Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
705 postów 34 komentarze

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

UKR POL LIT BRIG polsko-ukraińska formacja wojskowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

UKR POL LIT BRIG

 

 

POLSKO – UKRAIŃSKA FORMACJA WOJSKOWA UKR POL LIT BRIG

 

NASTĘPNY BANDEROWSKI SKANDAL Z POLSKĄ RACJĄ STANU W TLE

 

W wyniku tajnych konsultacji Donalda Tuska z Petro Poroszenką prezydentem Ukrainy 

na telefon Poroszenki Polscy żołnierze wesprą spadkobierców Stepana Bandery.

 

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zdradził rezultaty konsultacji telefonicznych przeprowadzonych w poniedziałek z premierem Polski Donaldem Tuskiem – otóż omawiali oni szczegóły powstania polsko-ukraińsko-litewskiej brygady. Tym samym jest już przesądzone, iż polscy żołnierze staną ramię w ramię ze spadkobiercami ideologii Stepana Bandery.

 

Ukr Pol Lit Brig – tak ma się nazywać wspomniana formacja wojskowa, przy czym nie wiadomo jeszcze, żołnierze jakich jednostek zostaną w niej zmobilizowani. W zamian za zaangażowanie Polski w konflikt na Ukrainie prezydent Poroszenko obiecał stronie polskiej dołączenie do programu kreowania nowych miejsc pracy na terytoriach zagarniętych przez separatystów.

 

Powtarza się zatem historia z czasów inwazji na Irak, gdzie w zamian za udział naszych wojsk obiecywano nam konkretne korzyści gospodarcze. Oczywiście jedyne, z czym pozostaliśmy to opinia o Polakach jako o intruzach najeżdżających iracką ziemię oraz trauma polskich żołnierzy, którzy musieli się bardzo starać, aby wmówić sobie, iż ta wojna jest konieczna w imię bliżej niesprecyzowanych „celów wyższych”.

 

Sam pomysł stworzenia wspólnej polsko-litewsko-ukraińskiej brygady zrodził się w czerwcu 2014 roku, kiedy to pełniący obowiązki ministra obrony narodowej Ukrainy Mychajło Kowal poinformował, iż zapadła decyzja w tej sprawie.

Nikt chyba nie podejrzewał, iż dożyjemy czasów, w których czerwono-czarne, banderowskie flagi będą powiewać obok polskich, natomiast Wojsko Polskie będzie walczyć o interesy pewnych grup na Ukrainie, mocno skażonych duchem banderyzmu.

 

Co ciekawe Donald Tusk nie spieszy się z poinformowaniem opinii publicznej o szczegółach podjętych przez Polskę zobowiązań. Nic w tym zresztą dziwnego – premier już od dawna daje do zrozumienia, że społeczeństwo polskie ma płacić podatki, a nie wypowiadać się na tematy polityczne. Szkoda jedynie polskich żołnierzy, którzy zamiast własnego kraju, bronić będą oligarchicznych banderowskich interesów Ukrainy.

 

//www.polishclub.org/2014/07/15/na-telefon-poroszenki-polscy-zolnierze-wespra-spadkobiercow-stepana-bandery/

 

 

Anna Wiejak

 

Zródło: //prawy.pl/z-zagranicy2/6349-wojsko-polskie-stanie-ramie-w-ramie-z-banderowcami 15 lipca 2014

 

POLISH CLUB ONLINE , 2014.07.16

KOMENTARZE

  • To jest skandal!...
    jest to wciąganie Polski do tej wojny z Rosją a wcześniej mordowania cywili na wschodniej Ukrainie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031