Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
705 postów 34 komentarze

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

Akcja Widelec

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Za tę akcję Schetyna powinien trafić do więzienia

 

 

 

AKCJA "WIDELEC"

ZA TĘ AKCJĘ SCHETYNA POWINIEN TRAFIĆ DO WIĘZIENIA

WYMUSZALI ZEZNANIA BICIEM

 

Bicie kluczami po jądrach, zmuszanie do przysiadów nago, do siadania na pałce policyjnej ustawionej na sztorc, gazowanie w zamkniętym samochodzie – tak według relacji uczestników wydarzeń działała policja, wymuszając przyznanie się do winy w czasie "Akcji Widelec".

Zorganizował ją w 2008 r. Grzegorz Schetyna, dziś entuzjasta KOD. Teraz w sprawie zapadła około setka wyroków uniewinniających. Reszta spośród 752 zatrzymanych wciąż na nie czeka.

– My musimy pokazać, że chcemy bronić naszej wolności, że nie pozwolimy nikomu jej zabrać – tak o manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji mówił ostatnio Grzegorz Schetyna.

 

MECENAS LENKIEWICZ: TO BYŁA ZAPLANOWANA AKCJA

 

Słowa te wypowiedział autor policyjnej akcji, która była najbardziej drastycznym pogwałceniem wolności przez władzę po 1989 r. Polegała ona na zatrzymaniu 752 kibiców Legii Warszawa. – Zatrzymani byli bici na komisariatach. W ten sposób zmuszano ich do przyznania się do winy – mówi mecenas Krzysztof Wąsowski, reprezentujący jednego z zatrzymanych w czasie "Akcji Widelec". – Kibicom mówiono: przyznaj się, to cię wypuścimy. A jak nie, trafisz do aresztu – stwierdza adwokat Norbert Lenkiewicz.

Mec. Lenkiewicz bronił kibiców, którzy byli sądzeni w Sochaczewie. Przed tamtejszym sądem stanęło ich dwudziestu i wszystkich sąd uniewinnił. – Nie ma wątpliwości, że operację zaplanowano dużo wcześniej, bo na miejscu były oddziały prewencji z różnych stron Polski, nie tylko z Warszawy. Zarówno liczba funkcjonariuszy, jak i przede wszystkim pojazdów będących na miejscu, którymi wywożeni byli kibice, przygotowane były na tak olbrzymią liczbę zatrzymanych – mówi adwokat.

Z kolei Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uniewinnił pod koniec września ub. r. kolejnych siedemnastu kibiców. Według adwokatów wyroków uniewinniających jest już około stu, jednak rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie nie potrafił nam podać dokładnej ich liczby.

 

KŁAMSTWA MEDIÓW ITI

 

„Gazeta Wyborcza”, TVN i inne media koncernu ITI mówiły początkowo o akcji z 2 września 2008 r. entuzjastycznie. „Kilkuset pseudokibiców demolowało stolicę” – tak zatytułował swojego newsa na temat tych wydarzeń portal Onet.pl, który był wówczas własnością ITI, podobnie jak skonfliktowany z kibicami klub Legia Warszawa.

Wobec braku zdjęć z rzekomych awantur (których nie było) w TVN24 puszczano archiwalne materiały z rozrób na stadionach. Jako komentatora TVN24 zaprosiła jednego ze swoich szefów, który, będąc stroną konfliktu, wystąpił jako sędzia we własnej sprawie. Wojciech Kostrzewa, prezes grupy ITI, dowodził: „Ci, dla których zadyma jest ważniejsza od meczu, z prawdziwą piłką nie mają wiele do czynienia”.

Symbolem akcji, pamiętanym do dziś, stał się widelec, który policja pokazała jako dowód agresywnych zamiarów kibiców. Prawdopodobnie był on pozostałością po jakimś pikniku, który odbywał się w miejscu, gdzie kibice zostali stłoczeni.

Prawda była zupełnie inna. 2 września 2008 r. duża grupa kibiców Legii zmierzała w stronę stadionu Polonii, gdzie odbywały się derby Warszawy. Jak ustalił sąd w Sochaczewie na podstawie zarówno nagrań policyjnych, jak i monitoringu miejskiego, marsz był spokojny, a policja nie uznawała go za nielegalne zbiegowisko, bo nie nawoływała do rozejścia się. Dopiero pod stadionem kibiców otoczono.

 

Jak pisał po akcji ówczesny rzecznik stołecznej policji Marcin Szyndler, kibice mieli rzucać racami, kamieniami i próbować sforsować bramę stadionu. Sąd ustalił, że było inaczej.

– Materiał filmowy pokazuje, że w stronę stadionu Polonii poleciały trzy lub cztery race. Nie widać rzucania kamieniami, nie ma też próby sforsowania bramy stadionu. Przecież uczestnicy przemarszu byli od niej odseparowani przez policję – mówi mecenas Lenkiewicz.

Tych, którzy rzucali, ukarały później sądy, jednak rzucenie kilku rac stało się pretekstem do zatrzymania całego tłumu. Wśród otoczonych przez policję znaleźli się także przypadkowi przechodnie oraz niewidomi wychodzący z pobliskiej siedziby Polskiego Związku Niewidomych.

W efekcie 688 osobom prokuratura postawiła zarzuty „czynnego udziału w zbiegowisku, którego celem jest gwałtowny zamach na osobę lub mienie” (pozostali kibice byli nieletni).

Mec. Lenkiewicz nie ma wątpliwości, że zarzuty prokuratury były kuriozalne. – Klub Polonia Warszawa ogłaszał, że przed meczem będzie można kupić bilety. Ci ludzie, a przynajmniej przeważająca większość z nich, szli zwyczajnie na mecz. Żadnych przestępstw nie zamierzali popełniać.

 

POLICYJNY WYWIADOWCA: "ZEZNANIA WYMUSZANE BYŁY BICIEM"

 

Zanim jednak doszło do postawienia zarzutów, rozegrały się sceny mrożące krew w żyłach, do jakich nie doszło nigdy w historii III RP.

Najbardziej wstrząsające relacje zamieścił dziennik „Polska The Times”. Redakcja dziennika zebrała kilkanaście relacji o biciu w komisariatach kluczami po jądrach i pałkami po całym ciele, zmuszaniu do robienia pompek i przysiadów nago, pozbawiania snu, picia i jedzenia.

„Dostałam pałką, a kilku dosłownie przebiegło po mnie. »Na ziemię, kur…!«, krzyczeli”– opowiadała roztrzęsiona Agnieszka, 20-letnia studentka polonistyki. „Kopali nas i bili po twarzach, rzucali bluzgi. Mówili, że wreszcie się do nas dobrali”– relacjonował 23-letni student Kamil.

Pawła z Ożarowa, studenta technologii żywności w SGGW, przesłuchiwano w komisariacie przy ul. Raginisa.

„Policjant kazał mi zdjąć spodenki i majtki. Musiałem nago robić przysiady. Wyzywał mnie od spaślaków. Każdy, kto wszedł na przesłuchanie, dostawał otwartą dłonią w twarz, zanim jeszcze cokolwiek powiedział. Na krześle stawiali pałkę na sztorc i kazali mi na niej siadać. Podpisałem oświadczenie, bo jeden policjant powiedział, że za godzinę może mnie tu już nie być. A tak trafię na trzy miesiące do aresztu”.

Potwierdzały to wypowiedzi funkcjonariuszy policji, do których dotarli dziennikarze „Polski The Times”. „Szef powiedział mi wprost: masz wszystkich zmusić, by podpisali przyznanie się do winy. Wciskałem więc tym dzieciakom kit, że je zamkniemy, jeśli nie podpiszą oświadczenia. Gdy nie skutkowało, koledzy z kryminalnego brali delikwenta do siebie i tam bicie było” – mówił dziennikarzom tej gazety wywiadowca z jednej z komend w Warszawie.

„Sama nie wiedziałam, jak się zachować”– opowiadała policjantka spod Warszawy. „Komendant powiedział, że przywożą kiboli po zamieszkach, a do mnie na przesłuchania trafiły jakieś spokojne dzieci. Nie potrafiłam zmusić ich do podpisania tych oświadczeń. Ale zarzuty i tak prokurator kazał postawić”.

 

SĘDZIA JOHANN: "ORGANIZATOR TEJ AKCJI JEST PRZESTĘPCĄ"

 

Dziennikarze ustalili też, że policja nazwała swoją akcję slangiem zaczerpniętym z języka niemieckich nazistów: „Ostateczne rozwiązanie kwestii kibiców Legii”.

 

– Wśród zatrzymanych byli zarówno pracownicy najemni, jak i przedsiębiorcy, a nawet pracownicy administracji państwowej wyższego szczebla. Był wśród nich pracownik klubu Legia Warszawa, trafił się nawet jeden cudzoziemiec – mówi mec. Lenkiewicz. My ustaliliśmy, że były wśród nich także dzieci byłego działacza PO oraz asystent jednego z obecnych ministrów. Prokuratura wszystkich ich uznała za przestępców.

Wiesław Johann, były sędzia Trybunału Stanu, mówi: – Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wszystko było znacznie wcześniej zaplanowane i przygotowane. Odpowiedzialnością za te wydarzenia powinno się przede wszystkim obciążyć osobę, która podejmowała decyzje i wydawała rozkazy. To, co 2 września 2008 r. zrobiła policja, jest przestępstwem ściganym przez polskie prawo karne.

Radca prawny Jacek Bąbka, prezes Fundacji Badań nad Prawem, komentuje: – "Ta akcja była nieprawdopodobnym, niebywałym naruszeniem praw człowieka i podstawowych wolności. Władza postanowiła budować swoją popularność na walce z urojoną przestępczością. Aż ciśnie się na usta pytanie: gdzie byli wówczas obrońcy demokracji"?

 

JAK WSADZIĆ SCHETYNĘ DO WIĘZIENIA?

 

Zdaniem mecenasa Bąbki, mieliśmy do czynienia m.in. z przestępstwem nadużycia władzy czy złamaniem art. 231 Kodeksu karnego. Ale, jak podkreśla Bąbka, doprowadzenie do tego, by Grzegorz Schetyna poniósł odpowiedzialność karną za swoje czyny, nie jest łatwe, bo trzeba by mu udowodnić sprawstwo kierownicze.

Jakie są dowody i poszlaki na kierownicze sprawstwo Schetyny?

Niemal zaraz po akcji zwołał on konferencję prasową, na której apelował o wspólną walkę z chuligaństwem. Na tej samej konferencji minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zapowiedział, że będzie namawiał prokuratorów do twardej postawy wobec chuliganów.

Potem, gdy niektóre media zaczęły ujawniać prawdę o przebiegu wydarzeń, obaj ministrowie przycichli. Jednak rolę Schetyny w akcji potwierdził 30 czerwca 2010 r. w czasie konwencji PO Donald Tusk. „Kiedy trzeba było poskromić po raz pierwszy, z użyciem policji chuliganów na ulicach Warszawy – tę decyzję podjął, jak pamiętacie, Grzegorz Schetyna – co zrobił PiS i jego szef? Stanął w obronie chuliganów przeciwko policji” – mówił.

Grzegorz Schetyna nie odbierał telefonów od nas, nie zareagował też na SMS z prośbą o ustosunkowanie się do najnowszych wyroków sądów.

 

MINISTER BŁASZCZAK: CELEM BYL MARKETING POLITYCZNY

 

Mariusz Błaszczak, obecny minister spraw wewnętrznych, należał do posłów, którzy w 2008 r. interweniowali w obronie kibiców.

– "Działania policji nie miały uzasadnienia, została ona wykorzystana do celów marketingu politycznego przez ministra Grzegorza Schetynę. W absolutnie skandaliczny sposób potraktowano niewinnych ludzi, co teraz orzekł sąd,  – mówi „Gazecie Polskiej. –Oczekuję od rzecznika praw obywatelskich, by podjął działania w związku z tymi wyrokami"– dodaje.

„Bohaterowie” "Akcji Widelec" nadal pracują w policji, wielu z nich awansowało. Inspektor Piotr Owsiewski, który według naszych informatorów dowodził akcją, jest dziś zastępcą komendanta stołecznego Policji. Chcieliśmy go zapytać o jego odpowiedzialność za tamte wydarzenia. Sekretarka po rozmowie z Owsiewskim poinformowała nas: – Pan komendant nie będzie udzielał informacji w tej sprawie.

"Akcję Widelec" chwalił wówczas rzecznik stołecznej policji Marcin Szyndler. Dziś jest p.o. rzecznika Komendy Głównej Policji. Gdy usłyszał, że pytamy o "Akcję Widelec", postanowił skierować nas do swojego kolegi, rzecznika Mariusza Sokołowskiego, któremu kibice wysyłali później widelce pocztą.

Gdy przypomnieliśmy mu jego własne słowa, powiedział, że ustosunkuje się do sprawy po zapoznaniu się ze szczegółami dotyczącymi wyroków.

Co oprócz „marketingu politycznego” mogło kierować Schetyną? W 2008 r. klub Legia Warszawa był skrajnie skonfliktowany ze swoimi kibicami. Jego właścicielem był koncern ITI, będący jednocześnie właścicielem telewizji TVN. Zażyłość Schetyny z Walterem nie była tajemnicą, media komentowały ich bliskie relacje przy okazji meczu gwiazd TVN.

Co na policyjnej akcji mógł zyskać koncern ITI? Po pierwsze, dzięki zakazowi stadionowemu, wydanemu tak dużej liczbie kibiców, mniej gardeł wykrzykujących na meczu hasła atakujące bossa ITI. Po drugie, ITI zainteresowany był stworzeniem przychylnego klimatu dla nowej ustawy o bezpieczeństwie na imprezach masowych, pozwalającej skuteczniej represjonować kibiców. Jak pisaliśmy, jej nieformalnym współautorem był Stefan Dziewulski. Dziewulski niegdyś odpowiadał w Legii za bezpieczeństwo na stadionie. Wcześniej pracował w policji, później w sztabie Euro 2012.

 

"WYBORCZA" PRZYZNAJE: "TO BYŁ MONSTRUALNY BEZSENS"

 

Michał Szadkowski i Andrzej Olejniczak z „Gazety Wyborczej” pisali 4 września 2008 r. o „udanej akcji warszawskiej policji, która sprawnie spacyfikowała kiboli Legii”. „741 spacyfikowanych kiboli Legii to tylko promyk nadziei. Sukces policji szybko może zamienić się w klęskę, jeśli bandyci unikną kary” – sugerowali.

Siedem lat później, 3 września 2015 r., Piotr Machajski z tej samej „GW” pisał już o akcji w zupełnie innym duchu, nazywając ją „monstrualnym bezsensem” i stwierdzając, iż „w aktach nie ma ani jednego dowodu (poza protokołem zatrzymania), który wskazywałby, że ktoś rzeczywiście brał czynny udział w zbiegowisku”.

Opisał on, jak sprawą akcji Schetyny musiały zajmować się sądy: „Sprawy tak bezsensownie monstrualnej jeszcze w stołecznym sądzie nie było. Prokuratura nie mogła oskarżyć 688 kibiców w jednym procesie, bo nie dałoby się go prowadzić. Podzieliła więc oskarżonych na 10-, 20-osobowe grupy. Takich aktów oskarżenia, różniących się jedynie nazwiskami, prokuratura wysłała do sądu kilkadziesiąt. Do każdego dołączyła zeznania świadków, przede wszystkim policjantów. Było ich blisko 650. Do każdego z aktów oskarżenia prokurator dołączył dokumenty dotyczące wszystkich zatrzymanych. Akta liczyły więc po 115 tomów”. Potem sędziowie „uznali, że w przypadku większości zatrzymanych w ogóle nie doszło do przestępstwa. Zaczęli masowo umarzać sprawy. Prokurator się odwołał, sąd wyższej instancji przyznał mu rację”.

W efekcie ze względu na „ekonomikę procesową” sprawy, których nie były w stanie przeprowadzić warszawskie sądy, zaczęły trafiać do innych miast: Pabianic, Ostrowi Mazowieckiej, Zambrowa, Sochaczewa, Grójca, Skarżyska-Kamiennej, Radomia, a nawet Katowic czy Poznania. Większość nie zakończyła się do dzisiaj.

 

DZIAŁACZE ANTYRASISTOWSCY POTĘPILI "AKCJĘ WIDELEC"

 

Także na łamach „Gazety Wyborczej” po latach, 20 listopada 2015 r., "Akcję Widelec" potępili działacze antyrasistowscy, wskazując, że bezsensowne działania policji przyczyniły się do radykalizacji nastrojów politycznych wśród kibiców. „Pochód kibiców Legii zakończył się gigantyczną policyjną łapanką na ponad 700 osób (…), jeśli ktoś próbował uciec, spędził potem noc w ubraniu przesiąkniętym gazem pieprzowym. Brali wszystkich, jak leci, nastolatków, dziewczyny. Ludzie nie mieścili się w celach. To odpowiedzialność zbiorowa” – mówili o akcji, którą chwalili się Tusk, Schetyna i Ćwiąkalski.

 

 

Piotr Lisiewicz  "Gazeta Polska" - współpraca Natalia Kozłowska, niezalezna.pl

 

 

   

 

KOMENTARZE

 • @
  "Mariusz Błaszczak, obecny minister spraw wewnętrznych, należał do posłów, którzy w 2008 r. interweniowali w obronie kibiców.

  – "Działania policji nie miały uzasadnienia, została ona wykorzystana do celów marketingu politycznego przez ministra Grzegorza Schetynę. W absolutnie skandaliczny sposób potraktowano niewinnych ludzi, co teraz orzekł sąd, – mówi „Gazecie Polskiej. –Oczekuję od rzecznika praw obywatelskich, by podjął działania w związku z tymi wyrokami"– dodaje."

  Ale chyba teraz jako minister MSW wraz z kolegą Ziobro coś zrobią? czy nic?
  Też uważam, że Schetyna powinien za to wszystko trafić do więzienia.
  Bardzo ciekawe kto wniesie pozew przeciwko tym bandytom!

  Pozdrawiam
 • @
  Mamy nadzieję że rasa typu duże zęby długo już nie pociągnie na wolności.
 • !!!!
  Brawo! Przy okazji kolejnego marszu(?!) kodystów w obronie demokracji(!!!) przypomniałem tą sprawę u siebie w pracy.....Pozwoliłem sobie podlinkować ten artykuł do paru niedowiarków....

  Miałem iść na ten mecz ale nie mogłem zamienić się w pracy.....młodsi chłopcy z osiedla pozabierali swoje dziewczyny( miały być w ogóle po raz pierwszy na jakimkolwiek meczu...) i niestety w wyniku obrzydliwego i skoordynowanego działania organów państwa( i usłużnym im mediom...) zostali wplątani w to bagno......Całe szczęście że wszyscy poszkodowani zorganizowali się i powoli odkręcają całą sytuację....

  Niestety, nawet jak większość osób zostanie oczyszczona z zarzutów , to nikt im nie zwróci nerwów i zdrowia które stracili przez te wszystkie lata, a i samo oczyszczanie będzie odbywać się bez kamer i w zaciszu sal sądowych.....

  Pozostaje mieć nadzieję że poszkodowani złożą pozew zbiorowy i swoich praw będą dochodzić na tej drodze, ale kiedy to się może stać? nie wiadomo niestety....
 • Zaczekajmy do końca 2016 r !
  Zaczekajmy do końca 2016 r ! dajmy szanse ministrowi MSW by sie ogarnął w tej żydo-ukraińsko-niemieckim policji ! ale ale jak nie zacznie
  się ślectwo w sprawie katowania kibiców ślectwo w sprawie rozbijania marszu Niepodległości 11 listopada [2011-2014 ] to będzie oznaczało ze dalej mamy żydo-policyjne państwo polin !
  !
  !
  Bo TVP pod kierownictwem Kurskiego już widać i czuć ze nie będzie lepsza od tej lewackiej TVP ale gorsza bo skrycie oszukuje Polaków
  !
  PYTAM ! gdzie pluralizm ? ekstremą lewaków zastąpiliście ekstremą
  prawicowo żydowską !!! gdzie MAX KOLONKO ???!! Michalkiewicz !!!
  Kurski ! jeszcze zaproś do TVP Hejke ! i zrobisz z TVP gówn.. nie do oglądania !!
  !
  niejaką Maria Przełomiec jeszcze macie ! domyślam sie że jeszcze w TVP ta zakłamana chamska żydówka Awansujecie bo takiej rusofobicznej kreatury ze świecą szukać !!!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! deportować żydów do Izraela !!!
 • @ele 10:23:02
  Ty tak na serio? sądzisz, że minister MSW, historyk politruk Błaszczak coś zrobi, ten Pan co najwyżej rzecznikiem mógł być..
  z "żydo-ukraińsko-niemieckim" skreślono niemiecki, zastępując usraelskim..
  żydofilia i ukrofilia bije od tego pożal się rządu..
  To nie jest polski rząd, to jest kolejny rząd realizujący plan NWO pod nadzorem eskimosów sterowanych przez Lewitów..
 • Do @wk..ny 17:18:42
  Masz dużo racji ! ale znasz powiedzenie że na bezrybiu i rak jest rybą ?
  dajmy szanse PISowi i Kaczyńskiemu , i chwalić boga i partie że nie mamy rząd PO-PSL !! bo ta targowica razem z Petru sprzedali by nas UE bez mydła !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Zeman na prezydenta Polski !!!!
 • Źródło władzy Schetyny
  .
  „Tych, którzy rzucali, ukarały później sądy, ”, czy ktoś już słyszał o tzw. „prowokatorach”, i prowokatorzy zostali ukarani przez niezależne sądy. Ciekawa wiadomość.

  Wystawienie Schetyny na czoło PO, tej jednej części POPiSu demokracji dla Polaków, wydaje się wskazywać na to, że PPZ, w szczególności służby,

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#PPZ

  przechodzi na ręczne sterowanie tej jednej z band, nazywanej podobnie jak i PiS mianem partii

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Partia

  do tego politycznej. Powinowactwo Schetyny z KOD potwierdza jedynie przypuszczenie

  - http://pppolsku.blogspot.com/2016/01/wykaz.html#KOD

  z jakiego źródła pochodzi pełnomocnictwo udzielone Schetynie i nie bez racji relacjonuje konfident Donald Tusk. „Kiedy trzeba było poskromić po raz pierwszy, z użyciem policji chuliganów na ulicach Warszawy – tę decyzję podjął, jak pamiętacie, Grzegorz Schetyna – co zrobił PiS i jego szef? Stanął w obronie chuliganów przeciwko policji”. Konfident potwierdza, że „trzeba było poskromić”, gdyż takie było polecenie, jak administracja w Warszawie otrzymała od ich władz (obcych), oficera prowadzącego, manifestacja zdecydowania była też konieczna przez obchodami 11.11. Wysłanie jednego konfidenta do Brukseli nie załatwia sprawy, gdyż takich jest w Polsce dość.
 • wypadałoby dorwać tych gliniarzy .....
  zwyczajnie dorwać i dobrze ich obić.....
  trudno w tym kraju liczyć na jakąś sprawiedliwość..... nagrać wszystko, opisać za co obrywają, co to za kurwy są... a jak mamy jakiekolwiek władze, dostać się do tych gliniarzy, zabrać im emerytury, wywalić na zbitą mordę z roboty..... i oczywiście posadzić na długie lata... ale politycy chodzą z ubekami rączka w rączkę... a to przecież ostatnie gówno, taki ubek.
 • @Grzesiek 09:40:54
  no pozew zbiorowy i nawiązka kilka milionów ... od dużego złodzieja nie można rządać groszy... trzeba tak, aby ścierwo zwane polską odczuło, że zrobiło coś nie tak.
 • No to jescze
  .
  @Leon. 11:06:13

  do tego tematu. A więc "obić" i co dalej ?

  - http://crusader.neon24.pl/post/129345,oficerowie-armii-austriackiej

  Co zmienii się z tej obecnej sytuacji. Nie mam nic przeciwko "obijaniu", ale dobrze aby to miało jakiś sens, inaczej jest rśwnoważne "obijaniu gruch ..."

  Ta "Inwazja jaszczurów"

  - http://narymunt.neon24.pl/post/128695,czy-usa-daza-do-wojny-z-rosja#comment_1266187

  powinna nam uświadomić stan suwerenności.
 • Do jakiego znów więzienia?
  Powinien trafić "do piachu".
 • @Astra czytaj/cie! i oglądaj/cie!!!
  Tu macie sensację roku! JÓZEF BĄK HOMOSEKSUALNY KOCHANEK SZEFA AMBER GOLD – materiał śledztwa dziennikarskiego TVN superwizjer...mega skandal !!!! Pod linkiem ciekawe komentarze! polecam! https://miziaforum.wordpress.com/2013/03/08/jozef-bak-homoseksualny-kochanek-szefa-amber-gold-material-sledztwa-dziennikarskiego-tvn-superwizjer/ „Nieznane akta twórcy Amber Gold” to reportaż opisujący metody działania Marcina P. – oszusta, który stworzył gigantyczną piramidę finansową oferując swoim klientom lokaty w złoto. Materiały, do których dotarli dziennikarze pokazują, że motywem przestępstw, jakich dopuszczał się Marcin P. mogły być potrzeby o charakterze seksualnym. Byli pracownicy Marcina P. wskazują, że prowadzona przez niego działalność zawiązana z pośrednictwem finansowym służyła jedynie wyłudzaniu kredytów, a pieniądze z niej pozyskane przeznaczane były na finansowanie relacji z mężczyznami. Prokuratura, która prowadzi szeroko zakrojone śledztwo w tej sprawie nie bada jednak tych wątków, mimo iż zdaniem autorów reportażu mogą mieć one istotne znaczenie przy wyjaśnieniu wszystkich aspektów oszustwa.
  Pod linkiem ciekawe komentarze! polecam! Józef Bąk to jest młody Tusk, on się przyznałdo tego, że używał takiej ksywki: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/syn-tuska-vel-jozef-bak-ukrywal-tozsamosc,1,5215567,wiadomosc.html Może i starego Tuska czas protekcji sie kończy stąd ten materiał w TVN. No coż i lud niewolniczy go nienawidzi także ten co ciągnie za sznurki pewnie wymieni kukłę Tuska na jakąś przyjaźniejszą. W sumie to mimo niedomówień dość jasny przekaz jest. Młody Tusk dostał pracę w firmie Marcina Plichty, itd… A teraz obaj "czarną" polewkę! No jaśniej chyba nie można. Ale zgnilizna fuuuuuuuujjj a w tym reportażu jasno mówili, że Plichta za przysługi kazał sobie robić dobrze…. więc ciekawe kto robił mu dobrze Józef czy tato Józefa? lub obaj na zmianę!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031