Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
705 postów 34 komentarze

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

POGROM UBECKI A NIE KIELECKI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"DZIELNI CHŁOPCY Z ORZEŁKAMI NA CZAPKACH DOBIJAJĄ DZIEWCZYNKI ŻYDOWSKIE RURKAMI NA ODLEW" - JULIAN KORNHAUSER - WIERSZ O ZABICIU DR SEWERYNA KAHANE.

 

 

CZY MOŻE BYĆ KTOŚ BARDZIEJ WROGI POLSCE JAK MICHNIK?

"DZIELNI CHŁOPCY Z ORZEŁKAMI NA CZAPKACH DOBIJAJĄ DZIEWCZYNKI ŻYDOWSKIE RURKAMI NA ODLEW" - JULIAN KORNHAUSER - WIERSZ O ZABICIU DR SEWERYNA KAHANE.

//www.dzienniknarodowy.pl/1417/prowokacja-kielecka-1946-wiersz-o-zabiciu-doktora-

 

https://wirtualnapolonia.com/2015/05/23/julian-kornhauser-wiersz-o-zabiciu-doktora-kahane/

 

POGROM UBECKI A NIE KIELECKI.

WYROKI ZZA BIURKA RÓWNIEŻ ŻYDOWSKICH ZBRODNIARZY UB I MO.

ŻYDOWSKI KAT UB ADAM HUMER WYDAWAŁ ZZA BIURKA DYSPOZYCJE "POGROMU KIELECKIEGO".

 

To nie „mieszczanie kielczanie” zabili doktora Kahanego (i inne ofiary tzw. "pogromu kieleckiego" 4 VII 1946 r.), lecz ŻYDZI Z MO i KBW. Na rozkaz! Wśród „morderców zza biurka” byli ludzie różnych narodowości, Polacy, Ukraińcy (np. tow. Adam Umer, potem znany jako Adam Humer ŻYDOWSKI KAT i Rosjanie, a także INNI ŻYDZI.

 

ADAM HUMER - STALINOWSKI ZBRODNIARZ WOJENNY, ŻYD - SKAZANY W III RP

 

W stalinowskiej Polsce jeden z najbardziej wpływowych, a zarazem okrutnych ubeków. Był panem życia i śmierci wielu polskich patriotów. Jego nazwisko budziło wśród więźniów bezpieki powszechną grozę. Adam Humer prowadził najważniejsze dla komunistycznej partii i państwa śledztwa polityczne - pisze Tadeusz Płużański w artykule dla WP.PL.

To on nadzorował sprawy przeciwko powojennemu antykomunistycznemu podziemiu: pięciu kolejnym zarządom Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz trzem komendom Narodowych Sił Zbrojnych. To on rozpracowywał opozycyjne Polskie Stronnictwo Ludowe, przesłuchując jej prezesa Stanisława Mikołajczyka. Większość śledztw kończyła się wyrokami śmierci podczas sfingowanych procesów.

 

Adam Humer zatwierdził akt oskarżenia wobec rtm. Witolda Pileckiego, zamordowanego następnie strzałem w tył głowy w więzieniu mokotowskim w Warszawie. Taka sama śmierć spotkała też przedwojennego polityka narodowego Adama Doboszyńskiego, nad którym Humer znęcał się ze szczególnym bestialstwem. Innego narodowca - Tadeusza Łabędzkiego 9 czerwca 1946 r. zakatował na śmierć, a jego ciało zostało następnie wywiezione potajemnie z aresztu przy ul. Rakowieckiej i zrzucone do bezimiennego dołu śmierci na warszawskiej "Łączce".

Adam Humer osobiście torturował również więźniów-księży, w tym ordynariusza kieleckiego, biskupa Czesława Kaczmarka, któremu podczas pokazowego procesu komuniści zarzucili szpiegostwo na rzecz Stanów Zjednoczonych i Watykanu.

Tego, jak zniszczyć człowieka, uczył się w swojej prawdziwej ojczyźnie: ZSRS, prawdopodobnie w eksperymentalnej jednostce zajmującej się "praniem mózgu": obozie NKWD nr 388 w Stalinogorsku (dziś Nowomoskowsk w środkowej Rosji).

 

DZIAŁALNOŚĆ ANTYPOLSKA

 

Adam Humer urodził się w 1917 r. w Camden w USA jako Adam Teofil Umer, w polsko-żydowskiej rodzinie Otylii i Wincentego. W bezpiece dochrapał się stanowiska wicedyrektora Departamentu Śledczego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i stopnia pułkownika.

Ojciec Wincenty został zabity z wyroku Polskiego Państwa Podziemnego 31 maja 1946 r. w Kmiczynie na Lubelszczyźnie, gdzie jako przedstawiciel nowej komunistycznej władzy przeprowadzał reformę rolną i agitował za referendum ludowym. Wtedy wyroki śmierci wydano również na Adama i jego brata Edwarda, nie zostały one jednak wykonane. Adam miał jeszcze dwie siostry: Wandę i Henrykę Umer - również komunistyczne działaczki PPR.

Już w czasie studiów Adam Umer wstąpił m.in. do Komunistycznego Związku Młodzieży Zachodniej Ukrainy, co po 1944 r. zaprowadziło go - w sposób dla funkcjonariuszy komunistycznych naturalny - do PPR i PZPR. Przed wojną był zaangażowany w zamachy na urzędników państwowych II Rzeczpospolitej, żołnierzy i oficerów Wojska Polskiego. Nie trzeba chyba dodawać, że była to działalność jednoznacznie antypolska.

 

KIELCE - PROWOKACJA SOWIECKA

POGROM UBECKI A NIE KIELECKI

POLACY TO ANTYSEMICI MORDERCY ŻYDÓW

 

Kiedy we wrześniu 1939 r. Tomaszów Lubelski, gdzie mieszkał, zajęła armia sowiecka, Adam Humer mógł ujawnić się i oficjalnie wystąpić jako wróg Polski. Aby swoim kolegom-komunistom pomóc obalić "pańską, burżuazyjną Polskę", razem z innymi członkami KZMZU zorganizował Powiatowy Komitet Rewolucyjny i został jego wiceprzewodniczącym. Po wyjeździe w połowie października 1939 r. do Lwowa wstąpił na kurs prawa na Uniwersytecie Lwowskim, gdzie m.in. został "brygadierem grupy propagandowej". Od marca 1941 r. członek Wszechzwiązkowego Leninowskiego Związku Młodzieży Komunistycznej we Lwowie.

Po powrocie do Tomaszowa Lubelskiego ukrywał się, a z chwilą sowieckiego "wyzwolenia" w 1944 r. organizował terenowe Rady Narodowe. W jednej z nich - Powiatowej Radzie Narodowej w Tomaszowie Lubelskim - został kierownikiem Wydziału Propagandy i Informacji.

W Tomaszowie Lubelskim również - 12 września 1944 r. - rozpoczął "służbę" w bezpiece. Wtedy jeszcze używał rodzinnego nazwiska Umer. W tomaszowskim UB pracował razem ze wspomnianym młodszym bratem Edwardem Umerem. Walczyli z "bandami", czyli Podziemiem Niepodległościowym. Po nieudanym zamachu podziemia na ich szefa - Aleksandra Żebrunia, Umerowie przenieśli się do Lublina. Tu też zwalczali "bandy". Od września 1944 r. do lutego 1945 r. Adam Umer był kierownikiem sekcji śledczej Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Lublinie.

Potem bracia przenieśli się do Warszawy. Obaj, jako wybitni specjaliści od łamania kręgosłupów, bez trudu znaleźli pracę w centrali resortów siłowych. Edward Umer trafił do Informacji Wojskowej, Adam Umer do Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Wtedy, zapewne po to, aby zmylić trop zamachowców, do nazwiska dodał sobie "H" i został Humerem. W stolicy dochrapał się stanowiska wicedyrektora Departamentu Śledczego MBP. Nie prowadził wyłącznie pracy "biurowej", czyli przesłuchań. Prócz zwalczania "reakcyjnego podziemia" był obecny np. podczas tzw. POGROMU KIELECKIEGO w lipcu 1946 r. - prowokacji sowieckich służb specjalnych mającej pokazać światu, że POLACY TO ANTYSEMICI, MORDERCY ŻYDÓW.

Józef Dusza, podpułkownik UB, tak zeznawał o stalinowskich metodach śledczych: "Od chwili, gdy zacząłem pracować na Mokotowie, zetknąłem się z faktami bicia więźniów. (...) Tych metod nauczyłem się od swych przełożonych, którzy sami bili więźniów. Przychodzili oni w czasie przesłuchań i sami bili oraz dawali nam polecenia bicia więźniów. Byli to między innymi Różański, Czaplicki, Humer, Serkowski, Imiołek vel Śliwa i wielu innych, których nazwisk nie pamiętam. Były wypadki, których dokładnie nie pamiętam, że już na Koszykowej przywożono pobitych więźniów. Wszyscy oficerowie śledczy stosowali w różnych fazach i różnych rozmiarach niedozwolone metody. Taka była atmosfera i takie nastawienie otrzymywaliśmy od swoich przełożonych".

Żyjący do dziś w Warszawie Wiktor Leszkowicz, w stalinizmie wicedyrektor Departamentu Śledczego MBP, podpułkownik bezpieki, podczas procesu Humera w III RP zeznawał jako świadek. Leszkowicz potwierdzał, że pamięta swojego przełożonego, ale pytany o konkretne sprawy i rozkazy, dostawał amnezji. Żadnych metod śledczych stosowanych przez Humera i wymaganych przez niego wobec podwładnych nie kojarzył. Czyli, innymi słowy, Leszkowicz nie miał pojęcia, co działo się w jego pracy, a więc w areszcie śledczym MBP przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

Katowany w śledztwie as polskiego lotnictwa, Stanisław Skalski, zapamiętał: "Wszedł z różnego kalibru gumami major Szymański. Midro, Szymański, Serkowski i Humer znęcali się nade mną. Bity od pięt do głowy straciłem poczucie czasu. Nagi znalazłem się w odchodach karceru".

 

ADAM DOBOSZYŃSKI

 

Adam Humer prowadził również sprawę narodowca Adama Doboszyńskiego. Potem zeznawał przeciwko niemu przed stalinowskim sądem, potwierdzając, że "osobiście przesłuchiwał" oskarżonego. Stwierdził, że Doboszyński początkowo "był arogancki i odmawiał zeznań", ale w końcu, przytłoczony wiedzą i dociekliwością śledczych, musiał powiedzieć prawdę. Po przyznaniu się do winy Doboszyński miał się zwierzyć Humerowi: "Jestem szczęśliwy, że mogę po tylu latach zrzucić nareszcie ten kamień z serca, zrzucić z siebie tę zmorę, która mnie dręczyła przez szereg lat".

Przed sądem Doboszyński mówił co innego, tak relacjonując swoje śledztwo nadzorowane przez Humera: "Przyszedł moment, że władze śledcze wysunęły zarzut mojej współpracy z wywiadem niemieckim, jak wnioskowałem, opierając się na fałszywych zeznaniach Kowalewskiego ["agent celny", czyli kapuś w celi - TP]. Przez dłuższy czas opierałem się i nie chciałem się przyznać do tego faktu, który nie jest prawdą. W miarę moich rozmów z oficerami śledczymi przekonałem się, że władze śledcze mają całą koncepcję mojej współpracy. [...] Walczyłem dalej. Wtedy rozpoczęła się na mnie presja fizyczna [...] 4 doby byłem bity i męczony bez przerwy. [...] Po tych 4 dobach widząc, że wyjdę z tych męczarni w najlepszym dla mnie razie ze zdrowiem zrujnowanym tak, że nawet wyrok uniewinniający będzie dla mnie bez wartości [...] postanowiłem przyznać się do czynów niepopełnionych. [...] Śledztwo trwało przez dwa lata. Musiałem brnąć dalej i komponować, bo byłem zagrożony w każdej chwili tym, że ponownie zaczną się represje".

Jadwiga Malkiewiczowa (siostra Doboszyńskiego, więziona na Mokotowie w ramach odpowiedzialności rodzinnej i bardzo brutalnie traktowana), w książce "Wspomnienia więzienne" napisała: "Widząc przed sobą mikrofony [na sali sądowej - TP], Adam wierzył, być może, że radio transmituje w całości jego słowa [przekazy radiowe, podobnie jak późniejszy stenogram z procesu, też zostały spreparowane - TP]".

 

ODPOWIEDZIALNOŚCI NIE PONOSI

 

Zwolniony ze stanowiska 31 grudnia 1954 r., z resortu 31 marca 1955 r. W piśmie płk Mikołaja Orechwy, dyrektora Departamentu Kadr i Szkolenia MBP/Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Publicznego z 8 stycznia 1955 r. czytamy: "Ppłk Humer był długoletnim V-Dyrektorem Departamentu Śledczego w b. MBP i na nim ciąży odpowiedzialność za wadliwe metody w pracy oraz wszystkie braki tamtego odcinka. Jednak jak ustaliła Komisja wyłoniona przez Biuro Polityczne KC PZPR ppłk Humer za niedozwolone metody w śledztwie osobiście odpowiedzialności nie ponosi." Czyli sprawę zbrodni Adama Humera zamieciono pod dywan, a wiadomo, że nie tylko tolerował znęcanie się nad aresztowanymi, ale znęcał się nad nimi osobiście.

Po zwolnieniu z bezpieki Humer został przeniesiony do Ministerstwa Rolnictwa, w którym pracował na stanowisku starszego radcy w Gabinecie Ministra. Szybko wrócił jednak do resortu (przemianowanego z UB na SB), pełniąc funkcję oficjalnego doradcy, specjalizującego się w zwalczaniu polskiego ruchu narodowego.

Władze PRL odznaczyły go Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymywał emeryturę dla zasłużonych, cieszył się przywilejami kombatanckimi.

W 1992 r. został tymczasowo aresztowany, a dwa lata później skazany na dziewięć lat więzienia za wymuszanie zeznań torturami. Udowodniono mu udział w wielu przesłuchaniach, upokarzanie, głodzenie i torturowanie więźniów politycznych. Zeznająca na procesie szyfrantka AK Maria Hattowska zapamiętała, jak Humer kopał ją i bił nahajką zakończoną metalową kulką w krocze. Po 150 uderzeniach w nerki zmęczył się i oddał narzędzie innym, by bili ją dalej. W trakcie innego przesłuchania - zeznawała - zadzwonił telefon, Humer podniósł słuchawkę i powiedział, że nie wróci do domu na kolację, bo jest bardzo zajęty. Po chwili znów przystąpił do bicia. Będącą już w agonii dziewczynę cudem odratował lekarz. Oczywiście Humer utrzymywał, że w przesłuchaniu Hattowskiej nigdy nie brał udziału.

 

W 1996 r., po apelacji złożonej przez obrońców, Sąd Wojewódzki w Warszawie (drugiej instancji) zmniejszył mu wyrok do siedmiu i pół roku więzienia. Okazało się, że zgodnie z kodeksem karnym z 1932 r., który obowiązywał również w latach 50., kiedy oskarżony popełnił zarzucane mu przestępstwa, jest to najwyższa kara, jaką mógł otrzymać.

Dokumentalistka Alina Czerniakowska, która filmowała proces Adama Humera, wspomina: "Napluł mi na kamerę, mam taki kadr. Jak byli funkcjonariusze UB wychodzili z sądu, to ludzie ustawili się szpalerem i mówili o nich, że to są bandyci, łobuzy. Humer był cyniczny, machnął ręką, że jego to w ogóle nie obchodzi. Oskarżycielem posiłkowym była wtedy pani mec. Izabela Skorupkowa. Powiedziałam jej wtedy, może naiwnie, że w każdym z tych zbrodniarzy, Humerze i kolegach jest jakaś odrobina człowieczeństwa, że wiedzą, że robili źle. Ona mi odpowiedziała, że tam nikogo takiego nie ma, że oni są do szpiku kości zepsuci, że to są bandyci, którzy dziś zrobiliby to samo."

Wyrok na Humera stał się potem precedensem w ściganiu zbrodni komunistycznych i zbrodni przeciwko ludzkości, które nie ulegają przedawnieniu. Jednak ten ubecki oprawca, jako jeden z nielicznych trafił - i to na moment - za kraty. Zmarł podczas przerwy w wykonywaniu kary w listopadzie 2001 r. w Warszawie.

 

                                                                                                                    Tadeusz Płużański

 

JULIAN KORNHAUSER - WIERSZ O ZABICIU DR SEWERYNA KAHANE

 

Od lat wiersz Juliana Kornhausera (prywatnie ojca Agaty Kornhauser - Dudy) opublikowany w zbiorze „Kamyk i cień” wpisuje się w komunistyczną narrację o rzekomo spontanicznym ataku polskiej ludności Kielc na ocalałych z Holokaustu Żydów.

Prowokacja kielecka 1946 - wiersz o zabiciu doktora Kahane

 

 

 

 

WIERSZ O ZABICIU DR SEWERYNA KAHANE

 

A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,

żeby pana swego, Seweryna Kahane,

zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!

Boże że go pożałuj i wszech synów Dawidowych

iże tako marnie zeszli od nierównia swojego!

Chciałci i jego bracia miła królowi służyć

swą chorągiew mieć, ale żołnierze dali go zabić.

Żołnierze, milicjanci, kieleccy rodzice

świętości nie mieli, bezbronne dzieci zatłukli!

Zabiwszy, ulicami powlekli, bić Żydów krzyczeli,

Polacy, kielczanie jako psy kłamacze.

Okrutność śmierci poznali, szkarady posłuchali,

krwią splamili przyjacioły, na bruk ich wyrzucili.

Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku

drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach

dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.

 

KRYTYKA LITERACKA UTWORU

 

Utwór zapewne nie liryczny. Twarda dramatyczna epika, a jako taka powinna służyć faktom - prawdzie.

Uogólnia zbrodniarzy "(...) kielczanie jako psy klamacze(..)." (...) zabiwszy, ulicami powlekli, bić Żydów krzyczeli(...)"."(...) A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie, żeby pana swego Seweryna Kahane zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!(...)".

Takie wersy przypominają Wisławę Szymborską, tu metaforycznie "(...) nowego człowieczeństwa Adam(...)".

Ujmując ogólnie literacko formę, utwór nawet nie jest wierszem, lecz grafomańską prozą epicką w całości prezentującą "Kłamstwo kieleckie". zwieńczone atakiem na żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którzy nic wspólnego nie mieli z tzw. pogromem kieleckim.

Tu cytat - "(...) Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku

drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach

dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew(...)".

 

Krytykę można podsumować stwierdzeniem, iż utwór Juliana Kornhausera "WIERSZ O ZABICIU DR SEWERYNA KAHANE" w swojej formie i epickiej treści nie stanowi literatury pięknej lecz kicz, będący moralnym szantażem roszczeniowym, moralnej pałce salonowej - maczudze antysemickiej, bijącej po łbie Polaków, równolegle z IV Rzeszą Angeli Merkel,  lobby żydowskiego w Stanach Zjednoczonych i grafomańską "literaturą faktu" Jana Tomasza Grossa - "Sąsiedzi". "Strach". "Złote żniwa", czy też Barbary Engelking - Boni, żony esbeka Michała Boniego "Znak", w tytule "Jest taki piękny niedzielny dzień".

Jako pierwowzór występuje tutaj kicz epicki "Malowany ptak "Jerzego Kosińskiego".

       

                                                                     Aleksander Szumański krytyk literacki

 

 

 

 

ŻYDOM KOMUNISTOM NIE PRZESZKADZAŁO, ŻE ZGINĄ ICH RODACY WYZNAWCY MOZAIZMU

 

Takie kłamstwo jest w Polsce karalne. Dzisiejsze badania pokazują aż nadto dobitnie, że nie zabijali Kielczanie. Ani nie organizowali tego pogromu. Winni są oni sami prowadząc politykę napędzania obywateli Izraelowi, który miał powstać w 1948 roku To już jest udowodnione. Kielczanie jak i polski rząd powinien założyć sprawę sądową. Szczególnie uderza to w Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę i jego małżonkę Agatę Kornhauser - Dudę. Stawia ją w sytuacji dwuznacznej. Jako żona prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej powinna się odnieść do takiego kłamstwa. Rzeczywiście stawia ją to w trudnej sytuacji. Albo opowie się po stronie prawdy, wówczas zaprzeczy własnemu ojcu, ale stanie w prawdzie i w obronie godności Polaków, albo po stronie kłamstwa. Milczenie w tej tak dramatycznej treści - kłamstwie nie mającego nic wspólnego z literaturą piękną nie przystoi Pierwszej Damie.

Czy to jest znowu sterowane przez żydowską politykę? Synowie kłamstwa kręcą sami sobie bicz. Kto ich wpędza w te wszystkie kłamstwa? Znowu ten biedny naród żydowski daje się manipulować. Co oni robią z tymi ludźmi? Polska jest ostatnim krajem, który ich jeszcze toleruje. To że zrezygnowali z przeprowadzenia zamachu terrorystycznego podczas ŚDM powstrzymała chyba jedynie krucjata róźańcowa za ojczyznę. Inaczej byłaby to kropla przelewająca dzban. Jednak tą kroplą może być każde dalsze kłamstwo i oskarżenia rozpowszechniane w całym świecie. Żydzi powinni się otrząsnąć z tego swojego serwilizmu i totalitaryzmu. Wszak żyją w Polsce już tyle lat, że jakiś cień Prawdy powinien do ich umysłów już trafić.

 

 

Opracował Aleksander Szumański - dziennikarz niezależny. SKAZANY NA ŚMIERĆ PRZEZ OKUPANTÓW NIEMCÓW.

Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @ALESZUMA
  Niedawno wysłuchałem wykładu dyrektora MUZEUM POLIN o migracji polskich Żydów. Podobno po pogromoe kieleckim była największa fala ich wyjazdów do Izraela, ... na podstawie jakiejś umowy z komunistami, bo paszport nie każdy mógł dostać. / Żydzi na wyjazd do Izraela dostawali. - WYJECHAŁO ICH WTEDY 70 000

  WYWOŻONO ICH WTEDY Z POLSKI W ZAPLOMBOWANYCH WAGONACH [ŻEBY PO DRODZE NIE UCIEKLI], ... A NAJLEPIEJ STATKAMI [NIE MOGLI]

  Ten Pan dyrektor stwierdził, że stało się tak krótko po przyjeździe do polski bardzo ważnej osobistości żydowskiej z Ameryki.

  W książce przeczytałem, że do tzw. pogromu kieleckiego doszło krótko po wizycie w Polsce szefa jakiejś amerykańskiej organizacji żydów polskich, ... to był chyba rok 1947? ... jeśli dobrze pamiętam.

  Izrael powstał w 1948, ... syjoniści w Palestynie bardzo potrzebowali wtedy osadników, bo od ich ilości zależało jaki przydział ziemi w Palestynie wtedy dostaną.

  MOŻLIWE, ŻE TZW. POGROMU KIELECKIEGO DOKONANO CELOWO, ABY WYPŁOSZYĆ ŻYDÓW Z POLSKI W CELU OSIEDLENIA ICH W PALESTYNIE - NOWE PAŃSTWO NICZEGO TAK NIE POTRZEBOWAŁO JAK LUDZI - NIC TAK NIE MOTYWUJE DO EMIGRACJI JAK STRACH O WŁASNE ŻYCIE, ... W SZCZEGÓLNOŚCI PO HITLEROWSKIM HOLOKAUŚCIE
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:46:03
  https://wpolityce.pl/polityka/353896-absurd-rozenek-sld-oskarza-partie-rzadzaca-o-smierc-bylych-esbekow-pis-ich-skazal-12-osob-juz-nie-zyje
  Tylko 12? Chyba się rozpłaczę , że tak mało zdechło.
 • @kula Lis 67 09:43:24
  Jesień 2018 Towarzysz esbek na popołudniowym spacerze

  https://pbs.twimg.com/media/DHniXGbXcAAZgH8.jpg
 • "sprawiedliwość dziejowa" w/g PISraelitów
  Polskim SB-kom kula w łeb , chazarom UB-kom,Informacji Wojskowej stalinowskim sędziom i prokuratorom- po "ucieczce" w latach 40-tych ,50-tych i w "marcu" do Izraela - nagroda od PO i PIS -emerytury i renty.

  https://www.wprost.pl/_thumb/9c/9a/c7bec593face131cd25b5e844df5.jpeg
 • Kiedy powstał wiersz "WIERSZ O ZABICIU DR SEWERYNA KAHANE." i kto jest jego autorem?
  "Pogrom kielecki" miał miejsce 04.07.1946 r.a prof. Julian Kornhauser urodził się dwa miesiące później 20 września 1946 r. Wiersz powstał najprawdopodobniej zaraz po tych wydarzeniach i jest poetyckim komentarzem tych wydarzeń "na gorąco", powstał by więc w czasie kiedy profesora J.K. nie było jeszcze na świecie, lub był on niemowlęciem. Niektórzy twierdzą, że wiersz ten krążył po Polsce w odpisach w czasie "Marca 68" i był wówczas wykorzystywany jako "agitka" mająca zachęcić jak największą ilość żydów do wyjazdu z Polski do Izraela, uważają też, że jego prawdziwym autorem jest dziadek p.prezydentowej Jakub Kornhauser, były więzień niemieckich obozów, zmarły w 1972. Tymczasem wiersz "WIERSZ O ZABICIU DR SEWERYNA KAHANE " ukazał się w druku 1996 r. w tomiku "Kamyk i cień" jako utwór autorstwa prof. J.K. Otóż dziadek pani prezydentowej Jakub K. mógł znać ofiary, w tym tytułowego dr. Seweryna Kahne, ale nie jej ojciec Julian K. który urodził się już po tych wydarzeniach. Skoro więc zaczęliśmy się wreszcie publicznie zastanawiać nad tym wierszem to spróbujmy najpierw ustalić kiedy on powstał i kto jest jego autorem? Wiersz został publicznie odczytany w obecności pary prezydenckiej, przed kamerami wielu różnych telewizji, warto więc ustalić co to jest takiego,ten utwór. Pozdrawiam autora.
 • @jacek0003 11:34:32
  :))))) Julian Kornhauser – „Kamyk i cień” – str 28, Wydawnictwo a5 – Poznań 1996.

  ISBN 83-85568-25-5

  Książka dotowana przez Ministerstwo Kultury i Sztuki
 • Pogrom kielecki nie spowodował wyjazdu 70 tysięcy lecz popędzał "aliję prawie miliona z ZSRR p;rzez polskim demolid bermanowski
  Trzymający w Reichu i w ZSRR sjoniści różnych opcji ( w Reichu niemieccy homoseksualiści z aszkenazyjskimi korzeniami zafascynowani Protokolami Mędrców Dyjonu a w ZSRR wspomagani przez sjonistów krajów rozwiniętych zdolnych do sprzedaży kosztowności carsxkich nawet dworowi angielskiemu i sowieccy zdolni do wykoprzystania informacji i technologii otrzymywanych z zachodu i budowy ludobójczego systemu ZSRR) konkurowali o kontynuację rozpoczętej pod protektoratem Piłsudskiego sjonistycznej kolonizacji Palestyny. Gen Rommel przegrał blitzkrieg o Egipt, Palestynę i Babilon co było główna przyczyną fiaska eksperymentu holocaustycznej selekcji "zdolnych do odnowy żydostwa" i "najlepszego elementu zdolnego do walki o byt" czyli Judenratów, funkcyjnych żydowskich, zonderkomand itp jako elit pozostałych z ocenianej na 11 milionów populacji po zakończeniu holokaustu w następstwie braterstwa broni terrorystów sjonistycznych i dezertdrów Andersa z Wehrmachtem gen Rommla.
  Mniejsze grupy kandydatów na palestyńskich nowohebrajczyków wysyłane były z Reichu a większe z ZSRR ( już w 1939/40r specjalne transporty NKWD przewiosły z Litwy kilkadziesiąt tysięcy Żydów z fałszywymi paszportami japońskimi w tym cała Wileńska Szkoła Rabinów ze studentami i ich rosdzinamido dalekowschodnich granic ZSRR i wypuszczono ich za granice jako "uchodzców". (Między imnnymi założyli w Palestynie miasteczko Rizon le Sion, które jest braterskim miastem Lublina, w którym też była Skloła Rabinów),
  Bermanowska "Alija Bet" (jako "nielegalna" była planowana z ZSRR przez polski demolud i Czechosłowację do neutralizowanej Austrii gdzie w 1948r po utyworzeniu przez ONZ państwa żydowskiego w Palestynie rozwiązano "obozy dla uchodzców z za żelaznej kurtyny" w których było wówczas jeszcze 2009 tysięcy "uchodzcow nielegalmnych", dla których diety obozowe były cenniejsze od dalszzej "aliji do Palestyny.
  Po pogromie kieleckim wyjechało a właściwie przejechało przez polski demolud do obozów uchodzców nie 709 tysięcy Żydow lecz prawie milion z ZSRR.
  70 tysięcy to mogła być legalna i półlegalna emigracja głównie polskich lub po wojnie osiedlonych w Polsce z certyfikatami angielskimi prawdziwymi (10 tysięcy rocznie) lub wielokrotni wykorzystywanymi (Anglicy nie odbierali) lub sfałszowanymi.
 • ciągłość
  A Magda Umer to pewnie wnuczka lub córka mordercy.Noszona na rękach przez kolejne kulturalne lobbies oraz media. Czy nie powinna jakoś za to odpowiedzieć w sensie moralnym? Czy przeprosiła? Chyba nawet o tym nie myśli.
 • @excalibur 20:21:49
  Magda Umer nie jest córką Adama Humera tylko jego bratanicą. Ojciec Magdy Umer to brat rodzony Adama Humera (Edward)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031