Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
748 postów 35 komentarzy

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

JEDWABNE HISTORIA PRAWDZIWA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ZBRODNIE NIEMIECKIE

 

JEDWABNE HISTORIA PRAWDZIWA

KTO NAPRAWDĘ MORDOWAŁ ŻYDÓW W JEDWABNEM – 1941 – JA TAM BYŁEM

STEFAN BOCZKOWSKI - ZEZNANIA NAOCZNEGO ŚWIADKA

http://ruch-obywatelski.com/wydarzenia-na-swiecie/kto-na-prawde-mordowal-zydow-w-jedwabnem-1941-ja-tam-bylem/

 

Zbrodnia w Jedwabnem, w 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Polski, została dokonana przez Niemców, z ich inicjatywy i pod ich całkowitą kontrolą, jak tysiące podobnych zbrodni niemieckich w Polsce i bez jakiegokolwiek udziału sprawczego jakiegokolwiek Polaka.

Wszystkie osoby które, czy to w Polsce, w Kanadzie, w USA czy gdziekolwiek na świecie do dzisiaj w ten czy inny sposób uczestniczą w manipulacji i fałszowaniu historii na temat Jedwabnego czy też innych, podobnych konfabulacji, biorą na siebie – również wobec tych nieżyjących już, niewinnych ofiar tej jednej z tysięcy podobnych niemieckich zbrodni w Polsce, współodpowiedzialność za współudział w ukrywaniu prawdziwych sprawców tego ludobójstwa oraz współodpowiedzialność za współudział w mataczeniu i uniemożliwieniu przeprowadzenia rzetelnego śledztwa wokół tej zbrodni, współudział w uniemożliwieniu sprawiedliwego jej osądzenia i w uniemożliwieniu napiętnowania, potępienia i ukarania jej prawdziwych sprawców, Choćby i, po latach, symbolicznego, ku pamięci i dla sprawiedliwości przelanej tam niewinnie krwi.

Stają się po prostu, z własnej woli, wspólnikami tych straszliwych zbrodni i wspólnikami rzeczywistych zbrodniarzy których sprawiedliwe osądzenie, uniemożliwiają teraz, biorąc w ten czy inny sposób udział w oskarżaniu niewinnych ludzi,w większości przecież tak samo wtedy przez Niemców prześladowanych i mordowanych.

Telewizja Niezależna Polonia dotarła do następnego naocznego świadka niemieckiej zbrodni w Jedwabnem 10 lipca 1941. Pan Stefan Boczkowski miał wtedy 12 lat i był naocznym świadkiem tego, co rzeczywiście działo się w Jedwabnem.

Według niedokończonego śledztwa Instytutu Pamięci Narodowej, sprawcą i wykonawcą zbrodni w Jedwabnem, tak jak i w sąsiednich okolicach był oddział Einsatzkomando SS Zichenau-Schröttersburg – Ciechanów – Płock, który to oddział otrzymał rozkaz przeprowadzenia czystki w Łomżyńskiem.

Dowódcą tego oddziału był urodzony 12 sierpnia 1911 roku w Strassburgu, w Alzacji Hauptsturmführer SS Hermann Schaper, członek SS nr 3484 a późniejszy komisarz policji kryminalnej III Rzeszy, który wsławił się okrucieństwem w dowodzeniu i braniu udziału w egzekucjach ludności zarówno żydowskiej jak i polskiej w Wiznej, Wąsoszy, Radziłowie, Jedwabnym, Łomży, Tykocinie , Rutkach, Piątnicy, Zambrowie, na terenach Związku Radzieckiego i gdzie indziej.

Ukrywający się pod zmienionym nazwiskiem po wojnie w Niemczech został wreszcie, w procesie Gestapo w roku 1976, postawiony przed sądem w mieście Giessen w Hesji którego werdykt stwierdził ostatecznie, że Schaper oraz czterech innych członków komando SS Zichenau- Schröttersburg winni są współudziału w mordzie na Polakach i Żydach na terenie wiosek i miasteczek powiatu łomżyńskiego.

Wyrok sześciu lat więzienia został niestety odrzucony z powodu złego stanu zdrowia oskarżonego.

Hermann Schaper zmarł, mając dziewięćdziesiąt kilka lat, nie ukarany za swoje zbrodnie i dożywając spokojnie swojego życia w Niemczech, jak tysiące jemu podobnych zbrodniarzy niemieckich.

Według niektórych źródeł, pełna dokumentacja zbrodni Hermanna Schapera oraz jego Einsatzkomando SS Zichenau-Schröttersburg która została przechwycona w czasie wojny przez Rosjan znajduje się zarówno w posiadaniu IPN jak i historyków izraelskich,którzy swego czasu badali wnikliwie zbrodnie tego oddziału.

Zbrodnia w Jedwabnem, w 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Polski, została dokonana przez Niemców, z ich inicjatywy i pod ich całkowitą kontrolą, jak tysiące podobnych zbrodni niemieckich w Polsce i bez jakiegokolwiek udziału sprawczego jakiegokolwiek Polaka.

Jest rzeczą fizycznie niemożliwą, aby w spowitej terrorem okupowanej Polsce, gdzie na przykład chociażby tylko za samo posiadanie odbiornika radiowego, można było stracić życie, aby polska cywilna ludność miasteczka mogła mieć przy sobie zapasy benzyny, nafty, broń, miotacze ognia czy też mogła zorganizować i przeprowadzić na własną rękę jakąkolwiek akcję zbrojną czy pacyfikacyjną bez wiedzy i kontroli Niemców.

Osoba propagująca takie absurdy wystawia tylko świadectwo albo o poziomie swojej wiedzy albo wręcz o złej woli lub też o chęci fałszowania historii z sobie tylko wiadomych pobudek i powodów.

Przypisywanie Polakom, rzekomo mogącym mieć wtedy jakikolwiek wpływ na cokolwiek dookoła siebie, samej tylko możliwości dokonania zbrodni we własnym zakresie w tym miasteczku w roku 1941, a więc w czasie trwania na całym terytorium okupowanej przez Niemców Polski totalnej, niemieckiej kontroli i totalnego, bezwzględnego niemieckiego terroru, jest takim samym absurdem i kłamstwem jak rozgłaszanie kłamstw o – Polskich Obozach Koncentracyjnych – na terenach tejże, okupowanej przez Niemców Polski. Na wszystkie okupowane przez Niemców kraje, jedynie w Polsce istniała bezwzględna kara śmierci za jakąkolwiek pomoc udzielaną osobom pochodzenia żydowskiego.

 

Wacław Kujbida, Ottawa, kwiecień 2014

 

http://www.tvniezaleznapolonia.org/jedwabne-swiadek-historii/

 

 

KOMENTARZE

 • Hitleryzm i holocaust można rozpatrywać jako eksperyment "żydowski" selekcji zdolnych do odnowy żydostwa.
  Eksperyment zafascynowanych Protokołami Mędrców Syjonu niemieckich homoseksualistów z aszkenazyjskimi korzeniami nie udał się z powodu klęski blitzkriegu gen Rommla o Egipt , Palesrtynę i Bab ilon wykluczającej braterstwo broni popiłsudczykowskich terrorystów Sterna i dezerterów Andersa z Wehrmchtem Rommla (słynącego w Reichu Hitlera z braku antysemityzmu. Przyczynami dodatkowymi była niewyobrażalna szybkość i skgteczność Akcji Reinhardt potęgowana korumpowaniem SSmanów kosztownościami po zagazowanych i kiepskie mniemanie wykonawców holocaustu o zdolnościach wyselekcjonowanych elit (Judenratów, zonderkomand, funkcyjnych żydowskich i szmalcowników, policji grtt itd) do "odnowy żydostwa" jako "najlepszego elementu zdolnego do walki o byt" i "rewolty" w getcie warszawskim oraz żydowskich zonderkomand (przy poparciu zbrodniczych funkcyjnych) w obozach śmierciAkcji Reinhardt http://telewidz.neon24.pl/post/149796,halina-birenbaum-kaplanka-kultu-z-holocaustycznych-selekcji . "zdolnych do odnowy zydostwa" musieli zastąpić dezerterzy Andersa z i uczestnicy aliji stalinowskich i bdrmanowsiej z selekcji NKWD i bermanowców popędzani do Palestyny pogromem kieleckim , których nienawiść do gojów a szczególnie Polaków potęguje kult Jedwabnego.
 • Specyficzny język sugeruje niedomówienia.
  Same niedopowiedzenia .. niby prawda ale jakby wybiórcza. Przeanalizujmy...
  "
  Zbrodnia w Jedwabnem, w 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Polski, została dokonana przez Niemców, z ich inicjatywy i pod ich całkowitą kontrolą,...
  "
  "Pod ich całkowitą kontrolą..." czyli kogo kontrolowali ci Niemcy ? Pewnie Polskich pomocników którzy Niemcom pomagali... no bo kogo mogli kontrolować ?
  pytanie czy pod przymusem czy z własnej inicjatywy....


  kolejne niedomówienie
  "
  niemożliwe by polska cywilna ludność miasteczka mogła mieć przy sobie zapasy benzyny, nafty, broń, miotacze ognia czy też mogła zorganizować i przeprowadzić na własną rękę jakąkolwiek akcję zbrojną czy pacyfikacyjną bez wiedzy i kontroli Niemców
  "
  no nie możliwe...ale za przyzwoleniem i pod kontrolą i za wiedzą Niemców już ta lokalna ludność mogła to zrobić... taka furtka logiczna , niedopowiedzenie...

  kolejny fragment z niedopowiedzeniem
  "
  Przypisywanie Polakom, rzekomo mogącym mieć wtedy jakikolwiek wpływ na cokolwiek dookoła siebie, samej tylko możliwości dokonania zbrodni we własnym zakresie w tym miasteczku w roku 1941, a więc w czasie trwania na całym terytorium okupowanej przez Niemców Polski totalnej, niemieckiej kontroli i totalnego, bezwzględnego niemieckiego terroru, jest takim samym absurdem i kłamstwem jak rozgłaszanie kłamstw
  "
  niby prawda ale wybiórcza...czyli Polacy sami w tych warunkach nie mogli zorganizować zbrodnie ..ale pod kontrolą i za przyzwoleniem Niemców już mogli .. tego autor z IPN nie wyklucza...

  Wnioski...
  Artykuł jednoznacznie wskazuje (zaprzeczając nielogicznie) na udział Polaków w tej zbrodni. Pytanie brzmi czy pod przymusem cz spontanicznie z własnej inicjatywy .. do pomocy w jakimś zadaniu można się nie zgłaszać, unikać albo się zgłaszać na ochotnika i wykonywać zadanie z zaangażowaniem....a można też być zmuszonym groźbami do wykonania zadania...

  Wiemy jedno z niedopowiedzeń IPN .. Polacy brali w tym udział.. .(w PRLu kilku zostało za to skazanych.. co IPN ukrywa)
  Pytanie brzmi czy zostali do tego zmuszeni, czy na ochotnika ...czy może sami "rozwinęli skrzydła" a Niemcy się tylko przyglądali jak Polacy wykonują za nich to zadanie...i może koordynowali te spontaniczne ruchy "społeczne".

  Ja sądzę że byli różni Polacy jedni się uchylali jak mogli inni się tylko gapili jak to gapie....(a gapie są różni jedni gapią się z aprobatą a inni z dezaprobatą) a jeszcze inni czynnie się włączyli w proces mordowania żydów.

  Prawda nie jest czarno biała.. i nie jest zawsze dla Polaków krystaliczna...
  Polak katolik (bo to byli katolicy) nie był podczas wojny święty...
  To prawda statystyczna...pytanie o proporcje ...
  Mordowanie ludzi w tym gwałcenie kobiet to jednak bardzo niekatolickie...
  Polacy z tamtych stron (niektórzy ci prymitywniejsi) nie daleko odbiegali stylem od banderowców...
  Skala była inna to prawda ale incydenty podobnie drastyczne..
  Taki by`l "poziom intelektualny i emocjonalny" ludzi w tamtych czasach a tym poziomie decydowała wyłącznie ambona bo innej edukacji ani innych "autorytetów" ci ludzie nie mieli.

  Prawdę warto przyjąć z pokora...nie pozwalając na jej zmanipulowanie...w żadnym kierunku (braku winy lub winy całkowitej).
 • "JEDWABNE HISTORIA PRAWDZIWA"
  ------------------
  II WŚ to jednostronna wojna czarciego pomiotu z ludzkością stworzoną przez Boga - gdzie początkowym priorytetem owej wojny było ostateczne zamordowanie Polski w odwecie za 1920 rok.
  Wniosek?
  Jeżeli będziemy wiedzieć o powyższym - nie będziemy dawali się wpuszczać w maliny z mordowaniem kogokolwiek przez Polaków w tamtym okresie czy polskimi obozami typu KL. Nie będziemy się także dawać wpuszczać w maliny - jakoby Polska dalej żyła i to żyła dla Polaków.
 • @Oscar 07:36:36
  Nieuprawnione sugestie,

  proszę o źródła wskazujące na ukaranie za czasów PRL współwinnych zbrodni w Jedwabnem.
 • To firma holokaust stoi za tym
  By wciskać światu jak Polacy mordowali żydów. To jedno z ogniwek by Polacy zapłacili żydostwu za mienie pozostawione w Polsce. Które szwaby zniszczyły i ograbiły i wywieźli.
 • @Oscar 07:36:36
  Tutaj jest trochę... lepiej opisane
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Jedwabnem

  tutaj jakaś obszerna dokumentacja...z czasów PRLu
  https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/12219/Akta_procesu_z_1949_roku.pdf?sequence=1

  Nie ukarano wszystkich ale było śledztwo i kilku ukarano..

  Kto chce nie się przebija przez materiały historyczne.
  IPN nie jest wiarygodny...jest wybiórczy...uprawia politykę, propagandę a nie rzetelne, obiektywne badania historyczne..
 • @Pyra z Wildy 11:57:50
  Nieuprawnione jest uogólnienie że "Polacy" mordowali żydów..
  To byli cywile którzy nie reprezentowali żadnej Polskiej organizacji chyba ze KK... nie wiem jak zachowywał się tamtejszy ksiądz .. bo on reprezentował już KK ...
  gdzieś czytałem że KK przed wojną bardzo judził przeciw żydom...i bardzo zachwalał włoski faszyzm.. a i niemiecki też...

  Polacy mordowali żydów w bandach bandytów przeklętych...(np Ogień) to była Polska organizacja wojskowa.. również NSZ ma takie incydenty
  ale również i w AK się zdarzały takie przypadki.

  Trzeba tu rozróżniać mordy niewinnych cywili z powodu ich pochodzenia od mordów z oskarżeniem np o szpiegostwo, o współpracę z wrogimi siłami...

  Tu nic nie jest proste a wiele jest skrajnie dramatycznych historii.

  Lepiej bazować szarej trudnej na prawdzie niż na fałszywych pomnikach i fałszywych bohaterach.
 • @Oscar 13:01:15
  jest jeszcze jedna kwestia .. ilu żydów zamordowano w Jedwabnem...
  a wiemy że większość została spalona w stodole..
  Żydzi podają że 1600 (bo pewnie było tam tylu żydowskich mieszkańców)
  inne źródła mówią o ok 300. W stodole się zmieści ok 300 osób ale... 1600 nie..

  i pewnie dlatego wstrzymano ekshumację w Jedwabnem bo żydom by się liczby nie zgadzały.

  Co z resztą żydów .. uciekli, chowali się po lasach... i pewnie wielu zginęło przy innych okazjach i okolicznościach... ale nie w Jedwabnem.
 • Tutaj ciekawe zeznanie...
  pokazuje jak kłamliwa jest interpretacja IPNu
  "
  Pytanie: Gdzie przebywaliÊcie w m-cu lipcu 1941 r.?
  Odpowiedê: Ja przebywa∏em w m. Jedwabnem i trudni∏em [si´] Êlusarstwem.
  Pytanie: Czy braliÊcie udzia∏ w ∏apance ludnoÊci ˝ydowskiej w m-cu lipcu 1941 r. i kto jeszcze z wami bra∏ udzia∏?
  Odpowiedê: W 1941 r. przyszed∏ do mego mieszkania Karolak, burmistrz niemiecki, i Bardoƒ Karol i dali mnie rozkaz iÊç pilnowaç ˚ydów na rynku, których oni zganiali na rynek, wi´c ja nie wiedzia∏em, co jest, poszed∏em pilnowaç na rozkaz Karolaka i Bardonia. Sta∏em ja od ul. Dwornej, w r´ku ja nie mia∏em nic, obok mnie sta∏ z jednej strony Rogalski Boles∏aw, a z drugiej ¸ojewski Franciszek, obydwaj w r´ku mieli [kije]. Kiedy mieli wspomnianych ˚ydów odganiaç do stodo∏y, tam, gdzie zostali spaleni,
  to mnie zwolnili, kazali, ˝ebym ja poszed∏ i da∏ nafty na oblanie stodo∏y, do której pognali ˚ydów, dla Kalinowskiego Eugeniusza i Niebrzydowskiego Jerzego. Kalinowski nie ˝yje, a Niebrzydowski uciek∏ za granic´ na stron´ angielskà. W[y˝ej] w[ymienieni] zanieÊli tà naft´, którà ja wyda∏em, osiem litrów, obleli stodo∏´, gdzie by∏a pe∏na stodo∏a ˚ydów, i podpalili. Jak by∏o dalej, tego ja nie wiem.
  Pytanie: Kto bra∏ udzia∏ w zganianiu tych ˚ydów oraz wymieƒcie te osoby, które pilnowali nazganianych ˚ydów?
  Odpowiedê: W zganianiu brali udzia∏ nast´pujàce osoby:
  1. Bielicki W∏adys∏aw, jeêdzi∏ koniem i zgania∏ ˚ydów, obecnie prawdopodobnie nie ˝yje,
  2. Karolak Marian, on przez ca∏y dzieƒ zgania∏ ˚ydów na rynek,
  3. Bardoƒ Karol równie˝ przez ca∏y dzieƒ zagania∏ ˚ydów na rynek,
  4. Sobuta Józef zagania∏ ˚ydów na rynek, wyjecha∏ do ¸odzi z rodzinà.
  Wszyscy ww. brali równie˝ udzia∏ jak i w zganianiu ˚ydów na rynek, tak i w zaganianiu
  do stodo∏y do chwili spalenia.
  W pilnowaniu brali udzia∏ nast´pujàce osoby ni˝ej podane:
  1. Rogalski Boles∏aw, zam. Jedwabne, by∏ z kijem obok mnie. Obecnie nie ˝yje.
  2. ¸ojewski Franciszek, zam. Jedwabne, by∏ z kijem, zam. obecnie Jedwabne.
  3. ˚yluk Marian, zam. Jedwabne, by∏ z kijem, pilnowa∏, ˝eby nie uciekali ˚ydzi
  z rynku.
  4. Laudaƒski Jurek (Jerzy) i Zygmunt, byli z gumami w r´ku i bili ˚ydów, obecnie
  wyjechali na Ziemie Odzyskane.
  5. Miciura W∏adys∏aw, sta∏ na rynku przy ˝andarmerii, w r´ku nie widzia∏em nic.
  Wi´cej obecnie nie przypominam [sobie], poniewa˝ ju˝ obecnie nie pami´tam,
  wiem, ˝e by∏o bardzo du˝o tych, którzy pilnowali. Zaznaczam, ˝e kiedy my ˚ydów pilnowaliÊmy,
  ˝eby nie uciekali, to oni bardzo p∏akali.
  Na tym protokó∏ zakoƒczono i odczytano na g∏os, jest zgodny z moim zeznaniem,
  co podpisuj´a.
  èród∏o: AIPN, SO¸, 123, k. 617–618, orygina∏, rkps na drukowanym formularzu
  "

  Czyli wiadomo kto dał naftę i kto ją zaniósł pod stodołę...
  i wiadomo w jakim celu...
  a IPN gra głupa....

  Prawda jest ważniejsza od sztucznej udawanej uczciwości.
 • @Oscar 14:07:58
  i żeby było jasne Jedwabne to nie jest mój temat..
  po prostu na pytanie @Interesariusza wklepałem w Google

  "jedwabne ukaranie sprawców PRL"

  i dostałem odpowiedzi których część przytoczyłem.

  sami sobie wklepcie zapytanie w google i studiujcie głębiej.
 • @Oscar 14:07:58
  A tutaj ciekawy filmik ze "świadkiem".
  http://blogmedia24.pl/node/64887

  Sami oceńcie tego świadka jak się to ma do poprzednich materiałów...
  byli tylko gestapowcy... a żydzi żyli popaleni .. i przez tydzień umierali z głodu bo gestapowcy do nich nikogo nie dopuszczali...

  i po co komu takie kompromitacje...?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031