Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 35 komentarzy

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

KIM BYŁ I JEST WŁADYSŁAW FRASYNIUK

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ANDRZEJ ROZPŁOCHOWSKI WYJAŚNIA.

 

 

 

KIM BYŁ I JEST WŁADYSŁAW FRASYNIUK?

SKĄD WZIĘŁA SIĘ LEGENDA I MAJĄTEK WŁADYSŁAWA FRASYNIUKA?

 

ANDRZEJ ROZPŁOCHOWSKI WYJAŚNIA.

 

Hej Władek, przebrała się miarka. Ponieważ należysz do tych, co to lubią publicznie

pozować na ludzi prawych, teraz zatroskanych o stan rzekomo zagrożonej w Polsce demokracji i praw obywatelskich, czego jak słucham, to mi się nóż otwiera w kieszeni,

opowiedz - w jaki to sposób po przemianach „okrągłego stołu” - z kierowcy miejskiego autobusu stałeś się właścicielem dużej firmy transportowej?

Prawda na ten temat najlepiej charakteryzuje cwaniaczków takich, jak ty. W latach 80. ludzie we Wrocławiu za ciebie się modlili, bo byłeś dla nich ikoną „Solidarności” i ich bohaterem, ale kim ty naprawdę już wtedy byłeś?

Bo czy można aż tak skrajnie się zmienić? W to nie wierzę, łatwiej udawać człowieka o dwóch twarzach. Pamiętam rok chyba już 1981, kiedy pierwszy raz zjawiłeś się na obradach KKP, czyli władz krajowych NSZZ „Solidarność”.

Byłeś nieśmiałym i ugrzecznionym synkiem, który dziwnie od zaraz stał się pupilkiem „Bolka”, czyli Lecha Wałęsy.

Nie zdajesz sobie może nawet z tego sprawy, że tak widzieli to ludzie, którzy w tej „krajówce” byli od samego początku. Tworzyliśmy ją i walczyliśmy z komuną, kiedy tobie o takich działaniach jeszcze się nie śniło. Dlatego z prawdziwym zdumieniem reagowałem na to, jak po wprowadzeniu stanu wojennego kreowano twój wizerunek jako wojowniczego przywódcę wrocławskiego podziemia, którego akurat nie internowano.

Jak wiemy, innego ulubionego twojego towarzysza działania, Zbigniewa Bujaka, też jakoś nie internowano, dzięki czemu i on znalazł się w podziemiu i rósł z podobną tobie legendą dzielnego opozycjonisty regionu „Mazowsze”.

Ale jeszcze wtedy nikt niewtajemniczony nie wiedział, że ta legenda „ukrywa się" np. u… Mieczysława Rakowskiego - jednego z głównych bandytów komunistycznej

dyktatury Jaruzelskiego.

Ludzie nie znając prawdziwych kulis wydarzeń, powierzchowne pozory biorą za rzeczywistość i w takich warunkach łatwo jest ich oszukiwać. Kiedyś jak i dzisiaj. Przypomnę, jak nikczemnie Zbigniew Bujak i spółka zagarnęli przed laty dolary nagrody od amerykańskiej senator, która pośmiertnie przyznana została również

bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce.

Byłem już wówczas na uchodźstwie w Stanach Zjednoczonych i opublikowałem tam na ten temat felieton, który głośnym echem odbił się w kraju i poza jego granicami. I jeszcze jeden wymowny przykład z głębokiej przeszłości, która cieniem kładzie się także na dniu dzisiejszym, ponieważ ci sami ludzie dzisiaj są wśród KOD - owców. Z udostępnionych mi przez IPN archiwów SB i MSW PRL związanych z moją antykomunistyczną działalnością, wyłaniają się bardzo ciekawe obrazy. W 1984 r. zostałem wraz z innymi zwolniony warunkowo z więzienia mokotowskiego, jako jeden ze słynnej 11-tki czołowych więźniów politycznych. I oczywiście zaraz włączyłem się w dalszą jawną i konspiracyjną działalność antykomunistyczną. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to albo jeszcze w 1984 r. lub jednak w 1985 r. w kraju wybuchła nagle głośna sprawa.

Aresztowano niedawno uwolnionych kilku czołowych działaczy opozycji po tym, jak prasa podziemna oraz rozgłośnie zachodnie podały, że osoby te spotkały się potajemnie z TKK, czyli podziemnym kierownictwem „Solidarności” i podpisały imieniem i nazwiskiem wspólny komunikat. Nie mam czasu sprawdzać detali, ale był to Władysław Frasyniuk, Adam Michnik i Bogdan Lis oraz ktoś jeszcze. Junta Jaruzela i Kiszczaka podeszła do tego z wielkim zadęciem w peerelowskich mediach. Grożono wielkim procesem itd. W tym czasie otrzymałem propozycję, czy jestem gotów powtórzyć to samo, za co teraz z takim rozmachem propagandowym chcą sądzić kolegów. Odpowiedziałem, że oczywiście tak i tak się stało. Nie pamiętam tylko

kulis, od kogo i jak przyszła do mnie ta propozycja. Określonego dnia, u mnie na Śląsku odbyło się konspiracyjne spotkanie TKK ze mną, po którym znowu opublikowano komunikat, podpisany wspólnie przez ukrywających się członków TKK oraz moim imieniem i nazwiskiem.

I co się działo po tym fakcie? Czy zostałem podobnie jak tamci z hukiem aresztowany? Nie. Absolutnie nic się nie stało! Władza ani mnie nie usiłowała przesłuchać, ani zatrzymać lub aresztować!

Jakby nic nie miało miejsca. Byłem tym wówczas bardzo zaskoczony, gdyż psychicznie przygotowałem się na represje wobec mnie, na nowe aresztowanie. Dopiero po latach, z udostępnionych mi teczek bezpieki i MSW dowiedziałem się, dlaczego tak było. Otóż z Warszawy do prokuratury w Katowicach została przekazana dyrektywa, że owszem, mają zbierać na mnie dalsze materiały, mają otworzyć nowe śledztwo, ale… po cichu, i pod żadnym warunkiem nie wolno mnie oficjalnie wzywać na przesłuchania, zatrzymywać lub więzić, aby… bardziej nie nagłaśniać publicznie mojego nazwiska! Ale przecież właśnie odwrotnie postąpiono z panami opozycjonistami Frasyniukiem, Michnikiem, Lisem i kimś jeszcze. Dlaczego?

W mojej opinii, sprawa się wyjaśniła w roku 1989, w związku z haniebnym spektaklem „okrągłego stołu”. Zmuszani przez ekipę Gorbaczowa do pierestrojki, władcy PRL-u przygotowywali grunt pod te wydarzenia. I jak wiemy, znaleźli się w nich… wszyscy bohaterowie ówczesnego głośnego aresztowania.

Władza więc już wcześniej przygotowywała im jak najmocniejszą legendę „niezłomnych opozycjonistów”, z którymi jako tzw. stroną społeczną, będzie zawierała oszukańczy kontrakt tzw. końca komunizmu. A dlaczego mnie miano za wszelką cenę bardziej

nie nagłaśniać? Bo było komunistom wiadomo, że od 1980 roku zawsze

należałem do tzw. extremy „Solidarności”. Wiedzieli, że dla mnie w procesie „okrągłego stołu” miejsca być nie mogło, bo nigdy bym nie poszedł na zdradę ideałów „Solidarności” i wolnej Polski oraz na zapewnienie komunistom bezkarności i miękkiego

lądowania po okresie PRL.

Z nimi mogłem rozmawiać tylko o warunkach ich kapitulacji. Dlatego po wypuszczeniu mnie z więzienia, w interesie takiego kontraktu było, aby wokół mojej osoby panowało jak największe milczenie.

Nawet za cenę oficjalnego nie reagowania na moją dalszą antykomunistyczną działalność. Takich ludzi jak ja, w Polsce jest z pewnością więcej. „Największymi bohaterami opozycji” mieli być (i są do dziś) ci, którzy w latach 80. gotowi byli do tego, co zamierzano zrobić i co zrobiono, a owoce tej III RP spożywamy do dnia dzisiejszego. I do dzisiaj też wobec mojej osoby w przestrzeni publicznej panuje największa możliwa cisza. Bez względu na to co robię, jakby mnie dalej w Polsce nie było, choć jestem już od prawie sześciu lat. Pilnuje tego krajowy i zagraniczny układ zamknięty postkomunizmu, czyli liberalnego socjalizmu, którego aktywiści oraz naiwni użyteczni idioci demonstrują dzisiaj na ulicach Polski i zagranicą. W interesie tego układu dążą do obalenia obecnej władzy bez względu na jej plusy i minusy, jak w przeszłości obalili rząd Jana Olszewskiego i pierwszy rząd Prawa i Sprawiedliwości. Bez względu na pozory cząstkowe, naprawdę toczy się walka o naszą wolność. I na nowo jest ważne, kto po jakiej stoi dzisiaj stronie. Gdzie jest Władysław Frasyniuk i jemu podobni, już wiemy i wiemy dlaczego.

 

 

 

 

 

FRASYNIUK WCZORAJ I DZISIAJ.

 

Władysław Frasyniuk po tym co zrobił i co go za to spotkało 10 czerwca 2017 r. w Warszawie grzmi, że dzisiaj czuje się jak w stanie wojennym i że "Lech Kaczyński byłby po naszej stronie".

Jest to cynicznie absurdalna i nikczemna retoryka tego byłego działacza "Solidarności" z lat 80., powtarzana teraz również przez obóz tzw. totalnej opozycji.

Frasyniuk 2 dni temu wystąpił jako członek bojówki Obywatele RP, która publicznie zapowiedziała, że będzie tego dnia łamała prawo. I Frasyniuk razem z nią to prawo łamał, okupując jezdnię na trasie przemarszu uczestników legalnej uroczystości religijno-patriotycznej.

Zachował się więc jak prowokator, który po niezastosowaniu się do wezwań policji, został przez nią usunięty w inne miejsce. Ale w trakcie tych wydarzeń zachował się on również jak pospolity przestępca, bo naruszył nietykalność osobistą policjanta na służbie. Został więc spisany i grozi mu za to odpowiedzialność karna. I taką sytuację ten człowiek śmie porównywać do realizowanego w Polsce przez komunistów stanu wojennego lat 80., w którym i ja siedziałem w więzieniu, dłużej od Frasyniuka.

Za to, co zrobił 2 dni temu, zostałby on tak samo potraktowany w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a myślę nawet, że w chwili naruszania nietykalności osobistej interweniujących policjantów, mógłby dostać od nich solidne pały.

I słusznie. Frasyniuk posuwa się nawet do tego, iż twierdzi, iż Lech Kaczyński rzekomo byłby po ich stronie. Nikczemność ta polega na tym, że śp. Prezydent RP nie może temu zaprzeczyć. Za to z całą pewnością trzeba powiedzieć, że Frasyniuk jest po stronie TW "Bolka" i jemu podobnych oraz wszystkich innych pogrobowców komuny.

Uważam też panie Frasyniuk, że nie po waszej stronie byłby Marszałek Józef Piłsudski i gdyby on mógł zmartwychwstać, szybko byłby z wami porządek. Frasyniuk jest dzisiaj po stronie już nie jakiejś dopuszczalnej opozycji, ale jawnych wrogów wewnętrznych Polski. Jest z nimi od czasu "okrągłego stołu", a może i dłużej?

Poznałem fragment wspomnień lidera "Solidarności" z lat 80. Mirosława Krupińskiego, który do 13 grudnia 1981 r. był wiceprzewodniczącym Komisji Krajowej związku, a parę lat temu zmarł na uchodźstwie w Australii. Napisał on, że w pewnym okresie stanu wojennego siedział sam na sam w jednej celi więzienia z Władysławem Frasyniukiem, który usilnie namawiał go do... podjęcia kolaboracji z reżimem PRL!

Trzeba iść tym tropem i starać się zweryfikować wiarygodność politycznej przeszłości Frasyniuka i jemu podobnych "opozycjonistów" PRL.

Nie wiem, czy już to zrobili, dlatego jeżeli chcą oni dalej mieć czystą kartę przynajmniej za tamten okres, na wszelki wypadek wzywam Frasyniuka i innych, aby natychmiast wystąpili do Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z wnioskiem o nadanie im statusu działacza opozycji antykomunistycznej i/lub osoby represjonowanej. Na ich piersiach jeszcze nigdy nie widziałem również Krzyża Wolności i Solidarności. Można było dotąd otrzymać różne inne, nawet wysokie odznaczenia państwowe, ale tylko procedura nadania statusu oraz Krzyża Wolności i Sprawiedliwości przewiduje wcześniejszą lustrację w zasobach archiwalnych IPN w oparciu o ich stan aktualny. Dopóki ktokolwiek z was tego nie zrobi, waszą przeszłość opozycyjną z lat 80. należy traktować z należytą ostrożnością.

 

                                                                               Andrzej Rozpłochowski

                                                                                 Katowice, 5 czerwca 2016

 

Andrzej Ryszard Rozpłochowski (ur. 7 września 1950 w Gdańsku) – działacz opozycji w okresie PRL i jeden ze współtwórców śląskiej „Solidarności”. Odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP na uchodźstwie. W 2010 r. prezydent Bronisław Komorowski wyróżnił go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Andrzej Rozpłochowski zwrócił go prezydentowi w styczniu 2012 r. w proteście przeciwko wyrokowi w sprawie sprawców stanu wojennego.

W 2015 został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Wolności i Solidarności.

 

SZOKUJĄCE ZACHOWANIE FRASYNIUKA NA MIESIĘCZNICY SMOLEŃSKIEJ.

ZAMIESZKI W WARSZAWIE W CZASIE OBCHODÓW 86 ROCZNICY SMOLEŃSKIEJ.

LIDERZY OPOZYCJI USUNIĘCI SIŁĄ.

 

W sobotę, 10 czerwca rano odbyła się msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie przez Krakowskie Przedmieście przeszedł Marsz Pamięci, by wreszcie przed Pałacem Prezydenckim złożyć kwiaty. W obchodach 86. miesięcznicy smoleńskiej wzięli udział: Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz członkowie rządu. Na czele marszu niesiony był transparent z napisem "Smoleńsk - pamiętamy".

Do kolejnych zamieszek doszło podczas obchodów 86. miesięcznicy smoleńskiej.

Niestety przemarsz postanowili zakłócić Obywatele RP, którzy zorganizowali kontrmanifestajcję. Najpierw doszło do słownych przepychanek między uczestnikami obu marszów.

Obywatele RP zorganizowali kontrmanifestację, której celem było zablokowanie comiesięcznego marszu pamięci. Policjanci byli zmuszeni siłą usuwać demonstrujące osoby z trasy marszu. Wśród nich byli przedstawiciele opozycji.

. Policja zaczęła siłą usuwać demonstrantów, którzy zablokowali trasę Marszu Pamięci. "Podczas tzw. kontrmiesięcznicy organizowanej przez nas tj. Obywateli RP na placu Zamkowym, zostały z ulicy ściągnięte siłą dziesiątki osób m.in. Ewa Siedlecka, Paweł Kasprzak, Władysław Frasyniuk i Joanna Scheuring-Wielgus" - napisali w oświadczeniu Obywatele RP.

Wśród ściągniętych z ulicy kontrmanifestantów w czasie miesięcznicy smoleńskiej był też legendarny działacz Solidarności, Władysław Frasyniuk. Jego zdjęcie niesionego przez policję obiegło media. Sam Frasyniuk komentował sprawę: - Jarek, widziałeś te filmy? Widziałeś? Byłeś kiedyś w takiej sytuacji? Ja już jestem kolejny raz. Zastanów się co robisz. Dewastujesz polskie państwo - odnosząc się do Jarosława Kaczyńskiego. Teraz w Internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak Frasyniuk zachowywał się wobec policji.

W sobotę doszło do zamieszek na Krakowskim Przedmieściu w czasie miesięcznicy smoleńskiej. Policja musiał siłą usunąć kontrmanifestantów z ulicy. Najbardziej znaną osobą, która znalazła się tej grupie był były działacz Solidarności, Władysław Frasyniuk. Jak podała policja: -Władysław Frasyniuk będzie odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Czy tak faktycznie było? W Internecie pojawiło się nagranie rozmowy Frasyniuka z funkcjonariuszami. Widać na nim i słychać, jak Władysław Frasyniuk w lekceważący sposób odnosi się do mundurowych, a jednego z nich łapie za ramię.

Pytany przez policjanta o personalia Frasyniuk najpierw mówi, że nazywa się Jan Kowalski PiS i sprawiedliwość, a potem dodaje: - Proszę pana, ja panu powiem tak. Przeżyłem 4 lata dlatego, że tamta władza miała w d**** prawo. Ta władza też ma w d**** prawo. Też mam w d**** prawo. Po czym mówi, by policjant uśmiechną się do kamery, to wtedy łamie za rękę mundurowego. - Proszę mnie nie dotykać - stanowczo reaguje funkcjonariusz. Policjant chcący dowiedzieć się prawdziwego imienia i nazwiska Frasyniuka dowiaduje się, że jest to Jan Józef Grzyb. Nie daje się jednak zwieść żartom Frasyniuka i mówi, że to nie jest jego prawdziwe nazwisko. W końcu wspomina Jarosława Kaczyńskiego. Jak wyglądała cała sytuacja?

 

JAREK PLUJESZ W TWARZ WŁASNEMU BRATU - POWIEDZIAŁ FRASYNIUK -

                              TERAZ GO BĘDZIE ŚCIGAĆ POLICJA

 

 

Podczas obchodów 86. miesięcznicy smoleńskiej wielokrotnie musiała interweniować policja. Władysław Frasyniuk był jedną z osób, wobec której funkcjonariusze musieli użyć siły. Teraz rzecznik stołecznej policji zapowiedział, że były opozycjonista odpowie za naruszenie nietykalności policjanta. Całą sytuację skomentował także sam Frasyniuk.

 Obchody 86. miesięcznicy smoleńskiej upłynęły pod znakiem zamieszek. Policja wielokrotnie musiała interweniować, ponieważ dochodziło do starć między uczestnikami Marszu Pamięci i kontrmanifestacji, zorganizowanej przez Obywateli RP. Funkcjonariusze siłą usunęli demonstrantów, którzy zablokowali trasę marszu. Wśród nich był Władysław Frasyniuk, który, jak wynika z relacji policjantów, miał popychać mundurowego. - Władysław Frasyniuk będzie odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Głos w sprawie zabrał też sam zainteresowany, Władysław Frasyniuk. - Plujesz w twarz swojemu bratu, plujesz w twarz polskiej Solidarności - powiedział o Jarosławie Kaczyńskim. - Jarek, widziałeś te filmy? Widziałeś? Byłeś kiedyś w takiej sytuacji? Ja już jestem kolejny raz. Zastanów się co robisz. Dewastujesz polskie państwo. Dewastujesz państwo prawa. Dewastujesz nasz szacunek dla Lecha Kaczyńskiego. Lech Kaczyński, gdyby żył, byłby po tej stronie. Lech Kaczyński nie pozwoliłby na to, co ty wyprawiasz z policją. Szczujesz tych młodych ludzi na obywateli polskiego państwa. Skandal - dodał zbulwersowany Frasyniuk.

 

Opracował Aleksander Szumański - dziennikarz niezależny

zaświadczenie Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

nr B 18668/KT3621

 

Dokumenty, źródła, cytaty:

 

"Głos" Toronto nr 24 14.06 - 20 06.2017

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Państwo już nie teoretyczne: "Władek Frasyniuk [w]padł!"
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/138874,panstwo-juz-nie-teoretyczne-wladek-frasyniuk-w-padl

  - Kolejny "Bolek" z szafy Lesiaka?
 • A KIM JEST ANDRZEJ ROZPŁOCHOWSKI ?
  ///W 2009 ujawnił, iż jego ojciec był funkcjonariuszem komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa, a jego druga żona Barbara tajnym współpracownikiem SB///
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Rozp%C5%82ochowski

  Z tą poprawką że informacje o tym kim jest Rozpłochowski jak i te o jego rodzinnych powiązaniach,rozpowszechniano już w 1981 r. I w tym sensie Rozpłochowski niczego nie "ujawnił".
  W rejonie Śląsko-Dąbrowskim było o tym głośno z uwagi na toczący się konflikt między ludźmi tego śmiecia Rozpłochowskiego a szefem jastrzębskiej Solidarności Jarosławem Sienkiewiczem. https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Sienkiewicz
  Zgraja Rozpłochowskiego ponosi odpowiedzialność za przedwczesną śmierć Sienkiewicza.Zaszczuli człowieka na śmierć.
  Czy mieli cos wspólnego ze śmiercią całego śląskiego aktywu solidarnościowego,tego nie wiem.Fakt że wszyscy zginęli.Wracając z przedwyborczych debat telewizyjnych.
  ///4 września 1993 r. W wypadku samochodowym w okolicach Koziegłów zginął 26-letni Grzegorz Kolosa, charyzmatyczny przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Zginęli wówczas także: Adam Stepecki, szef górniczej Solidarności i Jan Tyszkiewicz, związkowy kierowca.////
  http://nettg.pl/tmp/uploads/images/2013-09/crop-810-470/1378278069-kolosa.jpg
  http://nettg.pl/news/113390/wspomnienia-20-lat-temu-pod-kozieglowami
 • @ikulalibal 16:25:32
  Wygląda na to, że człowiekiem uczciwym, ... skoro nie kolaborował z komuną przy "Okrągłym Stole".
 • @Ziut Polskę Zbaw 16:29:41
  Doprawdy? udajesz czy faktycznie nie wiesz? Rozpłochowski wyjechał z Polski do USA w pierwszych kwadransach stanu wojennego.To dlatego "nie brał udziału".Zresztą nie musiał-na miejscu zostali koledzy.
 • Coś w tym jest ...
  Łatwość z jaką Władysław Frasyniuk obsikuje po równo solidarność i Solidarność, stawia mnie, jako szarego uczestnika "walki z komuną", przed pytaniami o faktyczne motywacje w życiu tego przywódcy.

  Czy można, aż tak odlecieć od szacunku do prawdy, do słowa ?
  Chyba nie ...
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 17:24:29
  Z W.Frasyniukiem siedział w 1983 r. w więzieniu w Łęczycy i tam Pan M.Krupiński od Frasyniuka dowiedział się o scenariuszu przyszłej Magdalenki
  http://obczyzna.blogspot.com/2006/04/miroslaw-krupinski-odpowiadajac.html
 • @sredni 17:30:35
  Mądremu dość
  http://lideksynubeka.salon24.pl/471912,skad-frasyniuk-mial-na-ciezarowki
 • KIM BYŁ I JEST FRASYNIUK ???
  kiedyś gnida, a dziś wsza
 • Oj tam, oj tam.
  Zwykła kłótnia w rodzinie.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 18:46:02
  Bardzo Pan uprasza.
  Świat jest bardziej skomplikowany niż za czasów Kaina i Abla.
  Bardziej skomplikowany.
 • Wystarczy porównać
  Władysław Frasyniuk
  2006 Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Lecha Kaczyńskiego
  1990 Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Ryszarda Kaczorowskiego
  13 grudnia ucieka przed aresztowaniem
  1982 - 86 był więziony za działalność opozycyjną

  Jarosław Kaczyński
  13 grudnia spał do południa
  205, 2015 Człowiek roku PiS-owskiej gazetki
  2016 Człowiek wolności PiS-owskiej gazetki

  Wystarczy powiedzieć lezącemu na niezasłużone miejsce "Jarek pier... sz nie było cię tam a zaraz znajdzie się masa usłużnych robiących z uzurpatora bohatera a z człowieka mającego wkład zero.
  Tę rolę spełnia pan Rozpłochowski, równie wielki bohater jak Kaczyński.
  Kaczyński w polityce pojawił się przy magdalence. Rzeczywiście chwalebna działalność opozycyjna.
 • @Husky 18:15:41
  Jeśli Frasyniuk to gnida i wsza to kim jest Kaczyński gdy Władku ty tu byłeś i Jarku, tu cię nie było? Wsza na wszy?
 • @Zawisza Niebieski 19:06:08
  // gnida i wsza to kim jest Kaczyński nie dorastająca Frasyniukowi do pięt?//

  - TRUDNE PYTANIE, ALE ODPOWIEM: GNIDY i WSZY ŻERUJĄ NA GŁOWIE / KACZYŃSKI MUSI BYĆ GŁOWĄ*

  * Nie podejrzewam Kaczyńskiego o akrobację dorastania wszy do pięt.
 • @Zawisza Niebieski 19:14:00
  Panie daj mi wszystko z wyjątkiem siły, bo jak dasz mi siłę to jak zak...... w ten pusty sagan.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 18:28:00
  "Przywódcy Kleru byli z komunistami w zmowie.
  Kóściół to Arystokracja.
  Założyli oni masonerię i światową międzynarodówkę komunistyczną, by w nowy sposób zniewolić chłopa feudalnego na całym świecie (podbitym)."

  Lecz się na nogi,bo na głowę za późno.
  https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ
 • @Zawisza Niebieski 19:05:15
  https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ
 • @Ziut Polskę Zbaw 19:16:07
  Swój wpis zmodyfikowałem. Ale jeśli już tak mówisz, to opowiem ci bajkę.

  "Przychodzi baba do lekarza z żabą na głowie. Lekarz pyta, co pani dolega, a żaba na to, coś mi się do d... przyczepiło."

  Ot mniej więcej taka żabia pozycja Kaczyńskiego.

  "Lew zwołał zebranie zwierząt, przemawia, a żaba go przedrzeźnia. Wreszcie nie wytrzymał i mówi, to zielone paskudztwo opuści zebranie. A żaba na to, krokodyl spier....aj"

  Też chce z siebie zrobić wielkiego opozycjonistę, a tu jak czkawką odbija się "13 grudnia spałem do południa". Bo to zwykłe resortowe dziecię, chronione przez tatusia. Teczkę miał, tylko, że teczkę którą przedstawił to były wyjątki z jego rzeczywistej teczki, bo nie spełniała warunków archiwizacji dokumentów. Jarosław to chyba jedyny opozycjonista na świecie, którego władza dorywa a później puszcza wolno a przerażony swym czynem oficer prowadzący fałszuje lojalkę i już go nie nęka. Wiesz co, Kaczyńskiemu towarzyszą takie cuda, że po śmierci chyba szybko świętym zostanie. Nie widzę innych możliwości, to prawdziwy cudotwórca.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 19:56:30
  Jak Pan ma dar widzenia, to ja się wyłączam.
 • @Zawisza Niebieski 19:14:00
  Fakt, że Kaczyński niejasną ma przeszłość absolutnie nie dodaje splendoru i nie zdejmuje podejrzeń o współpracę z komunistycznymi służbami z Frasyniuka. Fakt uczestnictwa w okrągłym stole automatycznie w świetle tego co dzisiaj wiemy udowadnia wspołdziałanie Frasyniuka z komunistami . Inaczej nie był by dopuszczony do tego grona. To wszystko zwykłe mendy i karierowicze.
 • @Zawisza Niebieski 19:59:39
  // Wiesz co, Kaczyńskiemu towarzyszą takie cuda, że po śmierci chyba szybko świętym zostanie. Nie widzę innych możliwości, to prawdziwy cudotwórca. //

  - CÓŚ W TYM JEST :D
 • @zadziwiony 20:39:44
  Przepraszam, czy Kaczyńscy nie uczestniczyli przy okrągłym stole, nie byli w Magdalence?
  Ja pamiętam te czasy, tuż przed 13 grudnia na Politechnice Warszawskiej podjęto decyzję, że strajkujący studenci wracają do domu. Tylko grupa aktywistów z całej uczelni będzie strajkowało w Gmachu Głównym. Ja byłem w tej grupie, co wrócili do domu. Ale wtedy wydawało mi się, że okrągły stół, że Magdalenka to szukanie kompromisu dla Polski, szukanie drogi dla lepszego życia. Dopiero później zrozumiałem, że wrobiono nas. No cóż, młody, naiwny. Ale w tym wypadku mamy do czynienia z konfliktem między dwoma uczestnikami okrągłego stołu. Jeśli jednemu to zarzucamy, zarzucajmy to i drugiemu.
  Pozycja Kaczyńskich gdy ludzi wsadzano za poglądy była zerowa, byli bierni. Nie byli to opozycjoniści a resortowe dzieci, chronione przez ojców. Tym znacznie więcej było można. Wiem to, bo miałem w liceum kilku takich kolegów w klasie. Wiem, że gdybym ja to zrobił co oni, to bym siedział, im tylko pogrożono palcem, tu chodzi o głupotę na drodze, nie o działalność polityczną. Frasyniuk podjął walkę, za nią siedział. Kaczyński siedział, ale pod spódnicą mamy.
  Nie oceniam czystości intencji jednego i drugiego. Dziś Frasyniuk mówi Kaczyńskiemu jaki jest jego wkład w tamte wydarzenia, i ma rację. Pokazuje, że Kaczyński to kłamca, co chciał na stolec wielkiego opozycjonisty się wdrapać, tyle, że nie jest to jego miejsce.
  Bracia wyrośli przy Wałęsie, przy Magdalence, przy krągłym stole, po czym Wałęsę zniszczyli.
 • @Zawisza Niebieski 21:22:39
  Ależ ja nie gloryfikuję Kaczyńskich, tylko stwierdzam, że działalność jednego z nich nie zdejmuje skurwysyństwa z drugiego. Wszyscy będący u władzy , teraz czy w przeszłości niszczą i likwidują systematycznie naszą państwowość, czyniąc z większości Polaków parobków i niewolników obcych, pozbawiając nas podstaw suwerennego bytu i możliwości rozwoju.
  W gadaniu i pozorowanym działaniu są wszyscy mistrzami. W sprawach istotnych dla Plaków zawsze występują jednak przeciwko naszym narodowym i osobistym interesom wspólnie i zgodnie. Nie mam tutaj złudzeń. W sprawie katastrofy smoleńskiej niezależnie od sympatii chcę prawdy i ukarania winnych. Gdyby na miejscu L.Kaczyńskiego był KOmoruski, też oczekiwał bym tego samego choć osobiście uważam go za zwykłą mendę. Tego wymaga ode mnie zwykła ludzka przyzwoitość.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 20:38:06
  E tam, zaraz KRZYZAK...zwykly BUFON / vide nick/.
 • @Zawisza Niebieski 21:22:39
  Tak klucząc między obrazkami powyżej, zastanawiam się o czym Wy piszecie i o co się spieracie. Agenci komunistyczni rozwalili PRL za moskiewskie pieniądze? Mnie się wydawało, że to agenci tzw. Zachodu za zachodnie pieniądze rozwalili PRL.
  Do tego co to za agenci komunistyczni w "komunie". Jak był komunistą, to był komunistą i nie musiał być agentem komunistycznym w komunistycznym państwie, był znany i wiadomo, że służy w Układzie Warszawskim.
  Chyba, że był agentem zachodnim a oficjalnie był komunistą. Wtedy byłby agentem.
  KOR- owcy, styropianowcy, magdalenkowcy dostawali kasę z Zachodu.
  Teraz kłótnie. ze ten sobie kupił ciężarówki a ten sobie nie kupił tylko wyjechał do swego pracodawcy, ten za te pieniądze przejął dobrą fabrykę, a ten gorszą, inny znowu nie brał "wziątek" bo był honorowy i patriotyczny lecz tego żałuje i zazdrości innym, itd. itp.
  Cała III RP made by styropian.
  Tu nadmienię jeszcze, że teraz w Polsce mamy całą plejadę gwiazd, 'agentów" prozachodnich, wchodzącym w pośladki za darmo tzw. Zachodowi, jak wcześniej "agenci" komunistyczni to samo czynili wobec Moskwy.
  Gdzie w tym wszystkim znajduje się Polska i Polacy?
 • @Autor
  Polecam . Pozdrawiam. : https://wzzw.wordpress.com/2011/04/05/dlaczego-frasyniuk-boi-sie-lustracji/
 • @
  Tak naprawdę wyglądało zatrzymanie Frasyniuka 10.06.2017
  https://www.youtube.com/watch?v=xRZHgzjJIOs
 • @Repsol 23:08:37
  otóż to

  warto też poszperać w necie, poszukać o układzie wrocławskim, willi Baraniny itp - wiele znanych postaci się tam przewija - Władek szoferak też

  Z tą firmą transportową to było tak: wyszedł Władek z więzienia, kupił piwo i z tym piwem - nie za bardzo wiedząc co z sobą zrobić, poszedł między garaże. Tam zauważył jakiś stary rower, zardzewiałą taczkę, trochę blachy falistej, eternit, kilka puszek i trochę gwoździ. Niewiele myśląc - po wypiciu piwa - wziął Władek i z tego wszystkiego zrobił pierwszego tira. Potem - jak już miał pierwszego - już było łatwiej.

  Ave!
 • @zadziwiony 21:41:15
  Jak podałem wyżej, wysokie odznaczenia Frasyniukowi nadali L.Kaczyński, R.Kaczorowski. Nadali to "takiemu s..."? Czy może Frasyniuk był "naszym s...", a jak się zrobił nie naszym "s..." to już jest złym "s...". Ja optuję za tą ostatnią wersją. Taka metoda działania Kaczyńskiego i jego otoczenia oraz twardego elektoratu. Jak Giertych był potrzebny, to go chwalono, jak przestał być potrzebny to zrobiono z niego najgorszego. Tak samo było z Wałęsą, z Lepperem.

  A teraz inna sprawa, piszesz "KOmoruski", nie znasz nazwiska, czy ja też mam zacząć pisać KAczoUSraelski? Swego czasu na Macierewicza mówiono "Maciorewicz" Podobało ci się to?
 • @morgan 21:48:35
  Ja,ja ,naturlich...Ich bin...
  Wystarczy nick-DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS-cuuudo!
  albo taki komentarz:
  Krystyna Trzcińska 14:52:28
  "Przyhamuj, kobito, bo jeszcze ktos zechce sprawdzic, czy Ty sama nie masz w poprzek..."

  Erste klasse,first class,pierwyj sort, premier qualité -to jest najwyższa jakość komentatora!
 • Frasyniuk był tylko i jest tylko szują
  Frasyniuk nigdy nie był bohaterem, tylko szują wykreowaną na bohatera, a nawet na legendę.

  https://pbs.twimg.com/media/DCI9LLGXgAQyXsa.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930