Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
705 postów 34 komentarze

PISZĘ PRAWDĘ

Aleszuma - Po prostu zwykły człowiek

PETYCJA RED. MAGDALENY KORZEKWA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PETYCJA RED. MAGDALENY KORZEKWA

 

 

PETYCJA OD PANI RED. MAGDALENY KORZEKWApetycje@citizengo.org

P.T. ALEKSANDER SZUMAŃSKI

Szanowni Państwo,

Komitet ONZ ds. Ochrony Praw Dziecka wydał Raport, w którym atakuje Kościół za ochronę życia człowieka od momentu poczęcia, domagając się dopuszczenia aborcji. Raport w absurdalny sposób zarzuca Kościołowi ochronę pedofilów. Zachęcamy do podpisania się pod listem sprzeciwu wobec raportu i prośby o jego zmianę.

//www.citizengo.org/pl/4099-onz-atakuje-kosciol

Dokument zawiera szereg skandalicznych zaleceń kierowanych do Stolicy Apostolskiej, m.in.:

- domaga się dopuszczenia przez Kościół aborcji (punkt 55);

- zaleca powszechną dostępność środków antykoncepcyjnych dla nastolatków (punkt 57a;

- domaga się wprowadzenia do programu nauczania szkół katolickich obowiązkowych zajęć z "edukacji" seksualnej i prewencji HIV/AIDS, co w praktyce oznacza szeroką promocję prezerwatyw wśród młodzieży i tym samym promocję zachowań seksualnych w oderwaniu od miłości i odpowiedzialności (punkt 57c).

- twierdzi, że Kościół powinien zmienić swoją postawę wobec aktywistów gejowskich i z nimi związanych grup (punkty 25, 26). 

- Najbardziej agresywna i krzywdząca część raportu zarzuca Kościołowi taką "politykę i praktyki wobec pedofilii, które doprowadziły do nadużyć i bezkarności winnych" twierdząc, że były to działania "świadome po to, aby chronić reputację Kościoła i stawiać dobro sprawców nad dobrem dzieci" (punkt 29, 60).

 

Watykan odpowiedział już wyczerpująco na zarzuty dotyczące pedofilii w październiku zeszłego roku, lecz ONZ kontynuuje ich formułowanie. Jest to sytuacja tym bardziej absurdalna, że w całej historii Kościoła tak haniebne czyny jak pedofilia nigdy nie zyskały najmniejszej aprobaty Stolicy Apostolskiej. W tym kontekście cenne wydaje się przytoczenie słów Benedykta XVI z września 2013 r., który odnosząc się do tematu pedofilii w liście do zadeklarowanego ateisty stwierdził: "Nigdy nie próbowałem ukryć tych rzeczy. To, że siła zła aż do tego stopnia spenetruje wewnętrzny świat wiary jest dla nas cierpieniem, które z jednej strony musimy znosić, podczas gdy z drugiej musimy uczynić wszystko, co możliwe, aby takie przypadki się nie powtórzyły (....) Nie jest też powodem do pocieszenia wiedza, że zgodnie z badaniami socjologów procent księży winnych takich przestępstw nie jest wyższy od tego w innych podobnych kategoriach zawodowych (...) W każdym razie nie należy przedstawiać ostentacyjnie tej dewiacji, jakby to była nikczemność typowa dla katolicyzmu.".

 

Emerytowany Papież dodał, że "tak jak nie należy milczeć na temat zła w Kościele, nie można też milczeć o "wielkim śladzie dobroci i czystości, jaki wiara chrześcijańska wytyczyła przez wieki”.

 

Zachęcamy do podpisania się pod listem sprzeciwu wobec atakowania Kościoła przez ONZ i prośby o zmianę Raportu.

 

//www.citizengo.org/pl/4099-onz-atakuje-kosciol

 

 

Korzystam z okazji, aby podziękować Państwu za dotychczasowe zaangażowanie w podejmowane przez CitizenGO akcje, za szerokie wsparcie i promocję petycji, za konieczne dla wspólnego działania wsparcie finansowe, które pozwala nam działać i zachować niezależność od wielkich koncernów i państwowych dotacji. Działając wspólnie jesteśmy w stanie dokonywać dobrych zmian.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,

Magdalena Korzekwa petycje@citizengo.org

Z Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Magdalena_Korzekwa

Magdalena Korzekwa(ur. 26 stycznia 1989 w Koszęcinie) – polska dziennikarka, publicystka i pisarka.

Pochodzi z Boronowa. Ukończyła IX LO im. C. K. Norwida w Częstochowie. Od 2008 studiuje w Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jej kierunki dyplomowe to prawo i psychologia.

Swoją karierę artystyczną i dziennikarską rozpoczęła w 2000, wygrywając casting na prowadzącą telewizyjny program "Ziarno" (TVP 1). Następnie przez 5 lat występowała w programie, pełniąc rolę prezenterki i aktorki oraz prowadząc wywiady.

Występowała m.in. wraz z s. Mariolą Kłos, bpem Antonim Długoszem, Józefem Miką, Katarzyną Łaniewską.

W 2005 opublikowane zostały jej pierwsze teksty publicystyczne. W tym samym roku ukazała się pierwsza książka 16-letniej wówczas autorki Radość przyjaźni (Wyd. Jedność, Kielce, 2005). Zarówno ta książka, jak i następne, rozeszły się w kilkutysięcznych nakładach. Obecnie jest autorką 11 książek, w których pisze o sztuce życia, wychowaniu i aktualnych problemach społecznych. Ponadto opublikowała dotąd blisko 100 artykułów w czasopismach naukowych i publicystycznych. Wiele tekstów doczekało się wielokrotnych przedruków. Autorka ma stałą rubrykę w "Przewodniku Katolickim”.

Od 2009 roku prowadzi na uczelniach warszawskich konferencje, organizowane przez ASK Soli Deo, zwłaszcza w ramach projektu „Poruszyć Niebo i Ziemię”. Prowadziła także wiele innych imprez dla szerokiej rzeszy odbiorców, m.in. festiwal misyjny pt. „Bóg mnie kocha” (2009), zorganizowany przez Fundację Polską Raoula Follereau oraz koncert z udziałem zespołu „Ziarno” i Tomka Kamińskiego w Radomiu (2009).

Dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce (2009/2010; 2010/2011). Stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego, Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy. Laureatka kilkudziesięciu konkursów i olimpiad, w tym literackich, recytatorskich, filozoficznych, matematycznych, ekologicznych i wielu innych.

 

 

 

KOMENTARZE

 • @LarsikOwen 12:45:50
  Cześć,
  zgadzam się z Tobą, to jest prawda historyczna z butem Chruszczowa i "dr" Pol-Potem.
  Ale sprawa ważna tego Protestu. Zastanówmy się. W tej chwili zagraża nam ideologia Gender, która w ocenie naukowców jest groźniejsza od komunizmu na przedpolach Warszawy w 1920 r. zagrażającemu Europie. Nie znam p. red. Magdaleny Korzekwa, ale odpowiada mi taka inicjatywa, którą podpisałem. To sprawa merytoryczna petycji. A teraz do kogo petycja jest skierowana, że do ONZ które takie jest jakie jest, ale jest ważną liczącą się organizacją światową.
  Drugi wariant:

  Nie pisać nic ido nikogo.

  Trzeci wariant nie jest mi znany.
  pozdrawiam Cię serdecznie Aleksander Szumański (Aleszuma)
  Napisz co myślisz!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031