego (właściwie Jana Kozielskiego), który na polecenie polskich władz udał się do okupowanego kraju. Karski dwukrotnie przedostał się do getta warszawskiego, przebywał również dwukrotnie w obozie przejściowym w Izbicy.

SAMOBÓJSTWO SZMULA MORDECHAJA ZYGIELBOIMA

Szmul Mordechaj Zygielbojm, ps. "Artur" (jid. ‏שמואל זיגלבוים‎; ur. 21 lutego 1895 r. w Warszawie lub Borowicy, zm. 12 maja 1943 r. w Londynie) – polsko-żydowski polityk lewicowy, członek Bundu, sekretarz generalny Sekcji Żydowskiej Centralnej Komisji Związków Zawodowych, redaktor pisma "Arbeiter Fragen (jid. ‏אַרבעטער פֿראַגן‎), radny Warszawy i Łodzi. Od 1942 r. członek Rady Narodowej RP w Londynie popełnił samobójstwo wyskakując przez okno na znak protestu wobec popełnianych zbrodni na Żydach i braku reakcji aliantów,.

Jesienią 1942 r. Jan Karski powrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie jako naoczny świadek opowiedział o eksterminacji Żydów. W oparciu o przywiezione przez Jana Karskiego dokumenty w grudniu 1942 r. minister spraw zagranicznych Edward Raczyński przygotował i przedstawił aliantom szczegółowy raport o Holokauście. Jan Karski został przyjęty również przez prezydenta Stanów Zjednoczonych F.D. Roosevelta. Jan Karski spotkał się w Ameryce z wieloma wybitnymi osobistościami Ameryki - politykami - przedstawicielami mediów i świata artystycznego. Wszędzie apelował o ratunek dla zabijanych Żydów. Bez żadnego rezultatu.

10 grudnia 1942 r. gen. Władysław Sikorski wydał kolejną notę do Narodów Zjednoczonych, w której nawoływał do przeciwstawienia się trwającej eksterminacji "obywateli polskich żydowskiego pochodzenia". Noty dyplomatyczne poświęcone losom ludności żydowskiej wysyłał dwukrotnie do rządów sprzymierzonych ambasador RP w Londynie Edward Raczyński. Z podobnym apelem do międzynarodowej społeczności zwróciła się także Polska Rada Narodowa w Londynie.

18 grudnia 1942 r. Prezydent Rzeczypospolitej Władysław Raczkiewicz wezwał papieża Piusa XII do przerwania milczenia i wzięcia w obronę mordowanych Żydów i Polaków. W Polsce jako jedynym państwie okupowanym przez Niemcy za pomoc Żydom groziła kara śmierci. Zabijano nie tylko "winowajców", ale także ich rodziny. Pomimo tego od samego początku władze Polski Podziemnej zaangażowały się w pomoc.

Już od początku 1941 r. w Komendzie Głównej Armii Krajowej istniał Referat Żydowski, który zbierał informacje o losach polskich Żydów. 4 grudnia 1942 r. została założona Rada Pomocy Żydom "Żegota" jako kontynuacja działającego od września 1942 r. Tymczasowego Komitetu Pomocy Żydom.

Przy Delegacie Rządu RP na Kraj działała Rada Pomocy Żydom - polska humanitarna organizacja podziemna działająca w latach 1942-1945, jako organ polskiego rządu na uchodźstwie , której zadaniem było organizowanie pomocy dla Żydów w gettach oraz poza nimi. Rada działała pod konspiracyjnym kryptonimem "Żegota" .

W marcu 1943 r. powołano Referat Żydowski w ramach Delegatury Rządu na Kraj, który m.in. przekazywał "Żegocie" fundusze na akcje pomocy i przesyłał raporty dla rządu w Londynie. Gdy w nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 r. Witold Pilecki uciekł z Auschwitz, przekazał na zachód kolejne dowody na trwające tam ludobójstwo Żydów. Polacy rozważali także desperacki atak na Auschwitz (broniło go 8 tys. esesmanów), aby zwrócić uwagę na zagładę Żydów.

W lipcu 1943 r. "Żegota" wystosowała propozycję, aby rząd w Londynie zwrócił się oficjalnie do aliantów z prośbą o wymianę ludności żydowskiej na obywateli niemieckich.

Także Kościół katolicki nie pozostał obojętny na Holokaust. 14 grudnia 1942 r. przebywający w Londynie biskup włocławski Karol Radoński ostro potępił w radiowym przemówieniu działania Niemców - "jeżeli chodzi o ludność żydowską to męka jej przewyższa wszystko co cokolwiek nienawiść i dzikość ciemiężcy zdolna jest wymyślić (...,) jako biskup polski z całą stanowczością potępiam zbrodnie dokonywane na ludności żydowskiej".

Papież Pius XII uratował więcej Żydów niż wszyscy inni polityczni i religijni przywódcy świata razem wzięci. Izraelski historyk i dyplomata Pinchas Lapide szacował, że Pius XII ocalił blisko 900 tysięcy ludzi! "Zrobiłem kiedyś szacunki i oznacza to, że 20 procent żyjących obecnie na świecie Żydów istnieje dzięki niemu" - powiedział Pinchas Lapide.

To Pius XII nakłaniał admirała Miklosa Horthy'ego, żeby powstrzymał deportacje węgierskich Żydów do Auschwitz. Tylko ta interwencja uratowała 200 tysięcy ludzi.

Rządy USA i Wielkiej Brytanii były głuche na informacje o zagładzie Polaków i obywateli polskich pochodzenia żydowskiego w Polsce. Noty polskiego rządu spotykały się z obojętnością. Gdy na początku grudnia 1942 r. gen. Władysław Sikorski po raz kolejny nawoływał do zniszczenia bombami torów dojazdowych, komór gazowych i krematoriów w obozach zagłady w okupowanej Polsce, Churchill enigmatycznie obiecywał zająć się tą kwestią. Fakty są takie, że techniczne naloty na teren Oświęcimia były możliwe od 1942 roku, a w 1944 r. przeprowadzano je regularnie. W 1944 r. o bombardowanie szlaków komunikacyjnych do niemieckich obozów zagłady prosili już nie tylko Polacy, ale także amerykańskie organizacje żydowskie.

Brytyjczycy posiadali informacje na temat zagłady Żydów nie tylko od Polaków. Na przykład udało im się przechwycić depesze chilijskiego konsula w Protektoracie Czech i Moraw, które donosiły o początkach zagłady Żydów. Churchill nie tylko milczał. Firmował bowiem politykę brytyjskich władz w Palestynie, które skrupulatnie pilnowały, aby nie napływali do niej uciekający przed Holo0kaustem europejscy Żydzi. Gdy w grudniu 1940 r. do brzegów Palestyny dopłynął statek "Salvador" z kilkuset nielegalnymi imigrantami, brytyjskie władze nie pozwoliły mu dopłynąć do Haify. Statek zatonął. Takich incydentów na palestyńskim wybrzeżu w latach 1940-1942 było wiele.

Aby zrozumieć obojętność Brytyjczyków trzeba znać realia tamtej epoki. Nie tylko Niemcy uważali się za lepszych rasowo (rasę panów). Podobnie uważali Brytyjczycy. Churchill wielokrotnie powtarzał we are superior (jesteśmy najlepsi). Dla brytyjskiej elity Żydzi, Arabowie, Hindusi, murzyni byli jedynie lesser races , czyli niższymi rasami. Sprawa zagłady Żydów zwyczajnie nie dotyczyła Brytyjczyków.

Podobnie zachowywał się rząd USA i amerykańskie elity. Prezydent Franklin. D. Roosevelt po prostu zabijał milczeniem polskie wołania o położenie kresu zagładzie. Roosevelt był skutecznym, cynicznym politykiem. Warto przypomnieć, że zgodził się, aby Stalin przypisał Niemcom odpowiedzialność za mord w Katyniu, bo nie chciał tłumaczyć wyborcom, dlaczego pomagają jednemu zbrodniarzowi w walce z drugim.

W sprawie Holokaustu Roosevelt dostrzegał zagrożenie dla swojego wizerunku. Wiedział bowiem, że gdyby podjął jakiekolwiek działania, mogłyby być przez opinię publiczną uznane za niewystarczające. Dlatego właśnie wolał milczeć. Gdy pod koniec października 1943 r. do Białego Domu przybyła delegacja amerykańskich rabinów, Roosevelt wymknął się potajemnie z Białego Domu, aby po raz kolejny uniknąć rozmowy na ten temat. O tym, że była to przemyślana polityka, świadczą działania amerykańskiego Departamentu Stanu.

Na początku 1943 r. urzędnicy odcięli amerykańskiej prasie dostęp do informacji o Zagładzie, jakie napływały od środowisk żydowskich ze Szwajcarii. Kilka tygodni później na tajnej konferencji amerykańsko-brytyjskiej na Bermudach podjęto decyzję, że alianci nie podejmą specjalnych działań, aby przerwać Zagładę. Przebieg tej konferencji do tej pory owiany jest tajemnicą. Dokumenty brytyjskie wciąż pozostają tajne. Amerykańskie odtajniono w niewielkim stopniu.

Rządy USA i Wielkiej Brytanii tylko raz oficjalnie odniosły się do Zagłady. 17 grudnia 1942 roku wydały notę dyplomatyczną, że po wojnie "winni nie unikną odpowiedzialności". O ile Amerykanie i Brytyjczycy zwyczajnie ignorowali Holokaust, to trzeci co do ważności aliant zachodni - Francuzi brali w nim czynny udział.

Francuski rząd Vichy od samego początku starał się "zaimponować" Niemcom swoim antysemityzmem. Jeszcze w październiku 1940 r. z III Rzeszy Niemieckiej do Francji przetransportowano sześć tysięcy Żydów. W tym samym miesiącu wdrożono antyżydowskie ustawodawstwo i rozpoczęto prześladowania. Żydom zakazano wykonywania określonych zawodów, a Żydów-cudzoziemców internowano w obozach. Po tym nastąpiła rejestracja i konfiskata majątków.

Władze Vichy były gotowe zintensyfikować prześladowania Żydów, byle tylko odebrana im własność trafiła do Francuzów. Władze Vichy same organizowały transporty do Auschwitz. Pierwszy z nich ruszył do Polski 27 marca 1942 roku, zaś ostatni odjechał w lipcu 1944 roku, już po lądowaniu aliantów w Normandii. Amerykański historyk Robert Paxton przekonywał w wydanej w 1972 r. książce "Francja Vichy", że Niemcy utrzymywali we Francji znikome siły okupacyjne, bo większość zadań wykonywali sami Francuzi. Najlepszym komentarzem do całej sprawy jest spór pomiędzy francuskimi kolejami państwowymi a rządem o rachunki za wywóz Żydów do obozów śmierci w Polsce. Ponieważ nie zapłacił ich rząd Vichy, władze firmy domagały się uregulowania rachunków za tę usługę jeszcze rok po zakończeniu wojny. Te fakty wyglądają ciekawie na tle publikacji współczesnych mediów francuskich, piętnujących rzekomy polski antysemityzm i "polskie obozy zagłady".

            Aleksander Szumański "Warszawska Gazeta" 20 września 2013 r.

                          "Kurier" Chicago, "Radio Pomost" Arizona

 Opracował Aleksander Szumański , świadek historii - dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 - 2014, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621

Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej - legitymacja członkowska nr 122 - pieczątka Stowarzyszenia

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Wiadomo, że moralność i żydzizm to dwie odrębne kwestie.
  Ale pytanie należy zadać, jakie Moralne prawo mają amerykańscy żydzi w stosunku do tzw. majątków zostawionych w Polsce przez polskich żydów, którzy jak wiadomo stanowili dla tych zza oceanu równoważnik polskich gojów i bydła ?
 • Co z tych faktów wynika?
  Ano dwie podstawowe rzeczy:
  1. Polaków nienawidzą ci - co to ich ojcem jest diabeł - za to, że ratowali Żydów - tylko w typowy dla siebie sposób odwracają kota do góry ogonem.
  2. Biedotę żydowską mordowano w ramach eugeniki społecznej - bo ci - co to ich ojcem jest diabeł - owej biedoty nie chcieli widzieć w mającym powstać Izraelu.
  Wniosek?
  Nie może być inaczej - bo ci - co to ich ojcem jest diabeł - trzęśli niepodzielnie Europą i USA na długo, długo - przed II WŚ. Ponadto ci - co to ich ojcem jest diabeł - skądś wiedzieli, że tylko Polacy będą w takiej ilości ratować Żydów - więc tylko w okupowanej Polsce była za to kara śmierci całej rodziny - włącznie z dziećmi - która popełniła tę zbrodnię ukrywania Żydów. Zbrodnię - bo skoro za to kara śmierci była - to jakże inaczej! Dzisiaj podobna mentalność tych - co to ich ojcem jest diabeł - mamy w UK. Nie chcą Polaka wydać Polsce - bo uważają, że może nie przeżyć podróży - ale jednocześnie odłączają go od aparatury - skazując ofiarę cywilizacji śmierci - na straszną śmierć z głodu i odwodnienia.
 • @demonkracja 10:02:48
  "Polaków nienawidzą ci - co to ich ojcem jest diabeł - za to, że ratowali Żydów - tylko w typowy dla siebie sposób odwracają kota do góry ogonem."

  Ci co ratowali byli małą mniejszością. Część z nich ukrywała się z tym faktem przed sąsiadami nawet po wojnie aby nie ściągnąć na siebie wrogości.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1503822,1,ukrywali-zydow-dzis-sami-sie-ukrywaja.read

  I często to byli komuniści albo sympatycy komunizmu. Irena Sendlerowa z tego powodu znajdowała się na czarnej liście NSZ.

  Z ukrywających się Żydów przeżyło mało, większość ocalałych to ci co schronili się w Związku Radzieckim lub po prostu dotrwali w obozach.
 • @demonkracja 10:02:48
  "skądś wiedzieli, że tylko Polacy będą w takiej ilości ratować Żydów - więc tylko w okupowanej Polsce była za to kara śmierci całej rodziny - włącznie z dziećmi - która popełniła tę zbrodnię ukrywania Żydów. Zbrodnię - bo skoro za to kara śmierci była - to jakże inaczej!"

  Ilu Polaków zostało ukaranych śmiercią? Ocenia się około dwa i pół tysiąca:

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/04/07/ilu-polakow-naprawde-zginelo-ratujac-zydow/
 • Autor
  Doskonała profesjonalna praca. Ten tekst winien "trafić pod strzechy", poprzez jak najszersze upowszechnienie w mediach społecznościowych.
  Z "nieznanych" powodów YT blokuje jakiekolwiek materiały z tego portalu.
 • ***
  Pytanie:
  Co Alianci mieli zrobić w tej sprawie, skoro Hitlera nie obchodziło to, co oni na ten temat myślą?
 • @Yarpen Zirgin 11:27:06
  "Co Alianci mieli zrobić w tej sprawie, skoro Hitlera nie obchodziło to, co oni na ten temat myślą?"

  Mogli wysłać notę protestacyjną, przez neutralną ambasadę ;)
 • @Yarpen Zirgin 11:27:06
  //Pytanie: Co Alianci mieli zrobić w tej sprawie //

  Odpowiedź:natychmiast przerwać gospodarczą współpracę z III Rzeszą.
  Tymczasem:
  - fabryki Forda w okupowanej Francji produkowały ciężarówki dla Wehrmachtu do 1944 r.

  -Standard Oil of New Jersey (Exxon) dostarczył nazistom benzynę i smary o wartości 20 milionów dolarów. Do samego wylądowania wojsk amerykańskich we Francji flota tankowców „neutralnej” Hiszpanii pracowała prawie wyłącznie na potrzeby Wehrmachtu, dostarczając mu amerykańskie „czarne złoto”, formalnie przeznaczone dla Madrytu. Już w pierwszych miesiącach 1944 r. Niemcy co miesiąc reeksportowały z Hiszpanii 48 tys. Ton ropy.

  -Szczególnie cenne były 1100 ton wolframu, które Niemcy otrzymały podczas wojny ze Stanów Zjednoczonych. Wolfram był kluczowym składnikiem w produkcji pocisków przeciwpancernych i przemyśle elektronicznym

  - 14 października 1943 r. Dowódca lotnictwa armii USA, generał Henry Arnold, zarządził nalot na fabrykę łożysk kulkowych SKF w Schweinfurcie w Niemczech, wróg jakimś cudem dowiedział się o operacji i był w stanie przygotować obronę,w rezultacie niszcząc 60 samolotów amerykańskich. 19 października Arnold bez ogródek powiedział London News Chronicle: „Nie mogliby zorganizować obrony, gdyby nie zostali z góry ostrzeżeni”

  -International Telephone Telegraph pracowali ramię w ramię ze swoimi niemieckimi kolegami w Szwajcarii, mając doskonały ochronę niemieckich służb specjalnych. Jednym z udziałowców ITT był szef wywiadu politycznego Służby Bezpieczeństwa Walter Schellenberg. A szef ITT, pułkownik Sostenes Ben, w środku wojny, pomagał nazistom w ulepszaniu kierowanych bomb lotniczych.

  - IBM potroił swoją produkcję. Wiele z tego uzyskano dzięki współpracy z Hitlerem. Maszyny liczące pozwoliły hitlerowcom na szybkie przeprowadzenie spisu ludności krajów okupowanych i określenie liczby osób aresztowanych (sprzęt pomógł zidentyfikować nawet tych Żydów, którzy od lat starannie ukrywali swoje pochodzenie). IBM zaopatrywał wiele departamentów Rzeszy, w tym obozy koncentracyjne, w maszyny liczące, części zamienne do nich i specjalny papier.
  - prezes Reichsbanku i minister gospodarki Hitlera Jalmar Schacht byli sądzeni podczas procesów norymberskich, przypomniał o związkach Opla z General Motors i zasugerował postawienie przed sądem kapitanów amerykańskiego biznesu. Propozycja nie została przyjęta.


  To tak "na kolanie".Bez grzebania w internetowych zakamarkach.
  Więc niech pan Yarpen Zirgin nie zadaje głupkowatych pytań bo odpowiedzi na nie zna każdy w miarę przyzwoity człowiek.
 • @ikulalibal 11:53:19
  Naprawdę wierzysz, że te działania (już pomijam to, że część miała miejsce przed wojną, na część nie było wpływu, a część to pic na wodę i fotomontaż (np. kwestia tego nalotu)), powstrzymały by hitlerowców od kontynuowania rzezi w obozach koncentracyjnych?
 • @Yarpen Zirgin 12:05:34
  //(już pomijam to, że część miała miejsce przed wojną//

  Żaden z opisywanych przeze mnie faktów nie miał miejsca wyłącznie do momentu wybuchu wojny.Przeciwnie,każdy opisany biznes odżyły właśnie w czasie działań wojennych a ich dynamikę brutalnie przerwał dopiero koniec wojny.

  //, a część to pic na wodę i fotomontaż (np. kwestia tego nalotu)//

  Proszę przedstawić źródło mówiące że sprawa nalotu na fabrykę unikalnych łożysk kulkowych jest "picem na wodę i fotomontażem"
  Nie mówimy o tajemnicach biblii i nie prowadzimy dysputy która zniesie każdą bzdurę.Mówimy o faktach więc proszę to uwzględniać.

  // powstrzymały by hitlerowców od kontynuowania rzezi w obozach koncentracyjnych?//

  Znacznie przyspieszyłaby przesuwanie się frontów a tym samym ograniczyła czas rzezi.

  Jedyne w co nie wierzę to w to że zwołana w lipcu 1938 r z inicjatywy USA przy udziale 32 państw,konferencja w Evian nie mogła zdobyć się na żadne konkretne decyzje.32 państwa w tym USA miały realną możliwość zapobieżenia tragedii.Z sobie znanych powodów nie zapobiegły.
 • @ikulalibal 12:24:09
  Nie zmieniaj tematu i zamiast tego uniku wyjaśnij w jaki sposób np. udany nalot na tę fabrykę łożysk kulkowych powstrzymałby hitlerowców przed rzezią w obozach koncentracyjnych?
 • @ikulalibal 12:24:09
  "32 państwa w tym USA miały realną możliwość zapobieżenia tragedii.Z sobie znanych powodów nie zapobiegły."

  O słodka naiwności...
 • @Yarpen Zirgin 12:33:10
  //
  O słodka naiwności...//


  Ma pan jakieś dowody na to że 32 państwa z USA na czele, obiektywnie nie miały narzędzi aby dopomóc kilku milionom ludzi? jeśli nie ma pan takich dowodów niech pan wraca na sale chorych i zajmie się łamaniem biblijnych kodów.

  PS
  nawet nie ogarnia pan swoim umysłem jak szeroko zakrojone operacje, w jak krótkim czasie i przy jakich ograniczonych środkach,można pomyślnie przeprowadzić jeśli tylko się chce.
 • ...
  A guano mnie mordowani żydzi obchodzą. Gdziekolwiek by się na globie nie pojawili, tam zawsze w parchate mordy po niekrótkim czasie dostawali.
  Pewnie za niewinność. Pewnie dlatego, że "złe i występne Goje" nie potrafiły się poznać na żydowskiej "dobroci"...
  Srał ich pies.

  Dla mnie najważniejsze jest to, że alianci ZACHODNI, byli głusi, niewidomi, i niemi (jak te trzy małpki) na genocyd Słowian podczas "ery holokaustu" - raczej hologramu - bo tak na Zachodzie obecnie nowomowa określa największy konflikt zbrojny w oficjalnej historii ludzkości!
  Na Zachodzie przestaje się już mówić o II Wojnie Światowej. Skrzywionej talmudyczną polit-poprawnością "narracji" nie wystarczają już mityczni "naziści". Teraz okazuje się, że to była ERA HOLOKAUSTU, na żydach, oczywiście. Bo przecież te ponad 80 lat temu nikt inny był mordowany, nie było czystek etnicznych na Słowianach, tylko "biedny" żyd cierpił, kurwa jego parchata mać była. Jeden żyd za 6 miliony cierpił! Taki, kurwa, cierpliwy był, szubrawiec!!!
  A 25 milionów ludzi ze Związku Radzieckiego, kilka milionów Polaków, wymordowani Słowianie bałkańscy, - furda tam. To tylko Goje...

  P.S. Za gloryfikację żydowskiej "cierpliwości" bania, dzida, pała. Do kąta!
 • @Pedant 10:20:27
  ---------------
  "Ci co ratowali byli małą mniejszością."
  ---------------
  Po co relatywizowanie w stylu odwróconego o 180 stopni kota
  z Pańskiej strony?
  No chyba, że odnosisz się Pan do liczby Żydów - co to masowo ratowali Polaków przed planowym i konsekwentnym wytępieniem. Mało tego - teraz Żydzi dalej masowo ratują Polaków przed wszelkim sk***ysyństwem tego, szatańskiego świata.
  Wniosek?
  Trollować też trzeba umieć Panie @Pedant.
 • @ikulalibal 12:42:49
  Wiem za to, jak długo trwały i ile zasobów pochłonęły przygotowania do poszczególnych inwazji na terenie Europy (zwłaszcza do inwazji w Normandii) oraz ile czasu zajęło zachodnim armiom dotarcie do granic III Rzeszy. Wiem również jak się skończył "próbny" desant pod Dieppe.

  Wiem również, że Hitler miał w rufie Ligę Narodów czy ówczesne mocarstwa, więc tak samo postąpiłby z tymi "32 państwami", które rzekomo mogły by zainterweniować.

  Proponuję, abyś najpierw zapoznał się z historią II Wojny Światowej i tego, co działo się tuż przed nią, a dopiero potem wypowiadał czy Alianci mogli cokolwiek zrobić w kwestii obozów koncentracyjnych w roku 1940 czy 1943.
 • @Kmieć 12:54:14
  "A 25 milionów ludzi ze Związku Radzieckiego (...)"

  Te ofiary z ZSRR, proszę Ciebie, to efekt nieudolnych dowódców i działań tamtego rządu.
 • @Kmieć 12:54:14
  w zasadzie Pan Morawiecki/Moravitz podnosi nam podatki dla zdrowotności i w podzięce za ratunek ciotek z holocaustu. W książce Henry Forda pt ,,Międzynarodowy Żyd" streszczone są podobne historie - podnoszenia podatków dla zdrowotności i demolowanie gospodarki, przez ziomów Moravitz'a. Chociaż wtedy wdzięczność za ratunek ciotek z holocaustu nie wchodziła w grę.

  Mówiąc ,,Żyd" mam na myśli tajemniczy ród Aszkenazi - znany z czasów przed Chrystusem a nie będący Judejczykami.
 • @Yarpen Zirgin 13:02:56
  //Wiem za to, jak długo trwały i ile zasobów pochłonęły przygotowania do poszczególnych inwazji na terenie Europy//

  Gówno wiesz przyjacielu.
  Nie chodzi o zaplanowane i przygotowane operacje typu "lądowanie w Normandii",ale o takie które trzeba było przeprowadzić z marszu,wbrew wszystkiemu,mino nad wyraz ograniczonych możliwości.

  //Wiem również, że Hitler miał w rufie Ligę Narodów czy ówczesne mocarstwa,//

  W latach 1926-1933 roku partia Hitlera cierpiała na permanentny brak funduszy.Posiadając tak szeroką wiedzę zapewne wie skąd brały się pieniądze choćby na przeprowadzane coroczne zjazdy NSDAP.
  (tylko prosze nie pisać bzdur o "niemieckich fabrykantach" bo obsobaczę)
  Wiedząc że zna pan rozliczne tajemnice tego i tamtego świata,pytam:jak to możliwe że struktury których nie stać na piwo dla koleżeńskiego zjazdu w ciągu niespełna dekady trzęsą całym światem ?

  //Proponuję, abyś najpierw zapoznał się z historią II Wojny Światowej i tego, co działo się tuż przed nią, a dopiero potem wypowiadał//

  Pochlebiam sobie że znam a na dowód tego pozwolę sobie w tej kwestii niepokoić pana do wiwatu.
 • @demonkracja 12:56:46
  "No chyba, że odnosisz się Pan do liczby Żydów - co to masowo ratowali Polaków przed planowym i konsekwentnym wytępieniem."

  Po pierwsze ja nie uważam że Żydzi by się zachowali lepiej od Polaków (wystarczy popatrzeć się jak traktują Palestyńczyków). Po prostu ludzie są okropni, niezależnie od narodowości.

  Po drugie to nie Polacy byli poddawani eksterminacji.

  Po trzecie, jest to obleśne gdy ci co nienawidzą innych z drugiej grupy, udają że ich strona jest bardziej szlachetna.
 • @Yarpen Zirgin 13:09:15
  "Te ofiary z ZSRR, proszę Ciebie, to efekt nieudolnych dowódców i działań tamtego rządu."

  Że nie pokonali Niemców na samym początku?
 • @Kmieć 13:20:10
  Masz pan całkowitą rację.
  W całej tej sprawie wywindowania Hitlera,wykarmienie jego machiny wojennej ,chodziło tylko i wyłącznie o to aby za jego pomocą zlikwidować ZSRR.
  Dlatego "kwestia żydowska" była zupełnie nieistotna.Nikogo nie obchodziło co Hitler zrobi lub nie zrobi z Żydami.

  To wprawdzie inne skala (ale kto wie) z tych samych powodów dziś Zachód solidarnie staje w obronie faceta który głosi hasła
  "Pierwszy toast za holokaust"

  https://img8.eadaily.com/c650x400/o/fd6/90e08cf835d20d36a13b0a14ea4b4.jpeg

  a Muzułmanów nazywa "czernożopymi" (czarnymi dupami)

  W dzisiejszym zachodnim świecie poprawności politycznej wydawałoby się to nie do pomyślenia ale na wiele można przymknąć oczy jeśli celem nadrzędnym jest atak na Rosję.
 • @ikulalibal 13:23:08
  "Nie chodzi o zaplanowane i przygotowane operacje typu "lądowanie w Normandii",ale o takie które trzeba było przeprowadzić z marszu,wbrew wszystkiemu,mino nad wyraz ograniczonych możliwości."

  Takie operacje kończą się spektakularnymi klęskami i gigantycznymi stratami, a w konsekwencji nie dają zamierzonych rezultatów. Czyli próżny trud okupiony niepotrzebną śmiercią wielu ludzi.

  "W latach 1926-1933 roku partia Hitlera cierpiała na permanentny brak funduszy."

  W tych latach nie istniały obozy koncentracyjne i nikt nie był w stanie przewidzieć, że powstaną, więc cofanie się do tego okresu nie ma sensu.


  Wróć do mojego pytania i wyjaśnij w jaki sposób np. udany nalot na fabrykę łożysk kulkowych powstrzymałby hitlerowców przed rzezią w obozach koncentracyjnych?
 • @Pedant 13:31:16
  Nie. Ponieważ stosowano taktykę rzucania ogromnych sił na umocnione pozycje, co kończyło się rzezią żołnierzy, a także spalonej ziemi, co pozbawiało mieszkańców możliwości utrzymania się.
 • @Yarpen Zirgin 13:34:20
  "Ponieważ stosowano taktykę rzucania ogromnych sił na umocnione pozycje, co kończyło się rzezią żołnierzy"

  Mity goebbelskiej propagandy, takie same jak szarże polskiej kawalerii na niemieckie czołgi.

  W 1942 na przykład, strona niemiecka miała większe zasoby ludzkie niż ZSRR.

  Jak to możliwe? Po odjęciu ludności na okupowanych terytoriach i po zsumowaniu ludności Niemiec, Włoch, Rumunii i Węgier, balans był niekorzystny dla Rosjan. Dodajmy do tego potęgę gospodarczą prawie całej Europy pracującej na III Rzeszę, siły były nierówne.
 • @Pedant 13:42:17
  "Mity goebbelskiej propagandy, takie same jak szarże polskiej kawalerii na niemieckie czołgi."

  Smutna rzeczywistość, a nie mit. Zapraszam do poczytania o Bitwie pod Moskwą w 1941 r cz operacji rżewsko-wiaziemskiej w 1942 r.

  "W 1942 na przykład, strona niemiecka miała większe zasoby ludzkie niż ZSRR. "

  Skąd czerpiesz te rewelacje?

  "Jak to możliwe? Po odjęciu ludności na okupowanych terytoriach i po zsumowaniu ludności Niemiec, Włoch, Rumunii i Węgier, balans był niekorzystny dla Rosjan. Dodajmy do tego potęgę gospodarczą prawie całej Europy pracującej na III Rzeszę, siły były nierówne."

  Tia... Napisz jeszcze o przestarzałym sprzęcie w Armii Czerwonej i będzie komplet. :D
 • @ikulalibal 13:32:17
  //W całej tej sprawie wywindowania Hitlera,wykarmienie jego machiny wojennej ,chodziło tylko i wyłącznie o to aby za jego pomocą zlikwidować ZSRR.//

  Tego co poniżej napiszę, nie umiem uzasadnić źródłami.

  Moim zdaniem W.Sz.P. Ikulalibalu nie chodziło o likwidację ZSRR tylko o przywrócenie Rewolucji na "właściwe"tory.
  Chodziło o pokonanie Józefa Stalina, który rozwalił, mówiąc kolokwialnie, plany między-narodowych, kurwa ich parchata koczownicza mać była, wczesnych globalistów. (tu chodzi ten przedhistoryczny konflikt Atlantydów z protoplastami Tartaryjczyków. Pan doskonale wie, co mam na myśli.

  Związek Radziecki przed sw. Józefem Stalinem był w syjonistycznej Muryce postrzegany pozytywnie. I to nie dziwota, wszak najbogatsi żydzi z NY zainwestowali w Rewolucję w Rosji mnóstwo $zekli, czyż nie?

  A św. Józef Stalin, mówiąc: "Socjalizm w jednym kraju" żydowską globalną rewolucję popsował okrutnie - i z żydowskiego punktu widzenia niewybaczalnie - no i z powodu św. Józefa Stalina musiał zostać wystrugany z $zekli towarzysz Hitler.

  Powtórzę to po raz kolejny.
  Gdyby na arenie świata nie pojawił się Zbawca - nie tylko słowiańskiej - Ludzkości Józef Stalin, to Hitler nie byłby potrzebny...
 • @Yarpen Zirgin 13:55:31
  //Skąd czerpiesz te rewelacje?//

  Stąd https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Historia+powszechna+

  Po stronie III Rzeszy (z małymi wyjątkami) walczyły wszystkie europejskie państwa.A to:
  -Frabcja
  -Słowacja
  -Rumunia
  -Węgry
  -Włochy
  -Chorwacja
  prócz tego "legiony ochotnicze" częstokroć liczące tysiące legionistów
  z Norwegii
  z Wielkiej Brytanii
  z Hiszpanii
  z Finlandii
 • @Yarpen Zirgin 13:55:31
  "W 1942 na przykład, strona niemiecka miała większe zasoby ludzkie niż ZSRR. " Skąd czerpiesz te rewelacje?

  W 1940 w Związku Radzieckim było około 180 milionów mieszkańców.
  Na terenach okupowanych było co najmniej 60 milionów (Ukraina, Białoruś, południowa i zachodnia Rosja). Czyli zostało 120 milionów.

  Populacja III Rzeszy w 1940 wynosiła 109 milionów, Włoch 44 milionów, Rumunii 19 milionów, Węgier 9 milionów. Czyli w sumie 181 milionów.
 • @Kmieć 13:56:50
  Rzecz jasna że "likwidacja ZSRR" był tylko skrótem myślowym.Chociaż jak na to popatrzeć tak:
  nie byłoby Stalina to byłby Trocki,byłby Trocki nie byłoby ZSRR,nie byłoby ZSRR nie byłoby II WŚ.
  ZSRR to Stalin.Stalin był "akuszerem" ZSRR a jego (stalian) śmierć zapoczątkowała agonię ZSRR.

  PS
  czy znany jest panu fakt że władze III Rzeszy przyznały Trockiemu tytuł "honorowego aryjczyka" bo w pierwotnych planach to on a nie Reinhard Heydrich miał tworzyć struktury nazistowskiej bezpieki.
 • @ikulalibal 14:17:33
  Nie Ciebie pytałem o rewelacje. Pytanie do Ciebie skierowane brzmi:

  W jaki sposób zniszczenie fabryki łożysk kulkowym miało powstrzymać rzeź w obozach koncentracyjnych III Rzeszy?

  Tudzież:

  W jaki sposób nieplanowany i nieprzygotowany desant na teren III Rzeszy miał powstrzymać rzeź w obozach koncentracyjnych?
 • @ikulalibal 14:13:08
  Tak, Szanowny Panie.
  Znany jest mi dzięki pańskiej, przed wieloma miesiącami, informacji.
  Jestem pańskim uważnym i wiernym czytelnikiem.

  Wiem także, że Hitler miał ulubionego żyda, a był nim nie kto inny jak dr Goebbels, minister propagandy - a jakże by inaczej - III Rzeszy Niemieckiej.
  Herszt SS, Himler, także był żydem.
  Co tu jest więcej do dodania?
  Może hitlerowskie żydowskie medale?..

  https://mindcontrolblackassassins.files.wordpress.com/2014/08/satangoebbelscoin.gif

  Mam gdzieś jeszcze na którymś z dysków zdjęcia hitlerowskich niemieckich monet, na których wygrawerowane pismo jest "kwadratowe" - w jidisz. Nie mam teraz czasu szukać.
 • @Yarpen Zirgin 13:32:44
  //Takie operacje kończą się spektakularnymi klęskami i gigantycznymi stratami, a w konsekwencji nie dają zamierzonych rezultatów.//

  Po jaką cholerę wdaje się pan w dyskusję mając taką "powalającą wiedzę"

  Takie operacje mają sens a jeśli robią je fachowcy to kończą się sukcesem.
  Z już oblężonego Leningradu udało się wywieźć około 2.000 dzieci.
  W ciągu kilku miesięcy 1942 udało się ewakuować w głąb ZSRR 2593 fabryk w tej liczbie 1523 dużych kombinatów oraz 25.000.000 mieszkańców.
  Wszystkiego tego dokonano w warunkach permanentnym braku:sprzętu budowlanego,taboru kolejowego,środków transportu i odpowiedniej do wielkości zadania ilości wykonawców.
  Do dziś specjaliści od logistyki studiują tamte operacje nie mogąc wyjść z podziwu nad jej precyzją.Wielu spośród nich utrzymuje że nawet w dzisiejszych czasach,w dobie nowoczesnych środków przetwarzania i przekazywania informacji było by to trudne a nawet niemożliwe do wykonania.

  //W tych latach nie istniały obozy koncentracyjne i nikt nie był w stanie przewidzieć, że powstaną//

  srali muchy.Istniał już "Mein Kampf" i każdy rozsądny człowiek musiał zdawać sobie sprawę co oznacza wspieranie Hitlera i jego partii.
 • @Pedant 14:20:58
  A teraz policzmy: W normalnym kraju da się zmobilizować 10% populacji na czas wojny. Przyjmując ZSRR jako normalny mogli zmobilizować 12 mln żołnierzy. W rzeczywistości przez szeregi Armii Czerwonej przewinęło się 34,4 mln ludzi.

  W przypadku III Rzeszy mobilizacja dotyczyła tylko Niemców i tych, których oni za Niemców uznawali, więc ludność podbitych krajów nie wchodzi w rachubę. Czyli w grę wchodzi tylko około 70 mln ludzi. Włosi mieli własne wojny i nie wysłali wszystkich swoich sił na front wschodni, a i pomoc Węgier była symboliczna.

  Daruj więc sobie teksty, że III Rzesza miała większy potencjał militarny.
 • @Yarpen Zirgin 14:31:37
  //W jaki sposób zniszczenie fabryki łożysk kulkowym miało powstrzymać rzeź w obozach koncentracyjnych III Rzeszy?//

  Że nie ma stosownej wiedzy to widać.Ale skoro sam przyznaje się do braku umiejętności czytania, cóż poradzę?

  Na to pytanie już była udzielona odpowiedź.Widać nie dość jasna jak na możliwości Yarpen Zirgin więc tłumaczę jak pięciolatkowi z zespołem aspergera:
  -zniszczona wytwórnia unikalnych podzespołów to mniej sprzętu zaangażowanego w wojenna machinę III Rzeszy.
  -mniej sprzętu,lub sprzęt mniej sprawny (skutkiem braku oryginalnych części),to zmiana tempa na frontach a konkretniej to częstsze klęski strony nazistowskiej i frontowe sukcesy koalicji antyhitlerowskiej
  Przypominam że jednym z celów istnienia ruchów partyzanckich był sabotaż i dywersja czego naziści boleśnie doświadczyli w Jugosławii i w Grecji.
 • @Yarpen Zirgin 14:46:12
  // pomoc Węgier była symboliczna.//

  Prosze podać jej rozmiary.
  Dane są w "otwartym dostępie"więc nie powinno być trudności.
  Diabeł zawsze tkwi w szczegółach.O tym powinien pan wiedzieć jako wytrawny teolog-biblista.
  W jakiej sile Węgry wspomagały wojnę Hitlera?
  Zamieniam się w słuch.
 • @ikulalibal 14:57:03
  "-zniszczona wytwórnia unikalnych podzespołów to mniej sprzętu zaangażowanego w wojenna machinę III Rzeszy."

  Ja Ciebie nie pytam o skutki zniszczenia takiej fabryki dla produkcji sprzętu. Pytam jak to miało wpłynąć na Niemców aby przestali mordować ludzi w obozach koncentracyjnych w roku 1943?
 • @Yarpen Zirgin 15:12:03
  Normalny jest?
  Naziści swoją misję w zydowskiej kwestii określili w programowym dziele "Mein Kampf" dlatego istniał tylko siłowy wariant powstrzymania ich przed wypełnieniem tej misji.Na przykład w drodze zakończenia wojny wcześniej niż 9 maja 45 roku.
 • @Yarpen Zirgin 14:46:12
  "Czyli w grę wchodzi tylko około 70 mln ludzi. Włosi mieli własne wojny i nie wysłali wszystkich swoich sił na front wschodni, a i pomoc Węgier była symboliczna. "

  70 mln?! Pańska pokrętność podnosi mi ciśnienie. Nie mam siły na przekomarzanie.

  W przeciwieństwie do Pana nie próbuję dowieść z góry założonej tezy.

  Powiem tyle, Węgrzy stracili 300 tysięcy samych żołnierzy (w proporcji Polacy by musieli stracić cały milion), o Rumunach Pan wygodnie zapomniał.

  O historii Pan dyskutuje podobnie jak o religii. Nic do Pana nie dociera.
 • @ikulalibal 15:21:56
  Owszem, ale to można było zrobić jedynie przez inwazję, a nie ograniczanie produkcji. Nawiasem mówiąc, to sprawdziłem sobie ten nalot, który rzekomo miał się nie udać, ponieważ "wróg jakimś cudem dowiedział się o operacji". Było tak:

  "Tymczasem druga grupa 230 bombowców mająca wyruszyć na Schweifurt nie mogła wystartować z powodu złej pogody. Opóźnienie dało Niemcom czas na uporządkowanie obrony i przygotowanie się na nalot.

  Gdy wreszcie bombowce wyruszyły, było już za późno na wykorzystanie elementu zaskoczenia. Przez całą drogę nad cel formacja była narażona na ataki myśliwców. Zaowocowało to zestrzeleniem 21 maszyn jeszcze przed dotarciem do strefy zrzutu. Kolejne 14 zostało zestrzelonych podczas powrotu do baz. Samo bombardowanie było nieskuteczne. Pożary zasłoniły cele i w efekcie jedynie niewielka liczba bomb trafiła w cel. Produkcja łożysk została obniżona jedynie o 35% i to na okres tygodnia."
  https://www.konflikty.pl/historia/druga-wojna-swiatowa/nalot-na-schweinfurt/
 • @Pedant 15:36:23
  //o Rumunach Pan wygodnie zapomniał.//

  Pan Yarpen Zirgin ale potomkowie eksterminowanych w Odessie żydów pamiętają.https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Odessie
  (a że jak wiadomo każdy żyd jest trochę z odessy,pamięć przekłada się na wszystkich żydów)
 • @Yarpen Zirgin 15:44:26
  ////Owszem, ale to można było zrobić jedynie przez inwazję, a nie ograniczanie produkcji.//

  Nieprawda.Jak wiadomo w okupowanej Belgii robotnicy zatrudnieni w fabrykach produkujących artykuły dla niemieckiego frontu od czasu do czasu ogłaszali strajki.Strajki miały charakter socjalny (dopiero po 1945 r stworzą legendę że strajkowali w z przyczyn politycznych) i Niemcy za każdym razem ustępowali i godzili się na robotnicze żądania.
  Robili to nie dlatego że byli mili a dlatego że każda minuta przestoju mogła się niekorzystnie odbić na froncie.
 • @ikulalibal 16:00:35
  "w okupowanej Belgii robotnicy zatrudnieni w fabrykach produkujących artykuły dla niemieckiego frontu od czasu do czasu ogłaszali strajki.Strajki miały charakter socjalny (dopiero po 1945 r stworzą legendę że strajkowali w z przyczyn politycznych)"

  Potężny przemysł czeski pracował na pełnych obrotach, polskie rolnictwo się rozwijało i wiele innych krajów europejskich było zaangażowanych.

  Kolega Yarpen chce zdezawuować i umniejszyć bohaterstwo Rosjan.

  Podam przykład - jak garstka kobiet zatrzymała niemiecką dywizję pancerną pod Stalingradem w kluczowym momencie:

  https://youtu.be/ziH9fleTWQM?t=301
 • @ikulalibal 14:57:03
  "Przypominam że jednym z celów istnienia ruchów partyzanckich był sabotaż i dywersja czego naziści boleśnie doświadczyli w Jugosławii i w Grecji."

  Najwięcej w tym uczestniczyli komuniści. Także na Białorusi i wschodniej Ukrainie. Inni "stali z bronią u nogi". (Na Białorusi zginęła ponad jedna czwarta ludności.)
 • @Pedant 13:30:02
  --------------------
  "Po prostu ludzie są okropni, niezależnie od narodowości."
  --------------------
  To zależy jak się tych ludzi przedstawia - a wiemy - kto i jak ich przedstawia.
  --------------------
  "Po drugie to nie Polacy byli poddawani eksterminacji."
  --------------------
  Popatrz Pan dzisiaj - kto dziś wywija atrapą Polski i nie tylko ją - a będziesz Pan wiedział wszystko.
  --------------------
  "Po trzecie, jest to obleśne gdy ci co nienawidzą innych z drugiej grupy, udają że ich strona jest bardziej szlachetna."
  --------------------
  Pan kpisz czy o drogę pytasz.
 • "Taki los zgotowali żydzi żydom"
  .
  parafrazując Nałkowską, która też chciała obciążyć pewnie inne ludy:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#HoloSamo

  Udział żydowskich lichwiarzy (tzw. inwestorów) w likwidacji żydowskiego pospólstawa, jest znany, także ich zyski z tych mordów. Ale żydowski kapitał ma jak zwykle trzy źródła: mord, rabunek, oszustwo.
 • Do Panów @Kmieć i @ikulalibal.
  W kontekście II WŚ - którą ja uważam - jako szczegółową ustawkę tych - co to ich ojcem jest diabeł.
  Otóż dlaczego konwoje zza wielkiej wody - nie szły w określonym czasie do Hamburga - tylko szły do Murmańska?
  Ma rację Szanowny @Kmieć - kiedy pisze o wstawieniu na właściwe tory komunistycznej rewolucji - czyli tamtejszej, tzw. integracji Europy pod przewodem Dzieci Złego. Ale to nie wszystko - bo II WŚ posłużyła dzieciom Złego do zdziesiątkowania Polaków, Rosjan i siłą rzeczy Niemców - czyli zaczątek likwidacji Białej Europy. Dzisiaj obserwujemy tego kontynuacje - oczywiście innymi już metodami.
  Wniosek?
  Nie bez znaczenia był odwet dzieci Złego - na Polsce i Polakach za 1920 rok. Pomimo podania Hitlerowi na tacy Polski w 1939 roku - i tak dzieci Złego mordowały Polskę dwoma stworzonymi przez siebie potężnymi totalitaryzmami i jakby tego było mało - mordowano Polaków w okrutny sposób banderssynami. Natomiast zrównanie z ziemią Warszawy (mniejsza o pretekst pod jakim tego dokonano) - to taka wisienka na torcie owego mordowania Polski. To taki szaleńczy taniec diabliska na trupie Polski.
 • @demonkracja 18:01:00
  "Popatrz Pan dzisiaj - kto dziś wywija atrapą Polski i nie tylko ją - a będziesz Pan wiedział wszystko."

  Co Pan taki nieśmiały? Nie chce Pan wprost się wyrazić "bij Ż**a!"?

  Kreci Pan coś o dzieciach diabła, czarcim pomiocie, kosmatych łapkach. A o garbatych nosach ani mru mru?
 • @Pedant 16:20:50
  Bohaterstwo Rosjan? Ja już się wyzwoliłem z okowów legend o wspaniałej Armii Czerwonej i ich bohaterskich żołnierzach. W legendy o "garstkach kobiet", które miały zatrzymywać całe dywizje pancerne, tym bardziej nie uwierzę. Wiem za to o bestialstwie dowódców Armii Czerwonej, którzy posyłali żołnierzy na śmierć nie patrząc na to, czy atak ma sens i jakie poniosą straty. Wiem jak oddziały NKWD strzelały do wycofujących się czerwonoarmistów, którzy nie zdołali przebić się przez niemieckie linie. Wiem również o tym, jak sobie poczynali radzieccy żołnierze na zdobytych terenach.
  Pora się obudzić, Pedancie. Armia Czerwona to nie byli grzeczni chłopcy, którzy przyszli wyzwolić Polskę.

  Aha... Powinieneś podziękować III Rzeszy, bo gdyby nie Operacja Barbarossa, to Polski nie było by na mapie, a ZSRR rozciągałby się na całą Europę. W czerwcu 1941 roku hitlerowcy rozbili oddziały, które właśnie szykowały się do ataku na III Rzeszę i resztę Europy, aby je wcielić do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.
 • @Yarpen Zirgin 18:29:27
  "W legendy o "garstkach kobiet", które miały zatrzymywać całe dywizje pancerne, tym bardziej nie uwierzę."

  Widać nie zna Pan angielskiego i nie rozumie zalinkowanego materiału, jest on oparty także na niemieckich materiałach.

  Materiał przygotował Mark Felton, znany angielski autor wielu książek i bestsellerów, starannie dokumentujący swoją pracę, występuje w wielu programach jak The History Channel, National Geographic, Quest, RMC Decouverte i innych.

  "Wiem za to o bestialstwie dowódców Armii Czerwonej, którzy posyłali żołnierzy na śmierć nie patrząc na to, czy atak ma sens i jakie poniosą straty."

  Tak, Pan wszystko "wie". Nienawiść Pana zaślepia. Jest Pan fałszywym świętoszkiem, który udaje wierzącego.

  "Wiem jak oddziały NKWD strzelały do wycofujących się czerwonoarmistów, którzy nie zdołali przebić się przez niemieckie linie."

  Takie rzeczy zdarzały się w każdej armii, szczególnie w batalionach karnych. Pan powtarza głupie stereotypy.

  Pan naprawdę myśli, że najpotężniejsza armia Europy w historii została pokonana przez nastraszonych tchórzy?
 • @Yarpen Zirgin 18:29:27
  "Powinieneś podziękować III Rzeszy, bo gdyby nie Operacja Barbarossa, to Polski nie było by na mapie, a ZSRR rozciągałby się na całą Europę. W czerwcu 1941 roku hitlerowcy rozbili oddziały, które właśnie szykowały się do ataku na III Rzeszę i resztę Europy, aby je wcielić do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich."

  Biedny Hitler, prowadził tylko wojny prewencyjne, na Czechy, Polskę i Francję napadł w samoobronie.

  III Rzeszy to niech Pan dziękuje i pali świeczkę przed swoim bożyszczem z wąsikiem.
 • @Pedant 18:25:40
  --------------
  "Kreci Pan coś o dzieciach diabła, czarcim pomiocie, kosmatych łapkach."
  --------------
  Po owocach ich poznacie - nie po kształcie tego - co przypomina narzędzie do gaszenia świec w kościele będących na pewnej wysokości.
 • @Yarpen Zirgin 18:29:27
  // Powinieneś podziękować III Rzeszy, bo gdyby nie Operacja Barbarossa, to Polski nie było by na mapie, a ZSRR rozciągałby się na całą Europę. W czerwcu 1941 roku hitlerowcy rozbili oddziały, które właśnie szykowały się do ataku na III Rzeszę i resztę Europy, aby je wcielić do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.//

  Wielu zna teorie Władimira Rezuna.Ale nie wszyscy przyjmują go jako historyka.Pracownika firmy MI 6 realizującego polityczne obstalunki -owszem ale nie historyka.
 • @Yarpen Zirgin 18:29:27
  // W czerwcu 1941 roku hitlerowcy rozbili oddziały, które właśnie szykowały się do ataku na III Rzeszę //

  A 1 września 1939 r oddziały niemieckie musiały pójść w sukurs mordowanej na obszarach Polski mniejszości niemieckiej.
  Materiały źródłowe jakimi posługuje się Rezun są żadne w porównaniu z tymi które zawiera opracowanie "Der Tod in Polen " (smierć w polsce)
  Liczbę tysięcy zamordowanych na przełomie sierpnia i września w Polsce niemieckich cywili,potwierdza częściowo sam David Irwing.
  Czy podesłac panu link do "Der Tod in Polen" ? Polecam. już choćby po to aby przekonać sie co to znaczy umocowanie w faktach.
 • @ikulalibal 19:11:08
  "Wielu zna teorie Władimira Rezuna.Ale nie wszyscy przyjmują go jako historyka."

  Teoria Rezuna "Suworowa" jest odgrzanym wymysłem marszałka Wilhelma Keitela, którym chciał się usprawiedliwić przed trybunałem w Norymberdze. Ale mu to nie pomogło i został powieszony.

  Z ciekawości sprawdziłem co pisze Wikipedia. Angielska wersja jest solidna, niestety polska wersja jest opanowana przez rezunowców.

  Keitla powiesili a Rezun się wzbogacił.
 • @Yarpen Zirgin 18:29:27
  //gdyby nie Operacja Barbarossa, to Polski nie było by na mapie//

  Gdyby nie było Józefa Stalina, to nie byłoby Polski przedwojennej (od 1920 roku), a co za tym idzie, nie byłoby Hitlera, bo nie byłby potrzebny, i co oczywiste, nie byłoby Operacji Barbarossa, Stalingradu, itd.
  Wie podrobiony krasnolud, dlaczego?
 • Aleszuma pisze prawdę?
  Wiedza oparta na propagandzie, to żadna prawda.
  Dzisiaj Prawda jest tak samo traktowana, jak te dwa tysiące lat temu. Cały czas jest przykrywana stertą kłamstwa. Żeby poznać Prawdę, to trzeba samodzielnie zacząć myśleć. Trzeba się zastanowić nad tym, kto jaki interes miał i kto co osiągnął z tego, co było jego interesem. No, tego propaganda nie przykryje i widać to jak na dłoni.
 • @Pedant 19:27:42
  Skoro Rezun jedynie powtarza cudze tezy, to po co ZSRR zbudował wielomilionową armię, w której w 1941 miał ponad 23 tysiące czołgów i 17 tysięcy samolotów?

  Przypomnę, że III Rzesza do ataku na ZSRR wystawiła zaledwie 3612 czołgów i 2937 samolotów.
 • @Yarpen Zirgin 20:24:03
  Stalin spodziewał się ataku z Zachodu od dłuższego czasu. Dlatego zarzucił NEP na rzecz forsownej industralizacji.

  To nie znaczy że Keitel mówił prawdę i Hitler był pokrzywdzoną ofiarą.

  Ale do Pana nic nie dotrze i będzie Pan kręcił, więc szkoda czasu.
 • @Pedant 20:32:40
  "Stalin spodziewał się ataku z Zachodu od dłuższego czasu. Dlatego zarzucił NEP na rzecz forsownej industralizacji."

  Ręce opadają...
 • @Yarpen Zirgin 20:54:19
  "Ręce opadają..."

  Zabetowował Pan swój umysł i niczego nowego nie zrozumie.
 • Do autora .
  Widzę że temat" Holocaustu" jest pana konikiem w pisaniu.
  Trochę tez poszukiwałam swojego czasu wiadomości.
  Czy zginęli ? I dlaczego ciągle ich tak dużo "wymordowanych" chce zwrotu majątku? Znalazłam taki oto opis pewnej sprawy jednego Żyda .

  "W swoim wspomnieniu Frankl opowiadał o swoim pobycie w Auschwitz, jakby trwał wieczność. Teraz timothy Pytell, adiunkt historii w Cooper Union w Nowym Jorku, aby poinformować nas, że na podstawie jego badań nad intelektualną biografią Frankla, słynny ocalały spędził co najwyżej trzy dni w Auschwitz, podczas transportu z Theresienstadt w Czechach do podobozu Dachau w październiku 1944 roku."

  http://www.ihr.org/jhr/v20/v20n5p10_frankl.html

  Inne źródło podaje -

  W Oto kilka powodów, dla których większość dorosłych wie, że tak zwany "Holokaust" jest skandaliczną mistyfikacją, kolosalnym oszustwem i złośliwym zniesławieniem, które zniesławia pamięć tych, którzy naprawdę zginęli. Poniżej szczegółowo przeanalizujemy niektóre z tych faktów. Więcej osób zginęło na tylnym siedzeniu samochodu Teda Kennedy'ego w Chappaquiddick niż w jakichkolwiek "komorach gazowych" podczas II wojny .
  "
  http://www.takeourworldback.com/sixty-reasons.htm

  Oraz jak pisała żydowska gazeta Jerusalem Post w Islandii miała być wydana książka "Mit Holocaustu " na Boże Narodzenie , oczywiscie mieli zrobić wszystko żeby nie doszło do druku, ale znając Islandczyków pewnie wydana . Za czas będę wiedziała.

  Jak dla mnie dawno wiem że kabała żydowska budowana jest latami. Izrael nie powstał z mitu .
  Dziś słyszę co dzień w tyliwizji co tam u Żydów nieszczęść ..az mnie cholera bierze.
  Dlatego każdy szanujący się Polak nie powinien na naszej Polskiej ziemi
  ani pisać , ani tłumaczyć ich kabały.
  To niech oni się tłumaczą ! Bo mają z czego!
 • @Yarpen Zirgin 20:24:03
  //Przypomnę, że III Rzesza do ataku na ZSRR wystawiła zaledwie 3612 czołgów i 2937 samolotów.//

  Już Rzymianie ostrzegali przed człowiekiem jednej książki (cave ab homine unius libri )
  Interesujesz się leszczu historią to czytaj książki z zakresu historii pisane przez historyków.
  Hitler nie miał rzetelnych danych na temat wojennej siły Armii Czerwonej.
  Jedni utrzymują że był to skutek antyniemieckiej agenturalnej działalności admirała Canarisa zaś inni że to efekt perfekcyjnej pracy radzieckich ośrodków dezinformacyjnych.
  Tak to było czy inaczej ale ostatecznie sam Hitler w chwili słabości (gdzieś tak około 1944 r) skonstatował że gdyby w 1941 dysponował prawdziwymi danymi tyczącymi armii czerwonej i doktryny obronnej ZSRR to nie wydał by rozkazu w czerwcu 1941 r.

  Istnieje też teoria że Hitler zdecydował się na atak bo .....ale to zbyt trudne dla pana absolutnego dyletanta w kwestii historii.
 • @All
  Napisze ktoś coś nowego ? . https://www.goniec.net/2020/07/10/grzegorz-wasniewski-4-vii-1943-tajemnica-gibraltaru/ Salute Amigos .
 • @Pedant 21:05:35
  "Zabetowował Pan swój umysł i niczego nowego nie zrozumie."

  Błąd. Ja skułem zwały betonu, którymi zalano mi mózg w szkołach ucząc o grzecznym ZSRR, który nie wadził nikomu, a w 1941 o mało nie przegrał wojny bo miał niewyszkolonych żołnierzy i przestarzały sprzęt.

  W 1941 ZSRR miał najpotężniejszą i najliczniejszą armię wyposażoną w bardzo dobry sprzęt. Uzbrojenie, które, nie ma pamiłuj, było ewidentnie ofensywne (szybkie czołgi, samoloty szturmowe, samoloty desantowe itp). Ta armia była szkolona do ataku i zajmowania terenu (vide rozbudowane siły powietrznodesantowe), a nie obrony.

  Przykro mi, ale o zabetonowaniu umysłu w dzisiejszych czasach, świadczy przekonanie, że ZSRR był niewinnym państwem, które wcale nie miało ochoty podbijać wszystkich dookoła, a Litwę, Łotwę, Estonię i pół Polski zajęło z "troski o Rosjan żyjących na tych terenach".
 • @Yarpen Zirgin 07:57:29
  "Błąd. Ja skułem zwały betonu, którymi zalano mi mózg w szkołach ucząc o grzecznym ZSRR"

  Myli się Pan.

  Uwolnił się Pan od radzieckiej propagandy. Na pewno było to wielkie przeżycie.

  Miał Pan poczucie, że zaczął Pan samodzielnie myśleć. Niestety zamiast tego, umysł Pana zapełnił się nowymi stereotypami, bardzo wytartymi i powszechnymi dzisiaj.

  Ten zestaw jest tak stereotypowy i przewidywalny, że można go zaprogramować i zrobić gadającą zabawkę.
 • @Pedant 08:18:47
  A może jakieś merytoryczne argumenty? Ja wskazałem na to, co dowodzi, iż ZSRR był państwem agresywnym, które szykowało się do wojny przeciwko reszcie Europy, a potem świata.
  Masz jakieś dowody, że było inaczej i Stalin szykował swoje państwo do obrony?
 • @Yarpen Zirgin 07:57:29
  "Przykro mi, ale o zabetonowaniu umysłu w dzisiejszych czasach, świadczy przekonanie, że ZSRR był niewinnym państwem, które wcale nie miało ochoty podbijać wszystkich dookoła"

  Są różne zabetonowania, takie jak Pan przedstawił i odwrotne, że ZSRR był wiceleniem zła. Pan zamienił plusy na minusy, minusy na plusy, szarych komórek nie uruchomił.

  Podzielę się z Panem jak przypuszczam że sprawy się miały.

  Stalin uważał, że prędzej czy później Związek Radziecki zostanie zaatakowany od strony zachodniej, a być może także i od daleko-wschodniej.

  Dlatego postawił na przyspieszoną budowę przemysłu ciężkiego i na zbrojenia.

  Z drugiej strony miał nadzieję na rozszerzenie się rewolucji bolszewickiej na inne kraje.

  Do odparcia ataku i do eksportu rewolucji najbardziej był mu potrzebny wewnętrzny konflikt między rozwinietymi krajami kapitalistycznymi. Wojna niemiecko-polska i formalne przystąpienie do wojny Francji i Anglii plus pakt Ribbentrop-Mołotow zdawało się być przełomowym krokiem w tym kierunku.

  Szybka klęska Francji i trudności w wojnie z Finlandią zdecydowanie musiały go zaniepokoić. Spodziewał się że wojna z Niemcami nastąpi ale liczył na to, że nie wcześniej niż 1942 i na ten rok przygotowywał armię. Kto kogo by pierwszy zaatakował byłoby kwestią operacyjną oraz globalnej sytuacji. Być może by się dało dojść do porozumienia jeśli naziści przeszliby na stronę pełnego socjalizmu.

  Operacja Barbarossa była dla niego zaskoczeniem, bo na skutek dezinformacji ze strony niemieckich służb interpretował gromadzenie się wojsk niemieckich jako przygotowanie do szantażu na wzór czechosłowacki a nie do pełnego ataku.

  Do takiego obrazu doszedłe, w przeciągu dłuższego czasu, i dalej go modyfikuję.
 • @Yarpen Zirgin 08:23:30
  "A może jakieś merytoryczne argumenty? "

  Podałem szereg. Ale nawet jakbym podał więcej, to nic nie pomoże.

  Wiem to na podstawie wcześniejszej debat z Panem, gdy Pan bronił idei ślepego posłuszeństwa wobec papiestwa. Jest Pan całkowicie odporny na argumenty, jak mało kto.

  Momentami się zastanawiam czy jest Pan zaprogramowanym botem, testowanym przez jakieś słuzby na niszowym forum. Ale chyba technologia jeszcze do tego nie doszła?
 • @Pedant 08:53:45
  ""A może jakieś merytoryczne argumenty? "

  Podałem szereg. "

  Popatrzmy zatem:

  1. "..."

  Nie. Jedynki nie było, a jedynie zaklinanie rzeczywistości, że ZSRR spodziewał się napaści i szykował do obrony.

  Nie da rady. Armia Czerwona, co uparcie ignorujesz, była szkolona do ataku, a nie do obrony. Dobitnie świadczą o tym wprowadzane typy uzbrojenia (szybkie czołgi, samoloty szturmowe itp), tworzone jednostki (wojska powietrznodesantowe), a także totalny blamaż w prowadzeniu działań obronnych w 1941 r, kiedy to okazało się, że nie ma ŻADNYCH planów, współpracy, przeszkolenia żołnierzy, a nawet najmniejszej idei jak takie działania prowadzić.
 • @Yarpen Zirgin 10:30:32
  Pan jak sobie wbije do głowy jedną koncepcję, nie jest w stanie myśleć.

  To samo z religią. Uznał Pan, że wystarczy ślepo wierzyć autorytetom i wszystko będzie w porządku. Powtarza Pan w kółko te same tezy i nie słyszy drugiej strony.

  Jest to jałowe i nudne.
 • @Pedant 10:35:43
  I znowu to samo: Ja wskazuję na fakty, które obalają tezy o obronnym charakterze wyposażenia i przeszkolenia Armii Czerwonej, a z Twojej strony jest jedynie kolejny personalny atak pod moim adresem.
  Mamy więc teraz do czynienia z Twoją ucieczką przed niewygodnymi faktami w ostatnią z metod erystycznych:

  Argument ostatni – ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu. Rzucać inwektywami – używanie słów obraźliwych wobec przeciwnika, np. "Ty i całe twoje stronnictwo jesteście przykładami chorej ambicji, przy maleńkich móżdżkach".
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka

  Aha... Nie ma "drugiej strony". To, co przekazujesz, to czysta propaganda pogrobowców ZSRR, którzy nie przyznają się do tego, że to było zwykłe bandyckie państwo nastawione na kolejne podboje, a nie pokojową egzystencję z sąsiadami. Niestety, jak pokazuje nasza rozmowa, nie przyjmiesz do wiadomości niczego, co obala tę słodką wizję, więc EOT.
 • @Yarpen Zirgin 10:44:00
  "Ja wskazuję na fakty, które obalają tezy o obronnym charakterze wyposażenia i przeszkolenia Armii Czerwonej, a z Twojej strony jest jedynie kolejny personalny atak pod moim adresem. "

  Przecież ja nie twierdzę że Armia Czerwona nie miała charakteru ofensywnego, ani nie twierdzę że miała.

  Co twierdzę, że generał Keitel zmyślał aby uniknąć egzekucji i opisałem jak widzę strategię Stalina. Więcej, dopuszczam że mogę się mylić (nie jestem żadnym papieżem), ciąglę się uczę.

  Jest Pan męczący i proszę wziąć na wstrzymanie.

  Ceterum Papa fallibilis sit!
 • @Pedant 11:56:10
  // ciąglę się uczę.//

  Jak każdy rozsądny człowiek.
  A skoro "ciągle" to czy dopuszcza pan prawdziwość wersji że Hitler napadł na ZSRR będąc do tego nieprzygotowanym nie dlatego że był obłąkany a dlatego że miał obietnice Anglii że ta efektywnie go wesprze między czerwcem a grudniem 1941 r.
  Sekwencja wydarzeń między majem a czerwcem 1941 zdaje się pięknie potwierdzać tę tezę.Nie jest też tajemnicą że w grudniu 1941 co mądrzejsi wiedzieli że wojna jest przegrana.Istnieją dowody na to że Fritz Todt namawiał Hitlera na natychmiastowe zaprzestanie działań wojennych i podjęcie rozmów ze stroną radziecką."Dowcipni" powiadali że Niemcy przegrali wojnę a mogli bodaj zremisować.W obawie że Todt może skupiać wokół siebie "kontestatorów" profilaktycznie został usunięty.
  Nie mówiąc już o z pozoru nonsensownym zabójstwie Rudolfa Hesa. (zamordować kogoś kogo miało się pod ścisłą kontrolą przez dziesięciolecia wydaje się nielogiczne)
  Czyżby Hitler mimo świadomości przegranej brnął coraz głębiej bo wiązały go jakieś zobowiązania?

  PS
  w/w wersję potwierdza szczere wyznanie Churchilla "nie walczymy z Hitlerem.Walczymy z Niemcami.Walczymy z duchem Schillera.Żeby on nigdy się nie odrodził"
  I jakby nieoczekiwane oświadczenie Stalina "Hitlerzy przychodzą i odchodzą a niemiecki naród zostaje"
 • @ikulalibal 12:46:28
  "A skoro "ciągle" to czy dopuszcza pan prawdziwość wersji że Hitler napadł na ZSRR będąc do tego nieprzygotowanym nie dlatego że był obłąkany a dlatego że miał obietnice Anglii że ta efektywnie go wesprze między czerwcem a grudniem 1941 r."

  Nie zdziwiłbym się. Więcej, na miejscu Anglików bardzo bym się starał aby Niemcy napadli na Związek Radziecki. Anglicy mieli nóż na gardle.

  Ale jak mówi serbskie przysłowie - żaby się nie zmusza aby wskakiwała do wody.

  Wojna nie była na rękę Stalinowi, bo kraj się szybko rozwijał. Hitler to widział i zapewne dlatego uderzył wcześniej. W 1942 równowaga sił mogła być inna. W tym sensie Operacja Barbarosa była prewencyjna.

  Ale Keitel nie mógł powiedzieć "napadliśmy bo ZSRR za szybko się rozwijał, i proszę - upuściliśmy krwi Ruskom". Nie pomogło by mu to w Norymberdze. "Chcieliśmy się obronić przed atakiem" brzmiało lepiej.
 • @ikulalibal 12:46:28
  Jeszcze jedno. Stalinowi wojna się nie opłacała.

  Stan wojny między Anglią i Niemcami bardzo mu odpowiadał. W Rosji mógł spokojnie budować socjalizm, i wykorzystywać okazje aby wspomagać socjalistyczne rewolucje i ruchy antykolonialne po całym świecie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930