Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 35 komentarzy

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

POŻEGNANIE KORNELA MORAWIECKIEGO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pamięć o Nim przejdzie do historii

 

POŻEGNANIE KORNELA MORAWIECKIEGO

 

Panie, nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja. - Te godne słowa były myślami Wielkiego Polaka Kornela Morawieckiego, Marszałka Sejmu Seniora, który wielbił Króla Niebieskiego, Jego Syna Jezusa Chrystusa, Ducha Świętego i Matkę Przenajświętszą Królową Polski Maryję Łaski Pełną.

Odszedł do Pana, aby Tam w Niebiesiech ukochać Kościół Święty i swoją Ojczyznę Rzeczpospolitą Polskę, dla której całe swoje życie poświęcił, Twórcę Solidarności Walczącej.

Przez lata był Redaktorem Naczelnym "Gazety Obywatelskiej", w której każdego tygodnia pomieszczał myśli swoje ku chwale Bogu, Honorowi, Ojczyźnie.

Dziękuję Ci Kornelu, że przez te lata pamiętałeś o mnie, o mojej Żonie Lwowiance Alinie de Croncos Borkowskiej - Szumańskiej herbu Łabędź, przesyłając nam wszystkie wydania "Gazety Obywatelskiej" w kilku egzemplarzach dla rozpowszechniania.

Niech Duch Święty wzmocni serca Twoich bliskich oraz będących w głębokim żalu Twoim Synu Premierze Rzeczypospolitej Polskiej Mateuszu Morawieckim, Prezesie Jarosławie Kaczyńskim, Marszałkowi Sejmu Elżbiecie Witek.

                                                Alina de Croncos Borkowska - Szumańska

                                                Aleksander Szumański

 

MODLITWA KORNELA  MORAWIECKIEGO - DO PANA JEZUSA CHRYSTUSA

 

Jezu, chcę Cię poznać.

Chcę, abyś wszedł w moje życie.

Dziękuję, że umarłeś na krzyżu za mój grzech, abym mógł doświadczyć pełni Twojego przebaczenia i akceptacji.

Tylko Ty możesz uzdolnić mnie do przemiany w taką osobę, jaką mam być zgodnie z Twoim zamysłem.

Dziękuję Ci za to, że mi przebaczyłeś i że dajesz mi życie wieczne z Bogiem. Powierzam Ci swoje życie.

Proszę, uczyń z nim, co zechcesz. Amen”.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Chyba , że historię będą pisać naśladowcy Wańkowicza, który podobnie jak walki o Monte Cassino
  opisywał walki Kazimierza Rusinka "komendanta czerwonych gdyńskich kosynierów"
 • Autor
  Dopiero wielu osobom oczy się otwierają.
  Strasznie nas wtedy na początku przemian okłamali. Słuchałem przemówienia Premiera, Prezydenta, PJK na pogrzebie Marszałka Morawieckiego.
  Przepaść intelektualna i moralna ogromną.
 • @Husky 06:02:48
  Ty dostaniesz wytrzeszczu oczu jak zajdą cię od tyłu ruskie malamuty na Kamczatce, gdzie wkrótce zostaniesz zesłany przez swoich żydowskich mocodawców - wyeksploatowany, alaskański kundlu, pisowski dupowłazie.
 • @Husky 06:02:48
  PJK, to jakiś wulgarny skrót na podobieństwo CHWD ?! Kundlu alaskański, ty jako ekspert od genitalnych upodobań prezesa PiSu wyjaśnij, i wreszcie zrób coś pożytecznego!
 • @stanislav 14:11:03
  Aj waju z Wiernych Polsce Syjonistycznej, całuj psa w 5 literek
  Shalom premierze
  shalom
 • @Husky 06:02:48
  Nie mam prawa komentować cudzego życia i cytatów. Jedno wiem- mój Tato był kolporterem ulotek SW i sporo ryzykował w tamtych czasach. O ile wiem nie bawiono się wtedy w szczegóły. Czasu nie było a SB po piętach deptała. Dzisiaj wiele "wspomnień" i tych prawdziwych niestety wieje chełpliwością lub pustosłowiem. A "S"? Niestety jak co do czego ma w rzopie dzisiejszych i byłych działaczy, czego i sam doświadczyłem:(
 • @Husky 06:02:48
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15703622711d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37229e0a61deedde2e42d7ba26f74889921.jpg

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kOWY0Ny9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI4LzQ3NS85OWU0ZjYxNDkwMDc0ZjM3YjQyMTExNzI4ZGE5YTZlNC5qcGVn.jpeg
  Żenujący popis Wałęsy na konwencji Koalicji Obywatelskiej. Kornela Morawieckiego nazwał "zdrajcą"! Lech Wałęsa popisał się skandaliczną wypowiedzią o zmarłym Kornelu Morawieckim podczas dzisiejszej konwencji Koalicji Obywatelskiej. Przy akompaniamencie braw o legendarnym założycielu "Solidarności Walczącej" mówił, jak o zdrajcy!
  "Nie muszę udowadniać, że jestem z Wami, popieram Was i będę na Was głosował" rozpoczął swoje przemówienie Lech Wałęsa. Ale później nie było już tak pozytywnie były prezydent postanowił wytykać błędy Koalicji Obywatelskiej. "Wiecie, dlaczego ludzie Was tak odbierają? A ja wiem! Bo ja zwyciężałem, ale w tamtym czasie słuchaliście mnie, a teraz nie słuchacie" mówił Wałęsa, niczym nauczyciel. Przypomniał, że pisał w przeszłości do Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego, w czasach gdy byli oni odpowiednio premierem i prezydentem. "Człowieku, jeśli ty ich nie rozliczysz, oni ciebie rozliczą tak mówiłem. Nie rozliczyliście ich. Pozwoliliście im wmówić na papierach Kiszczaka, że Wałęsa to agent. A teraz najważniejszy, dziś, który popełniacie daliście się wciągnąć na pola niewygodne. Na aborcję, na podważanie konkordatu i inne rzeczy" krytykował Koalicję Obywatelską. Jednak najbardziej bulwersujący jest fragment wypowiedzi o pożegnanym wczoraj śp. Kornelu Morawieckim. Wałęsa zszedł do poziomu dziennikarzy, którzy o pogrzebie założyciela "Solidarności Walczącej" pisali jak o "cyrku". "Oni z niego robią bohatera. A on? W środku stanu wojennego atakują nas ze wszystkich stron, a on kozaczy i zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada. Zdrajca! Wiedziałem, że on sobie teraz nie nakozaczy" powiedział Wałęsa.


  Ps..Politycy Koalicji Obywatelskiej, to muszą być polityczni samobójcy, skoro zaprosili na przedwyborczą konwencję Lecha Wałęsę. Można było się spodziewać, że były prezydent w swoim przemówieniu użyje szokujących słów. I tak rzeczywiście było. Wałęsa dzień po pogrzebie Kornela Morawieckiego nazwał go zdrajcą. Jak zareagował Grzegorz Schetyna i spółka? Bili brawo. Komentujący na Twitterze konwencję KO dziennikarze są zbulwersowani. Dopuszczenie Wałęsy do mikrofonu na transmitowanej na żywo konwencji wyborczej to akt albo skrajnej głupoty, albo desperacji. Obstawiam i. i. stwierdził publicysta „DoRzeczy” Rafał Ziemkiewicz. No to PiS ma sporo paliwa po przemówieniu PresidentWalesa zaznaczył Michał Kolanko z „Rz”. Kandydatka KO na premiera sporo mówiła dziś o Titanicu. Lech Wałęsa postanowił zostać górą lodową napisał Michał Wróblewski z „Wirtualnej Polski”. Lech Wałęsa na konwencji PO: Mam informacje, że was przekręcili komputerowo w wyborach do Europarlamentu. Nie mam dowodów, ale mam informacje. Aha skomentował przemówienie Wałęsy Karol Gac z „DoRzeczy”. Mówiłem Wam kim jest ten Wałęsa! Nie dziwcie się już! „Defekt historii” - Lech Bądkowski napisał prof. Sławomir Cenckiewicz. Bolek pluje na Kornela Morawieckiego. Cały Bolek napisał publicysta „Sieci” Stanisław Janecki. Niegodne słowa Lecha Wałęsy atakującego dziś ś.p. Kornela Morawieckiego. Niegodne podkreślił Eryk Mistewicz. Paweł Kowal klaszczący Lechowi Wałęsie dodał Mistewicz w kolejnym wpisie. Grzegorz Schetyna, Małgorzata Kidawa-Błońska, zareagujecie na słowa Wałęsy o „zdrajcy” Morawieckim? pyta Grzegorz Kuczyński. Kilka dni temu Schetyna żegnał Kornela Morawieckiego nazywając go legendą. Dziś uśmiechnięty bije brawo Wałęsie, który właśnie napluł na jego grób. Dno zauważył Paweł Wójcik. Chyba @Platforma_org będzie żałować zaproszenia @PresidentWalesa na swoją konwencje, nazywającego śp. Kornela Morawieckiego i Solidarność Walczącą zdrajcami stwierdził Jan Popławski. Słucham Bolka na konwencji PO i jestem na 100% przekonana, że to ostatnia konwencja pod tym szyldem
  napisała Irena Szafrańska. Tłum słucha jak Wałęsa nazywa Kornela Morawieckiego zdrajcą. Tłum bije brawo. Nikt nie protestuje. Wszyscy szczęśliwi. Jakim wartościom służy ten tłum? pyta Marzena Paczuska. Zapraszanie Lecha Wałęsy na konwencję to proszenie się o kłopoty. Legendy świetnie wyglądają na pomnikach. Gorzej, gdy zabierają głos…
  stwierdził dziennikarz TVN Konrad Piasecki. Niecałe 24 godziny po pogrzebie śp Kornela Morawieckiego w trakcie konwencji @Platforma_org z ust Lecha Wałęsy Tajnego Współpracownika SB o pseudonimie Bolek pada obrzydliwy bluzg pod adresem nieżyjącego bohatera, który nigdy na układ z bezpieką nie poszedł napisał z kolei Michał Rachoń.

  https://pbs.twimg.com/media/EGMQFdYW4AILoFV.jpg

  [Wałęsa: Dlaczego macie wymienione wszystkie mankamenty i złe zarządzanie PiS-u, a naród odbiera was tak jak odbiera? Ja wiem, dlatego zwyciężałem i dobrze was prowadziłem. Ale w tym czasie słuchaliście mnie, a od jakiegoś czasu nie słuchacie

  https://pbs.twimg.com/media/EGMRo13WkAAzWgG.jpg
  2% w wyborach prezydenckich to zwycięstwo? ciekawa teza.]
  Ps...Biją brawo zobaczcie ich twarze oni nie wiedzą co zrobić TONĄ nie ma ratunku pogrążył ich. Kidawa go prowadzi oszaleli. Dziś Wałęsa zatopił KO. Mam nadzieję, że zobaczymy kto z wierchuszki KO bił brawo po haniebnych słowach Wałęsy. Moim zdaniem jest tak: Lech Wałęsa to socjopata. Karmi się hejtem i uwielbia kiedy się o nim mówi. To też narcystycznie usposobiony człowiek. Gdyby Schetyna to zrozumiał dawno by go usunął. Moim zdaniem taka retoryka Schetyny to błąd. Błąd nie dlatego że się z nią nie zgadzam. Błąd dlatego, że ta retoryka dotrze "tylko" do twardego elektoratu PO. Centrowy kluczowy elektorat mu odpłynie bo zobaczy, że ten hejt do niczego nie prowadzi. Jachira Wałęsa to jest polityka Schetyny. Polacy to przejrzeli. Teraz gwóźdź do trumny. Wypowiedź Wałęsy o ŚP KM to polityczne harakiri. W naszej kulturze zmarłych otacza się szacunkiem. Plucie na nich to nawet dla wyborców PO za dużo. Przecież nawet ci POwcy na konwencji oniemieli słuchając OTUA. Dla wszystkich Polaków za dużo. Zero kindersztuby , ale czego można się spodziewać po chamie. Optymistyczne, że przesiew ziaren i chwastów postępuje i ten proces będzie ciągle trwał. Może i dobrze, że Schetyna tego nie rozumie. 13 X skończy się PO w obecnej formule. "Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami". George Orwell
 • @Husky 06:02:48
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mOWRhZi9wLzIwMTkvMTAvMDYvODI1LzU0OS82NGNiM2QwNmEyYzk0NDU0OTUzMDdhYmM5NmQzYmUzMC5qcGVn.jpeg

  Wałęsa kompletnie odleciał na konwencji KO. Sugeruje, że PiS sfałszuje wybory: "Mam informację, że oni w internecie was przekręcą". Nie muszę udowadniać, że jestem z wami, popieram was i będę na was głosował. Jako praktyk-polityk, nie widzę innej siły, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie, z małymi mankamentami oświadczył na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Lech Wałęsa. Ja lubię zwyciężać. Dlatego zastanawiam się, dlaczego, mimo, że macie wymienione wszystkie mankamenty, dlaczego naród odbiera was tak, jak odbiera. Ja wiem dlaczego. Kiedyś mnie słuchaliście, a od jakiegoś czasu nie słuchacie powiedział Wałęsa. Były prezydent wyliczył błędy, przez które jego zdaniem Koalicja Obywatelska nie wygra wyborów.

  Pierwszy błąd popełniliśmy wszyscy. Ja miałem taką siłę, że sobie z gówniarzami poradziłem. Prosiłem was na piśmie, prezydenta Komorowskiego. Nie rozliczyliście. Drugi mankament. Pozwoliliście im na papierach Kiszczaka wmówić im, że Wałęsa to agent. No wiecie co? Tylko Kaczyński może wymyślić większą bujdę. Trzeci błąd- daliście się wciągnąć na pola niewygodne. Na aborcję, na konkordat. Specjalnie was na to wciągnęli. Nie tak się zwycięża. To się załatwia w inny sposób, nie w wyborczy pouczał Wałęsa. To fatalny błąd, dlatego naród nie zauważa innych wielkich argumentów. Ojca zabiła mi wojna, zabijano nas fizycznie, a Kaczyński i spółka zabija nas moralnie. Nie wierzcie, że oni oddadzą wam władzę. Jak oni zamach robili. Pytanie, w jaki sposób oni was oszukają i nie dadzą wam zwycięstwa, mimo, że wygracie. Mam informację, że oni w internecie was przekręcą. Że w wyborach do PE już was przekręcili. Los naszemu pokoleniu dał dwa wielkie zadania. Pierwsze wykonaliśmy to rozwój. Drugie, to zbudowanie czegoś lepszego od poprzedniego układu. Pytania są wielkie przed nami. Każdy kraj ma swoją historię. Musimy w tym pokoleniu zacząć powiększać, pytanie, na jakim fundamencie mówił Wałęsa. Widzicie, co się dzieje z demokracją. Mnie uczono, że zwycięstwo demokracji to większość, a większość nie idzie do wyborów. Zadanie jest dopasujcie zorganizowanie społeczeństwa do warunków dodał. Los temu pokoleniu wrzucił drugie zadanie. Jest jak jest, bo to wszystko się miesza. Mamy stare programy, a nowe warunki. Proszę was. Znaleźliśmy się między epokami. Musimy znaleźć fundamenty, wszędzie są potrzebne korekty. Pan Bóg dał nam wielki krzyż i jestem przekonany, że sobie poradzimy. Wyliczanie nie jest rozwiązaniem. Trzeba się przygotować doradzał opozycji Wałęsa. Były prezydent w obrzydliwy sposób zaatakował śp. Kornela Morawieckiego, nazywając go zdrajcą. Prof. Gliński - człowiek wygrał konkurs, a on go nie powołuje, bo nie che. Co to jest? Wybaczyłem szefowi „Solidarności Walczącej”, a oni robią z niego bohatera. A on w środku, stan wojenny, a on kozak zakłada „Solidarność Walczącą”. To zdrajca.Ja wiedziałem, że on nie za dużo potrafi, nie zakozaczy. Olaliśmy go. Oni dziś mają się za bohaterów, a myśmy zwyciężyli. Kompromisami, bo inaczej nie dało się wygrać atakował Wałęsa śp. Kornela Morawieckiego. Płatny kapuś komunistycznej Służby Bezpieczeństwa TW Bolek na konwencji Platforma_org , nazwał śp. Kornela Morawieckiego ZDRAJCĄ!!! w dzień po Jego pogrzebie, przy pełnym aplauzie zgromadzonych!
  https://twitter.com/i/status/1180809570526126086
  Nie zabrakło też ataku na śp. Lecha Kaczyńskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Proszę was, zastanówcie się, gdzie chcą was oszukać. To są tak perfidni ludzie, że nie możecie im ufać i wierzyć. Wszystko musicie sprawdzić. Wierzę, że zrobimy porządek w tym kraju kartką wyborczą. Jeśli się nam nie uda, to będzie coraz trudniej dramatyzował Wałęsa. Ja maksymalnie wykorzystałem Kaczyńskich i odrzuciłem. Krzaklewski ich wyciągnął, przez lata dobrali ludzi - to się nie mieści w głowie. To jest państwo, czy cywilbanda? Nie mamy wyboru. Musimy zrobić wszystko. Ale nie dajcie się wciągać na pola, które nie dają szans zwycięstwa zakończył Wałęsa.

  https://wpolityce.pl/polityka/466981-walesa-kompletnie-odlecial-na-konwencji-ko

  Ps... Powinno się go obwozić po wiejskich jarmarkach obok psa z dwoma głowami. Bolesławie przyPOminam Świadectwa Udziałowe i puszczenie uczciwych Polaków w skarpetkach . "Mędrzec" europejski bez matury zna się na wszystkim i wszystko wie. Ciekawe czy nadal wygrywa w lotka? Mówi z własnego doświadczenia czy co? Zapytać Danuśkie gdzie była ta kolektura gdzie Boluś nadawał totki. Kiedy był prezydentem „GW” lżyła go i ośmieszała, tow. z Unii W. traktowali jak żulika - z pogardą. Dziś Wałęsa wziął odwet. Więcej Wałęsy w mediach, a wygramy wysoko. Największy ich mankament panie Bolek, że pana traktują jak autorytet. Pan się zastanawia, i jednocześnie wie, pan wygrał i jednocześnie przegrał. Pana hasło to "albo my ich, albo oni was". GRZESIEK i BOLEK "mówią": POzabieramy, POzamykamy, POlikwidujemy, POkradniemy, POchlejemy, POzdradzamy….Polskę i Polaków … PO=Przestępcza Organizacja. a, A CO "mówi" "mondrala" NEUMANN vel OLSEN?
 • @kula Lis 68 14:59:17
  Czy Bolek paradując w koszulce OTUA - nie czuje, że jego oficerowie prowadzący robią z niego cięższego idiotę - niż jest w istocie?
  Ponadto sam tego nie wymyślił aby okrzyknąć Kornela Morawieckiego zdrajcą - a w istocie takim posunięciem nabija głosy PiS-owi - bo o to w tym chodzi.
 • Uważam , że Solidarnośść Walcząca była pod protektoratem specslużb wojskowych PRL
  Podobnie jak lokatorzy "willi szczęścia", Anders, Berling, ksiądz Peszkowski jako potencjalnie użyteczni w charakterze głupkóww a nawet general Januszajtis jako typ nie nadający się na użytecznego głupka ale ciekawiący Berie i Stalina.
 • Kukiz dał sie wykorzystywać jako użyteczny głupek prezessimusa ale tylko w zakresie swej głupoty
  Dzięki uczciwości i priorytetowości swego patriotyzmu sprowokował prezessimusa do ustawy o IPN a Morawiecki nie miał żadnych hamulców pasożytniczego wykorzystywania bełkotu o swym bezdyskusyjnym zwyciężaniu komunizmu (niemal jak Anders epatujący nienawiscią i pogardą do ZSRR wobec innych współwięźniów i oficerów polskich w ZSSR , którym taka nienawiść i pogarda nie była dozwolona przez NKWD lub Siła Nowicki w WiN)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930