Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
705 postów 34 komentarze

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

ANDRZEJ ZYBERTOWICZ LIST PUBLICZNY

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

LIST PUBLICZNY GO KANCELARII PREZYDENTA RP

 

 

LIST PUBLICZNY                                       KRAKÓW, 05.02.2018 r.

 

ALEKSANDER SZUMAŃSKI - KORESPONDENT "WARSZAWSKIEJ GAZETY"

KOMBATANT OSOBA REPRESJONOWANA - ŚCIGANY I SKAZANY NA ŚMIERĆ

NR LEGITYMACJI KOMBATANCKIEJ nr B 18668/KT3621

 

 

DO

 

PROFESORA NADZWYCZAJNEGO  ANDRZEJA JANUSZA ZYBERTOWICZA.

 

WZIĄŁ UDZIAŁ W OPERACJI "ZNISZCZYĆ WARSZAWSKĄ GAZETĘ".

Andrzej Janusz Zybertowicz (ur. 30 września 1954 w Bydgoszczy) – polski socjolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, publicysta.

W latach 2008–2010 doradca społeczny prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, od 2015 doradca społeczny prezydenta RP Andrzeja Dudy, doradca szefa BBN.

 

W dniu 02 - 08 lutego nr 05(555) w "Warszawskiej Gazecie" na czołowej szpalcie ukazał się tekst redaktora naczelnego tego tygodnika Piotra Bachurskiego 

"OPERACJA "ZNISZCZYĆ WARSZAWSKĄ GAZETĘ".

 

Wśród uczestników tej operacji znajduje się nazwisko prof. Andrzeja Zybertowicza doradcy społecznego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr Andrzeja Dudy, doradcy szefa BBN,

"Warszawska Gazeta" stała się jednym z dwóch najbardziej wpływowych tygodników polskiej prawicy, posiadającej ponad 250 tysięcy czytelników w Polsce i USA. Moje teksty ukazujące sie w "Warszawskiej Gazecie" ukazują się w Internecie na moich stronach autorskich //aleksanderszumanski.pl/

//aleszum.btx.pl/index.php 

oraz na wielu blogach internetowych. Jako korespondent światowej prasy polonijnej 

i krajowej teksty mojego autorstwa ukazują m.in. w "Głosie" Toronto, "Kurierze" Chicago, "Kresowym Serwisie Informacyjnym", "Naszej Polsce" (do 2015 r,), "Lwowskich Spotkaniach", "Kurierze Galicyjskim, "Naszym Dzienniku" ,"Raptularzu Kulturalnym" Dąbowa Tarnowska, "Polish News" Chicago", Wiadomościach Polonijnych" i "Dwukropku" Johannesburg

i w wielu innych, jak "Polish Club Online, Radio Pomost Arozona, Radio Wnet Warszawa, Radio "Niepoprawni" etc.

W latach 2005 - 2012 posiadałem akredytację dziennikarką(USA) w Polsce. Byłem wieloletnim uczestnikiem Światowego Forum Mediów Polonijnych. Jestem poetą, krytykiem literackim, dziennikarzem niezależnym i publicystą. Wydałem książki prozatorskie i wiersze.

Posiadam odznaczenia, m.in. medal Komisji Edukacji Narodowej.

Urodziłem się we Lwowie 12 listopada 1931 roku, jestem od Pana starszy o prawie ćwierć wieku, pochodzę z rodziny inteligenckiej, ojciec doc. med. Maurycy Marian Szumański ginekolog położnik był asystentem prof. Adama Solowija na Uniwersytecie mi. Jana Kazimierza, matka filolog polski, uczyła historii i języka polskiego w lwowskich szkołach powszechnych i średnich.

W czasie II Wojny Światowej utraciłem całą rodzinę na czele z Ojcem. Wszyscy zostali zamordowani przez okupantów w gronie 6 milionów Polaków, którzy zginęli z rąk niemieckich i sowieckich okupantów.

Tyle o sobie.

 

Teraz nazwiska moich kolegów i koleżanek dziennikarzy "Warszawskiej Gazety"

- Piotr Bachurski - redaktor Naczelny,

- Aldona Zaorska - z-ca redaktora naczelnego.

- Ks. Stanisław Małkowski,

- Zygmunt Korus opozycjonista, więziony w czasach PRL,

- Marcin Hałaś, b. prezes Katowickiego Oddziału  Związku Literatów Polskich,

-Andrzej Leja,

- Mirosław Kokoszkiewicz,

- Krzysztof Osiejuk,

- dr Leszek Pietrzak b. historyk IPN,

- Tomasz Rzeczycki,

- Stanisław Srokowski pisarz, męczennik Kresów II RP, utracił całą rodzinę w zbrodni OUN - UPA,

- Grzegorz Wszołek,

- Łukasz Żygadło,

- Izabela Brodacka - Falzman,

- Piotr Lewandowski,

- Robert Wyrostkiewicz,

- Paweł Miter

 

Mój list jest listem osobistym i piszę go bez porozumienia z redakcją "Warszawskiej Gazety" oraz z jej dziennikarzami - co należy podkreślić.

 

Od kilku lat jesteśmy obrażani, zaczepiani i wyzywani od antysemitów przez naszych starszych braci na medialnej prawicy z "Gazety Polskiej". Mnie zaatakował personalnie Jerzy Targalski b. lektor PZPR nazywając mnie antysemitą.

Kilka tygodni temu w sposób wyjątkowo chamski zaatakował dziennikarzy "Warszawskiej Gazety" adresat mojego listu publicznego prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Głowy Państwa, publikując w tygodniku "Sieci" paszkwil, w którym porównał  dziennikarzy "Warszawskiej Gazety" do "małp występujących w cyrku".

W owym poczcie "małp występujących w cyrku" znajduję się również moja osoba i pośrednio moi rodzice, którzy mnie ukształtowali w imię Boga, honoru i ojczyzny i stąd moja publicystyka patriotyczna, obecnie zwana małpią, przez Andrzeja Zybertowicza.

Zapewne doradca Pana Prezydenta Andrzeja Dudy uzyskał zgodę na ten paszkwil.

Do tej pory byłem nazywany przez Niemców "Polnische Schweine"(świński Polak) i przez Francuzow "Sale Polonais" ( brudny, plugawy, wstrętny Polak), teraz jestem cyrkową małpą, terminem wywodzącym sie z Pałacu Prezydenckiego mojej Ojczyzny.

 

 

Aleksander Szumański , świadek historii - dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 - 2012, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i

Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  //Mnie zaatakował personalnie Jerzy Targalski b. lektor PZPR nazywając mnie antysemitą.//


  Pan...antysemitą??... to jakieś żarty.
 • Proszę Pana...
  solidarnie (chociaż nie lubię tego słowa), jako bloger stoję po Pana stronie, mimo, że nie zawsze zgadzam się z Pana poglądami.
  Zwyzywanie kogoś od antysemity, jest bronią stosowaną wobec, każdego kto publicznie wyraża swoje zdanie, niekoniecznie zgodne z tym funkcjonującym aktualnie w tzw obiegu publicznym.
  Jakoś dziwnie, ci ludzie którzy są bardzo wyczuleni na antysemityzm, zupełnie nie są wyczuleni na antypolonizm, od którego obecnie aż roi się w Polsce i na świecie.
  Chyba nie było w dziejach świata, tak zmasowanego ataku na jakiś kraj z jakim obecnie mamy do czynienia w stosunku do Polski.
  Polska jest krajem, który doznaje nieprawdopodobnego poniżenia, ale... należy się z tego cieszyć, bo chyba na naszych oczach sprawdzają się przepowiednie, że żyjemy w Czasach Ostatecznych przed Końcem Dziejów (nie mylić z końcem świata, zapowiadanym już przez wielu nawiedzonych dziwaków).
  A to oznacza, że jeżeli nie zniszczymy tego swoimi grzechami (jak zapowiedział Pan Jezus w Swoich Orędziach), to my Polacy zostaniemy jako naród wywyższeni i będziemy promieniować na cały swiat do tego stopnia, że inne narody będą się uczyły języka polskiego...
  Więc NIE POLITYKA A TYLKO I WYŁĄCZNIE MODLITWA I NAWRÓCENIE... jak już wiele razy w Swoich Orędziach pouczała nas poddanych, nasza Królowa Matka Boska.
  A jak wiemy, poddanym Matki Boskiej Królowej Polski może zostać KAŻDY...
 • Aha, oczywiście...
  dałem 5*
 • @Arjanek 14:46:15
  No to wyjątkowo nie poważne nazywać pana Szumańskiego antysemitą, i to przez kogo, a no przez zatwardziałego komunistycznego kacyka Zybertowicza.
  Przecież jak można nazywać kogoś antysemitą, który broni jak lew Kaczyńskich i jego świty.
 • @Wrzodak Z. 17:07:12
  Albo stwierdzenie faktów dotyczących żydów nazywa "antysemityzmem"
  http://aleszuma.neon24.pl/post/142257,antysemityzm-w-tvp
 • @Autor
  Andrzej Zybertowicz to zręczny uwodziciel, ponoć w przenośni i dosłownie. Dosłownie zaś dotyczy jego uwodzicielskiej sztuki w okresie rozhartowywania emocji społecznych po katastrofie smoleńskiej, kiedy to punktował niby bokser w rygu swoich rywali takich jak zdrajca Polski Tusk i jemu podobnych, wabiąc w ten sposób łatwowiernych słuchaczy na patriotyczną przynętę opartą na zręcznych zabiegach socjotechnicznych, czym zresztą od strony swej codziennej profesji się trudni. Niestety pan Zybertowicz ma naturę kameleona, co objawiło się po wejściu w posiadanie nowych funkcji i urzędów, gdzie od razu zmienił barwy i zaczął śpiewać z nieznanego dla wielu do tej pory klucza. Zapewne ten klucz to nic nowego, choć zaskakuje nim słuchaczy młodszych od siebie, którzy nie mieli jeszcze okazji, aby poznać go w poprzednim wcieleniu. Wniosek jaki z tego nasuwa jest taki, że kto słucha Zybertowicza, ten sam sobie szkodzi.

  Całkowicie podzielam Pańskie zdanie jako czytelnik "Warszawskiej Gazety" oraz krytyk żydowskiej prawoskrętnej "Gazety Polskiej", będącej jedynie lustrzanym odbiciem lewoskrętnej żydowskiej "Gazety Wyborczej", obsługującej w ramach wypełniania poleceń Judenratu drugą część sceny politycznej, czy też społecznej, wszelako na jedno i to samo tutaj wychodzi. Uważam, że właśnie te dwie nawzajem się zwalczające redakcje dwóch rywalizujących frakcji żydowskich najbardziej Polsce szkodzą i mącą w głowach u wielu rodaków.
  http://web.archive.org/web/20071027054055/http://polonica.net/
 • @Arjanek 14:46:15
  Arjanek - jest problem

  Adolf był Żydkiem? O...to zmienia postać rzeczy...
  via @wrealu24_pl

  https://twitter.com/wrealu24_pl
 • @Husky 19:30:50
  Ja tu decyduję, kto jest żydem kike :)
 • @Arjanek 19:45:22
  to jaka decyzja wobec Hitlera zapadla
 • @emsi 19:18:27
  Tego także trzeba zapamiętać! Hej Czaputowicz co to znaczy: Natomiast nazywanie Polski, Polaków jako tych, którzy uczestniczyli w Holokauście - uważam że to jest niepotrzebne, PRZEDWCZESNE!" ? za te słowa pan minister powinien zostać zdymisjonowany. Z jakiej Ty chłopie jesteś zmiany? Przedwczesne to znaczy, że za rok chcesz oświadczyć, że jednak Polacy byli winni holocaustu? Czy nie macie kogoś z bardziej precyzyjnego na MSZ? Jak to możliwe, że jest ktoś taki ministrem dyplomacji? Przedwcześnie to awansowano pana Czaputowicza na ministra. Taka łamaga dyplomatyczna nie powinna być ministrem. Do tego ma w życiorysie romans z Unią Wolności - co mówi samo za siebie.....Podobno został szefem MSZ, bo w ostatniej chwili zrezygnował inny kandydat. Pytanie: kto był tym kandydatem i dlaczego zrezygnował? No niestety znowu rząd kierowany przez PiS mnie rozczarowuje, jak długo ta litwaczka -moskalka będzie ambasadorem Izraela w Rzeczypospolitej Polskiej? Panowie jaj nie macie?
 • @kula Lis 67 20:01:44
  No co Ty . Wszystko wiadomo. Pzdr. https://www.youtube.com/watch?v=d0juphXR2pA
 • @Lotna 17:19:09
  No tak, jemu już się plącze, kto z kim i jak rządził. Chyba już zapomniał, że KL-D wespół z PC a więc Kaczynskimi wspóltworzyli rząd Bieleckiego, że w rządzie Mazowieckiego, Suchockiej było cała masa obecnych karierowiczów z PISuaru, że rząd Buzka to dzisiejsze POPIS, że Kaczyńscy wykreowali Wałęsę, że odrywali wielką rolę w jego kancelarii, że mieli szefa NIK, ministra sprawiedliwości, swojego rezydenta, szefów TVP, szefów KRRiTV, no i swoje rządy.
  Obecnie w rządzie pisowskim to prawie cała podsk-komuna z przeszłością pzpr, zsmp, UW, PO, Kl-D
 • @Lotna 17:19:09
  O to co pisze Encyklopedia Solidarności o prof. Zybertowiczu:

  W 1980 współautor (wraz z Romanem Bäckerem – antypolak - komuch) tekstu programowego PZPR ,,Ostatnia szansa PZPR” w ramach Komisji Konsultacyjno-Porozumiewawczej Podstawowych Organizacji Partyjnych w Toruniu (tzw. struktury poziome PZPR).

  A takie ,,złote” myśli przelewał prof. Zybertowicz w trockistowskim, antykościelnym biuletynie ,,Sigma” w 1980 roku, wydawany przy czerwonym ZSP w UW, (Sigma skupiała młodych rewolucjonistów o poglądach marksistowskich i trockistowskich):
  ,,PZPR nie jest organizacją z natury niereformowalną - jak chcą niektórzy. Jest jednak organizacją bardzo oporną wobec istotnych reform, zawsze bardziej skłonną do zmiany dekoracji, niż treści. Nie wygramy jednak kampanii reform w kraju bez odnowy partii, bez zmiany układu sił wewnątrz tej organizacji. Tym razem nie uda się przywrócić nawet na krótko autorytetu partii za pomocą słów. Bariera społecznej wiarygodności władzy została wysoko podniesiona. Mamy też do czynienia z nową jakością - masy uzyskały swoją organizację. Nie pozwolą narzucić sobie bezkarnie polityki sprzecznej z ich odczuciami. Nie wolno jednak pokładać w nowych niezależnych związkach zawodowych zbyt wiele nadziei. Związki zawodowe, jako organizacja nastawiona ze swej natury do pilnowania interesów pracowniczych bardziej nadają się do korygowania złych rozwiązań, niż do wypracowywania programów. Krajowi i klasie robotniczej potrzebna jest partia robotnicza. (...) Dziś najkrótsza ku temu droga, to odnowa PZPR." - tak pisał prof. Andrzej Zybertowicz, dziś doradca Dudy, wczesniej L. Kaczynskiego, ,,demaskatora” służb specjalnych, likwidatora WSI, potępiający,,Bolka”.
  Pisał dalej ,,Wszystkie dotychczasowe próby odnowy PZPR kończyły się na manowcach, m.in. dlatego, iż nigdy punktem ich wyjścia nie była marksistowska analiza układu sił politycznych w samej partii. Rozwiązanie jest proste: trzeba poddać aktyw faktycznej, oddolnej kontroli społecznej”.
 • @kula Lis 67 20:01:44
  Ja go nazywam po prostu Kaputtowicz, gdyż czego się nie ima, to zaraz zepsuje. A napsuł już całkiem niemało.
  Wystarczy nie głosować na PiS, tylko na coś innego.
 • Morda kolejnego zdrajcy
  pastora Chojeckiego, który proponuje Żydom 80 mld$:
  https://www.youtube.com/watch?v=eWj_Pvbk_4w
  Jak oczywiście zdobędzie władzę. Papiery o zarejestrowanie Ruchu 11 listopada już podobno wysłali. Teraz pastor składa Żydom ofertę publiczną.
 • Drogi Panie Aleksandrze Jest Pan oszlifowanym przez życie pieknym brylantem,
  który świeci błyszczy i promieniuje prawdą.
  Prawdą, która jest jedną z największych najcenniejszych wartości życia ale...
  ... ale prawda i ci którzy ją głoszą są największymi wrogami kłamców oszustów, każdego kto ma coś do ukrycia. Tym samym głoszący prawdę mają wyjątkowo dużo wrogów i najczęściej są osamotnieni w swoich działaniach.
  Pan to doskonale wie, lepiej ode mnie.
  Chylę czoła przed Panem. Dziękuję za to co Pan robi i jak. Pan i podobni Panu pozwalają zachować jeszcze wiarę w człowieka w tym fałszywym obłudnym świecie.
  Panu życzę zdrowia.
  A sobie żebym wiele wiele lat mógł jeszcze czytać Pana cenne ważne prawdy.
 • @wercia 09:03:08
  Czas przywrócić karę ŚMIERCI dla ZDRAJCÓW?
  Inaczej będą się mnożyć jak karaluchy / muzułmanie...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031