Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 35 komentarzy

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

ZBRODNIA NIEMIECKA W JEDWABNEM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

JEDWABNE NIEMIECKA ZBRODNIA

 

KTO NAPRAWDĘ MORDOWAŁ ŻYDÓW W JEDWABNEM – 1941 – JA TAM BYŁEM STEFAN BOCZKOWSKI – ZEZNANIA NAOCZNEGO ŚWIADKA

ZBRODNIA NIEMIECKA W JEDWABNEM

 

Zbrodnia w Jedwabnem, w 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Polski, została dokonana przez Niemców, z ich inicjatywy i pod ich całkowitą kontrolą, jak tysiące podobnych zbrodni niemieckich w Polsce i bez jakiegokolwiek udziału sprawczego jakiegokolwiek Polaka.

Wszystkie osoby które, czy to w Polsce, w Kanadzie, w USA czy gdziekolwiek na świecie do dzisiaj w ten czy inny sposób uczestniczą w manipulacji i fałszowaniu historii na temat Jedwabnego czy też innych, podobnych konfabulacji, biorą na siebie – również wobec tych nieżyjących już, niewinnych ofiar tej jednej z tysięcy podobnych niemieckich zbrodni w Polsce, współodpowiedzialność za współudział w ukrywaniu prawdziwych sprawców tego ludobójstwa oraz współodpowiedzialność za współudział w mataczeniu i uniemożliwieniu przeprowadzenia rzetelnego śledztwa wokół tej zbrodni, współudział w uniemożliwieniu sprawiedliwego jej osądzenia i w uniemożliwieniu napiętnowania, potępienia i ukarania jej prawdziwych sprawców, Choćby i, po latach, symbolicznego, ku pamięci i dla sprawiedliwości przelanej tam niewinnie krwi.

Stają się po prostu, z własnej woli, wspólnikami tych straszliwych zbrodni i wspólnikami rzeczywistych zbrodniarzy których sprawiedliwe osądzenie, uniemożliwiają teraz, biorąc w ten czy inny sposób udział w oskarżaniu niewinnych ludzi,w większości przecież tak samo wtedy przez Niemców prześladowanych i mordowanych.

Telewizja Niezależna Polonia dotarła do następnego naocznego świadka niemieckiej zbrodni w Jedwabnem 10 lipca 1941. Pan Stefan Boczkowski miał wtedy 12 lat i był naocznym świadkiem tego, co rzeczywiście działo się w Jedwabnem.

Według niedokończonego śledztwa Instytutu Pamięci Narodowej, sprawcą i wykonawcą zbrodni w Jedwabnem, tak jak i w sąsiednich okolicach był oddział Einsatzkomando SS Zichenau-Schröttersburg – Ciechanów – Płock, który to oddział otrzymał rozkaz przeprowadzenia czystki w Łomżyńskiem.

Dowódcą tego oddziału był urodzony 12 sierpnia 1911 roku w Strassburgu, w Alzacji Hauptsturmführer SS Hermann Schaper, członek SS nr 3484 a późniejszy komisarz policji kryminalnej III Rzeszy, który wsławił się okrucieństwem w dowodzeniu i braniu udziału w egzekucjach ludności zarówno żydowskiej jak i polskiej w Wiznej, Wąsoszy, Radziłowie, Jedwabnym, Łomży, Tykocinie , Rutkach, Piątnicy, Zambrowie, na terenach Związku Radzieckiego i gdzie indziej.

Ukrywający się pod zmienionym nazwiskiem po wojnie w Niemczech został wreszcie, w procesie Gestapo w roku 1976, postawiony przed sądem w mieście Giessen w Hesji którego werdykt stwierdził ostatecznie, że Schaper oraz czterech innych członków komando SS Zichenau- Schröttersburg winni są współudziału w mordzie na Polakach i Żydach na terenie wiosek i miasteczek powiatu łomżyńskiego.

Wyrok sześciu lat więzienia został niestety odrzucony z powodu złego stanu zdrowia oskarżonego.

Hermann Schaper zmarł, mając dziewięćdziesiąt kilka lat, nie ukarany za swoje zbrodnie i dożywając spokojnie swojego życia w Niemczech, jak tysiące jemu podobnych zbrodniarzy niemieckich.

Według niektórych źródeł, pełna dokumentacja zbrodni Hermanna Schapera oraz jego Einsatzkomando SS Zichenau-Schröttersburg która została przechwycona w czasie wojny przez Rosjan znajduje się zarówno w posiadaniu IPN jak i historyków izraelskich,którzy swego czasu badali wnikliwie zbrodnie tego oddziału.

Zbrodnia w Jedwabnem, w 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Polski, została dokonana przez Niemców, z ich inicjatywy i pod ich całkowitą kontrolą, jak tysiące podobnych zbrodni niemieckich w Polsce i bez jakiegokolwiek udziału sprawczego jakiegokolwiek Polaka.

 

Jest rzeczą fizycznie niemożliwą, aby w spowitej terrorem okupowanej Polsce, gdzie na przykład chociażby tylko za samo posiadanie odbiornika radiowego, można było stracić życie, aby polska cywilna ludność miasteczka mogła mieć przy sobie zapasy benzyny, nafty, broń, miotacze ognia czy też mogła zorganizować i przeprowadzić na własną rękę jakąkolwiek akcję zbrojną czy pacyfikacyjną bez wiedzy i kontroli Niemców.

Osoba propagująca takie absurdy wystawia tylko świadectwo albo o poziomie swojej wiedzy albo wręcz o złej woli lub też o chęci fałszowania historii z sobie tylko wiadomych pobudek i powodów.

Przypisywanie Polakom, rzekomo mogącym mieć wtedy jakikolwiek wpływ na cokolwiek dookoła siebie, samej tylko możliwości dokonania zbrodni we własnym zakresie w tym miasteczku w roku 1941, a więc w czasie trwania na całym terytorium okupowanej przez Niemców Polski totalnej, niemieckiej kontroli i totalnego, bezwzględnego niemieckiego terroru, jest takim samym absurdem i kłamstwem jak rozgłaszanie kłamstw o – Polskich Obozach Koncentracyjnych – na terenach tejże, okupowanej przez Niemców Polski. Na wszystkie okupowane przez Niemców kraje, jedynie w Polsce istniała bezwzględna kara śmierci za jakąkolwiek pomoc udzielaną osobom pochodzenia żydowskiego.

 

Dokumenty, źródła, cytaty

 

http://www.aleszum.btx.pl/index.php/publikacje/1363-zbrodnia-niemiecka-w-jedwabnem

 

Wacław Kujbida, Ottawa, kwiecień 2014 naoczny świadek zbrodni niemieckiej

 

 http://www.tvniezaleznapolonia.org/jedwabne-swiadek-historii/

 

http://ruch-obywatelski.com/wydarzenia-na-swiecie/kto-na-prawde-mordowal-zydow-w-jedwabnem-1941-ja-tam-bylem/

 

 

 

 

7

KOMENTARZE

 • Żydzi w obronie Polski
  Szanowny Panie, prawda o tym co się stało w Jedwabnem jest w Polsce powszechnie znana. Również ci którzy zbrodnię w Jedwabnem przypisują Polakom bardzo dobrze wiedzą, że sprawcami tej zbrodni byli Niemcy. Przyprawianie Polakom gęby "morderców żydów" ma bardzo jasny cel: upokorzyć ich, co ułatwi wyłudzenie od Polaków "odszkodowań" za niemieckie zbrodnie i ich materialne konsekwencje.
  O tym wiemy! Osobiście przeraża mnie brak reakcji na tą potworną intrygę przedsiębiorstwa Holocaust, normalnych żydów! Dlaczego oni nie protestują? Przecież większość z nich ocalała z II wojny dzięki Polakom!
  Dlaczego normalni żydzi nie protestują????Czy wśród nich nie ma przyzwoitych ludzi??
 • @władek 11:52:30
  A zna Pan takie żydowskie powiedzenie : Cóż takiego dobrego ci uczyniłem, że mnie tak nienawidzisz?
  Bo to nie od dziś wiadomo, że przysłowia to mądrość narodów....
 • A jaka to zbrodnia ?
  III Rzesza była podobnie jak państwo solidaruchów państwem prawa.
  Obowiązywało prawo zabicia lub doprowadzenia do gestapo każdego żyda podobnie jak dzisiaj obowiązują prawa zakazujące mówienia prawdy o holocauście o historii prawdziwej Polski, istnieją prawa dyskryminujące Polaków w Polsce na rzecz zagranicy...
  Państwo prawa może być demokratyczne albo zbójeckie... ale jak mawia "nadzwyczajne kasta" prawo trzeba wykonywać .. to oczywiście dotyczy zwykłych obywateli a nie dotyczy "nadzwyczajnej kasty" bo ona nic nie musi i nie ma nad sobą żadne władzy i nie musi się nikomu tłumaczyć.

  A co do tych Niemców co mordowali żydów ...to bez pomocy polaków w kilku nie dali by rady zamordować paru setek...
  mieli polskich pomocników niektórych entuzjastycznych wręcz z własną inicjatywą (jak wójt i ktoś tam jeszcze) w tej pomocy a innych niechętnych zastrachanych...

  Załączałem tu kiedyś zeznania świadków z procesu w PRLu po wojnie.
  Zeznania są wstrząsające i jednoznaczne.
  Wybielanie polaków nie ma sensu...są dokumenty...a tam świadkowie czyli uczestnicy też nie mówili całej prawdy bo byli uczestnikami.. ale sypali jeden drugiego i z całości tych zeznań rysuje się jednoznaczny obraz.
  Wielu uczestniczyło w naganianiu żydów niektórzy bili żydów pałami ...
  ale nikt nie przyznał się d podpalenia stodoły... i nikt nie chciał mówić o tym jak oni tam płonęli i co robiono z tymi którzy uciekali z płonącej stodoły...
  a tam się działo...

  To niestety czarna karta na ciemnych polskich katolikach.
  Nie dotyczy Narodu jako całości ale w Jedwabnem tacy właśnie "katoliccy patrioci" mieszkali... i nie tylko w Jedwabnem...

  Ja gdybym był żydem i przeżył coś takiego ...to pewnie miałby podobny do żydowskiego poglądu na tę zbrodnię....
  tyle że uogólniał by tego na wszystkich Polaków.
  Byli tacy co chronili żydów zwłaszcza ci co razem z Armią Radziecką wyzwalali Polskę od nazistów.
  Polskie katolickie podziemie było jednak inne...a to już była formacja państwowa a nie jakaś wieś w w zapadłej dziurze.

  Historii nie należy zniekształcać ..do historii trzeba podchodzić z pokorą.
  Dzisiaj globalnymi bandytami jest globalna mafia żydowska...
  i jedno drugiego nie wyklucza....a wręcz przeciwnie ma związek.
 • @Oscar 13:50:32
  .. i żeby nie było że zmyślam...
  poniżej dokumenty z zeznań świadków w sprawie Jedwabnego prowadzonej w PRLu zaraz po wojnie.
  https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/12219/Akta_procesu_z_1949_roku.pdf?sequence=1

  Warto ten dokument przeczytać zwłaszcza w dalszej części gdzie są stenogramy z zeznać świadków.
  To nie są gładkie opisy "historyków" różnej maści czyli manipulatorów ale słowa uczestników, prymitywnych ludzi którzy kręcą jak mogą...
  Każdy sam sobie wyrobi obraz tych wydarzeń.

  Inna sprawa że w sieci na początku wyszukiwania pozycjonują się "zeznania" świadków które są jawnym fałszerstwem historii...czyli wybielaniem Polaków (współsprawców sprawców).
  Te fałszywe zeznania jawnie się kłócą z tymi zbieranymi "na gorąco" zaraz po wojnie...przez UB.

  Poczytajcie i sami oceńcie.
  Jak wiecie jak ostro krytykuje mafię żydowską za jej zbrodnie ale to nie znaczy że będą wybielał tych którzy mordowali żydów .. zgoda że na wniosek i pod kontrolą Niemców ...jedna ten entuzjazm, bicie.. ta nadgorliwość u wielu...a w innych miejscach mordy i gwałty podobne do tych na Wołyniu...

  Historia jest jedna .. ta prawdziwa ...i ona bywa okrutna...nieprzyjemna dla "patriotów".
 • @Oscar 14:05:37
  Poniżej jak ktoś chce .. dość dobra synteza wydarzeń..
  http://muzhp.pl/pl/e/1759/pogrom-zydow-w-jedwabnem

  jak ktoś czytał zeznania świadków to potwierdzi że ta synteza bazuje na tych zeznaniach i jest dość apolityczna.
 • @SZS 13:44:47
  ?! To jest żydowskie powiedzenie?!
  "A zna Pan takie żydowskie powiedzenie : Cóż takiego dobrego ci uczyniłem, że mnie tak nienawidzisz?"- proszę jakoś przybliżyć, bo będę cierpiał na dysonans...
 • @Oscar 14:21:51
  a na koniec by rozgrzać "patriotów" do czerwoności takie coś..
  https://pl.sputniknews.com/polska/2020011411652944-sputnik-rosja-wezwala-polske-do-zapoznania-sie-ze-slowami-roosevelta-o-wkladzie-zsrr-w-zwyciestwo-sputnik/

  Moim zdaniem powinno się przeprosić za antysemityzm a ten był przed wojną ponad wszelką wątpliwość a politycznymi podomkami antysemitów są dzisiaj katolickie Solidaruchy ze swoimi antysemickimi idolami (bandyci przeklęci, AK...i inne narodowe siły ..)
  PRL nie był antysemicki nawet za Gomułki nawet w 1968r... to było działanie przeciw żydowskiej mafii która zawłaszczyła Polskę podobnie jak po 89r.

  Dla prostych "katolicko-patriotycznych" rozumków to chyba jest zbyt skomplikowane...
 • 7
  "Zbrodnia w Jedwabnem, w 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Polski, została dokonana przez Niemców, z ich inicjatywy i pod ich całkowitą kontrolą, jak tysiące podobnych zbrodni niemieckich w Polsce i bez jakiegokolwiek udziału sprawczego jakiegokolwiek Polaka. /.../

  Wszystkie osoby które, czy to w Polsce, w Kanadzie, w USA czy gdziekolwiek na świecie do dzisiaj w ten czy inny sposób uczestniczą w manipulacji i fałszowaniu historii na temat Jedwabnego czy też innych, podobnych konfabulacji, biorą na siebie /.../ współodpowiedzialność za współudział w ukrywaniu prawdziwych sprawców tego ludobójstwa oraz współodpowiedzialność za współudział w mataczeniu i uniemożliwieniu przeprowadzenia rzetelnego śledztwa.
  /.../
  Stają się po prostu, z własnej woli, wspólnikami tych straszliwych zbrodni i wspólnikami rzeczywistych zbrodniarzy których sprawiedliwe osądzenie, uniemożliwiają teraz, biorąc w ten czy inny sposób udział w oskarżaniu niewinnych ludzi,w większości przecież tak samo wtedy przez Niemców prześladowanych i mordowanych."

  Dokładnie.
  Dziękuję za artykuł.
 • @Oscar 14:41:07
  Co Pan wypisuje?
  "Moim zdaniem powinno się przeprosić za antysemityzm a ten był przed wojną ponad wszelką wątpliwość".
  Acha, żartuje i kpi Pan. Ok. Ale czy to na miejscu?
 • @Oscar 13:50:32
  "Państwo prawa może być demokratyczne albo zbójeckie."

  NIE

  Państwo może być albo sprawiedliwe, albo zbójeckie,

  bez względu na to, czy jest demokratyczne, czy totalitarne.
 • @JimA 14:46:27
  Piłsudski był filosemitą ..ale Endecja i katolicki ludek nie.
  Wojna tylko tę prawdę historyczną obnażyła zaostrzyła skatalizowała.
  Paskudna prawda historyczna.

  Ja nie jestem spadkobiercą politycznym przedwojennych antysemitów (Endecy czyli narodowcy, KK) ani też filosemitów Piłsudski).
  Nie muszę za ich zbrodnie przepraszać choć mi wstyd .. oni to też byli Polacy
  ale uważam że polityczni spadkobiercy przedwojennych antysemitów (Endecja, KK) powinni przeprosić...

  Co innego walka z mafią żydowską a co innego zbrodnie przeciw ludzkości na żydach...choć uczciwie trzeba powiedzieć że mafia żydowska swoimi działaniami ten antysemityzm ofiar tej mafii mocno "nawoziła".
  Dzisiaj jest podobnie..
 • @interesariusz z PL 14:56:30
  Państwo prawa również .. bo decyduje treść obowiązującego prawa...
  np USA w latach 60 tych miało prawa rasistowskie.
  Podobnie Anglia 19 wieku a nawet później miała prawa rasistowskie i wiele innych szanowanych królestw Europejskich.

  Państwa zbójeckie ? ale przecież też korzenie kultury Europejskiej ?
  Czy UE to "państwo" zbójeckie ?
  w zakresie prawa gospodarczego i koncepcji dwóch prędkości czyli by biedniejsi pracowali na bogatszych to UE to twór zbójecki.
 • @Oscar 14:21:51
  raczej mocno naciągana,

  spróbój w podobnym tonie zralacjonować obecny konflikt wokół domiaru niesprawiedliwości.
 • @interesariusz z PL 14:56:30
  Spadaj. Państwo zawsze jest zbójeckie. Kropka.
 • @Oscar 14:05:37 Pytanie
  załóżmy, że pochwalasz prawo, aby złodzieja doprowadzić do komisariatu policji,

  gdy złodziejaszek wyrywa na ulicy torebkę staruszce, szczęśliwie go łapiesz, a potem odprowadzasz na komisariat.

  Policjanci w trakcie przełuchania doprowadzją, nieumyślnie, a jakże, do jego śmierci.

  Jaki jest twój udział w tej zbrodni ?
 • @Oscar 14:59:38
  "Piłsudski był filosemitą ..ale Endecja i katolicki ludek nie.
  Wojna tylko tę prawdę historyczną obnażyła zaostrzyła skatalizowała.
  Paskudna prawda historyczna." Dlaczego : "Paskudna" ? Prawda to prawda- nie jest ani "paskudą" ani "pięknem". Oczywiście jeśli "jest", a w "polityce" a i "historii" trudno ustalić "fakty". Fakt- wiki- odsyłam.

  "Ja nie jestem spadkobiercą politycznym przedwojennych antysemitów (Endecy czyli narodowcy, KK) ani też filosemitów Piłsudski).
  Nie muszę za ich zbrodnie przepraszać choć mi wstyd .. oni to też byli Polacy
  ale uważam że polityczni spadkobiercy przedwojennych antysemitów (Endecja, KK) powinni przeprosić..."
  Jaki, do jasnej cholery wstyd?! Do Pana nic nie dociera... ja rozumiem. Już wiem. Proszę, żeby się Pan obudził za snu. Snu o jakiejś winie i wstydzie. To na początek. Wdech, wydech, herbata z cukrem lub bez, spacer pies+, i powtarzać: ZERO WIN! ZERO WSTYDU! Pomoże.
  No bardzo mnie Pan zawiódł. ! Obrona konieczna- to jest takie proste.! :) Ostrzegam- po prostu.
 • @interesariusz z PL 15:21:10
  Przeczytaj co napisałeś, bo to jest niespójne. Kto kogo zabił?- Policja świadka? Ogarnij się.
 • @Oscar 14:59:38
  Inaczej. Ja Pana błagam! Mnie zrobiono takie samo pranie mózgu! Lata to trwało. Niech się Pan obudzi zanim będzie za późno.
  .
  Nikt Panu nie pomoże. Musi się Pan obudzić sam.
 • @JimA 15:28:02
  to nie było do Ciebie,
  przeczytaj zeznania, to zrozumiesz pytanie.
 • @interesariusz z PL 15:32:35
  Wiem, że nie do mnie, ale mogę jako uczestnik, zabrać głos czy nie?
 • @interesariusz z PL 15:32:35
  Jakie zeznania? Tu na Neonie? Zeznania?- no coś Ci się pomyliło ci się :)
  Podaj nr sprawy- przeczytam zeznania.
 • @interesariusz z PL 15:32:35
  Niuniek, ja oberwałem jedwabnie w łeb w 2002 roku i do dzisiaj dochodzę do siebie. Nie naciągaj mnie na czytanie zeznań. Inaczej: czytałem. Autor ma rację. Nie zgadzasz się, twój problem.
 • @władek 11:52:30
  Nie ma. Eskimosi mają za zadanie być "nieprzyzwoici"- jak Pan to ujął. Im bardziej "nieprzyzwoici" tym "lepiej- dla nich".
 • @interesariusz z PL 15:21:10
  "gdy złodziejaszek wyrywa na ulicy torebkę staruszce, szczęśliwie go łapiesz, a potem odprowadzasz na komisariat"

  Chociaż gdy głodny menel chce ukraść batonik, nie wzywajcie policji, tylko kupcie mu kanapkę. OK? Christa radi.
 • @JimA 15:54:48
  "Eskimosi mają za zadanie być "nieprzyzwoici"

  Czy Stanisław Lem był nieprzyzwoity, albo Julian Tuwim?
 • @Oscar 14:05:37
  "Historia jest jedna .. ta prawdziwa ...i ona bywa okrutna...nieprzyjemna dla "patriotów"."- Oskar! Ziemia do Oskara! Obudź się! Czy Ty/Pan myśli, że będzie miał sposobność/okazję dotrzeć do "prawdziwej historii" za pomocą "zeznań" z "procesu z 1949 roku"?! Dziecko! to jakbyś czytał Karola May'a, albo "Tomka- przygody w Jedwabnem".
  Tak, to już ostatni raz, wydawało się, że jest Pan "przytomnym" komentatorem. Czas zweryfikować "poglądy".
  Pozdrawiam
 • @JimA 15:35:50
  https://Aleszuma.neon24.pl/post/152599,zbrodnia-niemiecka-w-jedwabnem#comment_1623986
 • @Pedant 16:00:29
  Oczywiście. Byli "nieprzyzwoici" do cna. :)
 • @interesariusz z PL 16:03:05
  Żartuje sz, prawda?
 • @interesariusz z PL 16:03:05
  Weź rutinoskorbin deixtrzy! Pomoże ...Ci.
 • @JimA 15:31:40
  Czytałem zeznania świadków ... to czysta rejestracja ich wypowiedzi podczas śledztwa.. tam nie ma żadnej polityki... wiem wiem jak było...
  A że przed wojną KK i jego owieczki nie "lubiły" żydów to znana prawda.

  Nikt mi niczego nie musiał prac w mózgu.
  To tylko goła prawda .. wnioski wyciągam samodzielnie.
 • @JimA 16:08:26
  ;-
 • @JimA 15:35:50
  Specjalnie dla ciebie jeszcze raz...
  po długim wstępie są stenogramy zeznań świadków w śledztwie... sam poczytaj.

  "poniżej dokumenty z zeznań świadków w sprawie Jedwabnego prowadzonej w PRLu zaraz po wojnie.
  https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/12219/Akta_procesu_z_1949_roku.pdf?sequence=1
 • @interesariusz z PL 16:19:42
  Merci.
 • @JimA 16:02:23
  Wszystko te komuchy zakłamały co ?
  Tak to można udowodnić wszystko co się chce.
  Kto tu powinien się obudzić.

  Ty nie uwierzysz nawet w to że 2x2=4 gdy ci tak powie "komuch".
  To bardzo głupie podejście .. podpowiadane ci przez twoich wrogów...
  byś nadal był tak pięknie "głupi".
 • @Oscar 16:18:34
  "A że przed wojną KK i jego owieczki nie "lubiły" żydów to znana prawda."- ok. WHY?! Tell me. Could U?
  Inaczej:" Wie Pan, ja ... znałem... takiego gością..., jak się go kto pytał o żydów..., to mówił tak: niech! żydzi sami powiedzą! dlaczego nikt ich nie lubi." No, tak mówił, to Jego słowa. :)
  Oskar, nie ma "gołej! prawdy" w przypadku Eskimosów. Zapamiętaj. Oni nigdy! nie "ujawniają" "prawdy". Prawda to wróg! Inaczej: jeśli powiesz "prawdę"- to się "odkryjesz" i wszystkie zwierzęta cię zjedzą. Nie rozumiesz, prawda? :)
  :)))) oj Oskar, Oskar :))))
 • @Oscar 16:20:50
  CZYTAŁEM CZŁOWIEKU! nie dziś i nie wczoraj. Czytałem. Wystarczy?
  Nic nie wiesz o życiu.
 • @JimA 16:32:35
  Jak czytałeś to jestem spokojniejszy...
 • @Oscar 16:25:16
  Jakie "komuchy"? Co Pan pisze? ! Komuchy zakłamały co? Kibuców alejkum salam. ?! :) A te "Komuchy" to kto?
  "To bardzo głupie podejście .. podpowiadane ci przez twoich wrogów...
  byś nadal był tak pięknie "głupi"."Głupie? Ale skuteczne, prawda? :)
  Oskar! Ziemia do Oskara.
  "poniżej dokumenty z zeznań świadków w sprawie Jedwabnego prowadzonej w PRLu zaraz po wojnie.
  https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/12219/Akta_procesu_z_1949_roku.pdf?sequence=1"
  Jestem "odpornhy" na phopagandhę. Mogę? ;)
 • @Oscar 16:38:23
  :), no przynajmniej tyle. :) czytałem, mapy przerabiałem, uwierz.
 • @Oscar 16:18:34
  "Czytałem zeznania świadków ... to czysta rejestracja ich wypowiedzi podczas śledztwa.. tam nie ma żadnej polityki... wiem wiem jak było..."
  Nie wiesz i nikt nie wie. Oni też nie wiedzieli "jak było", bo skąd? Albo inaczej: wiedzą tylko "sprawcy"! a Ty czytasz zeznania świadków. Czaisz różnicę? :)
  Pokój? :)
 • @JimA 16:52:32
  no masz ... to było śledztwo przeciw sprawcom...
  przesłuchiwano wszystkich którzy tam byli (i sprawców i gapiów).
  Nie ma innych źródeł prawdy.. jest jeszcze jeden żyd który uciekł..
  ale on uciekł.. czyli nie wiele widział.. ale gapie i sprawcy widzieli co widzieli.. i o tym w zeznaniach mówią umniejszając oczywiście swoją rolę ale o innych mówią więcej...
  Tak wygląda każde uczciwe śledztwo.. a sprawcy zawsze umniejszają swoją winę.. ale zeznania innych (krzyżowe zeznania) pozwalają ustalić co kto tam robił.

  Nie ma innych świadków (świadek może być też winnym .. albo nie) niż ci obecni na miejscu i uczestniczący w różnych rolach w wydarzeniu.
  Tu nie ma czego kwestionować byli brali udział widzieli więc wiedzą....
 • @Oscar 16:20:50
  Zbrodnia w Jedwabnem, w 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Polski, została dokonana przez Niemców, z ich inicjatywy i pod ich całkowitą kontrolą, jak tysiące podobnych zbrodni niemieckich w Polsce i bez jakiegokolwiek udziału sprawczego jakiegokolwiek Polaka.

  Niestety Oskar, tak było.
 • @Oscar 17:04:25
  Wiesz, to takie proste. A może zrobić ekshumację? ...

  "no masz ... to było śledztwo przeciw sprawcom...
  przesłuchiwano wszystkich którzy tam byli (i sprawców i gapiów)."- a Pan dalej swoje. Jakich?! "wszystkich"?! "sprawców i gapiów"- no litości. Ja pisałem, jestem odporny. :)

  "Nie ma innych świadków (świadek może być też winnym .. albo nie) niż ci obecni na miejscu i uczestniczący w różnych rolach w wydarzeniu." acha, powołamy na świadka Brzozę. Obywatel Jan Brzoza proszony o złożenie zeznań: co pan widział, co pan czuł?!" Oskar! Pan jesteś, normalnie, rozbrajający.
  Dobrze. Zrobimy tak :):
  "Tu nie ma czego kwestionować byli brali udział widzieli więc wiedzą...."
  i teraz! : bo "wie Pan i bierze udział" ! da pan sobie obciąć "dłoń" bo Właściciel Portalu potrzebuje "wiernych wyznawców"? No musisz Oskar! ;)
  Widzisz czy jeszcze nie? Twardy zawodnik z Ciebie.
 • @Oscar 17:04:25
  :)
 • @JimA 17:23:54
  Dobra ... nie przekonamy się wzajemnie...
  inni wyciągną wnioski..
  Czytelnik dostał całe mnóstwo różnych argumentów...

  a w sumie o to chodzi...aby przekazać spektrum argumentów i wyciągać logiczne wnioski.
  Tak tworzymy obraz historii i teraźniejszości.
 • @Oscar 17:30:11
  Niech! nam się zbyt wiele nie wydaje. Dendra. ;)
 • @Oscar 17:30:11
  Dziękuję za rozmowę. :)
 • @Oscar 13:50:32
  Panie @Oskar - Pan nie ma prawa awansować niegdysiejszych Polaków z Jedwabnego do rangi choćby tzw. Jüdischer Ordnungsdienst. Niemcy nigdy by się na to nie zgodzili w myśl - co wolno wojewodzie - to nie tobie... i tak dalej.
  Wniosek?
  Prowokacji było wiele nawet po wojnie próbowano przypisać ten najbardziej słyszalny - pogrom - okaleczonym sierotom po Polsce a tymczasem wszystko przygotowało NKWD wraz z UB - bo taki obraz Polaków należało prędziutko wtedy wykreować.
 • @demonkracja 18:28:24
  A w NKWD i w UB byli oprawcami sami żydzi z Berią i Światło na czele.
  Żyd Żyda mordował.

  http://alfax-2020.neon24.pl/post/152387,kolaboranci-hitlera-zolnierze-hitlera

  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/151724,izrael-zbrodnie-wojenne-xx-i-xxi-wieku
 • @Oscar 17:30:11
  Kogo? Kiedy? Jak? i Gdzie? Pan stracił bliskich w czasie wojny? zbyt osobiste? Niech Pan pisze na priv.
 • @Monaco 18:40:09
  -----------
  "A w NKWD i w UB byli oprawcami sami żydzi z Berią i Światło na czele.
  Żyd Żyda mordował."
  -----------
  Nie inaczej. Nie inaczej! Owca nie będzie jeść mięsa a wilk trawy.
 • @demonkracja 18:52:59
  "Nie inaczej! Owca nie będzie jeść mięsa a wilk trawy."- Wy: " żeście /jesteście" tak przesiąknięci talmudem, że składnię i "przypowieści" powinny banować boty.
  :) ... no ale że co?, nie mam racji? Mam. !
 • @Monaco 18:40:09
  Bereza. :) proste.
  Madagaskar?
 • ORO
  :) Administracji wielkie dzięki... i Adm. już będzie wiedziała za co. :)
  Pozdrawiam
 • @Oscar 16:25:16
  Ten proces był farsą. A książka Grossa bajeczką.
  Weź sobie do ręki książkę Komuniści przeciwko komunistom.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930