Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
705 postów 34 komentarze

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

NASTĘPNY ATAK TOTALNEJ OPOZYCJI NA POLSKĘ -

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ZBRODNIE NIEMIECKIE W POLSCE

NASTĘPNY ATAK TOTALNEJ OPOZYCJI NA POLSKĘ
KRONIKA KŁAMLIWEJ HISTERII WYMIERZONEJ W PAMIĘĆ POMORDOWANYCH W LUDOBÓJSTWIE NIEMIECKIM W AUSCHWITZ.

Uroczyste obchody 77. rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz odbyły się w środę w Oświęcimiu. 14 czerwca przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych. (PAP).

Wystąpienie premier Beaty Szydło w środę w Oświęcimiu było ważne i poruszające - ocenił w rozmowie z PAP przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Auschwitz Memento Mirosław Krzyszkowski, odnosząc się do głosów krytycznych wobec wystąpienia szefowej rządu.

Premier polskiego rządu w rocznicę zbrodni ludobójstwa niemieckiego w czasie II Wojny Światowej w Auschwitz zaprezentowała całą historyczną prawdę o tej zbrodni wszech czasów. Obóz koncentracyjny Auschwitz był pierwszym obozem śmierci w okupowanej Polsce przez niemieckich nazistów.
Z Tarnowa odjechał do Oświęcimia pierwszy transport skazanych na zagładę obywateli polskich Polaków i Żydów - przypomniała premier Beata Szydło. W jej wystąpieniu nie było słów nienawiści, czy też pogardy. Mówiła jedynie o zbrodni ludobójstwa niemieckiego opierając się na historycznych doświadczeniach polskiego narodu równocześnie stwierdzając, iż taka zbrodnia powtórzyć się już nie może. W jej wystąpieniu upamiętniającym ludobójstwo hitleryzmu nie istniało żadne współczesne polityczne porównanie, ani też jakakolwiek metafora.
W środę premier Beata Szydło podczas uroczystości w Oświęcimiu z okazji 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz, mówiła, że wstrząsający i haniebny proceder mordu prowadzony w obozach koncentracyjnych na zawsze pozostawił piętno na losach świata.
Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia "Auschwitz Memento" Mirosław Krzyszkowski ocenił w rozmowie z PAP wystąpienie premier jako "ważne i poruszające". "Wystąpienie premier Beaty Szydło było ważne i poruszające, szczególnie wtedy, gdy poruszała osobiste wątki" - powiedział Krzyszkowski. "Doszukiwanie się jakichkolwiek, nieuzasadnionych podtekstów jest przejawem złej woli" - dodał.
Premier podkreśliła, że wielkim zadaniem dla polityków, jest doprowadzić do tego, by "tak straszliwe wydarzenia, jak te, które miały miejsce w Auschwitz, a także innych miejscach kaźni nigdy więcej się nie powtórzyły. Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli" - powiedziała szefowa rządu.
Wystąpienie premier polskiego rządu zostało skrytykowane przez Schetynę i Tuska w sposób tak haniebny, iż należy tych ludzi zaliczyć do kategorii podludzi. Wystarczy przeczytać wpisy publiczne tych osób, których trudno dzisiaj nazywać ludźmi, twory pseudoludzkie, które nie potrafią uszanować męczeństwa i ludobójstwa, tak postępujące wyłącznie w imię własnego utraconego k o r y t a.
Nam nielicznym już, pozostałym przy życiu obywatelom polskim, pozostaje tylko głęboki  żal po stracie sześciu milionów naszych Rodaków Polaków i Żydów i opieka Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Nie o zemstę, lecz o pamięć nam chodzi, wołają ofiary.
Mnie, autorowi tego wpisu, w czasie okupacji Polski, wymordowano całą rodzinę i mojego Ojca śp. doc. med. Maurycego Mariana Szumańskiego.

Opracował Aleksander Szumański - dziennikarz niezależny
zaświadczenie Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
nr B 18668/KT3621
 

KOMENTARZE

  • Precz z germanizacją
    Jugendamt to banda terrorystów na skalę światową odbierająca dzieci porządnym polskim rodzicom i innych narodowości też
    W Niemczech trwa przymusowa germanizacja Polskich dzieci a w Polsce szwaby mają miejsca w parlamencie i dwujęzyczne nazwy miejscowości. WON!


    14.06.40r. do Auschwitz dotarł pierwszy transport 728 polskich więźniów. Wcześniej osadzono tam niemieckich więźniów kryminalnych jako kapo.

    https://pbs.twimg.com/media/DCT8NIeXgAUliX1.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031