Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
704 posty 34 komentarze

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

Atak masonerii na Polskę i Kościół

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ŻYDOWSKA LOŻA MASOŃSKA W POLSCE B'NAI B'RITH

 

 

POWTÓRNY ATAK ŚWIATOWEJ MASONERII NA KOŚCIÓŁ I POLSKĘ Z ŻYDOWSKĄ

                   LOŻĄ MASOŃSKĄ W POLSCE B'NAI B'RITH W TLE

 

Wiedza społeczna w Polsce o wolnomularstwie (masonerii) jest praktycznie żadna. Media w Polsce zupełnie nie podejmują tego tematu, a mówić o masonerii dzisiaj, to narażanie się na wyzwiska typu „oszołom”, „moher” etc, posądzanie o fobie antymasońskie, o chęć polowań na czarownice, w najlepszym przypadku oskarżanie o wskrzeszanie dawno nie istniejących mitów.

A tymczasem masoneria, to cząstka naszej współczesności, pozornie niezbyt widoczna, ale za to niezwykle aktywna, niebezpieczna i agresywna.

Wolnomularstwo, inaczej masoneria, lub sztuka królewska – międzynarodowy ruch mający na celu duchowe doskonalenie jednostki i braterstwo ludzi różnych religii, narodowości i poglądów.

Ruch ten charakteryzuje się istnieniem trójkątów masońskich, lóż wolnomularskich, obediencji (spiskowej praktyki dziejów) oraz rozbudowanej symboliki i rytuałów. Masoneria to także zespół bractw o charakterze elitarnym i dyskretnym. Inną cechą wolnomularstwa są legendy i teorie spiskowe na jej temat.

Nauka badająca historię wolnomularską i idee wolnomularskie nazywa się masonologią.

 CYRKIEL I WĘGIELNICA - SYMBOLE WOLNOMULARSTWA

 Wolnomularstwo nie jest jedną organizacją, lecz swoistym nurtem wyznającym pewne przekonania metafizyczne oraz dążącym do zmiany człowieka i społeczeństwa według zasad uznawanych przez masonów za ważne.

Wolnomularstwo jest wewnętrznie bardzo zróżnicowane - tworzą je zarówno organizacje umiarkowanie liberalne, mistyczno-ezoteryczne, jak i konserwatywno-tradycjonalistyczne.

Nie można wskazać uznawanego przez wszystkich wolnomularzy kierowniczego centrum, choć istnieją wspólne fora, federacje, które jednak na ogół skupiają organizacje najbardziej do siebie zbliżone.

Wspólnym ideowym łącznikiem wszystkich organizacji masońskich jest przekonanie o konieczności pracy nad wewnętrznym rozwojem człowieka i społeczeństw – wg zasad bliskich temu ruchowi – oraz imperatyw braterstwa – łączenia ponad podziałami (zwłaszcza religijnymi i politycznymi).

Punktem wyjścia do rozmów o odrodzonym po II wojnie światowej polskim wolnomularstwie powinna być nie sama wojna, lecz mające miejsce jeszcze 22 listopada 1938 roku wejście w życie dekretu prezydenta RP o zakazie działalności struktur wolnomularskich w Polsce.

Był to moment przełomowy, po którym wolnomularstwo tworzyło się niejako od nowa.

 Po „likwidacji” masonerii w Polsce dyskusje trwały nadal i aż do wybuchu wojny wyrażano wątpliwości co do skuteczności tego przedsięwzięcia. Faktem jest, że część członków warszawskiej loży masońskiej „Kopernik” nadal zbierała się w warunkach konspiracyjnych w świątyni na Rynku Starego Miasta.

Józef Ziabicki wspominał, że „mniejszość, złożona z ludzi wolnych zawodów nie zrywała łączących ich wzajemnie więzów, aby na poufnych zebraniach mniejszych grup obradować na krzepiące ducha tematy”.

Organ francuskich wolnomularzy sugerował nawet, iż pomimo oficjalnego zakazu działalności wolnomularskiej w 1938 roku praca lóż toczyła się nadał. Rada Najwyższa i Wielka Loża istniały jednak od 1939 roku, niektóre loże pracowały nieprzerwanie pod okupacją niemiecką.

Ta ostatnia opinia nie znajduje potwierdzenia w materiałach, choć faktem jest, że działalność niewielkich kółek masońskich przetrwała w Warszawie aż do Powstania Warszawskiego, a w Krakowie do momentu wkroczenia tam armii sowieckiej.

 W rok po antymasońskim dekrecie nastąpił wybuch II wojny światowej i Polska po raz kolejny zniknęła z mapy Europy.

Wolnomularze znaleźli się na obszarze panowania władz Niemiec hitlerowskich, które jak pisze Ludwik Hass „zinstytucjonalizowały walkę ze „sztuką królewską” w skali nie tylko krajowej, lecz i międzynarodowej”.

 Po tzw. „upadku komunizmu” w Polsce ponownie ulokowały się loże masońskie. Okres od zawiązania pierwszej loży masońskiej dla narodu polskiego jest niebytem. Jak długo będziemy lekceważyć masonerię, tak długo będzie trwał niebyt.

Przed masonerią przestrzegali Polaków św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Józef Sebastian Pelczar i wielu innych.

ŻYDOWSKA LOŻA MASOŃSKA B'NAI B'RITH

Masonka, polska lekarka psychiatra, Żydówka Maria Orwid, komunistka, była członkinią, założycielką żydowskiej loży masońskiej w Polsce B'nai B'rith reaktywowanej w 2007 roku.

Uczęszczała ona regularnie na t. zw. marsze tolerancji, wspierała kampanie przeciw homofonii, czyli homoseksualizm, parady gejów i lesbijek, przyczyniając się do moralnego rozkładu narodu polskiego.

Była zwolenniczką antypolskiego, grafomańskiego pisarstwa Jana Tomasza Grossa i jego przyjaciela Adama Michnika.

Wystawiała publicznie, w czasie swoich spotkań w Centrum Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu, pozytywne opinie o polakożerczych treściach w tytułach grafomańskich, ahistorycznych książek Jana Tomasza Grossa i Ireny Grudzińskiej - Gross "Sąsiedzi", "Strach", "Złote żniwa", szkalujących Polskę, Polaków i polskość.

Polaków, którzy uratowali jej życie, po ucieczce z przemyskiego getta, podobnie jak Jerzy Kosiński nazywała publicznie antysemitami, również w czasie swoich wystąpień w Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie, przy ul. Meiselsa 17 a.

Byłem świadkiem owych skandalicznych wystąpień dr Marii Orwid.

Żydowska loża masońska B’nai B’rith jest zorganizowana na wzór ruchu wolnomularskiego, gdyż składa się z lóż, chociaż nie uważa się za organizację masońską. Na jej czele znajduje się Prezydium Wielkiej Loży B'nai B'rith. Główna siedziba mieści się w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych.

 Żydowskie Stowarzyszenie B'nai B'rith w Rzeczypospolitej Polskiej (B'nai B'rith – Loża Polin) – międzynarodowa organizacja założona w Polsce 22–23 października 1922 w Krakowie jako XII okręg polski, będąca filią międzynarodowych stowarzyszeń B'nai B'rith.

Stowarzyszenie powstało na bazie wcześniejszych organizacji działających w Galicji. Pierwszym prezydentem sekcji polskiej został dr Adolf Ader z Krakowa, natomiast wiceprezydentem urodzony w Przemyślu Moses Schorr, wcześniej pełniący funkcję prezydenta XII okręgu Leopolis (Lwów).

Do chwili rozwiązania organizacji w roku 1938 przez władze polskie, skupiała kilkuset członków będących przedstawicielami elity intelektualnej ówczesnej Polski.

 B'nai Brith została restaurowana ponownie w Polsce 9 września 2007. Obecnie nosi nazwę B’nai B’rith – Loża Polin. Głównymi ojcami odrodzenia tej organizacji w Polsce są Maria Orwid, Michel Zaki z Antibes oraz Witold Zyss z Paryża.

 Siedziba stowarzyszenia znajduje się w Warszawie, w budynku Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, przy ulicy Twardej 6.

"ZACZĘŁO SIĘ"

 Waldemar Łysiak „Zaczęło się” („Do Rzeczy” nr 36/036 30 września – 6 października 2013 ):

 „[…] sternikami modernistycznej frakcji Soboru zostały trzy wpływowe ”szare eminencje” : kardynał Agostino Bea (jezuita, szef soborowego sekretariatu), amerykański jezuita John Murray i arcybiskup Annibale Bugnini ( później ujawniono papiery dowodzące, że wszyscy trzej hierarchowie byli sabotażystami: Bugnini okazał się utajnionym wolnomularzem wysokiego stopnia; Bea – agentem żydowskiej loży masońskiej B’nai B’rith; Murray – kryptokomunistą, którego już papież Pius XII karał za szerzenie lewackich poglądów) […]”.

 

 PLAN SZATANA

 

Szatan wezwał światowy zjazd demonów. W swoim przemówieniu na wstępie powiedział: “Nie możemy zabronić chrześcijanom chodzić do kościoła. Nie możemy zakazać im czytać Biblii. Nie możemy zakazać im komunikować się z Bogiem w modlitwie".

Kiedy tylko zaczynają się modlić i nawiązują kontakt z Chrystusem – natychmiast tracimy władzę nad nimi. Więc niech chodzą do swoich kościołów, a my ukradniemy u nich – ich czas, tak aby, będąc zawsze zajętym, nie mogli się modlić i pokutować za grzechy i rozwijać swojego związku z Chrystusem.

 Nie będą też mieli czasu na czytanie Biblii. „Oto, co należy zrobić – powiedział diabeł. – Trzeba zapobiec ich spotkaniom z Bogiem i utrzymać ten stan rzeczy przez cały dzień".

 "Jak to zrobić?– zawołały demony. Trzeba wymyślić dużo ciekawostek, próżności i wiele sposobów okupujących ich umysły wszelkiego rodzaju niepotrzebnymi rzeczami. A co najważniejsze trzeba zaszczepić w nich pragnienie dóbr materialnych, chęć wzbogacania się – i służenia dla mamony.

Niech będą przepojeni pragnieniem, aby zarabiać jak najwięcej ilości pieniędzy, żeby kupić własne samochody, mieszkania, wille. Niech zarabiają więcej i więcej pieniędzy dla chęci pójścia do restauracji i kawiarni, chęci kupowania drogich, modnych ubrań, aby urządzać kosztowne remonty w mieszkaniach i dostarczać tam modne meble i luksusowy wystrój.

Kuście ich, uczcie wydawać i brać pożyczki - długoterminowe kredyty, a tym samym popadać w zależność - niewolę od banków. A gdy będą zapaleni pragnieniem osobistego wzbogacenia się, pogonią za mamoną – i nie będzie im już wtedy potrzebny Chrystus!

Przekonajcie ich żony do pozostania dłużej w pracy, a mężczyzn – do pracy 6-7 dni w tygodniu, najlepiej po 10-12 godzin dziennie, żeby nie mieli czasu na zajmowanie się rodziną i wychowaniem dzieci.

Nie pozwólcie im spędzać czasu z dziećmi – po to, by ich dzieci włóczyły się od rana do nocy po ulicy i kolegowały i wpadły w złe towarzystwo, przez to przestały się uczyć, zaniedbały szkołę i aby nic z nich dobrego dzięki temu nie wyrosło.

Wtedy ich rodziny rozpadną się, oni staną się samotni, a my pomożemy im z żalu upić się i stać się alkoholikami.

Stymulujcie ich umysły tak, żeby dzięki temu telewizory i komputery w domach pracowały stale, a oni jak najwięcej czasu spędzali oglądając telewizję i ślęcząc przed komputerem, a przez to nie mieli czasu na modlitwę.

 

Upewnijcie się, by w każdym sklepie i restauracji na świecie stale brzmiała niechrześcijańska bluźniercza-omamiająca muzyka.

To będzie blokować ich umysły i niszczyć ich jedność z Chrystusem i przynależność do Niego 

Rozłóżcie na stole w kawiarni dużo czasopism i gazet. Bombardujcie ich umysły wiadomościami i reklamami 24 godziny na dobę. Niech po drodze uderza w nich morze oślepiających reklam z billboardów.

Napełnijcie im reklamą skrzynki pocztowe, katalogami do zamówienia towarów dostępnych w Internecie, biuletynami i ofertami bezpłatnych towarów, usług i innych złudzeń.

Pokazujcie im, w czasopismach i telewizji szczupłe, wysportowane piękne modelki, żeby mężczyźni uwierzyli , że zewnętrzne piękno jest najważniejsze, a przez to stali się niezadowoleni ze swoich żon.

 Zróbcie tak, żeby ich żony były zbyt zmęczone, aby spełniać swoje małżeńskie obowiązki. Jeśli nie spełnią ich żony tego czego oczekują, to zaczną szukać tego gdzie indziej.

To doprowadzi szybko do zniszczenia rodzin! Na Boże Narodzenie i Wielkanoc trzeba odwrócić ich uwagę pustotą, dajcie koncerty, filmy w telewizji, aby te święta były spędzone za stołem, z obżarstwem i pijaństwem. Dzięki temu nie nauczą oni dzieci prawdziwej wymowy świąt i ich Bożego znaczenia.

Niech wracają z urlopu zmęczeni. Zróbcie to tak, żeby też nie mieli czasu wybrać się na łono natury i cieszyć się Bożym stworzeniem.

Zamiast tego kuście ich wyjściem do parków rozrywki, na imprezy sportowe, spektakle, koncerty czy do galerii. Tak żeby ich umysł ciągle był zajęty tą pustotą nie przynoszącą nic dobrego i pożytecznego dla zbawienia. Macie czynić pełną izolację ich od Chrystusa! Niech wszyscy chrześcijanie będą wiecznie zajęci, zajęci, zajęci! Zalejcie ich życie tak wieloma pozornie dobrymi rzeczami, żeby nie mieli czasu na zastanowienie nad poszukiwaniem pomocy u Jezusa, a wkrótce będą żyć i pracować, opierając się tylko na sobie, poświęcając swoje zdrowie i rodziny. To działa! To wspaniały plan!"

 Diabły chętnie poszły do pracy, zmuszając chrześcijan wszędzie by byli bardziej zajęci i pędzili tu i tam, nie pozostawiając czasu dla Boga, na modlitwę i dla rodziny.

 Czy plan diabła odniósł sukces? Możesz osądzić!!

A może i ty zbyt jesteś zajęty!?

Warto przeczytać, pomyśleć i przyjrzeć się swojemu życiu.

 

QUAESITUM EST 26.11.1983

DEKLARACJA O STOWARZYSZENIACH MASOŃSKICH

 

Zwrócono się z zapytaniem, czy uległa zmianie opinia Kościoła w sprawie stowarzyszeń masońskich, ponieważ w nowym Kodeksie Prawa Kanonicznego (w przeciwieństwie do poprzedniego) zagadnienie nie zostało wprost poruszone.

Święta Kongregacja Nauki Wiary może odpowiedzieć, że taka okoliczność jest podyktowana kryterium redakcyjnym, co dotyczy także innych stowarzyszeń podobnie nie wspomnianych, ujmowanych w szerszych kategoriach.

 Pozostaje jednak niezmieniona negatywna opinia Kościoła w sprawie stowarzyszeń masońskich, ponieważ ich zasady zawsze były uważane za niezgodne z nauką Kościoła i dlatego przynależność do nich pozostaje zakazana.

Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej.

 Nie należy do lokalnego autorytetu eklezjalnego wypowiadanie się o naturze stowarzyszeń masońskich sądem, który implikowałby uchylenie tego, co wyżej ustalono, i to, co jest zawarte w Deklaracji Świętej Kongregacji Nauki Wiary z dnia 17 lutego 1981 r.

 W czasie audiencji, udzielonej niżej podpisanemu Kardynałowi Prefektowi, Jego Świątobliwość św. Jan Paweł II zatwierdził niniejszą Deklarację, uchwaloną na zebraniu plenarnym Kongregacji i nakazał jej opublikowanie.

 

Rzym, w siedzibie Świętej Kongregacji Nauki Wiary, 26 listopada 1983 r.

 

                                                                          JOSEPH Kard. RATZINGER

                                                                                                            Prefekt

 

 

W 1983 roku Kongregacja Doktryny Wiary wydała deklarację podpisaną przez prefekta kard. Józefa Ratzingera, przyjętą przez św. Jana Pawła II i upublicznioną na Jego polecenie. Czytamy w niej:

 

„Negatywna ocena Kościoła o wolnomularskich zrzeszeniach pozostaje wciąż niezmienna, ponieważ ich zasady były zawsze uważane za nie do pogodzenia z nauką Kościoła i dlatego też przystąpienie do nich pozostanie nadal zabronione. Wierni którzy należą do wolnomularskich zrzeszeń znajdują się w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przyjmować Komunii św.”.

 

W „Rzeczpospolitej” z 22 grudnia 2011 ukazał się wywiad z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp Józefem Michalikiem „Kościół nie przegrał”.

 Zapewne tak, ale abp Józef Michalik w obszernym wywiadzie - rzece nie stwierdza z kim Kościół w Polsce nie przegrał, ergo - z jakimi siłami toczył ( toczy) walkę, a jeżeli ma potężnego przeciwnika, to dlaczego odwołuje się jedynie do „pobożności ludowej” stwierdzając:

„…owoce tej pobożności i moc wiary sprawdzonej przez krwawe masońskie prześladowania w Meksyku pokazują jej wartość”.

W owym wywiadzie możemy przeczytać o posłuszeństwie ks. Adama Bonieckiego i „za to chwała mu”.

O niszczeniu w Polsce symbolu wiary chrześcijańskiej Krzyża Chrystusowego - de iure, ale i de facto, oraz o anty krzyżowych poczynaniach polityków z głową państwa na czele przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w owym wywiadzie nie wspomina.

 A więc kto walczy z Kościołem rzymsko katolickim w Polsce?

Czy Adam Michnik z Janem Tomaszem Grossem i Ireną Grudzińską-Gross stwierdzający w czasie promocji polakożerczej książki „Strach” iż „taka będzie Polska, jaki jest Kościół rzymsko-katolicki, uczący obłudy, fałszu, zakłamania, hipokryzji, konformizmu”?

 

https://www.youtube.com/watch?v=QlSsg7QkjrY (link is external)

 

Czy też Obrońcy Krzyża zwani „obrońcami – oszołomami” na Krakowskim Przedmieściu z modlącym się bohaterskim księdzem Stanisławem Małkowskim, któremu nie wolno się modlić z nakazu warszawskiej kurii metropolitalnej?

Dlaczego księdzu nie wolno się modlić, tego abp Józef Michalik nazywający krzyż meblem (!) nie wyjaśnia.

Za to „chwała” ks. Adamowi Bonieckiemu.

 A może wrogami Kościoła rzymsko - katolickiego w Polsce są nowi „księża patrioci”, ciągnący sznurem w apelu likwidacji krzyża na Krakowskim Przedmieściu?

A może Dominik Taras kucharz, zbój internetowy, który za zezwoleniem HGW prezydent Warszawy zbezcześcił krzyż zwołując pijaną swołocz oddającą mocz na krzyż, wywołując burdy przed Pałacem Prezydenckim?

A może pijana 17 – latka do modlących się pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim: „masz penisa? Pokaż, pokaż” ! ?

A może „polityczny” Komitet Budowy Pomnika Ofiar Katastrofy samolotu, w której zginął prezydent RP. z małżonką?

A może bp Pieronek, abp Życiński, ks. Sowa, którzy są przeciwnikami posadowienia krzyża upamiętniającego ofiary katastrofy?

A może kard. Stanisław Dziwisz, który zmienił decyzję pochówku Janusza Kurtyki w krypcie Piotra Skargi w Krakowie i w tym samym czasie podjął decyzję usunięcia krzyża papieskiego z krakowskich Błoń?

A może prezydent Stalowej Woli który nakazał usunięcie krzyża z miejsca gdzie ma zostać wybudowany kościół?

 A może odpowiedzialni za usunięcie 3 krzyży ze Wzgórza Trzech Krzyży w Przemyślu?

A może osoby które podjęły decyzję usunięcia krzyża z tatrzańskich Rysów – szczytu Polski?

 

A może policja i straż miejska zbierająca do wora znicze, pałująca siwych starszych ludzi modlących się pod krzyżem i trucia ich niebezpiecznym dla życia i zdrowia gazem pieprzowym.

 „Na pewno” zaś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który ośmiela się w rocznicę 10 kwietnia 2010 roku przed Pałacem Prezydenckim „politycznie” zapalać znicze i składać kwiaty.

 Policja i straż miejska z polecenia HGW na nocne burdy pod krzyżem nie reagowała, przypatrując się biernie.

 Dlaczego prezydent RP Bronisław Komorowski, nakazał usunięcie krzyża z przed Pałacu Prezydenckiego?

Krzyże w Polsce to narzędzia manifestacji politycznych, czy symbole wiary Kościoła rzymsko – katolickiego?

 W wywiadzie „Kościół nie przegrał” abp Józef Michalik uważa, iż „katolicyzm ludowy jest przyszłością Kościoła, natomiast „Radio Maryja” stało się drzazgą w oku ze względów polityczno-ideologicznych, a nie z powodu niejasności w sprawach etyki czy doktryny”.

 Papież Paweł VI twierdził, iż przez jakąś szczelinę do świątyni Boga przedostał się „dym szatana”.

Pius XII, a także kilku kardynałów, którzy zapoznali się z trzecią tajemnicą fatimską także mówili, że dotyczy ona wielkiej apostazji w Kościele.

 Kardynał Ciappi dodawał, iż rozpocznie się ona od samych jego szczytów. Także słowa ostatniego wykładu św. Jana Pawła II o Fatimie interpretowane są tak, że papież uważał „że jedna trzecia kardynałów, biskupów i kapłanów pracuje dla szatana". („Zawsze wierni” nr 113).

 Niepokojące informacje o polskim Kościele podał w tygodniku „Głos” z 2008 r. prof. Jan Żaryn z Instytutu Pamięci Narodowej.

Stwierdził on, iż wśród księży diecezjalnych było 2142 tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa (TW), wśród zakonników - 46, zakonnic - 12, na KUL - 24, w ATK - 16, a w wyższych seminariach duchownych - 39 („Nasza Polska” nr 438).

Światowa masoneria stanowi w dobie obecnej największe zagrożenie dla Kościoła rzymsko-katolickiego, niepodległości i suwerenności Polski.

Masoneria polska działa równolegle na kilku płaszczyznach.

Masoni w Polsce funkcjonują podobnie jak w Unii Europejskiej. Uważają, że zmasonizowanie Polski jest faktem dokonanym. Pisali: „Gwiazda masońska niedługo będzie nową gwiazdą betlejemską dla Polaków”.

 

PRZEDSTAWICIELE UNII EUROPEKSKIEJ JOSE BARROSO, HERMAN VAN RUMPUY,

                         JERZY BUZEK NA KAWCE Z MASONAMI

 

Przedstawiciele najwyższych władz Unii Europejskiej spotkali się z reprezentantami masonerii. Nastąpiło to w ramach corocznego spotkania szefów Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej i Parlamentu Europejskiego z organizacjami filozoficznymi i ruchami nie wyznaniowymi.

Jose Barroso, Herman Van Rompuy i Jerzy Buzek rozmawiali z członkami tej największej na świecie i najbardziej zaciekłej organizacji antykatolickiej, aby - jak wyjaśniono - dyskutować na temat walki z biedą i wykluczeniem społecznym.

 Przedstawiciele Brukseli spotkanie z masonami uzasadniali koniecznością dialogu między unijnymi instytucjami, a wspólnotami religijnymi, Kościołem, oraz stowarzyszeniami nie wyznaniowymi.

Jose Barroso jako szef Komisji Europejskiej od wielu już lat spotyka się z najwyższymi władzami masonerii. Za każdym razem, kiedy w Brukseli przyjmowana jest delegacja tego stowarzyszenia, towarzyszy temu niezwykłe zainteresowanie, grzeczność, a wręcz spolegliwość unijnych polityków wobec jej przedstawicieli.

 

Wcześniej masoni przyjmowani byli zazwyczaj na prywatne zaproszenie któregoś z wysoko postawionych unijnych oficjeli, aż do roku 2008, kiedy już oficjalnie Barroso jako przewodniczący KE zaprosił do Brukseli władze Międzynarodowego Mieszanego Zakonu Wolnomularskiego „Le Droit Humain”.

Wówczas po raz pierwszy przedstawiciel masonerii mógł przemawiać na tak wysokim szczeblu instytucji europejskich, korzystając z ich niezwykłej gościnności. Tym razem spotkali się Buzek i Barosso na kawce z masonami.

Taka postawa jednak nie dziwi, zwłaszcza w kontekście słów przewodniczącego Barroso, który na każdym kroku zapewniał masońskich delegatów o swoim głębokim przywiązaniu do „ducha laickości” oraz zasady rozdzielenia państwa od religii.

 W czasie owego spotkania przywołano zasady patronujące filozofii masonerii , które odbijają się w jasny sposób w postępowaniu władz Unii Europejskiej.

Wspomniano o konieczności podkreślania roli epoki oświecenia w ukształtowaniu się współczesnej Europy, o deprecjacji w jej historii jakichkolwiek powiązań z religią, aż do zlikwidowania w świadomości społecznej faktu o chrześcijańskich korzeniach Starego Kontynentu.

 Przywiązanie najważniejszego z polityków UE do masońskich zasad pokazuje, jak daleko dzisiejsza Unia Europejska odbiega od koncepcji, którą stworzyli jej „ojcowie założyciele”- Schumann, Adenauer, De Gasperi.

Barroso podczas pierwszego spotkania z masonami w Brukseli złożył obietnicę zwrócenia szczególnej uwagi na „wartości bronione przez wolnomularzy” i przysłuchiwanie się ich opinii w każdej kwestii, która ich niepokoi.

Przedmiotem rozmów była m.in. walka z ubóstwem, a ich interlokutorami byli przedstawiciele organizacji światopoglądowych i nie wyznaniowych.

Na 30 osób aż 17reprezentowało loże masońskie, które w wielu krajach UE są głównymi wyrazicielami światopoglądu ateistycznego.

Jose Barroso, szef Komisji Europejskiej tak liczną obecność przedstawicieli światowej masonerii tłumaczył, iż do spotkań tych instytucje unijne obliguje traktat lizboński. Barroso przypomniał, że w jego kraju (Portugalia ) w czasach dyktatury, za członkostwo w organizacjach wolnomularskich groziło więzienie, dlatego opowiedział się za prawem ludzi do nieujawniania swojej przynależności.

 Kto zachował wizerunek masonerii z przełomu XIX i XX wieku z jej agresywnością antykościelną, kampaniami prasowymi i nagonkami np. wokół objawień w Fatimie - ten może mniemać, że masonerii obecnie nie ma.

A ona jest i działa, lecz inaczej. Od tamtego czasu masoneria zmieniła taktykę. Rosnący autorytet moralny i intelektualny Kościoła katolickiego w XX wieku przekonał ją, iż walcząc z otwartą przyłbicą przysparza sobie więcej wrogów niż sympatyków, a jej wpływy w kołach i środowiskach katolickich maleją.

Zaprzestała więc oficjalnej walki, przeciwnie, zaczęła dążyć do porozumienia z władzami kościelnymi, zabiegała o to, aby mieć swoje komórki w organizacjach międzynarodowych, na wyższych uczelniach, w Kościele także.

Władze masońskie zabiegają o to, aby ich członkom umożliwić karierę zawodową, lub społeczną i w ten sposób uzależniają ich od siebie. Zaciągnąwszy takie zobowiązania wobec organizacji, mason, który chciałby opuścić jej szeregi napotyka na trudności. Oprócz loży do której należy, czuwa nad nim loża sekretna składająca się z niewielkiej, ale wpływowej liczby mistrzów; z niej wychodzą ostrzeżenia, groźby, do utraty życia włącznie.

Taktyką masonerii jest m.in. tworzenie organizacji o celach charytatywnych i innych szlachetnych intencjach, jak pomoc humanitarna, pomoc niepełnosprawnym, pomoc tzw. trudnej młodzieży, etc.

Masoneria, chociaż deklaruje swoją chęć porozumienia z Kościołem, to naprawdę uważa go za główną przeszkodę na drodze swojego rozwoju, dokonując licznych prób dostania się do jego struktur wewnętrznych, aby móc manipulować nim od wewnątrz. Solą w oku masonerii był św. Jan Paweł II i jego nauka.

 Masoneria polska obecnie przesiąknięta jest obcą i rodzimą agenturą. Sprecyzować to można i tak, iż w Polsce agentura obca i rodzima przesiąknięte są masonerią.

Te dwie siły wrogie narodowi polskiemu i Kościołowi katolickiemu w Polsce do tej pory działające w ukryciu, rozpoczęły jawną działalność, pod hasłem; „masonerii nie ma”.

„To spiskowa teoria wymyślona przez grupkę antysemicko nastawionych oszołomów”. „To nie jest żaden problem” itp. Doprowadzono polskie społeczeństwo do tego, że wiele tematów i problemów nie staje się przedmiotem publicznej dyskusji. Wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z istniejących zagrożeń, jakie niesie idea wolnomularska.

Mason dalej kojarzy się w Polsce z jakimś złem, z szatanem, z totalitaryzmem, bądź sekciarstwem. Im bardziej się ujawniali, tym bardziej rosło antymasońskie nastawienie. Powrócili więc do starej propagandy. Ten problem nadal nie funkcjonuje w polskiej świadomości zbiorowej. I owa rodzima niewiedza jest dla Polski katastrofalna.

Przykładem działania obcej agentury w Polsce jest oficjalny agent wywiadu izraelskiego w Polsce Prism Groupe w kancelarii prezesa Rady Ministrów doradca Ewy Kopacz Michał Kamiński.

Rodzą się więc pytania:

- Czy w kancelarii Ewy Kopacz usadowiła się masoneria?

- Czy premier polskiego rządu jest agentem Izraela w Polsce?

Przeciętny Polak nie posiada żadnej wiedzy w tym przedmiocie, bo też i środki masowego przekazu przemilczaniem stoją na usługach masońskich.

Któż to w Polsce wie, iż od każdego, kto wstępuje do masonerii wymaga się w imię wolności odrzucenia wszelkiego dogmatu.

A więc katolik powinien w tym momencie zaprzeć się Jezusa Chrystusa jako Boga - Człowieka, Trójcy Świętej, Odkupienia, Zmartwychwstania.

Choć masoneria, jak sama deklaruje nie jest religią stworzyła pewna wizję zamiast Boga; jest to Wielki Architekt, który zbudował świat, ale jednocześnie życie człowieka go nie interesuje.

Mamy sobie radzić sami. Nie ma łaski Odkupienia, Miłosierdzia.

W praktyce masoneria służy rozwijaniu trzech podstawowych pożądań człowieka: wiedzieć, posiadać, mieć władzę.

Nie ma w niej miejsca na Boga osobowego, nie ma nieba, jest pustka kosmiczna, nie ma wiecznego udziału w szczęściu Bożym, jest po śmierci jakiś wieczny Orient, bliższy nicości niż życiu.

Chrystus jest uznawany, ale jako człowiek, postać historyczna, twórca systemu filozoficzno - moralnego, inspiracja artystyczna, nic więcej.

Masoneria chociaż deklaruje chęć porozumienia z Kościołem, to naprawdę uważa go za główną przeszkodę na drodze swojego rozwoju.

 Karol Marks i Fryderyk Engels zachęcali robotników do czytania dzieł masona Voltaire’a, a był on także jednym z najwyżej cenionych filozofów w Związku Sowieckim.

Eugene Pottier ( autor socjalistycznej Międzynarodówki ) był masonem i jego pieśń była od 1917 roku do 1944 hymnem ZSRS.

 W odniesieniu do wczesnych lat dziewięćdziesiątych żyjemy w zupełnie innej Polsce. Tamta, chociaż skażona już pogańskim i liberalnym złem jeszcze była Polską, jeszcze była katolicka, jeszcze reprezentowała cywilizację chrześcijańską. Wtedy Polska próbowała budować niepodległość i suwerenność.

 O niepodległości, czy suwerenności już nie można dzisiaj nawet mówić, a stało się to swoistym tabu w wyniku propagandowej aktywności polityków i mediów z nimi związanych, a co jest najgorsze, znacznej części społeczeństwa już na tym nie zależy. To co kiedyś było krytykowane jako masońskie dzisiaj staje się normą i rzuca się wprost w oczy wszystkim tym, których nie dotknęła ta nowa ślepota, u której podłoża leży strach, wygodnictwo, albo poddanie się pogańskiej i agenturalnej manipulacji.

Efektem tej manipulacji jest np. rozrastanie się przedziwnej schizofrenicznej formacji, którą masoni nazywają chrześcijaństwem wodnikowym, formacji, która jest bardzo krytyczna wobec wszystkiego co katolicko - tradycyjne i bardzo otwarta na to, co w istocie masońskie.

 Tak więc np. homoseksualizm przestaje być traktowany jako zboczenie, a staje się czymś normalnym.

Jego negatywna ocena jest postrzegana jako fanatyzm i ciemnota. W struktury Kościoła katolickiego w Polsce oficjalnie już przenikają masoni, chociaż zmowa milczenia medialnego trwa. Triumfuje ideologia gender traktowana jako filozofia.

Dla przykładu masoński „Rotary Club” który zrzesza m.in. prof. Andrzeja Zolla, (szefa Rady Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” - instytucji kościelnej ), którego powołał kard. Stanisław Dziwisz.

O wpływie nauk św. Jana Pawła II na pokolenie w czasach jego pontyfikatu dyskutują przedstawiciele Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, fundacji „Pro Publico Bono”, oraz duszpasterze i członkowie tzw. środowiska Karola Wojtyły.

Zdaniem prof. Andrzeja Zolla „pokolenie Jana Pawła II dotyczy nie tylko młodych, ale także całej generacji Polaków dla których data pontyfikatu stała się przełomowa. Konsekwencje tego wydarzenia wszyscy nosimy" - podkreśla Andrzej Zoll.

 Następuje tu paradoksalne zjawisko; apostoł niechęci, ba , nawet nienawiści do Kościoła katolickiego w rozumieniu doktryny wolnomularskiej, staje się nagle jego reprezentantem, szefującym Radzie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w bogobojnej misji beatyfikacyjnej papieża Polaka, sygnatariusza wspomnianej wyżej deklaracji. I dalej Zoll:

 „…niestety Kaczyńscy nastawieni są na budowę państwa opiekuńczego, …totalitaryzm nie zawsze sprowadza się do obozów koncentracyjnych… państwo opiekuńcze też jest pewną formą totalitaryzmu… odnoszę wrażenie, że zbliża się godzina powrotu na scenę polskiej inteligencji…” „Wodzowie” „profesorskiej rewolucji”( „Nasza Polska” nr 18 - 19 30.04 - 8.05. 2007 ).

 Kierunek dążenia masonerii wyznacza przede wszystkim walkę z religią chrześcijańską i Kościołem katolickim przyjmującej znamiona imperialistyczne, nacjonalistyczne, faszystowskie, komunistyczne.

 Proces „odkatolicyzowania” świata jest przewlekle prowadzony przez umacnianie zdobytego przez masonerię establishmentu.

Instrukcja Wysokiej Wenty ( tajne stowarzyszenie włoskiej masonerii ) stwierdza: „nasz ostateczny cel jest ten sam co Woltera, oraz Rewolucji Francuskiej: unicestwienie raz na zawsze katolicyzmu, a nawet samej idei chrześcijańskiej, która stanąwszy na ruinach Rzymu, stała później jego przedłużeniem”.

 Walka masonerii z Kościołem przybiera różne formy. Pośród nich należy wyróżnić działalność bezpośrednią ( przy pomocy przymusu fizycznego ), oraz pośrednią zazwyczaj prowadzoną przy pomocy środków intelektualnych, sugestywnych i medialnych.

Działalnością bezpośrednią masonerii był m.in. jej udział w Rewolucji Francuskiej, w Meksyku i Hiszpanii. Po II wojnie światowej masoneria skoncentrowała swoje działania na sferze życia intelektualnego i społecznego świata.

Konflikt o krzyż przed Pałacem Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu upamiętniający Tragedię Smoleńską, w którym kuria warszawska poparła decyzję prezydenta nakazująca przenieść krzyż z przestrzeni publicznej do zamkniętego kościoła przypomina zachowanie niektórych hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.

 

I tak:

BISKUP TADEUSZ PIERONEK

 

Biskup Tadeusz Pieronek pochodzi wprawdzie z krakowskiej ziemi, studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale trudno w nim dostrzec miłość do kraju rodzinnego, niełatwo też przywiązanie do tradycyjnego rzymsko-katolickiego Kościoła.

Jest on stałym komentatorem „Dziennika Zachodniego”, polskojęzycznego pisma dla Ślązaków, wydawanego przez Niemców.

Ponadto jest członkiem fundacji Batorego, która jak wiadomo zajmuje się kształtowaniem społeczeństw „otwartych”, wspiera kampanie przeciw homofonii, czyli homoseksualizm, parady gejów i lesbijek.

Słowem przyczynia się do moralnego rozkładu narodów. Przed referendum, w sprawie akcesji (właściwie aneksji) Polski do Unii Europejskiej biskup opracował broszurę w wydawnictwie „Wokół Nas”, w której upominał: nie głosować na populistów i demagogów, polskich hitlerków .

Przeciwników akcesji nazywał Władywostokiem. Na niezbyt przychylne Unii Europejskiej Radio Maryja pojechał z donosem do Parlamentu Europejskiego i krytykował go na tym forum. 

Zresztą toruńska rozgłośnia jest krytykowana przez biskupa przy każdej okazji. W wywiadzie dla „Tygodnika Powszechnego” wręcz oskarżał episkopat, o to, że nie radzi sobie z „Radiem Maryja”, że nie przyłączył się do wersji Jana Tomasza Grossa o mordzie Żydów w Jedwabnem, rzekomo dokonanym przez Polaków.

 Po śmierci Bronisława Geremka hierarcha informował w  „Dzienniku Zachodnim”, że w Warszawie słuchacze „Radia Maryja” zawiesili transparent o treści: "dzięki Ci Boże, że go od nas zabrałeś" i dodawał: „widocznie dzięki temu radiu nauczyli się takiego humanizmu i takiego chrześcijaństwa”.

Zarzutu tego nie popierał żadnym dowodem, po prostu inkryminował słuchaczom toruńskiej rozgłośni takie przewinienie.

Krytykowane przez biskupa „Radio Maryja” oraz TV „Trwam" istotnie zapraszają do siebie polityków, naukowców i dziennikarzy, którzy mają krytyczny stosunek do  rządu, a także do niektórych partii politycznych.

Niemniej jednak większość czasu antenowego poświęcają te media przede wszystkim obrzędom religijnym, a także wydarzeniom historycznym, sprawom codziennej egzystencji, nauce gotowania, doskonaleniu jazdy samochodem, wędkowaniu itp. Papież św. Jan Paweł II wyrażał wielokrotnie wdzięczność Bogu za fakt istnienia „Radia Maryja” i TV „Trwam”.

Także Papież Benedykt XVI przyjął i pobłogosławił w 2008 roku pielgrzymkę toruńskiej rozgłośni.

 Biskup Pieronek jest zdecydowanym przeciwnikiem lustracji. W wywiadzie dla "Linii specjalnej" w którym abp Józef Życiński proponował mu objęcie przewodnictwa komisji do uniewinnienia duchowieństwa, stwierdził, że należy całkowicie utajnić akta IPN na 50 lat.

W dwa lata później, za rządów PIS - u, stwierdzał już tylko, że katolickie uczelnie winny być w ogóle wyjęte spod ustawy lustracyjnej. Przy okazji dodał, że w „Radiu Maryja” obserwuje objawy pewnego zdziczenia.

 W szczęśliwym wydawałoby się roku akcesji Polski do UE zanotował hierarcha pewne niepowodzenia; nie wybrano go ponownie ani rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej, ani do komisji wspólnej rządu i episkopatu.

Toteż w książce "Kościół bez znieczulenia" poddał polski Kościół ostrej krytyce, w szczególności zarzucał, że za mało wspierał agitację pro-unijną.

Działając w komisji wspólnej gorąco popierał opodatkowanie wiernych na rzecz Kościoła, jakkolwiek doskonale zdawał sobie sprawę, że podobne rozwiązanie w Niemczech spowodowało odejście od katolicyzmu w latach 1990-2002 około dwóch milionów wiernych.

Wobec obrońców krzyża przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu zajął stanowisko jednoznaczne, dziennikarzom „Polska The Times” powiedział: „ci, którzy bronią krzyża to fanatyczna sekta”. Na pytanie: „czy prezydent powinien nakazać krzyż po cichu usunąć” odpowiedział twierdząco. W parę dni później zalecał wykorzystanie do tej operacji brygady antyterrorystycznej.

 

ARCYBISKUP JÓZEF ŻYCIŃSKI

 

Abp Józef Życiński - TW „Filozof” - był najgorliwszym "reformatorem" polskiego Kościoła i zwolennikiem obecności Polski w Unii Europejskiej. Po otrzymaniu święceń kapłańskich w 1972 roku w Częstochowie poświęcił się dalszym studiom teologicznym. Abp Życiński był przewodniczącym Rady Programowej Katolickiej Agencji Informacyjnej (członkami Rady są ponadto abp Gądecki, oraz biskupi Pieronek i Tyrawa).

 Agencja zajmuje się programowaniem "Kościoła otwartego" i zwalczaniem toruńskiej rozgłośni.

W 2005 roku do walki ze znienawidzonym o. Rydzykiem utworzył ponadto przy Konferencji Episkopatu Polski - Krajową Radę Katolików Świeckich i Radę Apostolatu Świeckich. Krytykę toruńskich redemptorystów i ich dzieł prowadził hierarcha przy każdej okazji: Podczas pobytu w Toronto w styczniu 2008 r. informował, że liczba powołań do zakonu ciągle spada i że przełożony może wszak usunąć nieodpowiednie osoby z Radia Maryja. Arcybiskup wspierał deprawującą imprezę Jerzego Owsiaka "Przystanek Woodstock" propagujący permisywizm moralny pod hasłem "róbta co chceta".

 W 2007 roku wziął w niej osobiście udział. Nic więc dziwnego, że za swoją działalność zbiera nagrody i wyróżnienia od bliskich mu światopoglądowo organizacji jak np. Fundacji Nowego Tysiąclecia, czy redakcji „Tygodnika Powszechnego” i jest reklamowany przez środki masowego przekazu.

W audycji telewizyjnej „Kropka nad i” na pytanie Moniki Olejnik: „czy Polska jest antysemicka?” odpowiedział: „wszyscy Polacy to antysemici”.

 Laureat medalu św. Jerzego wraz z Adamem Michnikiem i innymi różowo - czerwonymi, który ustanowił ks. Adam Boniecki wieloletni współredaktor "Gazety Wyborczej".

Ów medal ks. Adam Boniecki przyznał również rozmaitym osobom, znanym powszechnie komunistom, których pragnął w ten sposób uhonorować. Wyróżnieni, pasowani na "rycerzy" laureaci mieli zasłużyć się m.in. w zwalczaniu "ksenofobii, rasizmu i antysemityzmu" (ale nie antypolonizmu) oraz propagowaniu tolerancji i dialogu.

I tu powstaje problem. Dlaczego pismo, prezentowane nie wiadomo w jakiej intencji jako katolickie, będące de facto niskonakładowym organem lewicy laickiej podejmuje godny pożałowania wybryk.

Bowiem dekoracja owa nie zasługuje nawet na przypadkowe utożsamianie z tradycją, pamięcią, rangą i znaczeniem autentycznych odznaczeń św. Jerzego.

 Medal św. Jerzego nie istnieje w prawodawstwie polskim, a więc nie uzyskał akceptacji Sejmu i odpowiednich agend rządowych. "Tygodnik Powszechny" zapisał się więc precedensem bezprawia ośmieszającym nasz kraj. Zapewne niedługo redaktorzy "Gazety Wyborczej", "Polityki", "Nie", lub "Trybuny", będą odznaczać się wzajemnie pod znanym hasłem: "Proletariusze wszystkich krajów łączcie się".

 

 

ARCYBISKUP TADEUSZ GOCŁOWSKI

 

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski był zakonnikiem; śluby zakonne złożył w 1951 roku, święcenia kapłańskie otrzymał w 1956 roku, a sakrę biskupią z rąk kardynała Józefa Glempa w 1983 r.

Od 1983 roku był biskupem diecezji gdańskiej, a od 1992 roku arcybiskupem, metropolitą diecezji Jeszcze w 1988 roku kroczył na czele strajkujących stoczniowców.

Jako osoba zaangażowana w "transformację ustrojową" został zaproszony przez gen. Czesława Kiszczaka jesienią 1988 roku do rozmów w Magdalence. Cieszył się widać zaufaniem generała, gdyż był jednym z trzech przedstawicieli Kościoła (obok niego uczestniczyli też abp Dąbrowski i Orszulik). 

Toteż niebawem zmienił się jego stosunek do „ludzi pracy". W 2003 roku na usuwanych z pracy, zrozpaczonych robotników grzmiał: wolność trzeba mądrze zagospodarować, nie awanturnictwem”. Wrogiem biskupa stał się dawny przywódca stoczniowców, prałat Henryk Jankowski.

W wywiadzie dla Rzeczypospolitej zatytułowanym „Ksiądz musi odejść” hierarcha zarzucał mu demoralizujący tryb życia i antysemityzm. 

Skrytykował też księdza za opublikowanie imiennej listy 37 agentów, którzy inwigilowali go w ramach tzw. akcji „Zorza” bo” „nie podał żadnych argumentów". Hierarcha nie kryje swych sympatii politycznych; na początku lat 90. celebrował w kościele mariackim w Gdańsku mszę w intencji Kongresu Liberalno - Demokratycznego.

W 2005 roku na Jasnej Górze nawoływał do głosowania na Platformę Obywatelską, mutanta tamtej formacji.

Argumentował:

„Tusk to prawy chrześcijanin, wszak teraz wziął ślub”( w wieku 48 lat i oczywiście, u arcybiskupa).

 Za porażkę Platformy obciążył toruńską rozgłośnię. Groził: „opowiadanie się niektórych mediów po stronie określonego nurtu politycznego jest zjawiskiem niepokojącym i problem ten należy omówić w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej”.

 Żenującym postępkiem było wysłanie do Watykanu w 2008 roku pisma - donosu na swego następcę abp Głódzia. Donosił wówczas: „z racji społecznych i historycznych diecezja gdańska potrzebuje biskupa o innym niż Głódź modelu duszpasterstwa”.Swój stosunek do lustracji wyraził w wywiadzie dla radia "Zet": „biskup Pieronek miał rację by zabetonować na 50 lat akta IPN. Lepiej nie wiedzieć niż wiedzieć.”

U boku hierarchy niesławną działalność prowadziło wydawnictwo „Stella Maris”. Dyrektorem wydawnictwa był osobisty kapelan arcybiskupa Zbigniew Bryk. Drukowano tam m.in. gazetę Jerzego Urbana "Nie". Niebywałe dochody osiągało wydawnictwo z tytułu fikcyjnych ekspertyz dla "zaufanych" zleceniodawców. „Stella Maris” otrzymywała 8-10% zlecenia, reszta wracała do zlecającego. Śledztwo w tej sprawie trwało od 2002 do 2007 roku. Uwięziono 5 osób. Wyznawano zasadę, że pieniądz nie zna ideologii.

 Jednym z głównych kontrahentów był eks - wojewoda gdański i szef rady wojewódzkiej pomorskiego SLD, a zarazem wydawca "Głosu Wybrzeża" Jerzy Jędykiewicz, który z Energobudowy „wyprowadził” w ten sposób 31 milionów złotych. Straty Skarbu Państwa ocenił sąd na 68 milionów złotych.

Zresztą jak informuje ks. Isakowicz - Zaleski w Stella Maris „pracowało" 26 działaczy partyjnych i pracowników cenzury. Mieszkańców Wybrzeża bulwersował też fakt pochówku, i to osobiście przez arcybiskupa, słynnego gangstera Nikodema Skotarczaka ("Nikosia") na najpiękniejszej nekropolii Trójmiasta - Srebrzysko i do tego na poczesnym miejscu.

 

Stworzono nową formę okupacji Polski agenturalno - masońską. Obce narodowi siły zewnętrzne przy pomocy podporządkowanych sobie służbom rządzącym spowodowały, iż utracił on źródło swojej spoistości i przestał być wrażliwy na własną tożsamość ukształtowaną przez wiekowe dziedzictwo kulturowe i religijne. Te same siły zawładnęły Kościołem od wewnątrz.

 

W Polsce działają loże masońskie:

-Loża Matka „Kopernik”-Warszawa,

-„Rotary Club”-Warszawa,

-Loża „Walerian Łukasiński”- Warszawa,

-Loża „Przesąd Zwyciężony” Kraków,

-Loża „Świątynia Hymnu Jedności” –Poznań,

-Loża „Eugenia Pod Ukoronowanym Lwem” –Gdańsk,

-Loża „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”-Warszawa.

Według prof. Ludwika Hassa do polskich masonów należą m.in.:

targowiczanie:

Stanisław August Poniatowski, Adam Jerzy Czartoryski i Adam Kazimierz Czartoryski, Konstanty Adam Czartoryski.

M.in. do polskich masonów należą Zbigniew Gertych, Bronislaw Wildstein, Jan Józef Lipski, Aleksander Małachowski, , Antoni Słonimski, Hanna Suchocka, Maria Szyszkowska, Wojciech Żukrowski, Andrzej Zoll.

ZBIGNIEW GERTYCH

Należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W latach 1975–1981 był członkiem CKR PZPR. W latach 1980–1982 był przewodniczącym Komisji Planu Gospodarczego, Budżetu i Finansów w rządach: Edwarda Babiucha, Józefa Pińkowskiego i Wojciecha Jaruzelskiego. W latach 1985–1987 był wicepremierem w rządzie Zbigniewa Messnera. Pełnił też funkcję ambasadora w Wielkiej Brytanii.

W Polsce ukazuje się pismo „Wolnomularz Polski”.

 „Wolnomularz Polski – wydawane w Warszawie od początku lat 90 XX wieku niezależne pismo wolnomularskie związane z Wielkim Wschodem Polski i Universala Framasona Ligo. Wydawcą i redaktorem naczelnym jest Adam Witold Odrowąż-Wysocki.

 Radę Programową pisma tworzą: Ludwik Hass, Maria Szyszkowska, Andrzej Nowicki oraz Bożena Mirosława Dołęgowska-Wysocka.

 W 1997 został wydany niemieckojęzyczny numer "Wolnomularza Polskiego" pod nazwą "Polnischer Freimaurer".

 Od X rocznicy ukazywania się pisma redakcja „Wolnomularza Polskiego” przyznaje nagrodę:

"Złote pióro Wolnomularza Polskiego", będące wyróżnieniem dla najlepszego autora piszącego na temat masonerii.

Dotychczasowymi laureatami tej nagrody przyznawanej przez środowiska masońskie byli dwaj nie-wolnomularze Ludwik Hass (2004) i Norbert Wójtowicz (2005). Po dwóch latach regulamin przyznawania "Złotego Pióra" uległ modyfikacji i wyróżnienie to przyznawane jest również wolnomularzom i otrzymał je Zbigniew Giertych (2006).

 

Źródła:

 

 https://www.google.com/search?q=ASONERIA+ATAKUJE+KOSCIOL&gws_rd=ssl (link is external)

- Ksiądz Sławomir Kostrzewa,

 - Waldemar Łysiak „Zaczęło się” („Do Rzeczy” nr 36/036 30 września – 6 października 2013 ):

https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/05/21/ks-sl-kostrzewa-odebrac-dzieciom-niewinnosc-czas-na-swiadectwa-czy-wiesz-ze-walt-disney-nalezal-do-masonerii/ (link is external)

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/B%E2%80%99nai_B%E2%80%99rith_%28Polska%29 (link is external)

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • i Prawda jest taka że
  cała masoneria światowa służy jednej sekcie Rotszyldom i nie ważne cze to PIS czy PO czy USA czy Rosja itp. wszyscy nawet nie świadome tłumy lewaków, lemingów, emigrantów, katolików itd, wszyscy tacy robią to co oni chcą według ich planów, a mianowicie stworzyć nowe mocarstwo od Azji aż po Atlantyk, czego dowodem sa podpisane umowy między Rosja a Niemcami we Władywostoku z poparciem Chin a USA też po upadku dolara do nich przyłączy, będzie to NWO zrobione po zaplanowanym krachu finansowym i rewolucji światowej po to ściagaja muzułmanów do europy i sztucznie z obu stron stworzyli konflikt Rosja Ukraina czyli wschód kontra zachód, chca zastraszyć sterroryzować swiat by ludzie ze strachu i dobrowolnie się zaczipowali i pozwolili na państwo policyjne rządzone przez tych masonów z dyktatorem na czele
 • Żalosni, bezmyslni tępi ,niedouczeni
  Oczywista zecza jest dla kazdego majacego choc odrobine tkanki mozgowej w czaszce ze spetakularne naglasnianie prawdziwych i sfabrkowanych oskarzen o pedofilie ksiezy jest jednym z elementow inzynieri spolecznej sluzecej sterowaniu bezmyslnego stada ludzkiego w okreslna strone. Pommimo ze do koscioa nie chodze od lat i nie mam zamiaru bronic kosciola[ odejscie od czyste doktryny] to olbrzymie poruszenie zwiazane z pedofilia ksiezy napawa mnie troska o poziom intelektualny obuzonch tymi ,,faktami,, [np nina annimowa] Oczywista zecza jest ze nie mozna popierac,przypadkow pedofili , zostawiajac je bezkarymi,jednak to co sie dzieje teraz to proces skretynienia i uwiad elmentarnego myslenia docodzi do sytuacji ze jaks sad zlozony z debili skazuje[bodajze usa]ojca ktory myje dziecko bez gumowych reawiczek.Mowiac o tym problemie mozna by przypomniec chocby sprawe polanskiego,ktory zekmo molestowal bodajze petnastoletnia panne, by mowic co jest a co nie jest pedofilia trzeba by moze przypomniec co powiedzial korwin mike w angoze piszac ze 150 lat temu pietnastoletnia panna czesto byla juz mezatka z dwojka dzieci. Tak wiec ramy wiekowe to ustalenia adminstacyjne bedace reazacja pewnych koncepcji w tym wypadku jest to jeden z elementow strategi depopulacji a nie troski o zdrowie spoleczne w tym samym celu nastlatka aplikuje sie srodki styrylizujace nastolatki w postaci szczepionki na HPV[gardiasil i inne]. i nie wola to pomste do niebai a wrecz milczenie ruznych nian anonmowych,pomim oczywistej krzywdy czynoinej tym kobiet,a gdzie skala zla jest niewporuwnywalnie wieksza niz nawet udowodone przypadki pedofili.Cele sa duzo bardzej dalekosiezne generalne chodzi o wytwozenie leku w obszaze seksualnosci i przejecie tego obszaru pod admiistracjna kontrole panstwa bedacego struktura NWO [ patrz maciej gertych,,plany dobrych niemcow]
 • Ciag dalszy ,,bezmyslni tepi niedoczeni
  Ninaannimowa w artykule ,Porzeb pedofila,, pisze o obrzydzeniu jakie ma w stosunku do tego czlowieka [biskupa] choc winy mu nie udowodiono w jej arykule zadalem jej pytanie w zwiazku z jej poziomem obrzydzenia i oburzenia . Pytanie ponawiam poniewaz nie uzyskalem odpowiedzi. Skoro personalnie czujesz obrzydzenie do biskupa to w takim razie jaki jest twoj poziom obrzydzena w stosunku do dyrektora sanepidu w miejscowosci gdzie mieszkasz ktory wymusza na matkach aplikowanie niemowletą trucizn ktore czynia je kalekami na cale zycie[patrz film,Smiertelny zastrzyk prawdziwa historia szczepien,] Zakladam ze twoj pozim intelekualny pozwala ci ocenic ze szkodliwosc dzialania przytoczonego dyrektora sanepidu jest nieporownywalnie wiekszy niz winy biskupa nawet gdyby mu to udowodniono poniewaz szkodliwosc spoleczna jego dziaalnosci jest wrecz nieporwnywalna . dlaczego wiec nino anonimowa nie wywoluje u ciebie obrzydzenia wielokrotnie wiekszego. Tym wpisem chce raz jeszcze zwrucic uwage ze obok nas dzieja sie procesy duzo powazniejsze ktorych skutki beda wrecz tragiczne przy milczeniu takich jak nina anoim wiec stawiam pytanie raz jeszcze nino anonimowa ile razy wieksze powinno byc twoje obrzydzenie wieksze w stosunku do tego dyrektora sanepidu skoro on czyni wrecz zbrodne i to zachaczajaca o paragraf ludobujstwa czekamna odpowiedz nino anonimowa ile razy.....
 • @jan 10:01:10
  Widze, ze twoja tolerancja dla pedofilii jest bardzo wielka.Dziewczynka zgwałcona przez Polańskiego miała 13 lat, nie 15, a to, co było powszechnie dozwolone i praktykowane ileś tam lat temu, dziś jest co najwyżej chorym ewenementem. Porównywanie gwałtu na nieletniej do mycia dziecka jest co najmniej chore. A tak w ogóle, wpis Autora traktuje o masonerii, nie o pedofilii, a wiec nie troluj, nie praw głodnych kawałków na temat moralności i martw się o własny poziom intelektualny.
 • @ireneusz 11:31:41
  Z tego, co widzę, to co ty potrafisz, to ubliżać wszystkim po kolei. Na moim blogu z marszu oplułes dwie osoby. Tutaj to samo. Masz etat?
 • Ten atak trwa
  .
  od wieków.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/09/wybrane-teksty-1.html#Toledo

  Także Koszcerny Kościół (KK) czyli hierarchia kościoła katolickiego, o ewangielickim nie warto wspominać, on był od samego zarania Lutra na kościołem usługowym,

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/cc.html#Usmiech

  odegrała przy tym poważną rolę, zrazu się ociągając, ale od rewolucyjnych czasów Roncalliego (Jan XXIII) nabrała tempa.
 • @Lotna Ireneusz
  Tym furmanskim wpisem chcialem zwocic uwage ze obok nas zyja ludzie ktorzy niewazne swiadomie czy nieswiadomie [bo czy ktos slyszal by przytoczony jakis dyrektor sanepidu odmwil lub zlozyl reygnacje z urzedu ze wzgledu na pobudki moralne] wykazuja pstawy duzo bardziej szkodzace spoleczenstwu i jest to calkowicie pomijane. przez wiekszsc ludzi jak ruwniez przez tu piszacych ujadanie na tego biskupa to taki namacalny tego przyklad. Taka prmtywna forma odwracania uwagi od spraw duzo powazejszych [lapaj zlodzieja] jakchocby zasygnalizowane szczepienia ktore sa kulmnacja zla. ,gdzie soby w tym uczestniczace zyja sobie w aureoli praworzadnosci i akceptaci,pomimo ze ich zbrodnicze dzialanie jest nie do porownania do tego co mogl zobic czy tez zrobil ten biskup. Pisze lotna a wogule artykol jest o masonri ,skoro niewiesz ze wiekszosc proceso spolecznych i kulturowych jest ispirowany ze srodowisk z nia zwiazanych ruwniez szczepienia to sory ale jak jest twoj poziom rozumienia swiata. ze nie łączysz tych procesw.. Co do kategori wiekowych obecne obowiazjacych w kwesti dorsly niedorosly to patrzac na spoleczestwo widac wyraznie ze osoba dorosla w swietle prawa nieraz dalej jest nie douczonym ,niezdolnym do zycia matolem pomio,, wyksztalcenia ,, i jest to coraz bardziej pwszechne [patrz prace dr Jaskowskiego] ikategorie wiekowe niewiele tu zmienaja bo czy mozna powiedziec ze ,,dorosla,,matka pozwalajaca zaszczepic swe dziecko j est osoba dorosla i odpowiedzialna.. Krolowa Jadwiga wyszla za maz majac 12 lat i dla polski wiele zrobila i wcale to nie kolidowalo z moralnoscia. Zeszta celowo iz premedyacja narzca sie nowe potrzeby zwiazane z edkacja przesuwa sie wiek wejscia w zycie, by bylo jak najmniej normalych zwiazkw. [raprt z zelaznej gory] Tak wiec afganczycy mieli wecej madrosci niz wymienieni oponeci tego co napsalem,oni jasno i jednonacznie sklasfikowali szkodliwosc szczepen i soby w tym uczesticzace i w odpowiedi tez sposob potraktowali ekipy szczepienne WHO. Wy z kolei majac metlik w glowie kazda probe uswiadmiena poprzez przyznam niecenzuralne podejscie metoda wtrzasową traktujecie jako atak na wasz system spostrzegaia swiata. wiec informuje was to nie jest wasze spojzenie ,takie wam narzucono i tak was zaprorogramowano . W filmie bodajze ,, wezwanie do przebudzenia ,,, jest scena gdzie przywodza kobiete z dlugm nosem i mowia ze to czarownica ktos zuca haslo a tlszcza krzyczy czarownica [to ten biskup]Prawdziwym waszym wrogiem jest ktos kto jest nienaganny w slowe ma posade ,robi co karza jezdzi dobrm autem i nie stawia pytan co jest wlasciwe a co nie jest praworzadnym sluga korporacj.. i,, prawa,, niedlgo sie o tym przekonacie na wlasnej skorze.........
 • Panie Autor, co Pan na to:
  JPII ugościł w Watykanie już w 1984r. najwyższe władze żydowskie loży B'nai B'rith

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/04/bnaibrith22.jpg

  więcej na: https://radtrap.wordpress.com/tag/bnai-brith/
 • List (P)Rezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do loży B'nai B'rith
  List odczytała Żydówka, Juńczyk-Ziomecka, szefowa kancelarii prezydenta IIIŻydo-RP, L.Kaczyńskiego

  list: http://www.ojczyzna.org/list_p-rezydenta_rp_lecha_kaczynskiego_do_bnai-brith.html
 • po co to dużo mówić?
  Kościoła jako instytucji nikt nie musi ośmieszać, sam się ośmiesza.
  Oto dwie jakże różne najnowsze wiadomości z mediów:

  "Muzułmański Związek Religijny Rzeczypospolitej Polskiej nie pomoże uchodźcom z Bliskiego Wschodu, którzy przyjadą do naszego kraju."

  "Jak powiedział rzecznik wrocławskiej kurii ks. Rafał Kowalski, Archidiecezja Wrocławska gotowa jest przyjąć 15 rodzin, które zostaną umieszczone w jednym z prowadzonych przez nią ośrodków."
 • Głos arcybiskupa Jana Pawła Lengi
  http://www.pch24.pl/dramatyczny-list-arcybiskupa-lengi-na-temat-kryzysu-w-kosciele-,33904,i.html
 • O org. religijnych, religijności...
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/125356,o-org-religijnych-religijnosci
 • @Rzeczpospolita 15:49:57
  Pana też zapraszałem do Kościoła już kilka razy. Czy coś w tym złego?
 • Babilon upada
  (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (3) bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi doszli do bogactwa przez ogrom jej przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. (Ap 18:2-5)
 • @ireneusz
  Widze ,ze pojecie erystyki nie jest ci obce. W sytuacji braku argumentow ataki ad personam staja sie dla ciebie jedyna mozliwoscia argumentowania ,skoro piszesz ,ze moje argumenty sa nielogiczne to wykaz tą nielogicznosc,mysle ze czytelnicy u ciebie dostrzega wlasnie brak logiki , wytykanie bledow ortograficznych zas to najczesciej stosowane narzedzie gdy brak merytorycznych argumentow. Jesli artykol jest o ataku masoneri na kosciol ,wiec chyba oczywista zeczą jest ze atak na biskupa i wywlwkanie czy tez insynuowanie rozwiezloosci jest jak najbardziej w temacie artykulu , polaczylem go z wczesniejszymi wpisami niny anonimowej gdyz jej wpis byl przykladem takiego ataku,wulgarna ocene osoby tego biskupa klasyfikuje sie jako atak na kosciol co wiec nielogicznego znalazles we wpisie . Broniac takiego punktu spostrzegania stajesz sie ignorantem.....
 • Świetna notka
  Świetna notka a pod nią rozlała się rzeka gó..a.Szkoda.
  5+
 • @
  Holokaust Chrześcijan właśnie się odbywa. Zwyrodnialcy żydowskich media w Europie urzadzają uchodźcom "ścieżki zdrowia", które z radością filmują. Syryjczycy myśleli, że przedostali się do cywilizowanych krajów Europy. A tu, niestety, .. ludożercy z kamerami w rękach.
  http://usat.ly/1UGKxhV.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31