Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 35 komentarzy

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

MOCNY GŁOS FORUM ŻYDÓW POLSKICH W SPRAWIE USTAWY 447

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

FAŁSZOWANIE HISTORII

 

MOCNY GŁOS FORUM ŻYDÓW POLSKICH W SPRAWIE USTAWY 447

 

Forum Żydów Polskich odniosło się do głośnego raportu żydowskiej organizacji ADL, w którym uznano Polskę za "najbardziej antysemicki kraj świata". "Główną przyczyną wzrostu postaw niechęci wobec Żydów jest w Polsce ustawa 447 (...). Organizacje domagające się »własności bezspadkowej« otworzyły - z chciwości, cynicznie – „puszkę Pandory”. „To więcej niż błąd, to zła wola" – czytamy w oświadczeniu Forum.

Kilka dni temu żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) opublikowała raport na temat postaw antyżydowskich na świecie. Uznano w nim, że to Polska jest dziś "najbardziej antysemickim krajem na świecie", a metodologia samego badania wzbudziła wiele kontrowersji i wątpliwości.

Do sprawy głośnego raportu odniósł się Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich. "Raport ADL na temat postaw antysemickich jest rozgłaszany w polskich mediach pod apokaliptycznym, acz fałszywym tytułem: „Polska najbardziej antysemickim krajem świata«. Fałszywym, bo „przebadano” tylko kilkanaście krajów, w tym żadnego muzułmańskiego" – zauważa publicysta. W mocnym oświadczeniu podkreśla także, że jeśli możemy mówić o intensyfikacji niechęci wobec Żydów w Polsce, to przyczyną tego jest ustawa JUST Act 447.

 

"DYLEMAT MORALNY”

 

Autor oświadczenia wskazuje na moralny dylemat towarzyszący burzliwej dyskusji o restytucji mienia bezspadkowego. "W najprostszych słowach: Niemcy wymordowali polskich Żydów. Na mocy prawa ich własność przeszła na Skarb Państwa. Jednak poza aspektem prawnym jest też moralny: państwo polskie, czyli wszyscy obywatele, odnieśli niechcianą (podkreślam!) korzyść ze śmierci zamordowanych właścicieli, po których nie ocalał żaden spadkobierca" – zwraca uwagę Jędrzejewski. Dodaje, że kluczowy fragment ustawy 447 zakłada restytucję mienia bezspadkowego "w celu pomocy potrzebującym ofiarom Holokaustu, w celu wspierania edukacji o Holokauście, oraz innych celach". Publicysta zaznacza, że domagający się dziś restytucji mienia pożydowskiego w rzeczywistości nie mają i nie mieli nic wspólnego z ofiarami Holokaustu.

"Czyli przyjdą amerykańscy, żydowscy prawnicy – powiedzmy to wprost: rekiny! – i będą domagać się „mienia bezspadkowego«”po mimo, że nie są spadkobiercami zamordowanych, że nic ich nigdy z nimi nie łączyło. I w dodatku uzyskane pieniądze mogą wydawać w zasadzie dowolnie, bo przecież każdy cel jest „innym celem« – podkreśla Jędrzejewski. Publicysta Forum Żydów Polskich wskazuje, że o ile moralnym dylematem jest niechciana korzyść polskiego państwa, tak skandalem jest to, że organizacje niemające nic wspólnego z ofiarami, chcą dziś zyskać odszkodowania wyłącznie dlatego iż same mianowały się "spadkobiercami".

Forum Żydów Polskich zauważa także, że bezpodstawne żądania organizacji żydowskich wspiera amerykański Senat, co podsyca tlący się konflikt. "W tym momencie podkreślić trzeba jednak zasadniczą różnicę pomiędzy państwem polskim a wspomnianymi organizacjami: państwo polskie uzyskało tę korzyść nieintencjonalnie. Wbrew sobie. Zaatakowane i zniewolone. Organizacje te zaś chcą „krwawe” pieniądze przejąć całkiem świadomie. Taką mają intencję. Pod względem moralnym to wielka różnica" – akcentuje Jędrzejewski. Jako rozwiązanie tego problemu podaje przeznaczenie funduszy z mienia bezspadkowego na cel zgodny z ustawą 447, czyli edukację o Holokauście. "Nie przez żadne organizacje, tylko przez Polskę, oraz wyłącznie według trybu i na zasadach ustalonych przez Polskę. Zamordowani byli polskimi obywatelami" – stwierdza publicysta. Dodaje, że jego propozycja nie została przez nikogo rozważona.

 

 

 

"POŚMIERTNY TRIUMF HITLERA”

 

Na koniec Jędrzejewski ostrzega, że powstały i zaogniający się konflikt polsko-żydowski jest "pośmiertnym triumfem Hitlera". "Sytuacja jest tragiczna, bo konflikt będzie narastał. Po jednej stronie są ludzie bezwzględni, międzynarodowi gracze, lobbyści, z propagandowym aparatem medialnym. Po drugiej – ludzie, którzy widzą bezczelność tych żądań, ale – niestety – nie dostrzegają moralnego dylematu, o którym piszę, a który ich pośrednio dotyczy. Rezultatem będzie wzrost emocji antyżydowskich, wzrost emocji antypolskich, nienawiść i wszystkie konsekwencje takiego zjawiska. Bardzo ponure, złe, agresywne jak złośliwy rak" – przestrzega autor oświadczenia. Dodaje dalej, że ku jego zmartwieniu nadchodzi "gigantyczna kłótnia o pieniądze ostatecznie i trwale pogorszy trudne relacje polsko-żydowskie".

"A dla ludzi, który dziś mają po 15 czy 20 lat, Holokaust będzie się na resztę życia kojarzył przede wszystkim z wielką, obrzydliwą awanturą o pieniądze po wymordowanych. Organizacje domagające się „własności bezspadkowej« otworzyły – z chciwości, cynicznie – „puszkę Pandory”. To więcej niż błąd, to zła wola" –podsumowuje Forum Żydów Polskich.

W najprostszych słowach|: Niemcy wymordowali polskich Żydów.

Na mocy prawa ich własność przeszła na Skarb Państwa. Jednak poza aspektem

prawnym jest też moralny :państwo polskie, czyli wszyscy obywatele, odnieśli niechcianą (podkreślam!) korzyść ze śmierci zamordowanych właścicieli, po

których nie ocalał żaden spadkobierca - zwraca uwagę Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich. Dodaje, że kluczowy fragment ustawy 447 zakłada restytucję

mienia „bezspadkowego w celu pomocy potrzebującym ofiarom Holokaustu, w

celu wspierania edukacji o Holokauście, oraz innych celach". Publicysta

zaznacza, że domagający się dziś restytucji mienia pożydowskiego w rzeczywistości nie mają i nie mieli nic wspólnego z ofiarami Holokaustu. "Czyli przyjdą amerykańscy,

żydowscy prawnicy - powiedzmy to wprost: rekiny! - I będą domagać się

„mienia bezspadkowego,po mimo, że nie są spadkobiercami zamordowanych, że

nic ich nigdy z nimi nie łączyło.

Forum Żydów Polskich zauważa także, że bezpodstawne żądania organizacji żydowskich wspiera amerykański Senat, co podsyca tlący się konflikt.

 

„Głos” Toronto Nowy Rok 2020

 

Opracował Aleksander Szumański świadek historii - dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 - 2015, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

 

Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621

 

- Aleksander Szumański - Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych

 w II Wojnie Światowej. Legitymacja członkowska nr 122,

 

Źródła:

DoRzeczy.pl/forumzydowpolskichonline.org

- Forum Żydów Polskich

 

 

KOMENTARZE

 • To całe FŻP
  to właściwie tylko Jędrzejewski plus 3.
  Nie ma żadnej mocy sprawczej wśród żydostwa i może sobie napisać co chce.
 • ciekawa teza
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  "państwo polskie, czyli wszyscy obywatele, odnieśli niechcianą (podkreślam!) korzyść ze śmierci zamordowanych właścicieli"

  niestety, w domyśle, żydowskich właścicieli, co z korzyścią odniesioną ze śmierci polskich właścicieli?

  Ponadto, niestety, "państwo polskie" to bynajmniej nie wszyscy obywatele. Państwo polskie zawsze działało w interesie nielicznych "swoich".
 • @interesariusz z PL 10:57:33
  Mówienie o jakichkolwiek korzyściach państwa polskiego w kontekście II Wojny Światowej to przejaw nieskończonej ignorancji tego, kto te korzyści zauważył.
  To jest jak dyskusja ze ślepym od urodzenia o kolorach. Szkoda słów i uwagi na ten temat.
 • wojna
  ..."państwo polskie, czyli wszyscy obywatele, odnieśli niechcianą (podkreślam!) korzyść ze śmierci zamordowanych właścicieli"...

  Niechby jeszcze dodali, że odnieśliśmy korzyść z całej wojny, ruin, przelanej krwi naszych ojców i dziadów i z okupanci.
 • Wyznawcy Jezusa Chrystusa mają praw do narodowości żydowskiej więsze niż talmudyczna rasa
  Shmul Sand profesor historii Uniwersytetu Hebrajskiego udowodnił oczywistą prawdę, że Stary Testament jest mitologia napisaną w formie Hagady tj poprawnej historii.Prorocy pisali go jako mitologię narodotwórczą i około dwa tysiące lat temu zauważono, że biblijny naród podob nie jak inne narody istnieje z królem Herodem (goiem) na czele. Chrystus zapewnił swym wiernym prawado ojcostwa abrahamowego takie same jak "żydów" talmudystów.
 • @telewidzacy 11:45:15 istotą "żydostwa" jest wiara w prawo uznawania za słowa Boga żywego lub martwego Tekstów Świętych zależnie
  od swojej interesowności. Takich żydow nie trzeba szukać za granicami Polski.
 • Do internautów na Neonie 24
  APEL ! do internautów na Neonie 24 !
  Krzysztof Wojtas swoimi haniebnymi wypowiedziami wykluczył się ze społeczności ludzi Honorowych !!

  Nie podawajcie jemu ręki i przestańcie z nim Dyskutować na forum !


  UWAGA !
  Polski kodeks honorowy wyklucza też osoby które obcują ustawicznie z ludźmi Niehonorowymi !!!  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 12:02:37
  A może mnie pan, jako osobie która wzięła urlop od neon24 (chyba dwu tygodniowy) powiedzieć: o co chodzi?

  Może jakiś link to tej ,,niehonorowości"?
 • Autor
  Wyznanie Leszka Millera dla „Rzeczpospolitej”: „On (Netanjahu) wtedy był po raz pierwszy premierem, był taką młodą gwiazdą polityki izraelskiej. Odbyłem z nim długą rozmowę późnym wieczorem. I ponieważ rozmowa była przy winie i taka była bardzo luźna, to na końcu go zapytałem, czy Tel Awiw rządzi diasporą żydowską w Ameryce, czy Żydzi amerykańscy rządzą Izraelem. Odpowiedź była taka, żebym nie miał żadnych wątpliwości, bo to Izrael rządzi amerykańskimi Żydami. I myślę, że właśnie przy tej okazji, przy okazji ustawy o IPN, dokładnie to widać” Wyznania tego dokonał Miller w roku 2018, pokazuje jednak jasno i dobitnie, że ustawa 447 nie jest jakąś inicjatywą jakichś chciwych żydów amerykańskich tylko bezpośrednio samego Izraela, obecnie najlepszego przyjaciela Polski, sojusznika naszego najważniejszego sojusznika.
  Przypominam też że zdaniem prominentnego polityka PiS Antoniego Macierewicza "już samo wspominanie o ustawie 447 jest działalnością antypolską".
  Stąd może taki dziwny sposób zajmowania się tym tematem przez władze III RP.
 • @Drab61 12:39:44
  Radzę za bardzo nie przywiązywać się do słów byłych komuchów, bo one są często bardzo zwodnicze i dziwne.
  Na przykład swego czasu, 2 października 2015 roku, w programie na Polsacie pt. "Państwo to my", niejaki Stanisław Ciosek - były ambasador PRL i RP w Moskwie - zebrał się na wyznania i powiedział, skąd się wzięła wersja o zamordowaniu polskich oficerów w Katyniu przez NKWD. Polska i Rosja negocjowały jakiś dokument o współpracy albo przyjaźni w tym czasie, gdy Ciosek był ambasadorem, więc uczestniczył on osobiście w rozmowach. Ciosek expressis verbis powiedział, że to on podsunął Rosjanom papier z tą wersją o sprawstwie przez NKWD mordu w Katyniu, a ci go podpisali. No i od wtedy i w takich okolicznościach do tej zbrodni przyznali się oficjalnie Rosjanie. Oczywiście, wcześniej żadnych badań naukowych nie było, żadnych ustaleń historyków, żadnych dokumentów, tylko Ciosek wyskakuje z dokumentem, który "towarzysze" rosyjscy podpisują.
  Szkoda, że nie można znaleźć tego programu w sieci, bo to wyznanie Cioska potwierdza hipotezę, że polsko-rosyjski dokument na temat Katynia powstał w co najmniej dwuznacznych okolicznościach i bez jakichkolwiek podstaw merytorycznych oraz prawnych. Przy wódeczce spotkali się starzy znajomi i jeden drugiemu bumagę podpisał.
  Ot i cała prawda o NKWD i Katyniu. A potem do tej "historii" Rosjanie dorobili "dokumenty", które Jelcyn przywiózł Wałęsie podczas wizyty w Polsce.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:34:08
  To prawda, że FŻP "nie ma żadnej mocy sprawczej" poza stworzeniem wrażenia wśród polskich Gojów, że oto proszę, są także dobrzy Żydzi - niech się Goje cieszą - i płacą!!!

  Przyjrzyjmy się jednak dokładnie, co napisał pan Jędrzejewski:

  "Jako rozwiązanie tego problemu podaje przeznaczenie funduszy z mienia bezspadkowego na cel zgodny z ustawą 447, czyli edukację o Holokauście."

  A zatem, chodzi o indoktrynację Polaków, polskiej młodzieży, religią holokaustu, a nie prawdą historyczną o autentycznych przyczynach owego holokaustu - a właściwie już holomitu.
  Tu warto wiedzieć, że niemiecki dokument i wszystkie jego kopie pn. Generalplan Ost dotyczący eksterminacji Słowian zostały zniszczone po zakończeniu II w.św., co wydaje się działaniem oczywistym, że zbrodniarz zaciera ślady także zbrodni planowanych.

  Ciekawe, że dokumentacja z Konferencji w Wannsee, której tematem było ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej, zachowała się w całości - protokolantem był Adolf Eichmann.
  Żydzi i ich powszechne media twierdzą, że protokół z narady w willi w Wannsee został napisany w sposób mniej drastyczny, z użyciem wielu eufemizmów, takich jak "deportacja" bądź "wysiedlenie" dla określenia mordów - stąd wiedza o holomicie.
 • @ Autor - 5*
  Za nieudaną próbę pokazania, że są także "dobrzy Żydzi".
 • @Rzeczpospolita 14:40:02
  Ten "dokument z Wansee" to ponoć fałszywka, tak przynajmniej twierdzą niezależni historycy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:49:46
  ciekawe kiedy dojdą do tego, że ten cały holokaust to fałszywka ..?
 • Czyli źle ale dobrze!
  Myślałem, że napisze Pan p krytyce słów/ostatnich/ Putina...
  Przytoczę:

  "DYLEMAT MORALNY”

  "
  "W najprostszych słowach: Niemcy wymordowali polskich Żydów. Na mocy prawa ich własność przeszła na Skarb Państwa. Jednak poza aspektem prawnym jest też moralny: państwo polskie, czyli wszyscy obywatele, odnieśli niechcianą (podkreślam!) korzyść ze śmierci zamordowanych właścicieli, po których nie ocalał żaden spadkobierca" – zwraca uwagę Jędrzejewski. Dodaje, że kluczowy fragment ustawy 447 zakłada restytucję mienia bezspadkowego "w celu pomocy potrzebującym ofiarom Holokaustu, w celu wspierania edukacji o Holokauście, oraz innych celach".

  i dalej:

  "Publicysta zaznacza, że domagający się dziś restytucji mienia pożydowskiego w rzeczywistości nie mają i nie mieli nic wspólnego z ofiarami Holokaustu."

  Ważne: "
  w celu wspierania edukacji o Holokauście, oraz innych celach"- innych jakich?

  oraz:
  "domagający się dziś restytucji mienia pożydowskiego w rzeczywistości nie mają i nie mieli nic wspólnego z ofiarami Holokaustu."
  I tyle w temacie.
 • @JimA 16:46:26
  A "edukacja o Holokauście to będzie w "duchu ostatniej mowy WWP? ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:49:46
  Niezależnie od tego, czy dokument jest fałszywy, czy nie, to w tym dokumencie nie ma nic o planowanej likwidacji Żydów. Jest natomiast w nim mowa o deportacji Żydów z terenów okupowanych przez IIIRzeszę.

  A jak wiadomo na podst. wielu publikacji historycznych, IIIRzesza chciała przehandlować - wymienić Żydów za żywność, paliwo i inne. Niestety Zachód (USA, Wlk.Brytania rządzone przez żydowską finansjerę) takiej wymiany nie chciał. Tak więc winnych holomitowi jest nieco więcej i są wśród nich Żydzi.
 • Ciekawe dlaczgo pchają się do tego
  antysemitnicznego kraju. To, że jesteśmy antysemitami to oczywiste, a więc wypad.
 • "Holokaust"
  "Jako rozwiązanie tego problemu podaje przeznaczenie funduszy z mienia bezspadkowego na cel zgodny z ustawą 447, czyli edukację o Holokauście."

  - nie należą się im ż a d n e pieniądze z tyt. mienia bezspadkowego

  - tzw "Holokaust" to propagandowy termin religijny sakralizujący wyłącznie żydowskie ofiary II WS a nie prawny czy historyczny , winno się zatem używać terminu eksterminacja lub wyniszczenie.
 • @wercia 17:07:38
  Tylko świnia przychodzi tam, gdzie jej nie chcą.
 • I tym razem zarówno ZA jak i PRZECIW
  .
  A więc środowiska żydowskie znowu lansuje obie wersje, że są zarówno za jaki i przeciw. Nic niezwykłego w tym środowisku, żydowki badach Chomsky tak to ujął

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2

  albo krótko, trzeba mieć swoich agentów po obu stronach konfliktu, aby być stale przygotowanym na każdą ewentualność. Po tym wystąpieniu żydów w Polsce już widzę te rzędy Polaków, którzy pielgrzymują do nich, aby im podziękować za kolejną "solidarność", jaką im żydzi zgotowali po NSZZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Przypomnijmy, żydostwo ma przeszło dwa tysiące lat doświadczenia w intrygach i organizacji oszustwa i zbrodni i ma w repertuarze niezliczone metody przeciwko prostodusznym Gojom

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/

  Pan Jędrzejewski to taki sam żydowski łobuz, jak znany nam z historii Polski Soros i tysiące innych tzw. "dobrych żydów".

  Proszę spróbować odpowiedzieć sobie całkiem prywatnie, bez ryzykowania wielkiego grzechu "antysemityzmu":

  Czy żyd może być człowiekiem przyzwoitym, no choć troszkę ?

  Czy ktoś, kto od dziecka wychowywany jest na tykich radosnych dla żydów wzorcach ?

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/
 • Ratunkiem dla nas Polaków tylko Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2018/12/17-xii-2018-synagoga-szatana-czy.html

  17 XII 2018 Synagoga szatana

  (…)

  - Widziałeś teraz na peronie przedstawiciela synagogi szatana, który dodatkowo założył jarmułkę. Pętla się zacieśnia. Rządzić będą wami Żydzi i to nie przede wszystkim ci, którzy choćby urodzili się w Polsce lecz przyjezdni tak jak ten.
  - Dlaczego on, Panie Jezu, nie poszedł do pierwszej klasy tylko do drugiej.
  - Może chce mieć większy kontakt z ludźmi mój synu.

  - Co, Panie, zrobić aby nie rządzili nami żydzi.
  - Nie chcecie Mnie za Pana i Króla to będą wami rządzili przedstawiciele Synagogi Szatana.
  Panie Jezu, ale w Warszawie dużo żydów siedzi i będzie zwłaszcza. I bombę rzucą na Warszawę i zginie tylu żydów?
  - Dziecko, podobnie jak w WTC będą wiedzieć o tym. Poza nielicznymi nie będą w tym czasie w Warszawie.  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/10/22-24-x-2019-upomnienia-pouczenia-czeka.html

  (…)

  - Czeka was ucisk gdy nie obierzecie Mnie Królem Polski.
  I ucisk będzie taki aż to zrobicie. Jeśli tego nie zrobicie – zginiecie.
  Może was zostać nawet mniej niż dziesięć procent.
  - Czyli tyle co teraz Ukraińców w Polsce?
  - Nawet mniej dziecko!

  Ważne jest serce, które Mi Polacy okażą na błoniach krakowskich, ci co przyjdą.
  Ty masz blisko:)
  - Tak Panie Jezu.
  - Przyjdziesz z biało – czerwoną flagą.
  - Tak Panie Jezu.  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/12/12-15-xii-2019-abp-marek-jedraszewski.html

  12 - 15 XII 2019
  (…)

  Wolna Elekcja złagodziła wasz los (miała miejsce 24.11.2019 na Błoniach Krakowskich), czego byście nie zrobili lub co zaniechali.
  Jak jednak mówiłem jeśli nie będzie Intronizacji w pełnym tego słowa znaczeniu grozi wam zagłada.
  Im później będzie tym bardziej Polska ucierpi i więcej Polaków zginie.
 • To jest ciekawe - bo przecież
  grandziarze zza wielkiej wody i tak atrapę Polski maja bez reszty - więc o co z tym ciągiem cyferek - 447 - tak naprawdę chodzi?
 • @Janisław 19:34:37
  Pan stanowczo zbyt dużo pił wody ognistej w czasie sylwestrowej nocy - bo jak inaczej wytłumaczyć pomysł zwalczania syjonistycznego Żydostwa żydowską religią - ?
 • @Janisław 19:34:37
  Co ty jadłeś lub piłeś? Powiedz gdzie ten diler sprzedaje.
 • @Janisław 19:34:37
  Czyli koronować Żyda który zmarł 2000 lat temu, żeby nie rządzili nami Żydzi. Czyli kto będzie namiestnikiem tego nieżyjącego ,,polskiego'' króla ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930