Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
746 postów 35 komentarzy

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

Lwów bez lwów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

bez lwów we Lwowie

 

UKRAIŃCY NAJPIERW MORDOWALI POLAKÓW, GWAŁCILI POLKI, GRABILI NARÓD, TERAZ NISZCZĄ SYMBOLE NEKROPOLII NARODOWEJ -  LWY.

 

Wpisanie do panteonu ukraińskiej chwały narodowej morderców OUN-UPA rodzi konsekwencje antypolskie. Wpajany Polakom od lat przez polskie elity rządzące mit dobrych stosunków z żydowsko - banderowską Ukrainą zbiera też od lat swoje zatrute owoce. Nie ma na Ukrainie polskości historycznej, są za to cerkwie posadowione przed wiekami "wyłącznie przez Cerkiew prawosławną", o czym informują reliefy na elewacjach "cerkwi prawosławnych". Cmentarz Łyczakowski we Lwowie "nigdy nie był polski, zawsze był wyłącznie ukraiński", o czym zbiry lwowskiej rady miejskiej informują na grobowcach wyłącznie cyrylicą i pokracznymi zdjęciami zmarłych "Ukraińców". Z kościała św. Marii Magdaleny uczyniono nawet nie cerkiew, lecz filharmonię i zamiast mszy świętej odbywają się tu koncerty z brudnym, nie mytym przez dwudziestolecia, śmierdzącym, obsranym wychodkiem.

Lwowska Rada Narodowa zafundowała "polskim przyjaciołom" następny prezencik, likwidując na kolumnadzie chwały polskiego oręża Cmentarza Obrońców Lwowa historyczne Lwy. Kamienne Lwy zniknęły z Cmentarza Obrońców Lwowa jeszcze w 1971 roku, gdy Cmentarz był niszczony przez bandziorów ukraińsko - sowieckich  przy pomocy buldożerów niszczących groby Orląt Lwowskich i kolumnadę pomnika. Odbudowany przez Polskę Cmentarz Obrońców Lwowa, kryjący polskie dzieci broniące w 1918 roku polskości swojego miasta Semper Fidelis w walce o Lwów z ukraińskim motłochem, został ponownie otwarty w 2005 roku po wieloletnich pertraktacjach z władzami ukraińskimi, w konsekwencji Lwy powróciły na swoje miejsce dopiero w dziesięć lat później w 2015 roku, ale pozbawione napisów: "Tobie Polsko" i "Zawsze wierny". W uznaniu tych "ukraińskich zasług" dla Polski kolejni prezydenci Polski jeżdżą na Ukrainę, klepiąc się po plecach z antypolskim, żydowskim zbirem Walzmanem (pseud. "Petro Poroszenko"). "Przezacna" telewizja TVP-Info nawet nie wspomniała o polskim święcie 22 listopada 2018 roku w 100-lecie Obrony Lwowa. Za to wybuchły kolejne awantury w "Studio Polska" wywołane przez Magdalenę Ogórek - komunistyczną prezenterką TVP - kandydatkę post - komunistów na urząd prezydenta RP oraz przez Jacka Łęskiego, jej pomagiera, byłego dziennikarza żydowskiej "Gazety Wyborczej", żonatego z banderówką Ukrainką o wyrzuciły Panu Bogu winnego Adama Słomkę z programu "Studio Polska" zabraniając mu następnych wejść.

Pan prezydent RP Andrzej Duda nawet nie wspomniał o bohaterskim 22 listopada 1918 roku i nie odwiedził Cmentarza Obrońców Lwowa w tym Świętym dla Polaków Dniu., nie złożył też kwiatów na mogiłach Orląt Lwowskich, zapewne nie chcąc narażać się Walzmanowi.

W programie "W tylewizji ekstra" oczywiście również nie wspomniano o 22 listopada 1918 roku, nie przypomniano chwały Orląt Lwowskich, tylko milutką piękną buzią Magdaleny Ogórek wychwalano w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości podłą książkę Rafała Ziemkiewicza "Złowrogi cień Marszałka". Pan Ziemkiewicz powinien się zapaść pod ziemię w 100-lecie niepodległości zapewne nie swojej ojczyzny.

 

BANDERYZM WSPÓŁCZESNY

 

Pierwszym współczesnym aktem walki z lwami na Cmentarzu Obrońców Lwowa było w roku 2016 zasłonięcie ich płytami o mocnej konstrukcji, w celu zniszczenia polskich symboli walki z napastnikami ukraińskimi w 1918 roku .I tak niszczy sie polską tradycję niepodległościową, zastępując ją "polską okupacją niepodległej Ukrainy". Perfidia żydowskiej Ukrainy jest znacząca, gdyż dewastacja Kolumnady nastąpiła w przeddzień 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych, podczas gdy Polacy zwiedzają Cmentarz Obrońców Lwowa modląc się za polskie dzieci poległe w obronie Lwowa.

Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej w osobie prezesa Wołodymyra Wiatrowycza uważa, że obecność Lwów na Cmentarzu Obrońców Lwowa jest prowokacją.

A co uważa pan prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda?

 

Opracował Aleksander Szumański , świadek historii - dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 - 2014, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Lwów był tak samo Polski jak Indie Brytyjskie
  ....albo Ameryka łacińska Hiszpańska czy Portugalska a Ameryka północna Brytyjska.

  Ukraina zachodnia to były ziemie etnicznie ukraińskie skolonizowane siła przez Polaków.
  Stalin po wojnie zlikwidował te etniczne kolonialne naleciałości poprzez repatriację Polaków z kresów w do Polski.
  Podobny proces przeżyli Anglicy w Indiach.
  I przez pryzmat takiej prawdy historycznej trzeba patrzeć na wydarzenia na Ukrainie w relacji Polsko Ukraińskiej.
  Mu tam jesteśmy kolonizatorem odwiecznym okupantem, ciemiężcą.
  To przykre ale taka jest prawda.

  I nie żebym popierał banderowców bo to bandyci w sojuszu ideologicznym z Hitlerem.
  I nie żebym Hitlera potępiał za wszystko...bo robił dużo dobrego ..do czasu wywołania wojny. (podniesienie niemieckiej gospodarki, likwidacja bezrobocia..podniesienie poziomu edukacji, budowa autostrad..przywrócenie Niemcom przyzwoitego poziomu życia a zwłaszcza trafna diagnoza przyczyn nieszczęść w Europie (działania mafii żydowskiej)... diagnoza była słuszna ale niestety terapia była już zbrodnicza.
 • @Oscar 08:58:19
  Tu warto dodać że niszczenie przez banderowców śladów Polskości na Ukrainie jest dokładnie tym samym co niszczenie w Polsce śladów po PRLu czyli po jedynym w historii Narodu Polskiego okresie suwerenności gospodarczej i trochę mniejszej politycznej.

  Banderowcy od solidaruchów nie różnią się niczym...jednych i drugich kształtowała i kształtuje propagandowo ta sama globalna mafia żydowska której są narzędziem a nie podmiotem.
  Do tej grupy mafijnych narzędzi zaliczyć można islamistów z Czeczeni, Kosowa, Bośni Libii, Iraku, Syrii, ultra katolików z Chorwacji, Polski....
  wszyscy oni to tylko narzędzia w rękach globalnej mafii żydowskiej..

  Prawda że w pięknym towarzystwie obracają się solidaruchy ?
  Pokaż mi swoich przyjaciół a powiem ci kim jesteś.
 • Bardzo ciekawe natomiast jest, że żądają odbudowy pomników banderowskim zbrodniarzom z UPA w Polsce, zabraniaja ekshumacji i
  pochówki Polaków wrzuconym do dołów i studni, po lasach i rowach.
  Nie wpuszczono dzieci z Krzeszowic, które zebrały dary świąteczne dla ubogich Polaków , oraz busa ze zniczami na 1 listopada.
  Zabraniają pokazu filmu Wołyń,wyrzucono dominikanów z kościoła we Lwowie, nie wpuszczono Polaków ze Lwowa na pasterkę.Zdaje się że nauczanie w lasie polskiej ,dla dzieci w języku polskim też jest zakazane.

  Natomiast w Polsce mają być i są ukraińskie szkoły i klasy w szkołach w języku ukraińskim,przedszkola,finansowane a jakże z naszych podatków, polski podatnik finansuje rozwój produkcji mleczarskiej, oraz zakładanie sadów n na Ukrainie , oraz melioruje okolice Jeziora Świteź, dopłaca do dróg i kolei ukraińskich, oraz do rozbudowy wspólnych przejść granicznych.
  O pomocy wojskowej nie wspomnę bo te dane są ukrywane i mało dostaje sie do publicznej wiadomości.

  Na 3 mln Ukraińców w Polsce podatki płaci i ubezpieczenie 410 tysięcy!Do tego korzyści jakie mają z budżetu Polski, przewyższają te składki!!500+, emerytury bez ściągania forsy z ukraińskiego ZUS za okres tam przepracowany, 2 mln na organizacje ukraińskie w Polsce, stypendia dla 30.000 studentów ukraińskich, dodatki mieszkaniowe, dodatki na przejazdy,leczenie ukraińców nawet z Ukrainy w Polsce,Niejaki Karczewski ps. marszałek Sejmu regularnie pielgrzymuje na Ukrainę ze sprzętem medycznym zakupionym z polskich podatków, ostatnio również dofinansowano lecznictwo psychiatryczne na Ukrainie Finansowane są z budżetu Polski szkoły i klasy ukraińskie w Polsce ,szczepienia na odrę i żółtaczkę,płatne z naszych składek do NFZ bo przywlekają odrę i żółtaczkę, 3150 zł miesięcznie na utrzymanie ukraińskich przestępców w polskich więzieniach, za napady, morderstwa, rabunki i gwałty, jazdę kompletnie pijanych ukraińskich bili de...można wyliczać dalej, to są miliardy /razem z datkami od rządu na Ukrainę/.Potem oni pracują w sporej ilości w zachodnich korporacjach , które wyprowadzają zyski do swoich krajów, a social ukraińskim robotnikom tych korporacji płaci polski podatnik!

  No i jakoś nie krzyczą jak u siebie, że Ukraina tylko dla Ukraińców.... w ramach solidarności że Polska też jest dla Polaków!
  I chętnie czerpią z polskiego budżetu pełnymi garściami!! i mieszkać w Polsce , jedząc polski chlebuś niektórzy grożą drugim Wołyniem, Polski nazywają k...mi,nawołują do Majdanu w Polsce,i określają Polaków jako zwierzęta!!dostali za to dotacje skąd?? ano rzecz jasna z podatków Polaków...
  Jakby ktoś nie wiedział to się nazywa w nomenklaturze braci starszych którzy władają Polską "pszyjaźń".
  Każdy kto nie chce płacić i pozwolić sobie na poniewieranie i sr...ie na głowę...na nich i pozostałe tasiemce "to jest ruski troll"i agent.albo antysemita!
  http://sioe.pl/igor-isajew-ukrainiec-ktory-twierdzi-m-in-ze-polacy-to-zwierzeta-odpowiadajace-za-zbrodnie-hitlera-otrzymal-od-rzadu-40-tys-zl-na-rozwoj-swojego-portalu/
 • @Oscar 08:58:19
  Największe lata rozbudowy i świetności, rozwoju kultury, nauki, lecznictwa, miał Lwów za Polski!!
 • @trojanka 10:18:27
  Tak jak Indie za Brytyjczyków albo Polska z Rosyjskich Carów.
  Źle napisałem nie Rosyjskich carów ale Carów Rosji bo oni najczęściej nie byli Rosjanami... podobnie jak Stalin.
 • @trojanka 10:14:34
  Polska nie jest suwerennym krajem...rządzące marionetki muszą robić to co im globalna mafia żydowska każe...inaczej przestaną rządzić.

  A mafia ma interes szczuć banderowców i solidaruchów na Rosję i ma interes żeby to Polska finansowała banderowców a nie mafia...mafii tak taniej wychodzi .... a sługusy mafii muszą...mają krótką smycz i ciągły nadzór żydowski nad sobą w TV widać w rządzie w sejmie w pałacu pod żyrandolem aż roi się od żydów... a podobno ich Hitler wymordował ?
 • @Oscar 12:18:13
  I co Polacy też rozpruwali brzuchy ciężarnym Rosjankom i wkładali tam żywego kota i zaszywali???
  Poza tym największy rozwój przemysłu i rolnictwa mieli ukraińcy za "okupacji rosyjskiej".
  Antonow samoloty, kopalnie, porty w Odessie ,elektrownie jądrowe,przemysł maszynowy, włókienniczy, zbrojeniowy. Po odzyskaniu "wolności", wszystko to zachapali oligarchowie przeważnie wiadomego pochodzenia,całe zyski przejmując dla siebie i łupiąc Ukraińców!i tak jest do dzisiaj!z tym, że przemysł i ziemię oraz lasy, wyprzedają amerykańskim korporacjom i politykom!
 • @Oscar 08:58:19
  ..brak słów.. ale tylko przypomnę że termin "ukraina" powstał dopiero pod koniec XIX wieku,wiec nie bardzo ta Polska "okupacja i ciemiężenie" od wieków.. czyżby przodkowie przywędrowali do murowanych domów dzięki generałowi Mossorowi?
 • 5*
  Stanisław Srokowski
  28 grudnia o 23:50
  JA, AGENT MOSKWY!!! ( udostępniajmy, sprawa poważna)

  UKRAINA TWORZY LISTY PROSKRYPCYJNE I PRZEŚLADUJE POLAKÓW

  Zaczęło się od wezwania ukraińskiego ambasadora do MSZ Austrii. Okazało się bowiem - jak podają Kresy.pl - że w ukraińskim spisie rzekomych "agentów Rosji", znalazł się dziennikarz austriacki, Christian Wehrschütz. Rząd austriacki natychmiast zareagował i zażądał wyjaśnień. Ale, co ważne dla nas, Polaków, na tej liście znalazło się kilkunastu obywateli polskich. Takie listy proskrypcyjne znamy z czasów wojny. Oznaczają one prześladowania, nieraz śmierć. A więc to nie są żarty. Austriacki dziennikarz poczuł się zagrożony, bo, jak powiada,„dwóch dziennikarzy już zostało zamordowanych”. My, Polacy, ja także, bowiem i moje nazwisko znalazło się na tej liście, również możemy się czuć zagrożeni. Na liście probanderowskiej Ukrainy znaleźli się też m.in. Wojciech Smarzowski ( za "Wołyń"), Robert Winnicki, szef RN, Paweł Kukiz, publicyści- Adam Śmiech, Bohdan Piętka i liczne polskie organizacje kresowe, młodzieżowe i patriotyczne. Słowem, Ukraina tak się zachowuje jak Hitler, kiedy zamieścił na listach proskrypcyjnych ponad 61 tys. nazwisk Polaków najbardziej zasłużonych dla Polski, przeznaczonych do aresztowania i likwidacji. Nazistowskie wzorce. W zaistniałej sytuacji niebawem zwrócę się do Premiera polskiego rządu lub do ministra MSZ, by podjęli natychmiastowe działania wobec tego skandalicznego faktu. Sprawa nabiera charakteru międzynarodowego.
 • Oczadziały niewiedzą i propagandą
  Oskarbiieee drogi zapoznaj się z ruskimi latopisami i kronikami kto Kijów i ine ruskie miasta zakładał. Czynił to pro publiko bono, czy zwyczajnie na swoim To zakonotuj sobie że grody czerwieńskie to okolice dzisiejszego Żytomierza. Ze względów politycznych tą nazwą obdarzono ówczesne rubieże wsch. Podobnie jest ze Śląskiem, po odzyskania kawałka dumnie utworzono województwo śląskie i zwano Śląskiem. Do dzisiaj kawałek Górnego Śląska zwie się Śląskiem a to relikt propagandy politycznej II RP.
  Tak ptaszyno dr Strosmajera..... Co do Lwowa erygowany owszem przez ruskiego księcia ale podobnie erygowano Wismar przez lechickiego władcę . Odzyskaj ten drugi a przyznam ci rację co do Lwowa
 • @lorenco 23:46:05
  bardziej wymowne byłoby wysłanie agentów celem neutralizacji autorów tej psychozy. Zwyczajnie trzeba zniżyć się do poziomu rozmówcy i zrozumiałym doń językiem. A uni to język bata jedynie znają
 • @trojanka
  Apel do władz Przemyśla ws. współpracy z władzami Lwowa.
  „Obecnie przynosi nam tylko wstyd i hańbę”

  wpolityce.pl/polityka/427780-apel-do-wladz-przemysla-ws-wspolpracy-z-wladzami-lwowa

  Propaganda UPA za polskie pieniądze

  youtube.com/watch?v=0g5J-X9W5pI&feature=youtu.be

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031