Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 35 komentarzy

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

KAMPANIA WYBORCZA MAGDALENY OGÓREK?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

WYBORY PREZYDENCKIE

 

KAMPANIA PREZYDENCKA MAGDALENY OGÓREK?

PO WYSTĄPIENIU PUTINA MAFDALENA OGÓREK W ROSYJSKIEJ TELEWIZJI.

WOLI  ROSYJSKIE MEDIA OD POLSKICH?

CO POWIEDZIAŁA?

 

Była kandydatka na fotel prezydenta z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej udzieliła wywiadu dla rosyjskiej telewizji Rossija 1. – Polacy nie są rusofobami. Oczywiście, sprawy geopolityczne są ważne, ale jesteśmy sąsiadami. Powinniśmy mieć normalne stosunki, powinniśmy zabiegać o polepszenia stosunków z Moskwą 

 – mówiła Magdalena Ogórek.

Wywiad rozpoczął się od komplementów za strony rosyjskiego dziennikarza. - „Pani Magdaleno. Rosjanom zdaje się można robić komplementy Polkom. Jest Pani taka ładniutka, taka nowoczesna, co Pani robi w polityce?”- zaczął wywiad dziennikarz publicznej telewizji Rossija 1.

Najpierw widzowie dowiedzieli się o początkach kariery Magdaleny Ogórek, która przyznała się, że pracując w telewizji mogła robić tylko program o polityce, a nie samą politykę. Kandydowanie na prezydenta pozwoliło jej na przedstawienie własnej koncepcję zmian w Polsce. Bardzo szybko rozmowa poszła w kierunku stosunków polsko-rosyjskich.

Polityk stwierdziła, że Polska oraz Rosja nie powinny być sobie wrogie. - „W czasie kampanii nigdy nie spotkałam się z antyrosyjskimi nastrojami”. „Polacy nie są rusofobami. Oczywiście, sprawy geopolityczne są ważne, ale jesteśmy sąsiadami. Powinniśmy mieć normalne stosunki” - dodała Magdalena Ogórek. Zdaniem byłej kandydatki na prezydenta poglądy Polski oraz Rosji na niektóre sprawy takie jak chociażby aneksja Krymu mogą się różnić, ale nie powinno to przeszkadzać w budowaniu dialogu przynajmniej w niektórych obszarach. - „Nie oznacza to jednak, że nie możemy rozmawiać na inne tematy, które są dla nas wspólne. Kampania pokazała mi, że Polacy chcą widzieć swojego prezydenta nie tylko w Waszyngtonie, Berlinie czy Brukseli, ale również w Moskwie. Tylko dzięki rozmowie możemy rozwiązać problemy” - powiedziała.

Magdalena Ogórek również wspomniał o fali uchodźców, która jej zdaniem podwyższa zagrożenie terrorystyczne. Stwierdziła, że Rosja powinna brać udział w rozmowach dotyczących walki z nimI.

 

KOMENTARZ  ROSYJSK9IEJ TELEWIZJI ROSSIJA 1

 

Co ciekawe, polityk Magdalena Ogórek  po zakończeniu kampanii prezydenckiej nie udziela żadnych wywiadów. W rozmowie z naszym dziennikarzem powiedziała, że musi odpocząć od mediów, dlatego też nie spotyka się z reporterami.

 

MAGDALENA OGÓREK ULUBIONYM PREZYDENCKIM KANDYDATEM ROSYJSKICH MEDIÓW.

 

"Najpiękniejsza z kandydatów na prezydenta Polski opowiada się za poprawą stosunków z Rosją" - takie tytuły przewijają się przez rosyjskie media po sobotniej konwencji, na której wystąpiła Magdalena Ogórek.

Kandydatka lewicy na prezydenta Polski deklaruje, że w razie wygranej w wyborach poprawi stosunki z Rosją - tak relację z sobotniej konwencji rozpoczyna jeden z największych rosyjskich serwisów internetowych gazeta.ru. Od razu jednak dodaje, że szanse - jak ją określa - atrakcyjnej, czarującej blondynki nie są zbyt wielkie. A to za sprawą braków w jej politycznym doświadczeniu, ale także silnych antyrosyjskich nastrojów panujących nad Wisłą.

Serwis przytacza słowa wypowiedziane przez Ogórek, a dotyczące Rosji. Deklaracja kandydatki została jednoznacznie odczytana jako prorosyjska - chodzi o wypowiedź o tym, że nie będzie się bała podnieść słuchawki i zadzwonić do Władimira Putina. Gazeta.ru komentuje: (Ogórek) w razie wyboru na prezydenta będzie bez wątpienia prowadziła dialog z Władimirem Putinem. Nakreślając sylwetkę Ogórek - o której pisze, że jest historykiem z wykształcenia i specjalistką od integracji europejskiej - serwis zwraca uwagę, że wypowiedziała się ona krytycznie na temat działań Rosji na Ukrainie, ale podkreśliła, że Polska nie powinna uważać Rosji za swojego głównego wroga.

Piękność, sportsmenka, doktor filozofii - tak o Magdalenie Ogórek pisze z kolei "Komsomolska Prawda". I oczywiście powołuje się na jej słowa wypowiedziane w czasie sobotniej konwencji. - Kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej ogłosiła już zamiar poprawienia stosunków z Rosją. I potępiła obecne władze za zbyt krytyczny stosunek wobec Federacji Rosyjskiej. Według niej odpowiedzialność za napięcia w stosunkach spoczywa na obecnym polskim prezydencie i jego ekipie - pisze gazeta.

O tym, że Magdalena Ogórek chce poprawić stosunki z Rosją, napisała także gazeta "Argumenty i Fakty", a także serwis rb.ru, który przygotował nawet galerię, w której prezentuje kandydatkę SLD. Większość notek prasowych opartych jest na depeszy agencji "RIA Nowosti", która to napisała, że Ogórek jakoby zganiła polskie władze za obecny stan stosunków polsko-rosyjskich. Media zgodnie podkreślają również urodę kandydatki oraz wspominają o jej karierze telewizyjnej i serialowej.

Pozytywnie o Ogórek wypowiedział się także szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, Aleksiej Puszkow. - "Magdalena Ogórek - kandydatka na prezydenta Sojuszu Lewicy Demokratycznej - przyjemna twarz nierusofobicznej Polski. Miło widzieć, że taka Polska także istnieje" - napisał na Twitterze.

 

CO O ROSJI POWIEDZIAŁA MAGDALENA OGÓREK?

 

"Jako prezydent, idąc krok w krok z naszymi sojusznikami z NATO, z Unii Europejskiej, będę dążyć do normalizacji stosunków z Rosją. Nie stać nas na to i nie leży to w interesie bezpieczeństwa żadnego Polaka, by rosyjskie media określały nas jako wroga Rosji numer jeden. Jesteśmy w NATO i w Unii Europejskiej, bo jesteśmy częścią Zachodu, ale polską politykę zagraniczną musimy prowadzić rozważnie. Zapewniam, zdecydowanie potępiając rosyjską agresję na Ukrainę, że ja nie wahałabym się odpowiedzieć na depeszę Władimira Putina i podniosłabym słuchawkę, by do prezydenta Federacji Rosyjskiej zadzwonić.

Rosja jest i będzie naszym sąsiadem. Analitycy podają, że wojna na Ukrainie pochłonęła do tej pory około 50 tysięcy ofiar. A pan prezydent siedzi z założonymi rękoma, kiedy polski MSZ mówi o sprzedaży broni na Ukrainę, kiedy z taką decyzją waha się Ameryka, a w Europie taką deklarację złożyła tylko Litwa. Trójkąt Weimarski i Grupa Wyszehradzka funkcjonują jedynie formalnie. W rozmowach o Ukrainie nas nie ma. A tymczasem decyzją o sprzedaży broni na Ukrainę stajemy się niemal stroną w tym konflikcie. Czy to nie jest książkowa definicja fiaska polskiej polityki zagranicznej?"

 

Magdalena Ogórek nie ustosunkowała się merytorycznie, ani też historycznie do bezczelnej prowokacji przekazu Putina o rozpoczęciu Ii Wojny Światowej przez Polskę.

Polska historyk i dziennikarka nie broni historii zbrodni dokonanych przez NKWD i Gestapo  w czasie przebiegu II Wojny Światowej, w czasie której Związek Radziecki i nazistowskie Niemcy wymordowali 6 milionów obywateli polskich, w tym 3 miliony Polaków pochodzenia żydowskiego w Zagładzie (Shoah).

 

HISTORYCZNE SPORKANIE TUSKA Z PUTINEM

 

Sobotni wywiad Magdaleny Ogórek przypomina historyczne już spotkanie Putina z Tuskiem, który nie wspomniał o Katyniu, dopiero zapytany przez zdziwionego Putina dlaczego nie pytał o Katyń - Tusk odpowiedział:

"Sprawa Katynia nie należy do polityków", po czym zaproponował Putinowi "koncert piosenki radzieckiej w Zielonej Górze".

Po wyjeździe Tuska z Moskwy rosyjskie wyrzutnie rakietowe skierowano na Polskę!!!

 

Jak na ów wywiad Magdaleny Ogórek z telewizja rosyjską zareagowała telewizja publiczna - prezes Jacek Kurski?

SŁUCHACZKA ZABIŁA ĆWIEKA MAGDZIE OGÓREK W PROGRAMIE NA ŻYWO

 

Słuchaczka zabiła ćwieka Magdzie Ogórek w programie na żywo. Poszło o Wałęsę

Do programu "W tyle wizji" dodzwoniła się słuchaczka, która podzieliła się wątpliwościami nt. kontrowersyjnego paska o Lechu Wałęsie. - Co tu jest nie tak? - pytała zdziwiona Magdalena Ogórek. Wtedy pani Jolanta z Warszawy zeszła na temat męża publicystki.

O kontrowersyjnym pasku w TVP Info pisaliśmy w środę . W programie "Minęła 20" rozmawiano na temat aresztowania sekretarza generalnego PO, Stanisława Gawłowskiego. Wałęsa wydał oświadczenie, w którym stanął murem za politykiem. Stacja zemściła się w starym stylu - nazwała byłego prezydenta "TW Bolkiem".

Sprawa odbiła się szerokim echem wśród dziennikarzy i internautów. "A który to sąd prawomocnie stwierdził, że Lech Wałęsa to TW Bolek? Coś mnie ominęło?" - pytał Jan Kunert z Polsatu.

Do wątku niespodziewanie wrócono w programie "W tyle wizji". Za sprawą jednej ze słuchaczek, pani Jolanty z Warszawy, która postanowiła podzielić się swoimi wątpliwościami na temat działań TVP. Jako przykład podała właśnie pasek nt. Wałęsy.

 

- No, ale co tu jest nie tak? - pytała zdziwiona Ogórek.

- Czyli możemy podpisywać też np. TW Michał. Prawda, pani Magdaleno? - odpowiedziała słuchaczka.

- A kto to jest?

- Noo, chyba pani mąż… Piotr Mochnaczewski...

- Proszę w takim razie o dokument i dowody. Jest coś takiego jak proces lustracyjny - mówiła Ogórek.

- A czy pani mąż podał się lustracji? - dociekała pani Jolanta.

- Jest w toku. Ten telefon, droga pani z SLD, jest niestety kulą w płot. 

 

TO NIEPRAWDOPODOBNE

 

Słuchaczka nie odpuszczała. - Nie jest. Pani mąż, powiedzmy otwarcie, donosił na ludzi. Niech cała Polska się dowie - oznajmiła. - To nieprawdopodobne - podsumowała Ogórek.

 

TVP "WTYLEWIZJI" PRZERYWA ROZMOWĘ

 

Wtem ze strony prowadzących padła sugestia o konieczności przerwania rozmowy. Ale na koniec dodano: "Jako dziennikarz forumułowałem wielokrotnie ostre zarzuty, ponosząc za nie odpowiedzialność. Zawsze pod nazwiskiem. Czy mogłaby się pani przedstawić?". Słuchaczka nie wahała się z odpowiedzią:

 

W 1992 r. nazwisko Piotra Mochnaczewskiego znalazło się na tzw. liście Macierewicza jako rzekomego tajnego współpracownika służb specjalnych PRL.

 

Źródła:

 

https://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-prezydenckie/artykuly/483090,rosyjskie-media-przychylnie-o-magdalenie-ogorek-i-jej-slowach-o-rosji.html

AKTUALIZACJA 21 LISTOPADA 2019 ROK (14.09).

 

https://www.google.pl/search?sxsrf=ACYBGNQLKJGHnkje7hy2o8OSBiIVoGoRuQ%3A1578409959044&source=hp&ei=5p8UXv3rPKTBlwTMyJTABQ&q=czy+magdalena+ogorek+jest+rosyjskim+agentem&oq=czy+magdalena+ogorek+jest+rosyjskim+agentem&gs_l=psy-ab.3...5108.48275..50389...32.0..0.134.4960.17j31......0....1..gws-wiz.......0j0i131j35i39j0i22i30j0i13j33i22i29i30j33i160.JQY7nuFg4Vs&ved=0ahUKEwj99qmn4_HmAhWk4IUKHUwkBVgQ4dUDCAU&uact=5

 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/magdalena-ogorek-udzielila-wywiadu-rosji/wwfyyq7#slajd-1

 

https://wiadomosci.wp.pl/sluchaczka-zabila-cwieka-magdzie-ogorek-w-programie-na-zywo-poszlo-o-walese-6242790128240769a?nil=

 

dziennik.pl

 

 

 

KOMENTARZE

 • O moje zwierciadełko, powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie?
  "Najpiękniejsza z kandydatów na prezydenta Polski opowiada się za poprawą stosunków z Rosją" - takie tytuły przewijają się przez rosyjskie media po sobotniej konwencji, na której wystąpiła Magdalena Ogórek."

  Sugerują, że inni kandydaci nie są piękni?!

  https://www.youtube.com/watch?v=8YFo7-63X7w
 • @Stara Baba 22:54:00
  A obecnie tuba propagandowa syjonistycznej bandy z pod znaku pisuar!
 • @Wrzodak Z. 23:42:46
  No wiesz, jak to mówią " jeśli wszedłeś między wrony musisz krakać jak i one". Osobiście od kilku lat jej nawet nie słuchałem. Praktycznie nie wiem co się z nią dzieje. Możliwe że już plecie jak jej każą. Przedtem mówiła naprawdę z sensem.
 • @Stara Baba 22:54:00
  Powiem ci że ja na nią głosowałem, chociaż jej nie znałem. Wyszedłem z założenia że na tle innych kandydatów (buców, przygłupów i sługusów) jak by wygrała nie było by poważniej, mądrzej ale było by ładniej.
 • @marek500 11:45:21
  "jak by wygrała nie było by poważniej, mądrzej ale było by ładniej."

  Jak się mówi po angielsku, one jest "easy on eyes", czyli miła dla oczu.

  Zawsze to jakieś pocieszenie. Inne fajne polityczki:

  https://www.brandedgirls.com/wp-content/uploads/2016/06/joanna_mucha-768x576.jpg

  http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41051000/jpg/_41051545_tymofinal.jpg

  https://www.brandedgirls.com/wp-content/uploads/2016/06/eya-kaili-6501-768x525.jpg

  https://www.brandedgirls.com/wp-content/uploads/2016/06/MaraCarfagnaFILEProfileSilvioBerlusconiCPoEPDhvNUvl.jpg

  https://i.imgur.com/FWSCMof.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930