Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
725 postów 34 komentarze

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

MAGDALENA OGÓREK AS DZIENNIKARSTWA POSTKOMUNISTYCZNEGO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"POLSKI SZANIEC" UJAWNIA

MAGDALENA OGÓREK AS DZIENNIKARSTWA POSTKOMUNISTYCZNEGO.

 

OGÓREK I KWAŚNIEWSKI

Magdalena Ogórek z dumą podkreśla, że pracowała u prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

 

OGÓREK I KALISZ

Magdalenę Ogórek na polityczne salony wprowadzał Ryszard Kalisz, zamożny prawnik i wpływowy polityk. To on odkrył Ogórek i stał się patronem jej urzędniczo-politycznej kariery. I był z tego bardzo dumny. – Znam ją doskonale, bo pracowała w Kancelarii Prezydenta. Ja ją zatrudniłem w MSWiA i później byłem świadkiem na jej ślubie – opowiadał w telewizji.

 

OGÓREK I MILLER

Szczytem politycznej kariery Magdaleny Ogórek był start w tegorocznych wyborach prezydenckich. Przepadła w pierwszej turze grzebiąc nadzieje SLD na odzyskanie politycznego gruntu przed jesiennymi wyborami do parlamentu.

W SLD za czasów, gdy szefował jej Grzegorz Napieralski wykorzystywano podległe przewodniczącemu pracownice biura partii. W jaki sposób? W godzinach pracy musiały być opiekunkami córeczek szefa! Wśród nianiek była także Magdalena Ogórek.

 

OGÓREK I AS SLD PIOTR MOCHNACZEWSKI

 

Magdalena Ogórek twierdzi, że największy wpływ na jej życie miała praca w resorcie spraw wewnętrznych. Tam poznała dyrektora departamentu integracji europejskiej Piotra Mochnaczewskiego, jedną z bardziej tajemniczych postaci lewicy. Między sekretarką a szefem od razu zaiskrzyło – wspólna praca zakończyła się małżeństwem.

Piotr Mochnacki według "Polskiego Szańca" (red naczelny Wojciech Podjacki) to osobnik, który jeździ po pijanemu samochodem jako kierowca i złodziej, który ukradł w prywatnej firmie sztućce wartości ok. pół miliona złotych.

 

OGÓREK I BARTOSZ WĘGLARCZYK

 

Magdalena Ogórek chodzi na salony z dziennikarzem TVN Bartoszem Węglarczykiem. Co z jej mężem i 11-letnią córką?

* Gwiazdor TVN Bartosz Węglarczyk, prowadzący "Dzień Dobry TVN", były dziennikarz "Gazety Wyborczej", obecnie w TVN 24 Biznes i Świat

Można się było tego spodziewać. Mamy pierwszą gorącą plotkę z życia Magdaleny Ogórek (36 l.). O kandydatce SLD do urzędu prezydenta szepcze się, że jest przyjaciółką Bartosza Węglarczyka (42 l.) - prezentera i dziennikarza. Pokazywała się już z nim publicznie, razem poszli na bal.

Urocza kandydatka Leszka Millera (68 l.) pojawiła się przed weekendem na krótko jak meteor i zniknęła. Rozbudziła jednak w wyborcach ogromną ciekawość. - Kim ona w ogóle jest? - pytano.

Natychmiast też pojawiły się różne, nie do końca sprawdzone informacje, np. to, że przyjaźni się z dziennikarzem Bartoszem Węglarczykiem. Niektórzy czytelnicy kojarzą go zapewne z ogromnej wiedzy o świecie, inni natomiast - z kobietami, które pojawiają się lub omdlewająco zwisają u jego boku. Dziennikarz lubi towarzystwo koleżanek z pracy.

Węglarczyk i Ogórek chodzą razem w wiele miejsc. Pokazali się nawet publicznie na balu charytatywnym. Oboje byli bardzo eleganccy i pozowali do wspólnej fotografii. Czy są parą? Raczej nie, bo choć Węglarczyk jest do wzięcia, to ona jest mężatką i matką 11-letniej córki.

Piszemy "raczej", bo pani Magdalena nie odpowiedziała wczoraj na nasze pytania o charakter znajomości z Węglarczykiem. Boi się? Z tego, co wiemy, nie. O "zniknięciu" kandydatki zdecydowali jej doradcy medialni, którzy uznali, że Magdalena Ogórek ma się nie pokazywać i nie prowadzić kampanii do czasu pogrzebu Józefa Oleksego (?69 l.).

 

WANDA NOWICKA - OGÓREK INNA FORMA PAPROTKI Z WIADREM POMYJ W TLE

 

Wanda Nowicka wylała wiadro pomyj na głowę Magdaleny Ogórek: "Mamy do czynienia z inną formą paprotki"

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka nie szczędzi słów krytyki pod adresem kandydatki SLD na prezydenta - Magdaleny Ogórek. - Mamy do czynienia z inną formą paprotki - ironizuje Nowicka.

Kandydatura Magdaleny Ogórek wywołała wiele kontrowersji. Jasnowłosa piękność nie przypadła do gustu m.in. Wandzie Nowickiej, która nazwała ją osobą "politycznie znikąd i wyciągniętą z kapelusza".

Wicemarszałek Sejmu oburzył nie tylko brak politycznego doświadczenia kandydatki SLD. - Podobno pani Ogórek popierała prof. Chazana. Gdyby to była prawda, to byłaby to fatalna rekomendacja zwłaszcza na kandydatkę, która chciałaby reprezentować całą lewicę - dodała Nowicka.

Jednak najostrzejsza był puenta wypowiedzi polityk. - SLD zdecydowało się ogłosić tę kandydaturę w fatalnym momencie, w dniu śmierci dawnego lidera, Józefa Oleksego. To kompletny skandal. SLD, wybierając kandydatkę nieznaną, jest kompletnie pod ścianą, Nie mogli nikogo znaleźć, kto ma jakiś dorobek polityczny. Bez tego porywanie się na kampanię wyborczą bardzo źle świadczy o partii - skwitowała Nowicka.

 

MAGDALENA OGÓREK - MISS ŚLĄSKA - POSTKOMUNISTYCZNYM PREZYDENTEM POLSKI?

 

Magdalena Ogórek kandydatka SLD na prezydenta: Grała w "Na dobre i na złe" i została Miss Śląska.

Poznajcie Magdalenę Ogórek. 35-letnia blond piękność startuje w wyborach prezydenckich 2015 z ramienia SLD.

Magdalena Ogórek ma 35 lat, pochodzi z Rybnika. Jest doktorem nauk humanistycznych, historykiem Kościoła, a także komentatorką telewizyjną. Ogórek ma być kandydatką SLD w wyborach prezydenckich - tak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez Polskie Radio.

Magdalena Ogórek w 2011 roku kandydowała z list SLD do Sejmu - jak widać, bezskutecznie. Pracowała w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Centrum Informacyjnym Rządu za czasów premiera Leszka Millera. Piastowała również funkcję szefowej gabinetu politycznego Grzegorza Napieralskiego.

Informację o starcie Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich potwierdził Dariusz Joński na Twitterze.

Magdalena Ogórek miała kilka drobnych epizodów w polskich serialach. Zagrała m.in. w "Lokatorach", "Na dobre i na złe", "Na sygnale" oraz "Czego się boją faceci", czyli seks w mniejszym mieście. W 1998 roku startowała w konkursie Miss Śląska i Zagłębia.

 

 

 

OGÓREK I JACEK KURSKI ?

Do Wandy Wasilewskiej Ogórek jeszcze bardzo daleko, Panie prezesie TVP.

 

"(...) "Myślę, więc jestem" stwierdził onegdaj Kartezjusz, dowodząc, że skoro fakt myślenia jest niepodważalny, to w konsekwencji pewne jest także istnienie podmiotu myślącego. Z myśleniem u homo sapiens różnie bywa, zwłaszcza w epoce

wszechobecnej propagandy, która na masową skalę ogłupia nasz gatunek, czyniąc z nas idiotes.

Człowiek pogrążony w bezrefleksyjnej wegetacji, którego czujność stale usypiają wszelkiego rodzaju krętacze i manipulatorzy, może przejrzeć na oczy, ale do tego potrzebny jest jakiś wstrząs(...). Jednym z takich niepokojących zjawisk jest powrót komuny na polityczne salony III RP.(...) W końcu każdy zauważy, nawet największy ignorant, że w ostatnim czasie przewija się nieustannie kalejdoskop zdumiewających scen i przetacza się korowód dziwacznych kreatur, które wyskakują niczym trupy z szafy budząc zdumienie i przywołując nieciekawe skojarzenia u osób niezbyt miło wspominających czasy PRL-u.

Bo jakoś trudno zapomnieć o tym ponurym okresie, gdy telewizja publiczna serwuje nam festiwal przygód porucznika Borewicza, funkcjonariusza MO stylizowanego na "polskiego Jamesa Bonda"(...).

(...)Postacią z innej bajki, chociaż również z czerwonej jest Magdalena Ogórek, reprezentująca młode pokolenie lewicowych aktywistów, która obecnie przechodzi proces "nawrócenia" i aklimatyzacji do nowej rzeczywistości politycznej. Procesowi jej przemiany światopoglądowej towarzyszy rozwijająca się niezmiernie szybko kariera medialna, która w oczywisty sposób łagodzi u niej ewentualne rozterki ideowe. Do wytrwałości w podążaniu nową ścieżką polityczną zachęcają ją również słowa podziwu dla jej uroku osobistego, wypowiadane często przez prawicowych pochlebców. Dla porządku rzeczy chcę zaznaczyć, że nasza "bohaterka" przypomina postać Makowej Panienki z pewnej czechosłowackiej bajki zdołała oczarować nawet Leszka Millera, kreowanego niegdyś na "rasowego" macho.

Magdalena Ogórek ma zapewne dużą wprawę w zalotnym trzepotaniu rzęsami, bo do tego stopnia omotała lidera postkomunistów, że ten obwołał ją na kandydatkę SLD w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Magdalena Ogórek była od wczesnej młodości zaangażowana w działalność obozu postkomunistycznego, jest też typowym produktem lewicowej kuźni kadr. Odbywała staże w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, pracowała w MSWiA za rządów SLD, a następnie zatrudniono ją w klubie poselskim tego ugrupowania. Na kilka lat związała się z Grzegorzem Napieralskim, wspierając go aktywnie w wyborach prezydenckich. W 2011 roku próbowała również dostać się do Sejmu z lewicowej listy postkomunistów SLD.

 

OGÓREK PRZYKŁADNA MAŁŻONKA LIDERA POSTKOMUNIZMU

 

Wyszła też za mąż za wpływowego polityka SLD Piotra Mochnaczewskiego, który znany jest z tego, że prowadził samochód w stanie upojenia alkoholowego oraz, że ma lepkie ręce, ponieważ zasiadając we władzach jednej z prywatnych uczelni, wykorzystał okazję i ukradł sztućce wartości pół miliona złotych. Jego nazwisko znalazło się na tzw. liście Macierewicza, jako tajnego współpracownika tajnych służb PRL-u .Widać więc, że Ogórek nie zaniedbywała żadnych sposobów na lewarowanie swojej politycznej kariery, której przebieg może budzić przeróżne skojarzenia.

W nagrodę za porzucenie "ciemnej strony mocy" została zatrudniona w TVP, gdzie prowadzi nawet własny program, jak i "Studio Polska". Bryka zresztą również w różnych zakątkach prawicowego salonu, stała się bowiem nie tylko "uznanym" i "cenionym" komentatorem politycznym, ale autorką wielu wpadek, a nawet skandali...

Nie można przecież inaczej nazwać lansowania się Ogórek na tle ofiar komunistycznego terroru wydobytych podczas prac ekshumacyjnych na Łączce na Powązkach, czy też wpadki z fałszywym powstańcem warszawskim, któremu ostentacyjne okazane zaufanie miało jej zaskarbić większą sympatię w środowiskach patriotycznych, Zachowuje się bowiem jak "słoń w składzie porcelany", gdy bezceremonialnie wykorzystuje narodowe świętości do swoich partykularnych celów. Tylko osoba ukształtowana w środowisku postkomunistycznym może się charakteryzować brakiem wrażliwości i niezrozumieniem tego, że o ile takie żenujące zachowania mogły być dobrze przyjmowane przez czerwoną hołotę, bo jej taniec na grobach narodowych bohaterów musi być zdecydowanie potępiony przez patriotów.

Magdalena Ogórek jest niewątpliwie przykładem "błyskotliwej" kariery na salonach nowej władzy, ponieważ "w dwa lata przepoczwarzyła się z wysługującej się SLD gąsienicy w pięknego motyla Dobrej Zmiany".

Jej polityczny romans z Leszkiem Millerem przypomina perypetie bohaterów

z tandetnej opery mydlanej.

Kto się wróblem urodził, kanarkiem nie umrze(...)".

 

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/magdalena-ogorek-i-mezczyzni-jej-zycia/127jxl2

 

"POLSKI SZANIEC" WOJCIECH PODJACKI RED. NACZELNY

 

 

 

KOMENTARZE

 • Logo Studio Polska, wyjaśnia braki w systemie demokracji.
  Znikają wpisy już na początku dnia?
  Studio Polska ma nowych prowadzących.
  http://wmeritum.pl/studio-polska-krotkiej-przerwie-wraca-antene-tvp-emisja-juz-dzis-sieci-pojawila-sie-zapowiedz-udzialem-nowych-prowadzacych-wideo/171293

  http://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2017/02/Przechwytywanie-68.jpg
  Demokracji nie będzie w systemie o kształcie koła, czy kształcie kwadratu, bez stałej czwartej części (władzy reprezentantów narodu).
  Brak, 1/4 części systemu demokracji to duża poważna dziura do załatania.
 • jestem niestety seksistą
  i ilekroć widzę panią Ogórek, to myślę sobie "Boże, co za piękna kobieta" ... a moze to z faktu bycia starym satyrem ...
 • @ Autor - 5*
  Z okazji kampanii prezydenckiej w 2015r. pisałem:

  Ta młoda niewiasta jest niezwykle utalentowana i ma nie małe osiągnięcia w przeciwieństwie do zdecydowanej większości młodych Polaków, którzy tylko lenią się w Polsce, a szczęścia szukają za granicą.
  Magdalena Ogórek
  urodziła się w 1979 r. Jest doktorem nauk humanistycznych, specjalizuje się w historii Kościoła. Ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration) w Maastricht, studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim, jest bezpartyjna.
  Była też komentatorką i prezenterką telewizyjną oraz aktorką.
  W przeszłości pracowała m.in. w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, była szefową gabinetu ówczesnego lidera SLD Grzegorza Napieralskiego, w latach 2012-14 była konsultantem w Narodowym Banku Polskim; w latach 2002-05 pracowała w administracji państwowej, m.in. Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i Biurze Integracji Europejskiej, była też ekspertką klubu SLD.
  Jest ekspertką telewizji śniadaniowej od spraw historii Kościoła – a przynajmniej tu pobiera kasę.
  za: http://wyborcza.pl/1,91446,17231319,Magdalena_Ogorek_bedzie_kandydatka_SLD_na_prezydenta.html

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/aafa82107610753c1f1dca696bd4e2442aaf5bb7.jpg
  Magda Ogórek i Bartosz Węglarczyk

  Zdjęcie pochodzi z żydowskich ploteczek ze sfer wyższych żydo-IIIRP (pomponik.pl).
  Bartosz Węglarczyk to polityczno-medialny wychowanek Adama Michnika, wnuk komunistycznego zbrodniarza Józefa Światły vel Izaaka Fleischfarba, który w 1953r. uciekł na Zachód ze strachu przed karą za zbrodnie na Polakach. W Polsce pozostawił żonę oraz dwoje dzieci. Jego rodzina po 1968 roku wyjechała do Izraela.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/swiatlo_004.jpg
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/images.jpg
  Dziadzio i wnusio

  Tak się składa, że oboje rodziców obecnej pierwszej damy (A.Komorowskiej - D.K.) Żydo-IIIRP pracowało w UB pod płk. Światło, a więc pętla towarzysko-rodzinna się nam zamknęła.
  (po marcu'68 rodzice A.Komorowskiej przeszli na emeryturę w wieku lat czterdziestu)
 • @MacGregor 09:58:05
  Raczej z faktu kiepskiego wzroku i braku okularów

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/z14974455qmagdalena-ogorek.jpg
  Nie, to nie była propozycja wieszaka na żydowskie chałaty, to była kandydatka SLD na prezydenta
 • @Rzeczpospolita 12:15:37
  no wiem, wiem, ale ładna z niej blondyneczka ;)
 • @Rzeczpospolita 12:13:09
  Podobieństwo dziadzia i wnusia niepodważalne i urzekające.
  Mówił o tym bodaj Leszek Żebrowski, że np. w Norwegii po wojnie drugie i trzecie pokolenie quislingowców nie mogło pełnić zawodów zaufania publicznego ani byc dziennikarzami - a u nas jak widać

  Zdjęcie pani Ogórek z Weglarczykiem obrzydliwe - gdzie ona miała oczy???

  pozdr
 • @MacGregor 12:21:51
  Owszem, bardzo ładna; troszeczkę sobie tę urodę poprawiła operacją plastyczną, no ale kto by zwracał uwagę na takie szczegóły. :)
 • taka prawda
  Ha...., pierwszy raz zdarzyło mi się iż ktoś wywalił moje komentarze. :-)
  Panie autor, cenzurą po wpisach? Ja tylko nadmieniłem kilka szczegółów!

  Najważniejszą rzeczą jest pewnie fakt iż w Izraelu wpisano Ogórek na listę dziennikarzy antysemitów. Dziewczyna mądra, urodziwa (rzecz gustu) oraz odważna chrześcijanka. Odbierana w tamtych czasach na zachodzie w dużych superlatywach. Jej wielkim nieszczęściem było startowanie z ramienia SLD. Za główną przyczynę porażki w wyborach możemy uznać temat stosunków Polska-Rosja gdzie kandydatka jasno określiła swoje poglądy i kierunek gospodarczej współpracy z sąsiadem. Za te dwie rzeczy (włączając izraelskie szkalowania) jest dzisiaj politycznie i prywatnie atakowana przez zależne media. Dla USraela opcja z Ogórek była i jest wielkim zagrożeniem.
 • @Autor
  Zauważam wyraźną niechęć u pana do p. Ogórek.
  To już któraś kolejna notka w takim ujęciu.
  Czym Panu podpadła?
  A może dlatego, że urwała się z żydowskiej smyczy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:43:37
  Pozdrawiam Panie Wojtas.
  Lubię czytać mądrych ludzi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:43:37
  Ogórek urwała się z żydowskiej smyczy tak samo jak G.Braun, T.Gryguć, jak R.Winnicki, K.Bosak, itd., itp. ...

  Zachęcam do dłuższego procesu wnioskowania
 • @Rzeczpospolita 11:51:44
  O, widzę, że Panu tez podpadła...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30