Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 34 komentarze

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

HIENA ROKU - WOJCIECH CZUCHNOWSKI "GAZETA WYBORCZA"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

HIENA ROKU TYTUŁ PRZYZNAWANY PRZEZ STOWARZYSZENIE DZIENNIKARZY POLSKICH

 

 

 

WOJCIECH CZUCHNOWSKI - HIENA ROKU

 

Z CYKLU POLSCY DZIENNIKARZE PUBLICZNI

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wręczając swe nagrody przyznało też niechlubny tytuł Hieny Roku.

Tym razem powędrowała ona ex aequo do publistów „Gazety Wyborczej” Piotra Stasińskiego i Wojciecha Czuchnowskiego. Za co? Za brak solidarności z dziennikarzami zatrzymanymi przez policję w siedzibie PKW.

Wojciech Czuchnowski jest ostatnią osobą, z której pojmowaniem dziennikarstwa nie chciałbym się identyfikować. To człowiek, który w swych pisanych żółcią, nienawistnych tekstach wielokrotnie mylił styl ze styliskiem.

Nawet teraz pisze o „pracownikach prawicowych mediów”, zapewne w odróżnieniu od niego niegodnych miana dziennikarza, a Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nazywa „przybudówką Prawa i Sprawiedliwości”.

Czołowy publicysta "Gazety Wyborczej" wulgarnie obraża narodowców:

Publicysta „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski w wulgarny sposób odniósł się do przedstawicieli środowisk narodowych, którzy zapowiedzieli pozew przeciw dziennikarzowi i gazecie Adama Michnika za nazwanie ich „kontynuatorami tradycji faszystowskiej”.

"Panowie Narodowcy, powiedziałbym żebyście mnie pocałowali w dupę, ale za bardzo szanuję swoją dupę, więc po prostu spierdalajcie dziady". — napisał bardzo ładnie na Twitterze Wojciech Czuchnowski.

A teraz na poważnie:

"Obowiązkiem Polaka i przyzwoitego człowieka jest przeciwstawiać się faszystowskiej swołoczy, która zatruwa ten kraj (…) kompromituje go i hańbi jego demokratyczne instytucje. Mam nadzieję, że w tym nie ustanę. Tak mi dopomóż Bóg".— tłumaczył swoje wulgarne wystąpienie dziennikarz(?) "GW"

Najwyraźniej czołowy żurnalista „Gazety Wyborczej” postanowił pogorszyć swoją sytuację przed zapowiadanym procesem…

„Gazeta Wyborcza” bardzo troszczy się o przyszły rząd PiS. Przoduje w tym m.in. Wojciech Czuchnowski. Pierwsze pióro „Wyborczej” było łaskawe napisać, że Macierewicz, Ziobro i Kamiński w rządzie PiS to „kompromitacja”, za którą odpowiada „zbyt łagodna w rozliczeniach IV RP Platforma Obywatelska”.

„Teraz mogą zrobić z państwem wszystko” – grzmi Czuchnowski.

Oczywiście nie raczył zauważyć, że Ziobro dostał ponad 60 tys. głosów w Kielcach (z ostatniego miejsca) i miał większe poparcie niż Grzegorz Schetyna.

A podobno niewybieralny Macierewicz – ponad 30 tys. w okręgu piotrkowskim.

Mają zatem społeczny mandat, by rządzić.

A PO?

Jest owszem, winna „słabego rozliczenia rządów PiS”.

Podobnie jak „Gazeta Wyborcza”, która (także piórem Czuchnowskiego) przez 26 lat strzelała kapiszonami, chamstwem i pospolitymi kłamstwami.

Żydowska gazeta dla zakłamanych antysemitów Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej w Polsce wymordowali w Holokauście 3 miliony Żydów, oszczędzając redaktora naczelnego "GW" Adama Michnika. Patrz:

"W pewnym sensie Polacy są odpowiedzialni za śmierć wszystkich 3 milionów Żydów – obywateli II RP" – mówi historyk z Żydowskiego Instytutu Historycznego Alina Cała.

//www.rp.pl/artykul/310528-Polacy-jako-narod--nie-zdali-egzaminu-.html

 

Źródła:

 

//wpolityce.pl/media/231972-pol-porcji-mazurka-wojciech-czuchnowski-slynie-z-opini-wywazonych-lomem-ale-to-nie-powod-by-dostal-hiene-roku

 

//wpolityce.pl/polityka/270382-czolowy-publicysta-gazety-wyborczej-wulgarnie-obraza-narodowcow-powiedzialbym-zebyscie-mnie-pocalowali-w-d-ale-za-bardzo-szanuje-swoja-d-wiec-po-prostu-spiecie-dziady

 

//niezalezna.pl/72842-czuchnowski-zmartwiony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • A może nie?...
  Wyrwane z artykułu na rp.pl:
  "(...) To za śmierć ilu Żydów są według pani odpowiedzialni Polacy?
  W pewnym sensie za śmierć wszystkich – 3 milionów. Bo ludzie ci zostali skoncentrowani w gettach, wywiezieni do obozów i wymordowani przy bierności polskich sąsiadów. A jak uciekali, byli wyłapywani przez chłopów. Jest takie stare powiedzenie: wśród przyjaciół psi zająca zjedli. (...)"

  Można to sparafrazować i powiedzieć (drastycznie, ale...):
  "To za śmierć ilu Żydów są odpowiedzialni Polacy? Właściwie to za żadnego. Ludzie ci skoncentrowali się w Polsce dobrowolnie, choć mogli wyjechać. Wybrali życie i los tu, w kraju, który przeżywał grozę wojny i w którym los okupanta sprawił, że zamiast spędzać czas w spokoju doznali tu takiego samego traktowania jak katolicy, chrześcijanie i inni tubylczy Słowianie oraz obcokrajowcy. Jest takie stare powiedzenie: widzą drzazgę w oku bliźniego, ale belki w swoim już nie dostrzegają"

  Pozdrawiam
  (teraz to pewnie będę antysemitą, nie?...)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031