Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 35 komentarzy

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

ARMIA CZERWONA WYZWALAŁA I GWAŁCIŁA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ARMIA CZERWONA WYZWALA I GWAŁCI

 

ARMIA CZERWONA WYZWOLIŁA POLSKĘ Z GWAŁTAMI POLEK W TLE

 

TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA

WŁODZIMIERZ CZARZASTY - W ROZMOWIE Z MICHAŁEM ADAMCZYKIEM

 

Włodzimierz Czarzasty w rozmowie na antenie TVP Info przekonywał prowadzącego Michała Adamczyka , że Polska zawdzięcza wyzwolenie żołnierzom radzieckim, a strefy wolne od Żydów są częścią polskiej historii, bo powstawały na jej terenie. Przekonywał dalej, iż z drugiej strony Polskę wyzwoliła armia gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

Włodzimierz Czarzasty piastuje godność wicemarszałka Sejmu obecnej kadencji, reprezentując polska lewicę.

Lewica jako partia musi istnieć, bez względu na to, czy zasiada w parlamencie, czy też

jest opozycją poza parlamentarną. Bez istnienia lewicy nie byłoby oczywiście prawicy.

Jednym z tematów rozmowy Michała Adamczyka z Włodzimierzem Czarzastym na antenie TVP była wypowiedź Roberta Biedronia w europarlamencie w trakcie debaty na temat sytuacji osób LGBT w Polsce. Lider Wiosny stwierdził, że w Polsce są miejsca, w tym sklepy, restauracje, hotele, do których jako gej nie może wejść.

Słowa przewodniczącego SLD ostro komentował prowadzący rozmowę Michał Adamczyk.

 

KŁAMSTWA HISTORYCZNE WŁODZIMIERZA CZARZASTEGO

 

Jaka jest prawda historyczna, gdy wypowiedzi Włodziemierza Czarzastego w TVP w powołanej rozmowie stanowią kłamstwo historyczne.

 

II Wojna Światowa rozpoczęła się 1 września 1939 roku napadem III Rzeszy Niemieckiej na Polskę, bez wypowiedzenia wojny.

17 września 1939 r. ZSRS napadł na Polskę od wschodu w wyniku zawartego paktu Ribbentrop - Mołotow (jego części tajnej), również bez wypowiedzenia wojny, jako "wyzwoliciel ludu" spod panowania "polskich panów".

Tak więc Polska została w wyniku agresji niemieckiej i sowieckiej terytorium okupowanym przez owe mocarstwa światowe.

 

OPERACJA "BARBAROSSA"

 

Według historyków rosyjskich II Wojna Światowa rozpoczęła się 22 czerwca 1941 r.

Atak Niemiec na ZSRR - niemiecki kryptonim operacja Barbarossa (niem. Unternehmen Barbarossa) – agresja III Rzeszy Niemieckiej na Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich w trakcie trwania II Wojny Światowej.

Plan operacji był przygotowany i podpisany przez Adolfa Hitlera już 18 grudnia 1940 r. (dyrektywa nr 21). Pierwotnie przewidywano atak na dzień 15 maja 1941 roku, ale z powodu obalenia proniemieckiego rządu księcia Pawła, Niemcy musiały interweniować na Bałkanach, w Jugosławii, a także w Grecji. Przełożono go więc na 22 czerwca 1941 r. Była to największa i najważniejsza operacja niemiecka w czasie wojny, której klęska zdecydowała ostatecznie o niemieckiej przegranej w całej wojnie. Walki na froncie wschodnim, gdzie realizowano operację „Barbarossa”, okazały się być jednymi z najbrutalniejszych i najbardziej wyniszczających bitew II Wojny Światowej. Nazwa planu „Barbarossa” wywodzi się od przydomku cesarza Fryderyka I Barbarossy.

W wyniku wojny rosyjsko - niemieckiej ZSRS stał się aliantem sił walczących przeciwko państwom Osi niemieckiej ( Niemcy - Włochy - Japonia)/.

Alianci – państwa walczące przeciwko państwom Osi podczas II Wojny Światowej.

W trakcie wojny aliantów nazywano także „Narodami Zjednoczonymi”. Zwrot ten po wojnie został użyty dla nazwania międzynarodowej organizacji stawiającej sobie za cel zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa na świecie.1 stycznia 1942 roku powstała Deklaracja Narodów Zjednoczonych, pod którą podpisało się 26 państw (deklaracja ta stanowi podstawę dzisiejszej ONZ). Z niej wyłoniła się tak zwana wielka czwórka, w skład której wchodziła Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, ZSRR i Chiny.

W wyniku trwającej wojny niemiecko - sowieckiej III Rzesza Niemiecka poniosła porażkę od swoich granic wschodnich przez wkraczająca do Berlina Armię Czerwoną.

Od granic niemieckich zachodnich wkraczali do Berlina pozostali alianci.

Wynik owej wojny niemiecko - sowieckiej został przesądzony w bitwie pod Kurskiem, a nie, jak twierdzą niektórzy historycy, pod Stalingradem, Leningradem, czy też pod Moskwą.

Armia Czerwona w wyniku swoich akcji ofensywnych zdobywała okupowane przez Niemców terytoria korytarzem wiodącym do końcowego przystanku - Berlin.

I w ten oto sposób 18 stycznia 1945 roku "wyzwoliła" spod okupacji niemieckiej Kraków, powodując II okupację sowiecką terenów Polski. Rok wcześniej

2 lipca 1944 r. powstała "Polska Lubelska".

 

MANIFEST LIPCOWY

 

Manifest PKWN (tzw. Manifest Lipcowy) – odezwa Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego do narodu polskiego ogłoszona z datą 22 lipca 1944. Jako miejsce ogłoszenia podano Chełm. W rzeczywistości został podpisany i zatwierdzony przez Józefa Stalina w Moskwie 20 lipca 1944 r., a następnie również tam ogłoszony. Manifest ukazał się w formie obwieszczenia wraz z pierwszymi dekretami PKWN jako rządu tymczasowego.

Manifest podpisali członkowie PKWN z przewodniczącym Edwardem Osóbką-Morawskim i wiceprzewodniczącymi Wandą Wasilewską i Andrzejem Witosem na czele.

Tekst Manifestu PKWN został rzeczywiście upubliczniony 22 lipca 1944 roku ., ale nie miało to miejsca w Chełmie, lecz w Moskwie. Ogłoszono go na antenie Radia Moskwa. Pierwszą wersję drukowaną (Manifest „trzyszpaltowy”) również wydrukowano w Moskwie.

Manifest stwierdzał, że jedynym legalnym źródłem władzy w Polsce jest Krajowa Rada Narodowa. Rząd RP na uchodźstwie określono jako „władzę samozwańczą, władzę nielegalną”, a konstytucję z 1935 roku „bezprawną”. Stwierdzano, że wraz z wyzwalaniem kraju musi powstać legalny ośrodek władzy, który pokieruje walką narodu. Dlatego, jak stwierdzano, Krajowa Rada Narodowa (KRN) powołała PKWN jako „legalną tymczasową władzę wykonawczą”. Uznano w Manifeście, że KRN i PKWN działają na podstawie konstytucji marcowej z 1921 roku jako „jedynej obowiązującej konstytucji legalnej, uchwalonej prawnie”. Jej podstawowe założenia miały obowiązywać w wyzwalanym kraju aż do wybranego w pięcioprzymiotnikowych wyborach Sejmu Ustawodawczego, który miał uchwalić nową konstytucję.

W sprawach granic Manifest deklarował „powrót do Matki – Ojczyzny starego polskiego Pomorza i Śląska Opolskiego”, walkę o Prusy Wschodnie i szeroki dostęp do morza, „o polskie słupy graniczne nad Odrą”. Na wschodzie granica miała być uregulowana zgodnie z zasadą: ziemie polskie – Polsce, ziemie ukraińskie, białoruskie i litewskie – odpowiednim republikom radzieckim.

Manifest zakładał wraz z wyzwalaniem natychmiastową likwidację organów okupacyjnych i powoływanie przez rady narodowe Milicji Obywatelskiej. Deklarowano przywrócenie wszystkich swobód obywatelskich z wyłączeniem swobody działalności „organizacji faszystowskich”, które jako antynarodowe miały być „tępione z całą surowością prawa”.

Deklarowano przejęcie na cele reformy rolnej ziem niemieckich, zdrajców oraz obszarników. Ta ostatnia kategoria dotyczyła majątków powyżej 50 ha, a na ziemiach poniemieckich 100 ha. Ziemie obszarnicze miały być przejęte bez odszkodowań, lecz z zaopatrzeniem dla byłych właścicieli. Przejęta ziemia miała być rozdzielona za minimalna opłatą między małorolnych i średniorolnych chłopów oraz robotników rolnych i stanowić ich własność indywidualną. Manifest zapewniał także chłopów, że natychmiast po objęciu władzy przez nowy rząd będą zniesione kontyngenty.

W Manifeście zakładano utworzenie systemu płacy minimalnej, rozbudowę systemu ubezpieczeń społecznych opartego na zasadzie samorządności, rozładowanie nędzy mieszkaniowej. Deklarowano wsparcie państwa również dla prywatnej działalności gospodarczej oraz spółdzielczości.

Obiecywano wprowadzenie bezpłatnego, powszechnego szkolnictwa na wszystkich szczeblach oraz otoczenie specjalną opieką inteligencji.

 

ZBRODNIE i WYWÓZKI W PRL

 

I tak oto powstała "Polska Ludowa - PRL" następna zbrodnicza okupacja Polski.

Ile morderstw popełniono w PRL? Patrząc na statystyki z lat 50., można wywnioskować, że było ich sporo. Rekordowy rok 1951 przyniósł aż 1 149 ofiar morderstw, a w ciągu tej dekady ani razu nie było ich mniej niż 680. Potrzebowaliśmy 50 lat, by te niechlubne liczby się zmieniły – poprawa pojawiła się dopiero po roku 2001.

Relacje o dokonaniach najbrutalniejszych zabójców rzadko trafiały do prasy. Milicja wolała „chronić” opinię publiczną przed takimi informacjami. Nie chciała też wyjść na nieudolną. Jednak historie poćwiartowanych kobiet, dzieci zabijanych w biały dzień i ludzi rozjeżdżanych samochodami w Wigilię w końcu wychodziły na jaw. I nie raz wywoływały wśród ludzi prawdziwą panikę.

Wiceprezes Zarządu Oddziału Sybiraków w Krakowie, przewodnicząca Komisji Historycznej mgr inż. Aleksandra Szemioth - jej wypowiedź o losach wywiezionych w głąb Związku Sowieckiego całych polskich rodzin kresowych zapoczątkowała falę wspomnień o tragedii tamtych ponurych dni. Szczególnie dramatyczne są

wspomnienia, Adama Macedoń-skiego:

„[…] tamte wrażenia wryły mi się głęboko w pamięć. Kiedy Rosjanie weszli do Lwowa, najgorszy był ten smród, który ze sobą przynieśli. Straszny. Lwów jest pięknie położonym miastem, trochę zbliżonym stylem życia do śródziemno-morskiego; wszędzie parki, ogrody, pełno kwiatów, krzewy bzu, kasztany jadalne. I nagle nadciągnął ten odór, taki straszny smród. Bo ci bolszewicy, gdy weszli, nie wyglądali jak armia; to była horda biedaków i żebraków, a do tego dzikusów.

Płaszcze mieli postrzępione, niektórzy nosili takie długie, że wlokły się za nimi po ziemi. I wszyscy byli strasznie niscy. Moja matka patrząc przez okno - bo strzegła dzień i noc domu, spozierając przez firankę - wykrzyknęła: „O Boże! To oni dzieci do wojska biorą!”

Bo ci bolszewicy byli wszyscy tacy mali. To była wygłodzona horda skośnookich, chorych, zwyrodniałych. Niejednemu brakowało oka, albo nos miał całkiem zniekształcony, bo wśród nich panował syfilis.

Śmierdzieli potem, rzygowinami – przecież pili wódkę z aluminiowych manierek. Jakie to jest szkodliwe – aluminium ze spirytusem. Nie mieli co jeść, tylko pili, więc z głodu zabierali dzieciom kanapki. Pierwsze ich słowa, których my dzieci nauczyliśmy się, to „dawaj kuszat”, czyli dawaj jeść.

Ta cała hałastra to nie byli żołnierze, to dzicz wiecznie pijana. W każdej chwili gotowi zabić, co chwilę strzelali w powietrze, żeby wzbudzić strach… Nienawidzili nas, bo to był dla nich inny świat, inni ludzie, bogate miasto.

Obrabowali wszystko.

 

SOWIECCY ŻOŁNIERZE JEDLI LEPY NA MUCHY

 

To prawda, że jedli lepy na muchy; bo lepy przed wojna były zrobione z miodu, więc ktoś im powiedział, że to lizaki dla dzieci i oni te lepy rozwijali i lizali […].

[…] Pisała też o tym Karolina Lanckorońska , którą wybuch wojny zastał we Lwowie. Zapamiętała ziemiste twarze żołnierzy, ogromny portret Stalina nad lwowską katedrą w pierwszym dniu roku akademickiego na Uniwersytecie im. Jana Kazimierza i wrażenie, że nadeszła obca kultura z obcą dla lwowian mentalnością […] Karolina Lanckorońska zanotowała we „Wspomnieniach wojennych” : „Z głośników radiowych

dowiedzieliśmy się, iż Lwów jest stolicą Zapadnej (Zachodniej) Ukrainy, która nareszcie wchodzi jako nowy członek do wielkiej rodziny szczęśliwych narodów Sowieckiego Sojuszu. „Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!” dudniło nam zewsząd. Równocześnie radio nadawało obrzydliwe tyrady „o pańskiej Polsce” i jej „byłej” armii. 

Artysta malarz lwowianin, Stefan Berdak ( zmarł 27 listopada 2018 r.) przekazał również ogromny dramatyzm własnych przeżyć napadu Sowietów na Lwów i swoje odczucia wojenne, dodając jeszcze wiele nieznanych szczegółów o żołnierzach bolszewickich:

17 września zobaczyłem lecące bardzo wysoko czterosilnikowe różowe samoloty z czerwoną gwiazdą, które rozrzuciły olbrzymią ilość ulotek. Jedną z nich podniosłem. Na kartce był nakaz opuszczenia Lwowa przez ludność i udania się do okolicznych lasów gdyż miasto zostanie zbombardowane przez wyzwoleńczą Armię Czerwoną.

22 września do Lwowa wkroczyli czerwonoarmiści, nędznie ubrani z workami na plecach. Na karabinach mieli osadzone szpiczaste bagnety; ciągnęli kulomioty na kółkach. Zobaczyłem jak schyleni rozglądali się po oknach kamienic.

Nasi żołnierze wychodzili z ogrodu botanicznego, gdzie stała artyleria. Wszyscy szeregowcy łamali karabiny rzucając je na bruk, a oficerowie łamali szable. Po czym szeregowym nakazano w kolumnie pod strażą opuścić ulicę św. Mikołaja, a oficerów załadowano na małe samochody ciężarowe.

Teodozją Lisiewicz - spikerka Polskiego Radia z płaczem pożegnała słuchaczy (została wywieziona do Kazachstanu, po wojnie przez wiele lat można było jej słuchać na falach Radia Wolna Europa).

Jej syn Paweł został sam bez opieki i mieszkania gdyż babcię też wywieziono.

Szkoły otworzono w połowie października; szkołę im. Adama Mickiewicza przy ul. Rutowskiego zastałem już nie polsk, a ruską. Polskich szkół nie było, nauczyciele byli inni, a nas cofnięto o jedną klasę, bo w sowieckich szkołach był rzekomo wyższy poziom. W połowie stycznia 1940 roku ilość uczniów po każdej nocy zmniejszała się.

W styczniu nastąpiły nocne wywózki. Sowieci wywozili Polaków i Żydów, wprowadzali się do ich ładnych mieszkań, do każdego pokoju inna rodzina.

 

PRZEŻYCIA WŁASNE WE LWOWIE

 

Przypominam, jako naoczny świadek, o krwi zmieszanej z mózgami na ścianach podwórka „Brygidek” we Lwowie przy ul. Kazimierzowskiej, oglądanego przeze mnie w czerwcu 1941 roku, gdy enkawudziści nim w panice uciekli przed armią niemiecką, wymordowali wszystkich lwowskich więźniów, również na Zamarstynowie, w więzieniu śledczym NKWD i w więzieniu przy ulicy Łąckiego.

Łącznie zamordowano około 35000 uwięzionych. We Lwowie wymordowano około 7000 więźniów; w Łucku i w Wilnie ofiarą masakry padło około 2000 więźniów; w Zło-czowie około siedmiuset, w Dubnie około tysiąca, w Prowieniszkach pięciuset. Zamordowano więźniów w Drohobyczu, Borysławiu, Czortkowie, Berezweczu, Samborze, Oleszycach, Nadwórnej, Brzeżanach.

W książce „Fotografie polskie” opisałem ponurą, czerwoną noc okupacji Lwowa, który w dramatycznych okolicznościach po zamordowaniu Ojca opuściłem wraz z Matką:

 

 

 

 

POLSKA LEWICA - POST KOMUNA

 

Komentując swoją wypowiedź Czarzasty nawiązał do historii. – Znam polską historię.

W polskiej historii jak się pojawiały strefy wolne od kogokolwiek, od jakiejkolwiek ideologii, źle się to kończyło – mówił przewodniczący SLD.

Prowadzący rozmowę Michał Adamczyk, dopytał o jakie konkretnie wydarzenia w polskiej historii chodzi Czarzastemu. – Strefa wolna od Żydów, to jest II Wojna Światowa, to jest Polska, to są strefy Judenfrei – odpowiedział wicemarszałek Sejmu.

Po chwili podkreślił, że nie zarzuca tego Polakom, tylko Niemcom. Stwierdził jednak, że to jest element polskiej historii, bo to „się działo na terenie Polski”. Oburzony dziennikarz odparł, że obozy koncentracyjne też są często nazywane polskimi, bo leżały na terenie Polski. – Ja chcę panu powiedzieć, że jeżeli to był element w Polsce zły, to nie wracajmy do takich elementów – mówił dalej Czarzasty. – Dobrze by się pan czuł, jakby miał pan napisane: strefa wolna od dziennikarzy TVP? – pytał.

 

„SOWIECCY ŻOŁNIERZE WYZWALALI POLSKĘ"

 

Kolejne emocje wywołał temat rosyjskiej obecności na ziemiach polskich w okresie II Wojny Światowej. Adamczyk przywołał słowa Czarzastego, który we wrześniu w Szczecinie mówił o radzieckich żołnierzach: „ci ludzie nas wyzwolili, dali nam wolność od faszystów”.

– Na terenie Polski zginęło, łącznie z obozami, 700 tys. żołnierzy radzieckich – komentował swoje słowa Czarzasty – Tereny odzyskane były wyzwalane przez dwie armie: jedna armia to była armia Wojska Polskiego, m.in. przez gen. Jaruzelskiego, a druga armia to była armia, w której byli żołnierze rosyjscy bądź radzieccy, a byli i ukraińscy i różni. Powiedziałem również na tym spotkaniu, że nie mogli dać wolności ludzie, którzy tej wolności sami nie mieli, ale jeżeli ktokolwiek powie do mnie i obciąży żołnierzy radzieckich, którzy ginęli, to niech pan to powie matkom, które miały synów. Czy to jest syn, który był w jednej, czy w drugiej armii – matka płacze tak samo – podkreślał.

W wielu momentach dyskusja w studio przerodziła się w przekrzykiwanie się pomiędzy dziennikarzem i wicemarszałkiem Sejmu. – Chciałem panu powiedzieć, że tym matkom też trzeba się pokłonić i wyrazić żal – mówił Czarzasty. – Sowieccy żołnierze wyzwalali również Polskę – podkreślał lider lewicy.

I zapewne na skutek tego "wyzwolenia" Magdalena Ogórek kandydowała na urząd prezydenta RP z ramienia post komuny zwanej SLD.

 

POLITYCY KOMENTUJĄ

 

Rozmowę skomentował na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. „Brawo Michał Adamczyk za kilka słów prawdy w twarz komunisty” – napisał na Twitterze.

Wypowiedź Czarzastego skomentował też Patryk Jaki. „Tak. Gwałcili, mordowali, burzyli. Oglądali palenie stolicy i masowe egzekucje Polaków podczas Powstania Warszawskiego. Potem na dekady wzięli Polskę jako łup, przez co do dziś nie możemy dogonić zachodu” – napisał europoseł Solidarnej Polski. – „Gratuluję wyborcom lewicy ich reprezentacji” – dodał.

 

GWAŁTY NA POLKACH

UKRAIŃSKIE, SOWIECKIE I NIEMIECKIE GWAŁTY NA POLKACH

MY UKRAIŃCY, ROSJANIE I NIEMCY MAMY PRAWO DO WSZYSTKICH POLEK! JEDNAKOWO WYUZDANA SWOŁOCZ.

 

DAWAJ KOBIETO, DIEWOCZKA, TY PRIMA SORT!

 

 

Opracował Aleksander Szumański , świadek historii - dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 - 2014, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621

 

KOMENTARZE

 • autor
  Stara i nowa lewica w perfekcyjnej harmonii. to "wyzwolenie od hitlerowców" brzmi fałszywie, była to zamiana jednej niewoli na inną.
  Zamiana raka płuc na gruźlicę nie oznacza wyleczenia, lecz zmianę choroby na nieco mniej groźną.Gdyby wyzwolili i poszli sobie to zostałaby tylko wdzięczność. Niestety musieliśmy pół wieku czekać by się od nich wyzwolić. Wolałabym by nas wyzwolił Patton ale to nie było możliwe. "Wielcy" nie tak się umówili. Pies im wszystkim "twarze" lizał. "Żadnych złudzeń panowie".

  A Czarzasty najpierw raczy nas historią o wyzwoleniu Polski przez ruskich, a później chce wyzwalać współczesnych ideologicznie i światopoglądowo. Wiedziałem, że jak komuchy wejdą do Sejmu to zatęsknimy za Ryśkiem Petru.
  No i ironia historii, "wyzwalali" nas ci co na nas napadli
 • @Husky 00:09:09
  Musieli podnieść poziom edukacji i wprowadzić ją za darmo dla wszystkich: dzieci i dorosłych, obraz podnieść poziom życia, ciemne izby zamienić na osiedla w miastach i przy PGRach, odbudować Warszawę z gruzów, zapewnić opiekę medyczną i porządne wykształcenie, oraz dać możliwość pracy każdemu i zgodnej z kwalifikacjami. Czyli musieli pierw wprowadzić to wszystko czego wcześniej brakowało. Ale nie wszystkim to w smak, choć niektórzy sprawy sobie nie zdają że byliby parobkami u księdza dobrodzieja lub u rodzin arystokratycznych. Ale to panie Aleszuma, wytłumaczyć może tylko Kulawy Lis, jak mnie to wiekrotnie tłumaczył, że dla niego jestem tylko paprochem, w żadnym razie nie człowiekiem. Jestem zerwanym ze sznura psem łańcuchowym, własnością jego cudnej familii z herbem ,,Jaszczembia", czy jakimś tam.

  Oczywiście nie wszystko to, to zasługa samej ,,komuny", ale też cara Aleksandra, bo to on uwolnił chłopów od niewoli księży dobrodziei i dobrodziei szlachty.
 • @Oracz 00:53:15
  Dziesiątki milionów bestialsko maltretowanych więźniów. Miliony ofiar śmiertelnych. Bezwzględne tortury, bezduszne wyroki i największa machina zagłady w dziejach ludzkości. Zbrodni komunizmu nie sposób zrozumieć. A tym bardziej – rozgrzeszyć.
  Każdemu zwolennikowi komunizmu należałoby przypomnieć, że…

  Bolszewickie piekło. 10 faktów, którymi wyleczysz każdego zwolennika komunizmu

  10. W Związku Radzieckim dziesiątki milionów ludzi trafiło do łagrów
  https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2017/12/ofiary-lagrow-i-glodu.jpg
  Warunki tam panujące urągały wszelkiej ludzkiej godności. Więźniowie w każdej chwili mogli stracić życie. Na porządku dziennym były: głód, choroby, niewolnicza praca oraz znęcanie się nad osadzonymi (przeczytaj więcej na ten temat).

  9. W trakcie swoich ponad 70-letnich rządów bolszewicy wymordowali miliony niewinnych ludzi
  https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2017/12/butryki1-600x392.jpg
  Tylko w czasie wielkiego terroru trójki NKWD rozstrzelały przynajmniej półtora miliona obywateli ZSRR. Nie oszczędzano nikogo. Od strzału w tył głowy ginęli mężczyźni, kobiety, starcy a nawet nastoletnie dziewczynki.

  8. Najgorsze bolszewickie metody zostały przeniesione do innych krajów, gdzie władzę zdobyli komuniści
  https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2017/12/wiezien-600x463.jpg
  Właśnie tak stało się na przykład w Chinach. Wprowadzono tam obozy „reedukacji przez pracę”. Było to istne piekło na ziemi. W niczym nie ustępowały one najgorszym syberyjskim łagrom, a można było tam trafić z byle powodu (przeczytaj więcej na ten temat).

  7. To Stalin odpowiadał za zbrodnię katyńską
  https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2017/12/Gr%C3%B3b-genera%C5%82%C3%B3w.jpg
  Mimo prób zrzucenia odpowiedzialności na Niemców, to właśnie czerwony car wydał rozkaz zamordowania blisko 22 000 obywateli II Rzeczpospolitej. Z transportów śmierci ocalało jedynie niespełna 400 Polaków (przeczytaj więcej na ten temat).

  6. W łagrach panował taki terror, że za życia Stalina tylko raz doszło do buntu więźniów
  https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2017/12/wiezniowie-lagru.jpg
  Przyczyną rebelii, która wybuchła w styczniu 1942 roku była plotka, że w obliczu niemieckiej ofensywy NKWD wymorduje wszystkich więźniów. Mimo początkowego sukcesu ostatecznie wszyscy jej uczestnicy zginęli. Pokłosiem tego wydarzenia było dalsze zaostrzenie rygoru w obozach pracy przymusowej (przeczytaj więcej na ten temat).

  5. Los polskich żołnierzy, którzy w latach 1919-1920 znaleźli się w bolszewickiej niewoli był wprost opłakany
  https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2017/12/polscy-jency.jpg
  Chociaż trudno w to uwierzyć, wciąż nie jest znana dokładna liczba polskich żołnierzy wziętych do niewoli przez bolszewików niemal 100 lat temu. Wielu z nich zostało zamordowanych, pozostali trafili do obozów, gdzie czekały na nich tragiczne warunki bytowe, katorżnicza praca oraz kompletny brak opieki medycznej (przeczytaj więcej na ten temat).

  4. Sowieci nie cofali się przed niczym, aby zataić prawdę o zbrodni katyńskiej
  https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2017/12/Raoul_Wallenberg-600x479.jpg
  Byli nawet gotowi porwać i zamordować zagranicznego dyplomatę. Taki los spotkał Raoula Wallenberga. Ten sekretarz szwedzkiej ambasady w Budapeszcie został w styczniu 1945 r. aresztowany przez NKWD i wywieziony do ZSRR, gdzie słuch po nim zaginął (przeczytaj więcej na ten temat).

  3. Stalin skazywał na zagładę całe narody zamieszkujące Kraj Rad
  https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2017/12/Jezow-i-Stalin.jpg

  Pierwszym „narodem ukaranym” byli Polacy. Podczas trwającej 14 miesięcy akcji życie straciło ponad 111 tys. ludzi. Dalszych kilkadziesiąt tysięcy trafiło do łagrów. Padli ofiarą krwawych represji tylko dlatego, że byli Polakami (przeczytaj więcej na ten temat).

  2. Szalejący terror doprowadził do tego, że w żadnym kraju nie było tylu bezdomnych sierot, co w ZSRR
  https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2017/12/Bezprizorni-zima-1-600x422.jpg

  Dzieci, których rodziców zamordowano lub wtrącono do więzień i łagrów nazywano „bezprizornymi”. Miały one w większości od 3 do 7 lat. Za czasów Lenina ich liczba sięgała sześciu milionów. Bezdomne dzieci organizowały się w zbrojne bandy, urządzały rozboje i popełniały morderstwa (przeczytaj więcej na ten temat).

  1. Funkcjonariusze bolszewickich organów bezpieczeństwa cechowali się wprost niewyobrażalnym bestialstwem
  https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2017/12/szpieg-wrog-narodu.jpg

  Więźniom na przykład polewano dłonie wrzątkiem, by potem zedrzeć z nich skórę na „białe rękawiczki”. Innych przetaczano nagich we wnętrzu beczek naszpikowanych skierowanymi do środka gwoździami. Na porządku dziennym było również katowanie aresztowanych (przeczytaj więcej na ten temat).

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/01/25/bolszewickie-pieklo-10-faktow-ktorymi-wyleczysz-kazdego-zwolennika-komunizmu-18/?fbclid=IwAR2kfKAK4wpZR6Ly2qK0psQ_JQfAfJ9AVclk0K-66WxIesv3L4oDubM5Vz8#4


  Powinien to każdy przeczytać, zanim zagłosuje na następców bolszewii! Oni zbrodnie mają wpisane w kod genetyczny...
 • @Monaco 00:59:16
  Wiesz kto jest na tym zdjęciu ???
  To Profesorowie Politechniki Lwowskiej którzy 4 I 1945r. odmówili twoim "wyzwolicielom z Armii Czerwonej" podpisania rezolucji potępiającej Polski Rząd w Londynie i AK.
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/61/84/55af1a5ed24ff_p.jpg?1439981702

  Wszyscy zostali aresztowani wraz z 17 000 innych Polaków podczas 3 dniowych wielkich czystek etnicznych jakie ruscy przeprowadzili w
 • @Husky 07:01:32
  Bo wtedy ceną Honoru...była ŚMIERĆ.
  Prawdziwi Polacy którzy wiedzieli jak się zachować, ginęli z rąk "wyzwolicieli" = okupantów. Prawdziwe świnie i służący komuchów żyją do dziś, w glorii i dostatku.

  Wieczna Pamięć Ofiarom Komunizmu
 • @Husky 06:40:19
  Paradoksy historii. Paradoksem jest to, że dzięki psychopacie i paranoikowi Stalinowi, Warszawa została odbudowana, zamiast zostać prowincjonalnym miasteczkiem pokroju Radomia.

  Moi przodkowie przeżyli zagładę niemiecką i sowiecką. Na szczęście Stalin dożył do 1953r, a bodajże od 1956 zapanowała tzw odwilż. Chyba o tym wiecie, filozofowie katoliccy?

  Potem z roku na rok było lepiej i gdyby nie watykańskie Solidaruchy to zamiast eurokołchozu mieliśmy szansę na swój własny raj gospodarczy, jak to teraz dzieje się w Chinach (komunistycznych of course).
  A tak, znając naturalną dla kraju specjalistycznego korektę w kierunku wolnego rynku i dobrobytu, macherzy rzymsko-chazarsko-masońscy musieli zrobić wraz z USA pucz, byśmy nie poszli drogą dzisiejszych Chin.
  Zgadza się?
 • @Oracz 07:31:34
  Paradoksy:
  Dziadek, ojciec mej Ś.P. Mamy wg. papierów Niemiec, został siłą wcielony do Armii Czerwonej.
  Po wojnie, zdemobilizowany w 1948, jako jedyny właściciel motocykla w Opolu Lubelskim, również siłą zaciągany przez KBW w charakterze kierowcy na wypady, godził się na te przeciw OUN. Jego ciotka- zamordowana bestialsko przez rezunów Siostra Maria(Zofia Szembek), jedna z ukochanych Cioć należała do wspólnoty Niepokalanek Jazłowieckich. Zginęła z współsiostrą i woźnicą jeszcze przed słynną nie mającą precedensu rzezią. Jej siostra Jadwiga zwana Inką ukochana Ciocia dziadka została rozstrzelana przez sowiecką zgraję NKWD niedługo po słynnym podaniu sobie dłoni przez SS-manów i NKWD-owców. W jego trakcie ci pierwsi podali drugim dane osób "wrogich klasowo" do likwidacji. Między nimi był jej Mąż. Sama powiedziała, bez Ukochanego Małżonka nie mogę żyć. I dobrowolnie stanęła przed zgrają egzekucyjną. Z kolei najmniej jeden z braci Dziadka jako Wielkopolanin pod koniec wojny został siłą wcielony do Wermahtu.

  Taa, Panie Czarzasty, w dupie byłem, gówno widziałem. Krewni po wojnie dostali bezwzględny zakaz zbliżania się do majatku rodzinnego na odległość mniejszą niż 100km. Członkowie Rodziny na wszystkie możliwe w PRL sposoby zatajali swe pochodzenie, by pracować na jakimś stanowisku nierobotniczym. Taa, Panie Czarzasty, my są roszczeniowce i gupie przychlasty. Dwie ciotki były nawet w Pana Partii, ale Wuj i Mama nie chcieli się kurwić dla karierki. Ale to wszystko nieprawda, stronniczość i wredne prawactwo.

  W stopce mam napisane o tym że możemy pogadać. Jednak nigdy nie zapomnimy.
 • Nie należy zapominać, że tak
  pana, towarzysza Hitlera jak i towarzysza Stalina ulepiła ze smoły i siarki jedna i ta sama - piekielna siła. Aby to zrozumieć do końca - niedawno powtórzono ten numer i ta samiusieńka mroczna siła ( uwzględniając wymianę pokoleniową) łaskawie wyzwoliła nas z komuny moskiewskiej - na rzecz jeszcze bardziej toksycznej - komuny "brukselskiej". Oczywiście odbyło się to już w warunkach pokojowych - ale skutki podobne jeżeli chodzi o warunki biologicznego przetrwania narodu.
  Wniosek?
  Skutki obecnego wyzwolenia nas przez "Brukselę" - to oczywiście wstęp do Sodomy i Gomory - to upodlenie człowieka do tego stopnia, że np. męski odbyt stać się ma powszechnym mieszalnikiem spermy z g*wnem. To już w żłobkach i przedszkolach będzie się ludzkie dzieci przygotowywać czarciemu pomiotowi do pedofilskich, szatańskich zachcianek.
  Na koniec - kontynuacja tego - co zapoczątkował czarci pomiot Stalinem i Hitlerem trwa nieprzerwanie - zmieniają się tylko metody. Ponadto czarci pomiot też wyniszcza i Niemców i Rosjan - chociaż oba te narody wykorzystywał do mordowania Polski w odwecie za 1920 rok i wykorzystuje je obecnie nadal do likwidacji atrapy Polski i sierot po Polsce w ogóle.
 • @Oracz 07:31:34
  ura ura Oracz gieroj
  Za rodinu za Stalinu Na boj na boj na ...

  I komu to przeszkadzało
  Mogliśmy mieć własny Kraj Rad
  Własny
 • @brian 08:02:16
  Bardzo mi z tego powodu przykro, ale czy ja powyżej napisałem nieprawdę? Nazywanie mnie Czapirzastym nie ma sensu. Tak jak nie ma sensu upatrywanie w księdzu dobrodzieju zbawiciela i liczenie na jakikolwiek dobrobyt pod jego trzewikiem.
 • @Husky 08:23:42
  Na razie, po gusłach Wojtyły, macie kraj parad (krzywości). Ależ ja się za to wstydu najadłem, jak dwóch przyjaciół z Ukrainy, na irlandzkiej ziemi, robiło mi z tego tytułu podśmiechujki 14 lat temu.
 • @Husky 08:23:42
  Z krajem rad na szczęście twoim przodkom nie wyszło za to teraz chcecie nam zafundować Polin.
 • Do @Husky 00:09:09
  Husky ! widać i czuć że jesteś żydem !!!! bo walisz kocopały w stylu

  [. Wolałabym by nas wyzwolił Patton ale to nie było możliwe. " ]

  Słowianie ! całe szczęście że Stalin nas wyzwolił i bo dzięki Stalinowi dostaliśmy Polskę PIASTÓW ! gdyby jak żydzie Husky wyzwolił nas Patton to dziś Polska była by i 1/4 mniejsza ! Szczecin Wrocław były w Niemczech !! i tyle żydzi było by z twego Pattona !!!! idz precz żydowski prowokatorze !!!

  Słowianie ! mimo tragicznej dla Polski wojny dzięki Stalinowi mamy POLSKĘ PIASTÓW i TO JEST WARTOŚĆ NADRZĘDNA !

  Słowianie ! jesteśmy jak na razie JEDNONARODOWYM państwem !!! i to zawdzięczamy STALINOWI !!!!

  Ostatni etap wyzwalania Polski będzie Deportacja żydów do Izraela !
  i będziemy w wolnej Polsce Piastów z ludnością Polaków Słowian !!!


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! MAMY PRAWO DO POKOJU !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Oracz 08:55:39
  //macie kraj //
  mamy

  i szczęście że to nie twój kraj...
 • @Oracz 08:51:59
  Chodziło mi o fragmenty "zawdzięczane" cytatom z tego pogromcy salonów eurochlewni.
 • Do @Husky 09:11:39
  Husky ! a tak szczerze ile ci płaci Soros za te żydowski propagandowe kocopaały ? wnoszę że ci sie bardzo opłaci bo walisz tą żydowską propagandę namiętnie ! ale ale jak są tematy patriotyczne wtedy ciebie nie ma ! abra kadabra i Husky znika !!!!! nie ma go !!!


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! Polska wolna od żydo-NATO !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 09:20:57
  Bardzo opłaci !!!!
  A ile ?
  Gentlemani nie rozmawiają o pieniądzach, oni je mają
 • To naprawdę straszne i poruszające,i godne potępienia.Czytałam juz poprzednie pańskie publikacje 4 lub 5 na ten temat
  i za każdym razem oprócz smutku z powodu takich wydarzeń nachodzi mnie refleksja CO sie zmieniło i JAKIE wnioski wyciągneli przywódcy i dowódcy wojskowi z tamtych strasznych wojennych czasów i czy zjawiska gwałtów i przemocy szczególnie wobec kobiet i dzieci.....I czy ci zaoceaniczni psychopaci,którzy zafundowali swoimi pieniędzmi i swoimi manipulacjami chore ideologie które wymordowały miliony ludzi i ich sojusznicy w Europie ...mają dzisiaj swoich następców??jastrzębie wojny!!!
  Tylko FAKTY z netu:
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-przerazajacy-raport-amerykanscy-zolnierze-gwalcili-dziewczyn,nId,1713293

  https://www.salon24.pl/u/zygmuntbialas/952538,armia-usa-w-japonii-01-05-2019
  https://wiadomosci.wp.pl/zabili-14-letnia-irakijke-dla-rozrywki-6037666698257537a

  https://wiadomosci.wp.pl/brutalne-gwalty-w-amerykanskiej-armii-6082122739979393a

  https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/militaria/koniec-mitu-amerykanskiej-armii/bdb4q54

  http://www.polskieradio.pl/24/286/Artykul/616105,Koszmar-kobiet-w-US-Army

  https://www.boguslawsonik.pl/dzialalnosc/demokracja-i-prawa-czlowieka--2/aktywnosci/1093


  https://www.vice.com/pl/article/vd9e5m/te-zdjecia-zwracaja-uwage-na-problem-napastowania-seksualnego-w-amerykanskim-wojsku

  https://youtu.be/TFquHFH0Dxo


  oraz dramatyczne hasło pod którym pojawiają sie potworne obrazy:
  "Zdjęcia pokazujące gwałty dokonane na irackich kobietach"na portalu "wolna polska.pl"
  Wojna to największa klęska rodzaju ludzkiego!!
  Mam nadzieję że prezydent Trump nad tym zapanuje!!
 • @Oracz 09:32:55
  Mnie do emerytury tak, jak młodej ....ewce do renty
  8-))))
 • @Husky 09:40:43
  "nie płać Ewka bo tu miejsca brak...":))
 • Autor
  `Po co się męczysz takimi elaboratami. Wystarczyło dać jakiś link do wypowiedzi starego żydowskiego ,,Radia Wolna Europa''. Prawie identyczny tekst możesz napisać o froncie zachodnim, bo tam też gwałcili alianci na potęgę (statystycznie nie dużo odbiegali od Ruskich), to samo możesz napisać o wojnie wietnamskiej czy koreańskiej. Nie mam zamiaru bronić czasów dominacji sowieckiej w Polsce, ale opisywanie takich faktów bez otoczki politycznej i geostrategicznej jest tylko prymitywną propagandą. Zanim zaczniesz biadolić na Sowietów , opisz swoją dezaprobatę do aliantów którzy sprzedali Polskę i resztę Europy wsch., Stalinowi jak zwykłą świnię (podobnie jak teraz sprzedali Kurdów). Może napisz kolejny tekst o tym co alianci uzyskali od Stalina za Europę wschodnią i jakimi cynicznymi są graczami, mającymi sojusze i umowy głęboko w d...
 • @Husky 06:40:19
  Masz rację ci Ruscy to prymitywny naród. Amerykanie i Anglicy wymordowali miliony ludzi na całym świecie, okupywało i wyzyskiwało setki państw, ale robili to w cywilizowany sposób. Amerykanie np. wymordowali coś z 50 milionów Indian, resztę zamknęli w rezerwatach (de facto obozach koncentracyjnych) ale później nakręcili setki filmów sławiących bohaterstwo Indian, piękne i romantyczne współzawodnictwo o zienie nasiąknięte ropą i złotem. Anglicy robili identycznie, mordowanie setek tysięcy Hindusów przedstawiali jako wprowadzanie cywilizacji i zwiększanie poziomu ich życia. Zresztą obozy koncentracyjne to wymysł i pierwsze realizacje tych cywilizowanych Angoli.
 • A co na ten temat dzisiaj , największe autorytety moralne świata????
  https://www.wykop.pl/link/4857161/comment/64038735
 • niemieckie zbrodnie bez kary
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-zbrodnia-bez-kary/historie/news-wilhelm-koppe-zbrodniarz-ktory-ukryl-sie-w-fabryce-czekolady,nId,3361327

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-zbrodnia-bez-kary/historie/news-ipn-wszczyna-sledztwo-w-sprawie-centralnego-obozu-aborcyjneg,nId,3359359?parametr=zobacz_takze

  Cytat: " Do Holthausen przekazywano ciężarne "Ostarbeiterinnen" - robotnice przymusowe ze wschodu, w tym z okupowanej Polski. W wielu przypadkach kobiety zmuszone były do aborcji, by mogły szybko wrócić do pracy w niemieckich gospodarstwach. 

  Na terenie obozu urodziło się 1273 dzieci. Zmarło około 500, o czym świadczy grób, w którym znaleziono szczątki niemowląt. Kobietom, które zdążyły urodzić, zabierano dzieci, co również miało przyspieszać powrót do pracy.

  Jedną z Polek skierowanych do obozu była Maria Więcław, zatrudniona w fabryce igieł, która w Holthausen urodziła córkę. Dziecko zostało jej odebrane. ".
 • @ do autora warto pamiętać
  Niemieckie gwałty na Polkach.

  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/2a/37/53dce5631b5cd_p.jpg

  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/c0/05/53dce629ad68a_p.jpg

  https://polskatimes.pl/rzez-woli-gwalty-masowe-egzekucje-stosy-cial-wstrzasajace-swiadectwa-wideo-powstanie-warszawskie/ar/c15-3527461
 • @Jwu 09:14:09
  Dziwisz się ? To bardzo proste i wykorzystywane od czasów pierwszych wojen człowieka. Rosjanie na operatywkach wysłuchiwali że będzie to zemsta za wymordowanie i gwałty na ich bliskich. Że ziemie gdzie nie mówią po rosyjsku to wrogie ziemie. Można poczytać sobie jaki mieli problem dowódcy i NKWD z żołnierzami na ziemiach państw które po sprzedaniu ich przez aliantów zostali sojusznikami Stalina. Zresztą Rosjanie prosto podchodzili do tego, po prostu rozstrzeliwali bez sądu sprawców. Żołnierze amerykańscy też byli kuszeni łatwymi kobietami, dobrym alkoholem i zyskami ze zdobyczy wojennych. Do dziś można w Ameryce znaleźć na strychach lub piwnicach dzieła sztuki i inne kosztowności zagrabione na zachodzie Europy. Fakt że człowiek staje się bydlęciem na wojnie, a możliwość darmowego seksu i wzbogacenia się podnosi bardzo morale wojska.
 • Czekamy na dalsze sprostowania historyków po przeglądnięciu prawdziwych materiałów źródłowych.
  https://wolnemedia.net/jak-w-styczniu-1945-roku-ocalono-przed-zaglada-krakow-i-torun/
  Historia ma dwa oblicza....
  A tu polscy zdrajcy w Krakowie witają "ruskich".
  zdjecie z :
  http://honneur-a-l-armee-rouge.over-blog.com/article-auschwitz-a-ete-libere-le-27-janvier-1945-par-l-armee-rouge-66003412.html

  http://3.bp.blogspot.com/_YYMeAu4i7gA/TC7cW_82ERI/AAAAAAAAHyo/G1P3ULExfQg/s1600/krakow-people-residents-welcome-russian-soldiers-january-1945-eastern-front-second-world-war-ww2-images-pictures-rare-unseen-001.jpg

  W dodatku nie wiedzieć po co... USA razem z "ruskimi" nakręcili serie filmów pt.

  Decydujący Front - Nieznana wojna - Wyzwolenie Polski 1/5

  https://youtu.be/0bFdEwNRlQ8

  https://youtu.be/0DIc_5mAcb8
 • @trojanka 11:08:50
  Ludzie się cieszyli??nie może być!!
  https://www.muzeumczestochowa.pl/inne/wolna-czestochowa16-stycznia-1945-roku-zakonczyly-sie-walki-o-miasto/

  i nawet to, nie mogę tego pojąc, jak mogła.....
  https://gloria.tv/post/ezfVmCNg2eDj2Fs3zkwpapdnC
 • @Anna-PK 02:28:53
  Także się nad tym zastanawiam. Wyjęłaś mi to z ust. Teraz czas o gwałtach i rabunkach wyzwolicielskich aliantów na zachodzie napisać, czyli w Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, tam byli prawie bezkarni. Sowieci karali gwałty i rabunek śmiercią, i to bez sądu, przyjeżdżał enkawudzista i strzałem w potylicę likwidował gwałcicieli, rabusiów. Znam to z opowiadań śp. Ojca, Wujków, oraz autochtonów na Śląsku. Pisałem o tym już wiele razy dając przykłady, tu nie będę się powtarzał.
 • @Jwu 09:14:09
  Niemcy także gwałtów nie tolerowali, była za to ks!
 • @Jozio z Londynu 15:09:51
  A dlaczego są w mediach? Bo inni bolszewicy ich wpuszczają. Tylko Polacy mają szlaban.
 • @krysz 12:58:14
  Tak był widać prześladowany czy raczej "prześladowany", że pozwolono swemu wrogowi zdać maturę i zacząć i ukończyć studia na Politechnice? Dziwne! Czyżby on studiował pod zmienionym nazwiskiem? Ja chciałem iść po maturze na WSMW, podanie moje odrzucono bo śp Ojciec był w 27 WDP AK, Dziadek Legionistą, a Wuj oficerem PSZ, w PSM to samo, syn wroga ludu, niepewny politycznie. W żegludze na Odrze jako kapitan na zachód zacząłem pływać po 80 roku, do tego czasu SB blokowała mi wydanie tzw. zielonej książki żeglarskiej, bo mogę uciec. A uciekali ci co w PZPR byli, ich ludzie. Pracowałem od 1990-2000 roku na tzw zachodzie, Bliskim Wschodzie, bywałem w Australii, USA, RPA i nie zostałem bo np. w USA miałem okazję zostać, dowódca jednej z fregat załatwił mi 10 letnią wizę i pozwolenie na pracę w bazie ich marynarki w Wirginii jako superintendenta. Po rozmowie z żoną zrezygnowałem. Mam dobrą emeryturę tu w Polsce, żona to samo, dla nas dwojga zupełnie te emerytury wystarczają, jak mi się chce to dorabiam dla rozrywki i z nudów w sezonie u kolegów armatorów(mam 150 euro dniówki do kieszeni + wyżywienie+zwrot kosztów dojazdu/paliwo) żona zwiedza i poznaje uroki miast nad rzekami Europy. Miała wycieczkę do Francji, bo jechałem sprowadzić koledze barkę tam kupioną. Powrót przez Belgię, Holandię, Niemcy. Miała co oglądać, pozwiedzać przez 2 tygodnie, a ja w kieszeni 12 tys zł!
 • @Alfax 10:31:12
  Tam nie gwałcili Niemcy tylko Ukraińcy, Łotysze, Litwini i Rosjanie z RONA oraz żydzi z ich oddziału, było ich prawie 300 osób.
 • Gwałt jest nierozerwalnie związany z wojną i okupacją
  .
  i to niezależnie od naszych upodobań czy życzeń.

  "ARMIA CZERWONA WYZWOLIŁA POLSKĘ Z GWAŁTAMI POLEK W TLE"

  Wojska okupacyjne USA na dzisiejszych terenach polskich też gwałcą, nie inaczej było po zachodniej stronie frontu w II Wojnie. Ludność krajów okupowanych czy tylko "zajętych" przez obce armie musi się liczyć z tym, że będzie gwałcona. Proszę sobie wybić z głowy, że może być inaczej.

  Jedynym sposobem, aby tych gwałtów uniknąć, to nie dać się okupować, ale II Rzeczpospolita zadabała o to, że obce wojska dwa razy przeszły przez nasz kraj w czasie II Wojny, sprawujący władzę dzisiaj zażądali nawet, aby wojska okupacyjne USA wkroczyły na nasze ziemie, a jak tak dalej będą mądrze zarządzać, to może nawet po ataku atomowym, który ta czy inna strona sprowakuje, nie zostanie zbyt wiele Polaków na tej ziemi.

  Ale po kadrach zarządzających Polakami, już przed prawie półwiekim wyszkolone przez obcy wywiad,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  nie można niczego innego oczekiwać. Czyli jak to poeta pisał: "No bo Polak przed szkodą i po szkodzie głupi".
 • WŁODZIMIERZ
  CZARZASTY WYBITNY DZIAŁACZ PZPR 1983-90 TEN SAM NA KTÓREGO GŁOSOWAŁ JAKO WICEMARSZAŁKA SEJMU WYBITNY ANTYKOMUNISTA ZAŁOZYCIEL KORU BOHATER PODZIEMIA NIESTRUDZONY BADACZ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ ANTONI MACIAREWICZ.TEN FAKT ZOSTAŁ OD RAZU USUNIĘTY Z MÓZGU PISOWCA PONIEWAŻ MÓGŁBY DOPROWADZIĆ DO EKSLOZJI NIE MÓWIĘ ,ŻE SZARYCH KOMÓREK.
 • @Husky 09:27:40
  "Gentlemani nie rozmawiają o pieniądzach, oni je mają"
  Podobnie jak syfilis. Też o nim nie rozmawiają....
 • @SZS 17:10:23
  Upss..
  Autopsja?
  Jak mi przykro
 • @kula Lis 69 15:26:16
  Czyli Twoje zyciowe decyzje okazaly sie trafne.
  Ciesze sie, ze tak dobrze Ci sie ulozylo :).
  ........
  Moj post zostal skasowany.
  Niektorzy mowia:
  - sa ludzie i ludziska.
  A ja mowie:
  -sa ludzie i owsiki.

  Pozdrowienia.
 • @Jozio z Londynu 15:33:04
  A ile ty masz lat ? Jeżeli mało to jeszcze pewne sprawy zrozumiesz, jeżeli dużo to już nic nie pomoże i taki umrzesz. Ale nie przejmuj się może twoje myślenie przyniesie skutek i np. Anglia wycofa się z Giblartaru, a USA z Panamy i może oddadzą Indianom ich ziemie. Spójrz z drugiej strony. Czy nie jest ci wstyd że z mocarstwa i potęgi militarnej staliśmy się chłystkiem który może okupować jakaś Rosja, nie wstyd ci że twoi przywódcy łaszą się do jakiś brudasów i koniokradów zza oceanu, że pozwalamy żeby jakiś uzurpator okupujący Palestynę będąc u nas w gościach, beształ nasze władze jak bure suki ? Zdejmij klapki z oczu wtedy może ujrzysz świat taki jaki jest.
 • @marek500 10:05:18
  "Anglicy robili identycznie, mordowanie setek tysięcy Hindusów przedstawiali jako wprowadzanie cywilizacji i zwiększanie poziomu ich życia."
  Setek tysięcy ???
  Oblicza się (bardzo ostrożnie!), że tylko w Indiach w latach 1791 - 1944 eksterminowano (mówiąc prościej - wymordowano!) ok. 60 milionów tubylców. Do tego można dodać Amerykę Pn. , Australię i okolice, południową Afrykę, Chiny i Azję . I tak rachuneczek wzrasta do 200 milionów. Wielka Brytania to najbardziej potworne państwo świata, bijąc na głowę Czyngis-Chana, Mao i Stalina.
  A co do Stalina, to zastanawia mnie dlaczego zbrodnia katyńska jest tak bardzo pielęgnowana, choć w rzezi Woli Niemcy w 5 dni wymordowali w bestialski sposób 60 tysięcy ludzi (jedną trzecią więcej niż w Katyniu), a w całej Warszawie 180 tysięcy cywilów poszło do piachu.
  I jeszcze jedno.
  Polska nigdy nie była uznana przez nikogo jako państwo komunistyczne !!! Należeliśmy do krajów Demokracji Ludowej.
  NIGDY, żaden Trybunał, żadna Rada Bezpieczeństwa, żaden raport ONZ nie uznał Polskę jako państwo totalitarne!.
  Nigdy żadne państwa ani media zachodnie nie nazwały Polski państwem totalitarnym!
  Proszę mi to udowodnić, jeśli się mylę.
 • @brian 08:02:16
  A, to pogardzali robotnikami? Obrzydliwe.
 • @SZS 17:44:01
  CHiałem o Indiach właśnie dopowiedzieć. Anglia to chyba najbardziej ludobójcze imperium w dziejach z czasów, gdy ofiary da się mniej więcej policzyć. Ale w sumie każdy zdobywca to ludobójca. Czy Juliusz Cezar, czy Napoleon, czy Hitler i Stalin.
  Z czego, w większości przypadku, zbrodnie można przypisać konkretnym osobom (decyzyjność). Natomiast w wypadku Angoli to można to przypisać całemu imperium.
 • @SZS 17:44:01
  Fakt nie znałem tych danych. Co do drugiej części to się zgadzam, Polska nie była nigdy żadną komuną. Co do Katynia to mnie nie dziwi, od czasów jak Rosja wyrosła na regionalną potęgę zawsze mieliśmy jej kompleks. I nic dziwnego, bo poprzednio to Tatarzy a później my mieszaliśmy im w garach. Do tego dodać trzeba szczucie nas na Rosję przez wiadomo kogo. Teraz Niemcy i Ukraińcy są cacy więc pomordowani przez nich nie mają znaczenia.
 • Jak Lider SLD komunistów i zbrodniarzy wychwalał
  Jak Lider SLD komunistów i zbrodniarzy wychwalał

  https://niepoprawni.pl/sites/default/files/styles/ilustracja_pe_ny/public/ilustracje-publiczny/sowieci.jpg?itok=lHsi7pdR


  https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/jak-lider-sld-komunistow-i-zbrodniarzy-wychwalal
 • @lolo 16:22:09
  Czarzastego dziadek , będąc komisarzem ludowym , dostał "płat" skóry , z której mógł sobie zrobić buty lub teczkę ... wybrał teczkę
 • @Laznik 15:40:04
  Święte słowa. Gwałty, rabunki, zabójstwa to podstawowe elementy każdej wojny. Nie raz specjalnie prowokowane przez dowództwo. Ludzie z natury mają zakodowane unikanie niebezpieczeństwa, więc pewne zyski z tego narażania mogą przytłumić ten nasz instynkt. Wizja zabawy z kobietami, darmowego alkoholu i wizja bogactwa zdobytego na wrogu daje sporo zapału do walki. Do tego dodać religię która usprawiedliwia mordy, gwałty i rabunek, a poległym oferuje raj (seraj, walhalę, zielone łąki itp.) i wieczne szczęście.
  Co do tego naszego narodowego przysłowia, to niestety ale dyplomatami to zawsze byliśmy miałkimi. Jak coś nie wyrąbaliśmy mieczem to traciliśmy.
 • @Husky 17:23:33
  Jak wiesz, jestem tylko fornalem z czworaków, którego twój znajomy herbowiec najchętniej obiłby batogiem...
  Tak więc pudło... dżentelmenie.
 • @marek500 18:47:09
  Mój sp. Dziadek mawiał, że ruscy byli gorsi niż Niemcy. Widział na własne oczy jak traktowali Polaków, a szczególnie Polki. Dzisiaj jakieś czerwone bydle nazywa ich wyzwolicielami i to bydle jest wicemarszałkiem sejmu.
  PIS-ie
  Coś poszło nie tak.
  Dobrze, że mój dziadek już na to k...stwo nie patrzy.
 • @marek500 18:47:09
  Szacuje się, że Amerykanie zgwałcili co najmniej czternaście tysięcy Francuzek i sto dziewięćdziesiąt tysięcy Niemek podczas II wojny światowej. „Najwspanialsze pokolenie”, jak nazywano wówczas walczących w Europie jankeskich chłopców, nie było dużo lepsze, niż Armia Czerwona.
  Pierwsze niepokojące informacje o zachowaniu amerykańskich żołnierzy zaczęły docierać z Normandii. W samym tylko departamencie Manche w sierpniu i wrześniu 1944 roku doszło do ponad dwustu gwałtów. Mieszkańcy Le Havre alarmowali władze o atakach na kobiety.
  Napastowane były panie w każdym wieku, nawet te spacerujące z mężami i dziećmi. Jeden z mieszkańców Le Havre wspominał: jesteśmy atakowani, gwałceni, okradani. Sytuacja stała się nieznośna do tego stopnia, że mieszkańcy przedłożyli merowi oficjalną petycję z żądaniem, aby bronił ich przed Amerykanami!
  Mer Pierre Voisin zaapelował wówczas do dowódcy stacjonujących w okolicy jednostek US Army, pułkownika Thomasa Weeda, by ten zapanował nad swoimi podwładnymi.
  W końcu mieszkańcy Le Havre zorganizowali uzbrojoną samoobronę, chroniącą kobiety przed zakusami Jankesów. Wielu Francuzów odniosło wówczas wrażenie, że bardziej niż niemiecka okupacja dotknęło ich amerykańskie wyzwolenie.
  Podobnie było w innych miastach i miasteczkach Francji. Pary kopulujące w miejscach publicznych przestały już kogokolwiek dziwić. Jeśli nie znaleźli chętnej kobiety, pijani amerykańscy żołnierze urządzali prawdziwe obławy, napadali na prywatne domy i mieszkania. Dochodziło również do morderstw na tle seksualnym.
  ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/27/zdobywcy-wyzwoliciele-i-zboczency-gwalty-amerykanskich-zolnierzy-we-francji-i-niemczech

  Np. we Włoszech dopuszczali się gwałtów Marokańczycy z korpusu Goumiers, nazywani "Francuskimi Maurami”. Gwałcili kobiety, dzieci (najmłodsza ofiara miała 11 lat), staruszki (najstarsza zgwałcona miała 86 lat) oraz mężczyzn. Nawet miejscowego proboszcza Alberto Terillę. Według różnych szacunków ofiarami marokańskich Goumiers i innych francuskich wojsk kolonialnych padło od 5 do 60 tys. miejscowych kobiet.
  Dowódca korpusu, generał Alphonse Juin powiedział im wtedy w przemówieniu przed bitwą:
  „Za tymi górami, za wrogami których zabijecie dziś w nocy, są ziemie bogate w kobiety, wino, domy. Jeżeli uda wam się przejść przez te linie, nie zostawiając żadnego przeciwnika przy życiu, wasz generał wam obiecuje: te kobiety, te domy, to wino i wszystko co tam znajdziecie jest wasze i dla waszej przyjemności. Przez pięćdziesiąt godzin. Możecie mieć wszystko, robić wszystko, brać wszystko, zniszczyć wszystko, jeśli na to zasłużyliście. Wasz generał dotrzyma słowa, jeśli wy będziecie służyć aż do ostatniego zwycięstwa.”
 • @Husky 19:39:53
  Huśki odświeżę ci pamięć, bo zaczadzona od kadzidła kościelnego.

  XXX-lecie PRL (analogia do XXX lecia, III i pół RP). Tamta ojczyzna była odbudowana po wielkiej II WŚ którą pobłogosławiły święte ojce z Rzymu.

  Polska kronika filmowa przed ósmym zjazdem PZPR, w kolorze! (z okazji okrągłej rocznicy)

  https://www.youtube.com/watch?v=xklf9mKHx0s

  Watch carefully!
 • @SZS 20:10:52
  A tak w ogóle to szkoda o tym pisać, skoro wiadomo wszem i wobec, że największe zbrodnie popełniła Armia Czerwona.
  IPN locuta, causa finita....
 • @brian 08:02:16
  "Z kolei najmniej jeden z braci Dziadka jako Wielkopolanin pod koniec wojny został siłą wcielony do Wermahtu."

  Moja rodzina przeżyła wojnę w "Kraju Warty" i mogę jedno powiedzieć, jak ktoś nie podpisał Volkslisty, to nie był wcielany do Wermachtu. Brat mojej babki był wzywany na policję i bity, w celu przymuszenia go do podpisania Volkslisty, ale się nie ugiął i dzięki temu nie znalazł się w niemieckim wojsku. Dlatego zgoda, że taka postawa wymagała odporności i poświęcenia, ale akurat w Wielkopolsce ktoś, kto nie chciał wyrzec się polskości i nie chciał służyć w armii niemieckiej, mógł to zrobić.
  Podobno inaczej było na Pomorzu, gdzie władze niemieckie z automatu wpisywały Polaków na Volkslistę i Polacy szli do Wermachtu, ale w Wielkopolsce tak nie było.
  Nie wiem, jak było na Śląsku, czy tam także Polak musiał podpisać zrzeczenie się swojej narodowości, czy władze niemieckie robiły to za niego.
 • autor
  30.11.1913 r. - gdyby żył, dziś kończyłby 106 lat... Romuald Adam Rajs, ps. „Bury”.

  "ponieważ żyli prawem wilka
  historia o nich głucho milczy
  został na zawsze w dobrym śniegu
  żółtawy mocz i ten trop wilczy"
  - Zbigniew Herbert.

  https://pbs.twimg.com/media/EKoKcNvXUAAR-j9?format=jpg&name=360x360
 • @Husky 19:39:53
  Widzisz. A moi dziadkowie tak nie uważali. Za najgorszych uważali Ukraińców. A Sowietów traktowali jak wyzwolicieli. Gdy AK olała Polaków z Kresów, to można było liczyć tylko na Niemców, Węgrów i partyzantkę sowiecką. A co do traktowania, to masowe gwałty Sowietów z całkowitym przywolenien dowództwa, to miały miejsce na terenach wówczas niemieckich. Po prostu odwet za ludobójstwo. Inna sprawa, że Amerykanie też gwałcili na potęgę i rózni czarni w słuzbie francuskiej.
 • @Husky 21:09:15
  Akurat Bury nie powinien być wzorem. On ma jednak cywili na sumieniu.
  To inna kategoria niż Szendzielarz czy nawet Ogień. Zbrodnie wojenne Burego są udowodnione.
 • @Wican 21:26:58
  Dopóki nie wymrze homo sovieticus lub chociaż będzie gatunkiem wymierającym, tacy jak Czarzasty i jeszcze gorsi od niego, będą robili karierę.
  Za Czarzastym stoi armia i to nie tylko Czerwona

  https://niepoprawni.pl/blog/husky/za-czarzastym-stoi-armia-i-to-nie-tylko-czerwona
 • @rumpelsiltskin 20:28:59
  Sluchać! Czytać! Rozumować! Poszukiwać źródeł historycznych!

  A tak konkretnie, dla szkopów linia Prosny oznaczała prosty podział na Polnishe Shweinen po Polskiej stronie oraz Naród Panów po zachodniej. Czy im się podobało czy nie. A pod koniec wojny zdesperowane dowództwo często ubierało wyłapanych Poznaniaków w mundury feldgrau , wciskało karabiny do rąk i gnało na Amerykanów. Z tyłu oczywiście biegli za nimi feldfeble z pistoletami w rękach. Siłą wcieleni biegli co sił do "ataku" na alianckie okopy z karabinami oburącz trzymanymi do góry tak szybko, że ich nadzorcy często byli zmuszeni sami się poddać. A dowódcy aliantów pisali raporty o masowym poddawaniu się Niemców.
 • @Husky 19:39:53
  Cieszę się jednak że tacy jak ty opuścili mój kraj, aby już nie wracali. Spełniajcie się na zachodzie. Moi nieżyjący krewni też znali takich którzy woleli Niemców od Ruskich, ale raczej się z nimi nie przyjaźnili, było to niebezpieczne.
 • @brian 21:58:10
  Jakoś nie kojarzę Amerykanów na ziemiach polskich. Może coś mi umknęło... Po prostu w Wielkopolsce nie było automatu wcielania do armii niemieckiej, trzeba było osobiście i własnoręcznie podpisać Volkslistę. Abstrahuję od tego, jak "zachęcano" do tego Polaków, jednak, jak wskazuje przykład mojego antenata, można to było wytrzymać.
  Z Volksdeutschami rzecz ma się podobnie jak z donosicielami SB. Było ich wielu, a gdy czasy się zmieniły, to ich późniejsze zachowania pokazywały, że nie byli to jednak obywatele najwyższego sortu, pomimo miliona usprawiedliwień dla swojej postawy z ich strony. Zresztą Polacy byli i są dość mało pamiętliwi i gdy po wojnie odbywały się procesy Volksdeutschów, jak opowiadał mój ojciec, Polacy bardzo im pobłażali... Dlatego nie ponieśli, podobnie jak donosiciele UB i SB, kary adekwatnej do swoich postępków.
  Po jakimś czasie środowiska te znów dają o sobie znać w sensie negatywnym, najczęściej przez wprowadzanie zamętu. I takiego zamętu jesteśmy świadkami obecnie w Polsce. Jak pogrzebać w życiorysach, to wielu prowodyrów tych niepokojów ma w swoich rodzinach volksdeutschów i/lub donosicieli UB/SB. Tak to jakoś dziwnie się składa.
 • @brian 21:58:10
  A dlatego, że przed wojną Prosna była rzeką graniczną. Wzdłuż niej po obu stronach oczywiście kwitł przemyt niezbyt gorliwie zwalczany zarówno przez Straż Graniczną jak i Grenshutz. Ludzie jakoś musieli żyć. Skąd wiem? Ano dziadek od strony Ojca był jednym z większych przemytników detalistów po polskiej stronie i to z tego powodu musiał uciekać z Kraju w 1938 a wrócił w 1948. Cóż, ludzie Aniołami nie byli ale też od razu nie bestiami w ludzkiej skórze. Zwłaszcza, że mieszkając pod Paryżem u zubożałego arystokraty- weterana Wielkiej Wojny nie pogodzonego ze zdradą Petaina, chcąc nie chcąc, razem z nim wstąpił do Resistance.
  Ot, ludzkie i wojenne losy jakich wiele.
 • @Husky 06:40:19
  Masz rację!
  Dlatego nie wolno głosować na PO-PiS.
  Choć jak się dobrze przyjrzeć to w PiS jest więcej bolszewików.
 • @Wican 17:58:30
  Nie wiem czy pogardzali, mnie moja Ś.P. Mama nauczyła szacunku dla pracy fizycznej. Oni chcieli zrobić karierę w peerelu, nazwisko było przeszkodą. Być może na czarnej liście. Zresztą tu wielu Userów i Komentatorów przytaczało podobne rodzinne historie.
 • @Husky 18:23:13
  NIE ŻYCZĘ SOBIE TWOICH ODPOWIEDZI NA MOJE KOMENTARZE PÓŁGŁÓWKU PISOWSKO-CZARZASTY.
 • @lolo 15:43:17
  A czy ja cie ĆWIERĆGŁÓWKU obrażam
  Tak tylko pytam
  I nie wrzeszcz bo uszy już wszystkich bolą
 • @ panowie blogerzy i komentatorzy przeciez te wpisy w wykonaniu rusofobow to intelektualny bełkot opuznionych w rozw
  Czy mozna analizować jakiekolwiek problem spoleczny pomijajaac podstawy tych procesow .W kazdej ludzkiej zbiorowosci sa idioci to fakt ele niektore wpisy o dzikich rosjanach to zenujacyupadek intelektu i wiedzy.

  Jak USA wspierały rewolucję talmudyczną w Rosji
  alexjones.pl › 100255-jak-usa-wspieraly-rewolucje-talmudyczna-w-rosji
  16 lis 2016 - Swoją drogę do rewolucji w Rosji rozpoczął od Nowego Yorku skąd udał się do Kanady mając przy ... na liście „misjonarzy” bankierów, prawników z Wall Street oraz ludzi z tzw. establishmentu Wall Street. ... New York Times w 1919 roku napisał: cyt: „Nareszcie bolszewicy zdobyli .... Wspieraj alexjones.pl....................................................................................................................................................................................................................Jak USA wspierały rewolucję talmudyczną w Rosji – Wolna ...
  https://wolna-polska.pl › wiadomosci › usa-wspieraly-rewolucje-talmudycz...
  15 lis 2016 - Kiedy judeo-sataniści rozpoczęli już rewolucję talmudyczną w Rosji niezwłocznie ... zasadzie jak wymazano historię Polski przed przyjęciem Chrześcijaństwa. ... Za: https://rafzen.wordpress.com/2016/11/13/jak-usa-wspieraly- ...
 • @husky
  Ty przodujesz w tej narracji .Czy znasz wypowiedz Trockiego kiedy wyjezdzał z Nowego Jorku z olbrzymia fortuna od amerykanskich bankierow by wszczac rewolucje w Rosji.Przypomne ci pierwsze słowa z pamieci ,,JADE DO ROSJI UTOPIC JA WE KRWI..... Wszystko potem bylo tylko konsekwencja baranie .. Moze skoro jestes taki obiejektywnyposzukał bys calej wypowiedzi i ja zamiescil licze ze to zrobisz by udowodnic ze głosisz jednak prawde
 • @Autor -czy kłamstwo tez obrales jako narzedzie swej publicystyki
  Przed chwila usunełes zdjecie Trojanki przedstawiajacee powitanie żołniezy Armi Czerwonejprzez mieszkancow Krakowa .Czy tak razi w oczy to zdjecie ze nie mozesz zniesc jego blasku
 • @autor
  Musze przeprosic choć niewiem jak to sie stało trzykrotnie przegladalem komentarze szukajac wpisu trojanki i nie bylo .Teraz jest.Mimo to przepraszam choc nie rozumiem jak to sie moglo stac.bo przeciez przy wolnym przewijaniu przeoczenie nie jest mozliwe

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930